Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 112 - Lenora


Popis

Horské sklářská osada na Teplé Vltavě, vodácké východisko.

Mapa

Navštívil jsem Lenora

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, sklářské muzeum Lenora
Toto místo prodává také turistickou známku
Restaurace U Grobiána, Lenora 12
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
VLTAVA
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Prachatice
Poloha:
48°55'22"N 13°47'56"E
Hodnocení:
2.731
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 112 - Lenora


17.08.2020 - dostupná bez problému
03.08.2020 - dostupná bez problému
01.07.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Cienciala
Petr Cienciala
17. 7. 2019
V ičku či sklářském muzeu jsme koupili známku a potom jsme se vrátili zpět do přístaviště lodí a pluli Vltavu. Společnost to sice nabízí, ale já to nedoporučuji. Vltava byla dle průtoku vody údajně splavná, ovšem dle nás dylo velmi malo vody a téměř k dřevěnému mostu jsme kajak tahali. V půjčovně lodí se dá dohodnout, že vás zavezou níž a vše si daleko víc užijete.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
Koupena v muzeu sklarstvi ktere je zaroven IC. Zobrazena rechle na znamce je k videni asi 500m u reky smer Volary. Velmi hezke misto. Muzeum skla vstupne 100 za rodinu, nostalgie za sklarskou vyrobou.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
Dostupnost
IC je na zimu zavřené. Známka bez problémů v restauraci U Grobiána.
Ke krytému mostu (rechle), který je motivem známky, nevede značená cesta. Je to kousek za posledními domy Lenory po hlavní silnici směr Volary/Soumarský most.
 
Lucie Růžičková
Lucie Růžičková
Soumarský most
Známky 112 Lenora mají v dostatečném počtu také na Soumarském mostě v registrační boudičce pro vodáky dole u Vltavy. Samozřejmě i s místní známkou 1533.
 
David
TZ
Prostě nejsou
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
čtvrtek
V den naší návštěvy 26.10 íčko s muzeem již uzavřené.
U Grobiána stále výborně a chutně vaří!
 
Eva Šinknerová
Eva Šinknerová
Lenora
TZ zakoupena v IC, kde je také malé sklářské muzeum, které stojí za návštěvu.
 
Karel Kyksa
Karel Kyksa
Dostupnost TZ
zakoupena ve Stožci na parkovišti, Infocentrum funguje až od 16.6.17
 
Hana Č
Hana Č
tz
Tz v restaurci.
 
Pavel Hrabě
Pavel Hrabě
Lenora
Známka dostupná pouze v restauraci U Grobiána, obsluha velmi ochotná a vstřícná. Jinak IC od 30.9. zavřené a OÚ má inventuru, takže známku nemůže prodat!
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Lenora
Známka dostupná ve stánku u parkoviště ve Stožci.
 
Šárka Samková
Šárka Samková
TZ
Bez problémů zakoupeno v restauraci u Grobiana.
 
Honza
rechle
Infocentrum má do května 2015 zavřeno, u Grobiána jsem si nevšiml cedulky, takže nemám nic. Navíc rechle jsou demontované a je z toho staveniště. Prostě nic.
 
Jindřiška Žišková
Jindřiška Žišková
Lenora
Muzeum i Ičko bohužel procházejí rekonstrukcí, TZ jsme sehnali v restauraci U Grobiána a bez problémů. Jen jsme si museli počkat na otvírací dobu.
 
Petra Kabrna Kastlová
Petra Kabrna Kastlová
Lenora
TZ v restauraci bez problému dostupná :-)
 
magipriba
Lenora
Známku lze zakoupit společně s dalšími osmi TZ z této části ŠUMAVY ve stánku u parkoviště ve Stožci.
 
Jakub Šavlík
Jakub Šavlík
Lenora
13.07.2013 (sobota), TZ jsem bohužel nezastihl, byl jsem v restauraci U Grobiána, kde jsem hledal dost dlouho vchod do restaurace (interiér je dosti spletitý), nakonec po dlouhém hledání jsem se zeptal zda-li prodávají TZ a bylo mi nepříjemně řečeno, že je nemají a ani že je nebudou mít následující den :( poté jsem zkusil infocentrum, kde měli zavřeno. Bez úspěchu, jinak pěkné městečko, až na protivnou obsluhu restaurace
 
magipriba
Známku měli jak v restauraci U GROBIÁNA, tak v infocentru/muzeu. Otevírací doba íčka podle údajů na dveřích: 1.5. 2013 - 31.10. 2013: pondělí zavřeno, úterý - neděle 9-12, 13-16. Most, který je motivem známky, by skutečně zasloužil alespoň přitlouci chybějící prkna.
 
vláďa
Známka k dostání v infocentru, ale i na parkovišti ve Stožci. Dřevěný most, sloužící k regulaci plaveného dřeva po Vltavě by potřeboval trochu zrekonstruovat, čas na některých jeho částech neúprostně pracuje. Veřejné pečení chleba probíhá u místní obecní pece stále každou poslední sobotu v měsíci.
 
Pinďa
IC
TZ mají dostatek ve zdejším íčku. Paní íčková se včas předzásobila, jak nám důvěrně sdělila. Vstupné do muzea je za pár desetikorun a jeho prohlídka určitě za tu dvacku stojí.
 
jerry720
Lenora.
Poslední návštěva ve čtrvtek 01. 09. 2011. O památkách a zajímavostech zde již bylo hovořeno níže, takže jenom uvedu, že TZ byla bez problémů dostupná v Restauraci a penzionu U Grobiána v Lenoře (pár metrů od sklářského muzea).
 
Jana
Sli jsme na jidlo ke Grobianovi na zaklade zdejsiho doporuceni. Pan cisnik tezce ve stresu, pritom mel par lidi venku, pani od vedlejsiho stolu chtela nakrmit mimco a prosila o lzicku, nedockala se ani po 15 minutach. Jidlo hnus, pizza zvrchu spalena, cerne okraje, zespodu nedopecena, k tomu par vlasu, za 109,- Jidlo jsme reklamovali, ale nebyla nam nabidnuta ani nahradni porce, ani moznost neplaceni, takze NIKDY VICE JIDLO U GROBIANA!
 
Michal s retrívry Aileen a Verčou
Doporučuji navštívit sklářské muzeum, nádherné exponáty a ukázka opravdu kvalitní lidské práce! Navíc v muzeu je velmi příjemná paní od které jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací z historie a také současné situace kolem muzea. Na okraji obce je známý dřevěný most (rechle), národní památka. Je však trochu smutné, že ač památka, současný stav je žalostný a bylo by vhodné aby se rechle někdo ujal a především ji trochu "ohlídal" (uvnitř rozbité láhve, vyryté nápisy do dřeva.. :(
 
libor
Znamka koupena dnes na parkovišti ve Stožci.
 
thief
lenora
Zaparkujete v pohodě za sklářským muzeem, které stojí za prohlídku, i když je poměrně malé. Na TZ je vyobrazený dřevařský most, který je na kraji obce a poměrně obtížně dostupný. Skutečně se musím podivit, že jedna z nejpozoruhodnějších památek v obci není lépe přístupná. Chůzí podél silnice někdy docela riskujete, jezdí to docela dost aut. Přes to Lenora rozhodně stojí za návštěvu - muzeum, most, veřejná pec na chleba, staré hutě,... není toho málo. Jedl jsem U Grobiána - standartní slušná hospoda.TZ koupena v muzeu,ale měli i U Grobiána.
 
Iška
Známka dostupná v místním muzeu. Zaujalo nás, že tak malá obec má tolik turistických lákadel. Když jsme se místních ptali na most, poslali nás ještě na spoustu dalších zajímavých míst.
 
vavo
Musím pochválit výbornou obsluhu u Grobiana,prostředí výborné, tak i kuchyně vzorně vaří. Akorát most by zasluhoval menší rekonstrukci.
 
Annasta
U Grorbiána
Já teda vážně nevim kde Malviny byl, ale jak sem jezdíme už těch třináct let tak se mi ještě nestalo že bysme byli u grobiána nespokojený a ten chlápek za pultem je vážně fajn...
 
Annasta
Čupr místo
Na Lenoru jezdíme už třináct let celá rodinka každý léto a ještě nás to neomrzelo :) . Je to super obec a okolí nabízí širokej výběr výletů jak na kola tak na běžky. Můžu jenom doporučit! :)
 
Petr
Známky mají také v Infocentru.
 
Lenka
U Grobiána
TZ dostupná u fajn chlápka za barem :-)
 
Pet
Hospoda u Grobiána byla fajn. Rychlá a příjemná obsluha, fajn jídlo. Malviny byl(a) asi někde jinde :-))
 
Lenka
Kazdou posledni sobotu v mesici je jiz ve zminovane peci pecen chleb a placky. Jeste teply je podavan zdarma prihlizejicim. Akorat aniz bychom tusili, jsme se v sobotu k akci dostali. Chleb byl vyborny, cele osazenstvo "pece" prijemne - skvely zazitek. Doporucujeme!
 
Malviny
ke Grobianovi nikdy vice
Nabizene moznosti nemohou vystihnout skutecnost. Oznaceni, ze by U Grobiana TZ prodavali, si nikdo z nasi skupiny nevsiml (ze by ji tam meli prodavat jsem si precetl az dodatecne zde). Pry tam dobre vari, ale k cemu to je, kdyz vas neobslouzi? Obsluha naprosto tragicka, trvalo pul hodiny, nez se podarilo objednat aspon piti (kolega nevydrzel a dosel objednat k vycepu). Tim doslo k tomu, ze vrchni byl nucen nam piti prinest. Jidelni listky uz jsme si mezitim take sehnali sami, takze jsme si hned zkusili objednat jidlo. Kamarad velmi slusne upozornil na nase pulhodinove cekani, vysledkem bylo, ze vrchni zase odesel, aniz by prijal objednavku. Takze jsem vyrazil jeste s jednim z kolegu pesky do Zatone (jina hospoda v Lenore otevrena nebyla, holt nebyla jeste sezona), kam postupne dorazili nenajedeni a ziznivi i dalsi kamaradi, kteri zkouseli byt tvrdsi nez my. Proste U Grobiana delaji jmenu obce cest a ani me nenapadne, abych tam jeste nekdy zamiril. Snad by se mohlo najit jine misto pro prodej, takovy podnik si zaslouzi krach a ne propagaci a z toho plynouci ksefty.
 
Honza Pásler
Obec doslova nabitá zajímavostmi:Malé sklářské muzeumZachovalá obecní pec, kde se konají příležitostné
akce - pečení chlebaNa okraji obce krytá lávka, která dříve sloužila k počítání a úpravě splavovaného
dřeva (ta je vyobrazena na TZ)
 
Tomáš
Známky u výčepu v restauraci, bez problému.
 
Zdeněk
Příjemná hospůdka s dobrou kuchyní. 16.2.2004 jsem kupoval poslední známku.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2780 Turistických známek
2688 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek