Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 917 - Libá


Popis

Dominantní románský hrad Libštejn nad vsí Libá, západně od Františkových Lázní. Prodělal gotické a dokonce rokokové stavební úpravy, dnes ve špatném stavu.

Mapa

Navštívil jsem Libá

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Informační centrum, Hlavní 23, Aš
Toto místo prodává také turistickou známku
Obecní úřad, Libá 220
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Zámek Libá
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Cheb
Poloha:
50°7'36.01"N 12°14'1.91"E
Hodnocení:
2.667
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 917 - Libá


25.06.2022 - nemají sběratelský předmět
30.04.2022 - dostupná bez problému
14.09.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
V infocentru v Aši nemají.
 
Artuša
Známky nelze zakoupit
Všechna uvedená prodejní místa mají zavřeno. Mimo hlavní sezonu je problém, infocentra mají většinou otevřeno jen ve všední dny a obecní úřady o víkendech nepracují.
 
Petr Pauly
Petr Pauly
dostupnost
Tak tady je vidět obrovský kus práce nových majitelů. Nečekejte nábytek nebo jiné věci, které vidíte na ostatních zámcích a hradech. Tady uvidíte žalostnou minulost a proměnu ruiny na skvěle zachovalý zámek a hrad. Rozhodně stojí za to, neboť po prohlídce vám naskočí husí kůže z toho, co všechno jsou lidé schopni zničit, ale zároveň i vybudovat. Super zážitek.
TZ koupena na OÚ, prý jsem za dva roky první, kdo si pro ní přišel ;)
 
Jan Steller
Jan Steller
Předražená známka
K dostání i v Infocentru Fr. Lázně za 35,-.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
Hrad Libá
Hrad byl bohužel ve středu pro veřejnost uzavřen. Opravuje se a prohlídky hradu jsou omezeny na úterý, čtvrtek, sobotu a neděli od 10:00 do 16:00 hodin. Polední přestávka 12:00 - 14:00. tel. 733 313 722, kdyby bylo zavřeno i v uvedenou dobu. Oprava probíhá velkolepě idyž trochu pomaleji, ale na soukromého vlastníka to ujde. Hrad je opravdovou dominantou obce. V pondělí a ve středu se dá známka koupit na Obecním úřadě - směr Hazlov (je tam i pošta). Velmi milá paní starostka může podat informace o obci pro zbloudilé turisty a nasměřovat vás dál. Díky.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
9. 11. 2017
TZ jsem už dříve ulovil v info Aš. Hrad jsme navštívili až nyní. Je v rekonstrukci. Spodní část je kostel, již využívány místními občany. Údajně hrad se měl bourat, obec neměla finance na rekonstrukci a stav hradu byl v nebezpečném stavu. Ale objevil se ruský mluvící kupec a hrad bude znovu reprezentovat Libou
 
Eva Rosenbergerová
Eva Rosenbergerová
19.7.2017
Vzhledem k tomu, že webové stránky inzerují prohlídky denně od 9:00 po dohodě se správcem hradu, zavolali jsme na číslo na stránkách uvedené den předem. Předpokládaný správce nám sdělil, že je na dovolené, ale že pokud budeme na zámku kolem 10:00, jak jsme předpokládali, bude určitě odemčena branka a přítomna paní, která nás provede. Paní přítomna byla, ale čistě shodou okolností, protože něco dojednávala s přítomnými dělníky. Naše odvolání na telefonický hovor - viz výše - ji překvapilo. Velice se omlouvala, ale za 1) prohlídky ve středu nejsou a za 2) pán, který nás navigoval už správcem není. Takže pro ty, kteří by chtěli místo navštívit otvíračka + telefonické spojení: út,čt,so,ne - prohlídky v 10,11,14 a 15:00, tel. 733 313 722, doba prohlídky 50 min.
 
Jindra
Přístupnost
Hrad jsme navštívili v neděli 31.7.2016. Prohlídku vřele doporučuji. Průvodce, zástupce majitele hradu, nás hradem provedl, ukázal vše co stálo za vidění. Vstupné a známku jsme platili po prohlídce.
 
Wenzel
Hrad Libá
Známka dostupná v infocentru Aš. Hrad samotný tvoří dominantu obce Libá. Je stále v rekonstrukci nepřístupný, nicméně z jedné strany je obehnán lešením a již je vidět kus odvedené práce. Tak snad za pár let bude zase veřejnosti zpřístupněn.
 
Václav Tauš
Václav Tauš
Knihovna, Muzeum a Informační centrum Aš
Spar U Vokurků, Libá - není, jsou tam čongové.
Hrad je soukromý a momentálně v rekonstrukci, následně má být částečně přístupný.
 
Ondřej Dlask
Ondřej Dlask
TZ v Libé nemají
Potraviny Libá zavřeny, koupena v infocentru v Aši. Hrad je uzavřen kvůli rekonstrukci.
 
Michal Landiga
Libá
Vážení přátelé oznamuji vám problém sehnat na tomto místě TZ,Spar je zrušen, v knihovně je také nemají
 
Infocentrum Aš
Re: Libá
Dobrý den,
v Informačním centru na adrese Aš, Hlavní 23/239 nabízíme 7 TZ, které jsou vždy k mání.
Informační centrum Aš
Hlavní 23, Aš
Tel: 702 414 711
www.info-as.cz
 
Honza
Libá
Obchůdek Libá známku nemá , neboť končí s provozováním ( Větnamští spoluobčané otevřeli svůj obchod ). Paní byla velice ochotná a hledala známku i doma, ale bohužel nic. Info Aš sice otevřeno, ale ani jednu z avizovaných známek nemá. Jinak hrad je zajímavý, sic se stále opravuje. Níže zmyňovaná restaurace u Bohouše již není v provozu. Takže známku nemám.
 
jarival
TZ 917 Libá
V infocentru Aš ji opravdu nemají a v Libé jsem v obchůdku na náměstí koupil poslední. Navíc mi majitel sdělil, že budou obchůdek zavírat.Hrad se stále opravuje a majitel je nějaký občan ruské národnosti, takže nevím, k čemu bude vlastně po rekonstrukci sloužit.
 
Miroslav
hrad Libá
V infocentru Aš známku nemají. Obchod byl zavřený, ale když jsme zavolali na telefonní číslo uvedené na dveřích, poslali nás do restaurace u Bohouše a tam kupodivu známku měli - jen si tam nedávejte grog, asi ještě neobjevili rum! Držíme palce, ať se rekonstrukce hradu povede.
 
Libor
21.05.2011 - hrad se stále opravuje, překvapil mě však svou mohutností. V restauraci bylo dopoledne ještě zavřeno (otvíračka v 11), tak se děti aspoň vyblbly na dětském hřišti s lanovkou (IC v Aši také zavřeno, ač mělo mít v sobotu dopoledne otevřeno, takže TZ nebyla)
 
Natálka
Hrad ještě v opravě
Bohužel hrad se ještě opravuje ale okolí je velmi příjemné známku sem sehnala bez problémů v restauraci bohouš kde mi ji velmi ochotně prodali a před restaurací je nádherné dětské hřiště ideální k odreagování dětí
 
peppino
TZ je možné koupit také v Pohostinství U Bohouše. Otvírací doba denně 11- 24 hod. Další uvedená místa pro prodej těchto známek mají velmi problematickou otevírací dobu (např. U Vokurků nemají vůbec oteřeno přes víkend a ve všední den pouze do 16 hod.). V Aši v infocentru známky neprodávají a knihkupectví bylo zrušeno.
 
mappy
Na známku jsem se jen smutně podíval za výlohou obchodu v Libé. Hrad hezký, jen stále nepřístupný. No nic, nechám si známku poslat. Byl jsem tu v sobotu 29.8.
 
Stanislav
Liebštejn
TZ v pátek v 17 již nelze koupit, obchod otevřen jen do 16 a hospoda zrušena. Zámek v rukou karlovarského Rusa v rekonstrukci za přispění Karlovarského kraje, ale již delší dobu se tam nic neděje. Z části nová krytina na střeše. Jinak velice pěkný komplex budov.
 
raf
Známku jsem koupil v obchodě v Libé. Proč je uvedeno jako prodejní místo IC v Aši to nevím. Tam ji nemají.
 
Mirka
Známka dne 09.05.2008 nebyla. Vše souhlasí jak píše Jarda. Jen v tom konzumu bylo otevřeno a tak důkaz pohlednici máme. Co ale můžu doporučit je procházka do Německa na Hrad Hohenberg. Hrad je velice pěkný.
 
jarda
v Libé
bohužel není známka v sobotu odpoledne nikde k sehnání. restaurace beatrice už je asi delší dobu zavřená a cedule na ní hlásá, že je i na prodej! konzum hned vedle samozřejmě v sobotu odpoledne otevřeno mít nebude! takže zde nedostanete ani razítko nebo důkaz, že jste zde byli.
 
Pospíšilová Jana
Problém se známkou
Zámek Libá je na pohled velice pěkný bohužel v rekonstrukci. Po obhlédnutí zámku jsme šli do restaurace Beatrice, kterou nebylo lehké najít. Bohužel k naší lítosti na restauraci cedulka "MIMO PROVOZ". Bohužel místní obchod měl omezenou otvírací dobu a nic jiného jsme nenašli otevřeného ani místní nám nedokázali poradit kde si zakoupit turistickou známku.Mrzí nás,že tato známka nám chybí a nebylo možné ani získat nějaké potvrzení o naší návštěvě.
 
Honza
Musím zde vyseknout velkou pochvalu pro majitele restaurace Beatrice,ač byla restaurace zavřena(podle provozní doby mělo být otevřeno)tak vyvěsil na vchod vzkaz,že TZ zapůjčil k prodeji do vedlejšího obchodu SPAR u VOKURKU ,kde jsem ji také bez problémů sehnal.Jóó, kdyby všude byly tak přemýšlivý a mysleli na naši spokojenost!
 
JirkaS
Známka v pohodě na návsi v restauraci. Hrad za návsí je vidět přes stromy.
 
Kikin
Hrad Libá se mi hodně líbil. Je to v podstatě ruina bez oken, ale i z dálky vypadá majestátně. Kdyby byly
prachy na opravu, bylo by to super. Známku jsem pořídil v zakouřeném pajzlu, pravá vesnická knajpa.
 
lukin
známka
Restaurace otevírá od 11.00. Jsou tam daleko dríve, ale turistum nechtejí otevrít kasu a prodat známku, i kdyz
to máte presne.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek