Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 917 - Libá


Popis

Dominantní románský hrad Libštejn nad vsí Libá, západně od Františkových Lázní. Prodělal gotické a dokonce rokokové stavební úpravy, dnes ve špatném stavu.

Mapa

Navštívil jsem Libá

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Zámek Libá (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Knihovna, Muzeum a Informační centrum Aš (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Obecní úřad Libá (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Cheb
Poloha:
50°7'36.01"N 12°14'1.91"E
Hodnocení:
2.667
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 917 - Libá


06.07.2019 - dostupná bez problému
17.11.2018 - dostupná bez problému
12.07.2018 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jan Steller
Jan Steller
Předražená známka
K dostání i v Infocentru Fr. Lázně za 35,-.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
Hrad Libá
Hrad byl bohužel ve středu pro veřejnost uzavřen. Opravuje se a prohlídky hradu jsou omezeny na úterý, čtvrtek, sobotu a neděli od 10:00 do 16:00 hodin. Polední přestávka 12:00 - 14:00. tel. 733 313 722, kdyby bylo zavřeno i v uvedenou dobu. Oprava probíhá velkolepě idyž trochu pomaleji, ale na soukromého vlastníka to ujde. Hrad je opravdovou dominantou obce. V pondělí a ve středu se dá známka koupit na Obecním úřadě - směr Hazlov (je tam i pošta). Velmi milá paní starostka může podat informace o obci pro zbloudilé turisty a nasměřovat vás dál. Díky.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
9. 11. 2017
TZ jsem už dříve ulovil v info Aš. Hrad jsme navštívili až nyní. Je v rekonstrukci. Spodní část je kostel, již využívány místními občany. Údajně hrad se měl bourat, obec neměla finance na rekonstrukci a stav hradu byl v nebezpečném stavu. Ale objevil se ruský mluvící kupec a hrad bude znovu reprezentovat Libou
 
Eva Rosenbergerová
Eva Rosenbergerová
19.7.2017
Vzhledem k tomu, že webové stránky inzerují prohlídky denně od 9:00 po dohodě se správcem hradu, zavolali jsme na číslo na stránkách uvedené den předem. Předpokládaný správce nám sdělil, že je na dovolené, ale že pokud budeme na zámku kolem 10:00, jak jsme předpokládali, bude určitě odemčena branka a přítomna paní, která nás provede. Paní přítomna byla, ale čistě shodou okolností, protože něco dojednávala s přítomnými dělníky. Naše odvolání na telefonický hovor - viz výše - ji překvapilo. Velice se omlouvala, ale za 1) prohlídky ve středu nejsou a za 2) pán, který nás navigoval už správcem není. Takže pro ty, kteří by chtěli místo navštívit otvíračka + telefonické spojení: út,čt,so,ne - prohlídky v 10,11,14 a 15:00, tel. 733 313 722, doba prohlídky 50 min.
 
Jindra
Přístupnost
Hrad jsme navštívili v neděli 31.7.2016. Prohlídku vřele doporučuji. Průvodce, zástupce majitele hradu, nás hradem provedl, ukázal vše co stálo za vidění. Vstupné a známku jsme platili po prohlídce.
 
Wenzel
Hrad Libá
Známka dostupná v infocentru Aš. Hrad samotný tvoří dominantu obce Libá. Je stále v rekonstrukci nepřístupný, nicméně z jedné strany je obehnán lešením a již je vidět kus odvedené práce. Tak snad za pár let bude zase veřejnosti zpřístupněn.
 
Václav Tauš
Václav Tauš
Knihovna, Muzeum a Informační centrum Aš
Spar U Vokurků, Libá - není, jsou tam čongové.
Hrad je soukromý a momentálně v rekonstrukci, následně má být částečně přístupný.
 
Ondřej Dlask
Ondřej Dlask
TZ v Libé nemají
Potraviny Libá zavřeny, koupena v infocentru v Aši. Hrad je uzavřen kvůli rekonstrukci.
 
Michal Landiga
Libá
Vážení přátelé oznamuji vám problém sehnat na tomto místě TZ,Spar je zrušen, v knihovně je také nemají
 
Infocentrum Aš
Re: Libá
Dobrý den,
v Informačním centru na adrese Aš, Hlavní 23/239 nabízíme 7 TZ, které jsou vždy k mání.
Informační centrum Aš
Hlavní 23, Aš
Tel: 702 414 711
www.info-as.cz
 
Honza
Libá
Obchůdek Libá známku nemá , neboť končí s provozováním ( Větnamští spoluobčané otevřeli svůj obchod ). Paní byla velice ochotná a hledala známku i doma, ale bohužel nic. Info Aš sice otevřeno, ale ani jednu z avizovaných známek nemá. Jinak hrad je zajímavý, sic se stále opravuje. Níže zmyňovaná restaurace u Bohouše již není v provozu. Takže známku nemám.
 
jarival
TZ 917 Libá
V infocentru Aš ji opravdu nemají a v Libé jsem v obchůdku na náměstí koupil poslední. Navíc mi majitel sdělil, že budou obchůdek zavírat.Hrad se stále opravuje a majitel je nějaký občan ruské národnosti, takže nevím, k čemu bude vlastně po rekonstrukci sloužit.
 
Miroslav
hrad Libá
V infocentru Aš známku nemají. Obchod byl zavřený, ale když jsme zavolali na telefonní číslo uvedené na dveřích, poslali nás do restaurace u Bohouše a tam kupodivu známku měli - jen si tam nedávejte grog, asi ještě neobjevili rum! Držíme palce, ať se rekonstrukce hradu povede.
 
Libor
21.05.2011 - hrad se stále opravuje, překvapil mě však svou mohutností. V restauraci bylo dopoledne ještě zavřeno (otvíračka v 11), tak se děti aspoň vyblbly na dětském hřišti s lanovkou (IC v Aši také zavřeno, ač mělo mít v sobotu dopoledne otevřeno, takže TZ nebyla)
 
Natálka
Hrad ještě v opravě
Bohužel hrad se ještě opravuje ale okolí je velmi příjemné známku sem sehnala bez problémů v restauraci bohouš kde mi ji velmi ochotně prodali a před restaurací je nádherné dětské hřiště ideální k odreagování dětí
 
peppino
TZ je možné koupit také v Pohostinství U Bohouše. Otvírací doba denně 11- 24 hod. Další uvedená místa pro prodej těchto známek mají velmi problematickou otevírací dobu (např. U Vokurků nemají vůbec oteřeno přes víkend a ve všední den pouze do 16 hod.). V Aši v infocentru známky neprodávají a knihkupectví bylo zrušeno.
 
mappy
Na známku jsem se jen smutně podíval za výlohou obchodu v Libé. Hrad hezký, jen stále nepřístupný. No nic, nechám si známku poslat. Byl jsem tu v sobotu 29.8.
 
Stanislav
Liebštejn
TZ v pátek v 17 již nelze koupit, obchod otevřen jen do 16 a hospoda zrušena. Zámek v rukou karlovarského Rusa v rekonstrukci za přispění Karlovarského kraje, ale již delší dobu se tam nic neděje. Z části nová krytina na střeše. Jinak velice pěkný komplex budov.
 
raf
Známku jsem koupil v obchodě v Libé. Proč je uvedeno jako prodejní místo IC v Aši to nevím. Tam ji nemají.
 
Mirka
Známka dne 09.05.2008 nebyla. Vše souhlasí jak píše Jarda. Jen v tom konzumu bylo otevřeno a tak důkaz pohlednici máme. Co ale můžu doporučit je procházka do Německa na Hrad Hohenberg. Hrad je velice pěkný.
 
jarda
v Libé
bohužel není známka v sobotu odpoledne nikde k sehnání. restaurace beatrice už je asi delší dobu zavřená a cedule na ní hlásá, že je i na prodej! konzum hned vedle samozřejmě v sobotu odpoledne otevřeno mít nebude! takže zde nedostanete ani razítko nebo důkaz, že jste zde byli.
 
Pospíšilová Jana
Problém se známkou
Zámek Libá je na pohled velice pěkný bohužel v rekonstrukci. Po obhlédnutí zámku jsme šli do restaurace Beatrice, kterou nebylo lehké najít. Bohužel k naší lítosti na restauraci cedulka "MIMO PROVOZ". Bohužel místní obchod měl omezenou otvírací dobu a nic jiného jsme nenašli otevřeného ani místní nám nedokázali poradit kde si zakoupit turistickou známku.Mrzí nás,že tato známka nám chybí a nebylo možné ani získat nějaké potvrzení o naší návštěvě.
 
Honza
Musím zde vyseknout velkou pochvalu pro majitele restaurace Beatrice,ač byla restaurace zavřena(podle provozní doby mělo být otevřeno)tak vyvěsil na vchod vzkaz,že TZ zapůjčil k prodeji do vedlejšího obchodu SPAR u VOKURKU ,kde jsem ji také bez problémů sehnal.Jóó, kdyby všude byly tak přemýšlivý a mysleli na naši spokojenost!
 
JirkaS
Známka v pohodě na návsi v restauraci. Hrad za návsí je vidět přes stromy.
 
Kikin
Hrad Libá se mi hodně líbil. Je to v podstatě ruina bez oken, ale i z dálky vypadá majestátně. Kdyby byly
prachy na opravu, bylo by to super. Známku jsem pořídil v zakouřeném pajzlu, pravá vesnická knajpa.
 
lukin
známka
Restaurace otevírá od 11.00. Jsou tam daleko dríve, ale turistum nechtejí otevrít kasu a prodat známku, i kdyz
to máte presne.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2608 Turistických známek
2457 Výročních TZ
259 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Soutěž s Maxiznámkami
Speciální ediceKlub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek