Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1607 - Letiště Praha


Popis

Jedná se o největší letiště v České republice i ve střední a východní Evropě.


Mapa

Navštívil jsem Letiště Praha

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Terminál 2 - Souvenir shop, Letiště Václava Havla - K letišti 1073/25, Praha 6
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
TECHNICKÉ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Praha/Praha-město
Poloha:
50°6'30.22"N 14°15'43.64"E
Hodnocení:
2.743
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1607 - Letiště Praha


30.04.2022 - dostupná bez problému
06.04.2022 - dostupná bez problému
27.08.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Bohumil Pohludka
Letiště Praha
Známka nedostupná, terminál v rekonstrukci.
 
Martin Klufa
Martin Klufa
Re: Zavreno!
Zkuste si domluvit prodej čehokoliv na takovémto místě, přeji Vám hodně štěstí ;)
 
Lucie Koukalová
Lucie Koukalová
Zavreno!
Znamka nesehnatelna! Obchod se suvenyry je zavreny a nefunkcni nejspis uz nejakou dobu! Pani co byla na informacich nebo co to bylo o zadne znamce ani nevedela a rikala ze obchod nefunguje.
Nepochopim ze nejde sehnat na jinem miste treba primo na letisti, pritom obchudku je tam dost, ktere jsou otevřené temer porad.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
11.6.2020
V této nepochopitelné(virus) době jsme TZ na letišti nesehnali. Všude bylo mrtvo. Jako turistický cíl návštěvy docela divné, ale aspoň jsme si letiště v klidu prohlédli. Když jsem navrhl na TZ Strahovský stadion(což už je jen historie), bylo toto zamítnuto. Potom když jste na letišti, je divné že má známku a jako tur. cíl se nedá vůbec srovnat se skutečnými cíly.
 
:-)
Re: 11.6.2020
Známka pro strahovskej stadion je opravdu úlet
 
Milan Šperka
Milan Šperka
Známka koupena v prodejně suvenýrů na Terminálu 3
u neuvěřitelně nesympatické baby (jinak se tato "paní" ze suvenýrů nazvat nedá. Naše přítomnost v obchodě ji evidentně obtěžovala, známky spolu s nálepkou nám prodala s velkou nechutí a úplně ji dorazila naše žádost o razítko. Sice nám ho podala, ale než jsme ho stihli orazit, už nám ho brala z ruky a vyháněla z obchodu pryč. Vrcholem pak bylo, když za námi zamkla a šla ven před terminál si zapálit cigaretu.
OPRAVDU OBSLUHA HODNÁ MEZINÁRODNÍHO LETIŠTĚ!
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Letiště Praha
Turistická známka spolu s výroční TZ 80 let letiště Praha zakoupena v suvenýrech na Terminálu 3. Na pokladně mají i tur. nálepky a pěkné razítko. V dnešní sváteční den jsme měly zarezervovanou prohlídku letiště a to konkrétně trasu 2. Po krátkém seznámení s historií jsme nasedli do autobusu a hodinu a půl jezdili po areálu letiště, sledovali odbavování cestujících, přípravu letadel na let, sledování startů a příletů. Výklad podával sympatický a vtipný pan průvodce. Prohlídku rozhodně doporučujeme, velmi zajímavé a poučné. Fotografování skoro všude povoleno, vstupné 180 Kč pro dospělého. Příjemně strávené dopoledne.
 
Iva
TZ 1607
Známka zakoupena na Letišti, Terminál 3. V prodeji i výroční známka č. 1945 - 80 let Letiště Praha, každá za 30,- Kč
 
Miroslav Kůstka
Miroslav Kůstka
suvenýry
známky,suvenýry,magnetky,vizitky atd. mají v suvenýrech za informacemi na terminálu 3-je tam parkoviště za 50kč
 
Lenka Andělová
Lenka Andělová
Letiště
Známku koupíte v Informacích na Terminálu 3, hned vedle objednávek exkurzí...trochu zastrčené,ale kdo hledá- najde :-) Paní velmi milá ,TZ za 30 kč, ale to je tak vše,co si tam koupíte...čekala jsem více předmětů (např. magnetky)které se váží přímo k Letišti Praha,ale nic moc...:-( Lepší umístění by bylo v Terminálech 1 nebo 2 , už jen kvůli dostupnosti- dostanete se tam totiž jen busem , protože u Terminálu 3 nezaparkujete.Parkoviště je jen u Terminálů 1+2 a to ještě 50kč za hodinu...Vyhlídkovou terasu mezi Terminálem 1+2 musíte také hledat...ale jinak spokojenost :-)
 
Ivo Kušta
Ivo Kušta
dostupnost
Bez problémů zakoupena v Turistashopu
 
Roman Kopáček
Roman Kopáček
TZ
Proběhl jsem všechny 3 terminály ale známku nikde nemají, takže zbývá jedině objednat :-(
 
Klára Motyčková
Klára Motyčková
Turistashop
Známka koupena v prodejně Turistashop Praha, Bělehradská. Tady to je ráj pro "kolečkáře", mají tu vše :)
 
Aleš Nekvapil
Aleš Nekvapil
TZ
Koupena v Terminálu č. 3 na informacích. :)) Velice ochotná a příjemná obsluha. :)
 
Wenzel
Letiště Praha
Známka pořízena v Terminálu č. 3 na informacích, kde je možno shlédnout i model celého letiště. Za známku chtěli 35kč. U obce Kněževes je cca 150m od přistávací dráhy vyhlídka, ze které se dají pozorovat přistávající a odlétající letadla.
 
Jiří IPSER
Jiří IPSER
Známka
TZ koupena na Terminálu na informací obsluha v klidu a pohodě,nálepka nemají a neměli snad v budoucnu.
 
Adéla Zemanová
Adéla Zemanová
Známka
TZ zakoupená na informacích Terminálu 3, stála buhužel 35 Kč.
 
EVŽEN
rada
Známka k dostání i v prodejně turistických map BĚLEHRADSKÁ
 
magipriba
Známku jsem bez problémů koupil na informační přepážce Terminálu 3. Mají též aktuální VTZ 75 LET LETIŠTĚ PRAHA, obě po 30,- . Dle sdělení obsluhy mají otevřeno denně od 8 do 18 hodin.
 
LukasZ
TZ Ruzyně
Tfuj co jsem to napsal, pochopitelně, že se píše Ruzyně. A přikládám odkaz na info o známkách http://www.prg.aero/cs/sluzby-cestujicim/exkurze-letiste-praha/turisticke-znamky/
 
LukasZ
TZ Ruzyň
TZ mají na informacích Terminálu 3, který leží lehce bokem od hlavních terminálů. Jedná se o terminál vyhrazený pro odbavování soukr. letů a státních speciálů (nikdy nezapomenu na přivítání zlitých hokejistů vracejících se z Nagana :-) proto tam není takový frmol.
 
Michal
Známek dost, obsluha taky v pohodě :)
 
Honza Pásler
Známka v Terminálu 3 koupená celkem bez problémů. Paní v informacích sice nebyla, ale po zavolání místním telefonem během 10 minut přišla a známku prodala.Nejdřív sem se divil, proč by právě letiště mělo mít turistickou znáku a proč zrovna na běžnými cestujícími nepoužívaném Terminálu 3. Ale právě tady začínají exkurze po letišti, určitě to může být zajímavá podívaná, někdy se určitě zúčastním.
 
Simča S.
Zajímavá návštěva
Moc se nám na letišti líbilo, zajímavá podívaná a lidé vesměs příjemní. Tatínek i dcera byli nadšeni :-).
 
Katka F.
Doporučuji!
10.5. na infu na Terminálu 3 velmi příjemná paní, TZ měli dostatek a syn dostal krásné razítko do svého sešitu - Výletníčku.Návštěvu letiště doporučuji.Opravdu nádherná podívaná.
 
Prchalka
tur.známka
Dnes jsme byly v 11.30 na infu na Terminále 3 a starší nepříjemná paní nám zdělila že známky nejsou a budou za týden.Jsou prý objednané.Tak nechápu že odpoledne byly???
 
Lukas Bartes
tur.známka
Zdravím všechny, dnes odpoledne jsem byl na letišti Ruzyně, terminál 3. Na infu byla starší paní, moc milá a bez problému známku prodala.
 
lukas Bartes
tur.známka
Zdravím všechny, dnes odpoledne jsem byl na letišti Ruzyně, terminál 3. Na infu byla starší paní, moc milá a bez problému známku prodala.
 
vláďa
Známka v sobotu okolo 15,30 hod. v pohodě dostupná v informacích terminálu č. 3. Paní byla překvapena, že chci pouze jeden kus a na cestu k terminálům 1 a 2 přidala i pár informací. Vyhlídková terasa je na terminálu č. 2, ale lépe je na přistávající a odlétající letadla vidět z příjezdové silnice k terminálům. Kdo pojede na letiště autem, nejlevněji zaparkuje na parkovišti C, chtějí zde 50,- Kč za hodinu. Na možnost prohlídky letiště jsem se neptal, ale na oficiálních stránkách letiště je informace, že prohlídky probíhají pouze ve všední dny a to po telefonickém objednání.
 
Nika
I já jsem ráda, že letiště placku má, jinak bych nezjistila, že je možná prohlídka "do zákulisí", na kterou se moc těším.Připravená jako diletant, jsem též běhala po Term.1-2/nějak jsem si usmyslela, že je vydaná k novému term./,až velmi příjemná paní na INFu-šťastná, že ví, co je to TZ,mi dala tel.na paní Pallovou.Trochu mě rozhodilo, že mám kupovat placku po telefonu a zamířila do internet.kavárny, kde mě to stálo MATĚJI 95,-Kč za malé kafe,abych se dověděla, že mám vykročit k Terminálu 3! Tam byla slečna opravdu trochu kyselejší a též chtěla peníze přesně, ale placku po poradě s paní P. prodala. Nezlobte se na ní, je mladá a zvyklá pracovat s trošku jinou klientelou/já se synem promoklá po prohlídce ZOO a Botanické, tam nastoupená Hradní stráž, voňavé slečny na jehlách.../ Nelituji peněz ani času, bylo to dobrodružství!
 
TONY
Známka na letiště určitě patří!!
 
Mikek
Naprosto souhlasim s Milanem. Je spousta lidi, ktere letiste zajima vice nez spousta jinych mist, ktere maji znamku a neni tam vubec nic. Ale jinak je pravda, ze by znamku mohli mit i v Terminalech 1,2, vhodnych mist tam na to urcite je dost.
 
Milan
Matěji, když se Ti to nelíbi tak tam a sem nelez a zalez si na ten krásnej hlavák!!!! A pak si piš do Rýmařova, jak je ten hlavák krásnej. Letiště je nádherná stavba, která získala mnoho ocenění atd. Nikdo tě nenutí tam chodit. Mě zase nezajímají muzea, kterých přidali asi 10 v centru Prahy. Nepůjdu tam a nebudu nikde nadávat, že by to pak mohlo dostat i muzeum v Horní dolní. Na letiště známka patří!!! Kdo jezdí maximálně autem do Jugošky (Chorvatsko), tak to neocení a nikdy nepochopí, že třeba dětem se na letišti líbí víc než na hlaváku.
 
Milan
Matěji, když se Ti to nelíbi tak tam a sem nelez a zalez si na ten krásnej hlavák!!!! A pak si piš do Rýmařova, jak je ten hlavák krásnej. Letiště je nádherná stavba, která získala mnoho ocenění atd. Nikdo tě nenutí tam chodit. Mě zase nezajímají muzea, kterých přidali asi 10 v centru Prahy. Nepůjdu tam a nebudu nikde nadávat, že by to pak mohlo dostat i muzeum v Horní dolní. Na letiště známka patří!!! Kdo jezdí maximálně autem do Jugošky (Chorvatsko), tak to neocení a nikdy nepochopí, že třeba dětem se na letišti líbí víc než na hlaváku.
 
Jonas Třebíčský
Co takhle jinde?
Tu známku by docela mohli prodávat na nějakém lépe obsazeném místě. Prodejce byl(a) na obědě a pár silně nervózních bab div že nerozkopalo terminál, když tam museli čekat. Když už je na placce vypálen motiv NOVÉHO letiště, nechápu, proč se prodávají JEN na starým, to fakt hlava nebere...
 
vlasta pallová
prodej TZ
Vážení,TZ se prodávají u informační přepážky v Terminálu 3(staré letiště) celý den, nejen tedy při exkurzích. Také zde není podmínka absolvování exkurze, aby jsme vám TZ prodali.Každý den jsem lidé najdou cestu a známky kupují.Pouze se mohu omluvit za to, že firma TZ dala informaci na své webové stránky dříve, než nám je dodala, proto nebyly určitou dobu ke koupi.TZ byly objednány specielně na přání účastníků exkurzí, proto se prodávají pouze v T3.Vlasta Pallova, Správa letiště Praha
 
Matěj
Re: Jarda Fredo
Já si jí tedy neodhlasoval - byl jsem zcela proti, ale co nadělám - tím pádem pak ale chci TZ i na pražském hl. n. - je to technická památka, navštíví jí miliony lidí a navíc bude brzy jedním z nejhezčích nádraží ve střední Evropě!!
 
Miroslav Krejčí
Nesehnal
dnešního dne jsem se vypravil na staré letiště, zvyklý hledat prodej turistické známky podle nalepeného loga jsem nachodil dosti okolo hotelů a pod. zaměstnanci letiště rovněž nevěděli. Takže jsem prostě neobdržel, i když jsem na místě byl.Možná je známka zakletá - jak princezna.
 
gimax
TZ jsem nesehnal, a to ani jako zaměstnanec letiště :( ..... asi tam jsou jen "někdy"
 
Nikola
Letiště
Dneska jsem byla s tatkou pokochat nadherou pristavajicich letadel..a kdyz jsme jeli zpatky, tak jsem se stavili na starem letisi..Pripadalo mi o neco hezci nez Terminal Sever...Kdyz jsem prisla k okenku informaci, pani za okynekm na me nevericne koukala.. Cela otravena odesla nekam do zadni casti mistnosti a prinesla TZ.. a s nastvanym oblicejem se zeptala: A slecno a mate to jako presne..? Byla jsem rada ze jsem behem par sekund opustila letise...
 
Jarda Fredo
Matěji
Jestli se nepletu tak 150,- za 2 hod. exkurze. To v Č. Krumlově dám víc.K terminálu 3 jezdí několik linek MHD.Koupě této TZ není podmíněna účastí na předem nahlášené exkurzy.Proč to chceš rušit? Jsme si sami odhlasovali že tam TZ bude, tak tam je.
 
Mikek
125 korun na osobu mi tedy premrstene neprijde, ale je fakt, ze koupit znamku by melo jit i bez toho.
 
Matěj
TAK TO JE TEDY NĚCO
To je opravdu super - pokud tedy nedáte přemrštěné peníze za exkurzi tak nemáte vůbec možnost si známku koupit nehledě k tomu, že turisté k starému letišti netrefí a pokud ano, tak mají určitě náladu prozvánět úřednici!!OKAMŽITĚ TUTO TZ ZRUŠIT - JEDINÉ ROZUMNÉ ŘEŠENÍ
 
Jarda Fredo
Už ji mají, paní mi napsala:
Od dnešního dne si ji můžete zakoupit, ale pouze při exkurzích, resp. v době kdy se prodávají vstupenky na individ. exkurze na Terminálu 3 - staré letiště. Popř. u mě (pí Vlasty Pallové) v době , kdy jsem v kanceláři, to vždy ale po domluvě na tel.: 220 111 288
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2661 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek