Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1154 - Libštejn


Popis

Hrad Libštejn stával na strmém skalisku v údolí řeky Berounky, na jejím pravém břehu. Jeho historie je úzce spojena s nedalekým Liblínem, který je však starší.

Mapa

Navštívil jsem Libštejn

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Hotel Berounka, Liblín 23
Toto místo prodává také turistickou známku
Smíšené zboží na náměstí, Liblín
Toto místo prodává také turistickou známku
Areál na Rybárně, Rakolusky
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum a muzeum, Radnice
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Rokycany
Poloha:
49°54'1"N 13°32'47"E
Hodnocení:
2.818
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1154 - Libštejn


19.05.2022 - dostupná bez problému
17.09.2020 - dostupná bez problému
04.05.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petra
Seligerová
Krásná příroda a zřícenina. Ceduli s pověsti o rytíři a hradu samotném jsme velice ocenili.
Mohu jen doporučit.
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Zakoupena v IC Radnice, odtud cca 10 km po značce ke zřícenině
 
Dezortová Eva
Libštejn
Hezká zřícenina, při sjíždění Berounky si děti trochu protáhli nohy. Známka koupená v tábořiště na Liblíně za 50kč
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
Libštejn
Krásná zřícenina v neméně krásném okolí. Podle mě je hezčí než nedaleký Krašov a přitom méně známá, takžeje tu mnohem méně lidí.

TZ zakoupena v hotelu Berounka.
 
EKDA
TZ Libštejn
TZ koupena v infocentru v městě Radnici.
 
Vlasta Blžek
Libštejn
TZ zakoupena v Liblíně, Hotel Berounka, bez problému, 30 kč
 
Standa
Dostupnost
IC v Radnici má poměrně omezenou provozní dobu, ale uspěli jsme v restauraci Hotelu Berounka v Liblíně, kde byla známka za obvyklých 30 Kč a velmi dobrý a velký oběd.
Doporučuji okruh z Kamence přes Libštejn, Liblín a po červené značce divokým údolím Radnického potoka zpět.
 
David Dvořák
David Dvořák
Drahá TZ
V Liblíně v hotelu Berounka známka za 50,-Kč. Nekoupil jsem ji,ať se pan majitel nebo provozní nad sebou zamyslí.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
TZ
známka zakoupena v infu v Radnici, ale měli ji v Rybárně i na hradě Krašov. Zřícenina moc pěkná, ale chtělo by to tam trochu posekat...
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena v infu na Křivoklátě, ale mají ji i v infu v Radnici
 
dickee@seznam.cz Bayer
dickee@seznam.cz Bayer
Libštejn
Známka zakoupena Na Rybárně (č. 999). Moc pěkná romantická zřícenina gotického hradu nad Berounkou. Příjemná zastávka při sjíždění řeky. Pokud se jede řeka, tak z pravého břehu je to na hrad max. 5 min.
 
Informační centrum Města Radnic a Mikroregionu Radnicko
Nové prodejní místo
Milí turisté a sběratelé, TZ Libštejn seženete nyní také v IC v Radnicích (samozřejmě spolu s TZ Radnice). Neváhejte k nám zavítat, IC sídlí od loňského roku v budově muzea na náměstí, takže uvidíte i mnohé zajímavé. Otevřeno celoročně, od května do září nepřetržitý denní provoz. Zdraví Martin z IC v Radnicích.
 
Petra Šmolíková
Petra Šmolíková
cena
Známky Libštejn a Krašov mají v obchůdku Liblíně za 25,-. Na Rybárně mají tyto známky také za 30,-. Je to jen pro zajímavost, kdybyste navštívili obě místa tak je výhodnější nákup v Liblíně :)
 
Lukáš Kejmar
Lukáš Kejmar
Lukáš
Ahoj, TZ zakoupena na Rybárně, mají jich tam dostatek, z Libštejna pěkná procházka a dobře jsme se tam i najedli. Jinak zřícenina pěkná
 
Eva Spurná
Eva Spurná
Nové prodejní místo
Nově známku od půlky dubna zakoupíte společně se známkou hradu Krašova v prodejně smíšeného zboží na náměstí v Liblíně. Po-Pá 7-17 hod. a So 8-11 hod.
 
Šakal
Areál na Rybárně, RakoluskyPrrrdelní místo... proč má taková díra v prodeji tolik známek. Prodejní místo se dnes (18. 06. 13) odvolávalo na to, že TZ kvůli povodních TZ objednali později. Dle oficiálního webu („Od 1.března 2013 zahajuje Areál Na Rybárně novou sezonu. Těšíme se na Vás denně od 8:00 do 22:00“) Co prodali do dnes? HNUSSS!
 
Jirka
Infocentrum Křivoklát
Známku jsem koupil v Infocentru Křivoklát. Mají tam všechny známky z okolí.
 
IVS Budy, Křivoklátsko o.p.s.
TZ Libštejna již v prodeji i v íčku na Křivoklátě
Milí sběratelé,tak Vás chci jen informovat, že od dnešního dne je turistická známka Libštejna k sehnání i v infocentru pod hradem Křivoklátem:-)Mějte se tedy moc a moc krásně a vyjde-li Vám čas, stavte se, moc ráda Vás v našem íčku uvidím:-).... S pozdravem Jířa z Křivoklátských lesů...
 
IVS Budy, Křivoklátsko o.p.s.
TZ Libštejna možná i v Křivoklátě
Dobrý den, jsem z informačního střediska v Křivoklátě a právě jsem v Rýmařově objednala 50 ks turistických známek Libštejna. Počítám, že tak do dvou týdnů by měly dorazit... Otevřeno mám každý den od 9:00 do 16:00 hodin, ale pravidelně tu bývám déle - i do 20.hod:-)...takže snad známky dorazí...ještě dám vědět až skutečně přijdou...Jinak tu mám také spoustu dalších známek z okolí Křivoklátu. Kromě hradu - budu psát jen čísla, je to rychlejší - 1202, 1005, 227, 1704, 355, 441,1556,1269, 1194, 225, 167, 1564, 932, 201, 1179, 841, 1442,1501,1185 a 767:-)... ale...nechci se vytahovat, to jen, kdybyste je (třeba jako Libštejn) někde nemohli sehnat:-)Mějte se tedy moc a moc krásně a užijte si léto:-)S pozdravemJířa z Křivoklátských lesů:-)
 
Pavla
sobota 7.7.2012
díky jerrymu720 za bezva popis cesty, krásně jsme to našli. Zřícenina je pěkně zachovalá, cesta je celou dobu lesem v chládku. TZ jsem koupila Na Rybárně, ale měli poslední, kterou mi ochotně odšroubovali z vývěsky. Cestou jsme potkali velké množství turistů a cyklistů.
 
jerry720
Libštejn.
Návštěva ve středu 25. 04. 2012. Ze silnice II/232, směr Liblín, uhybá u samoty Zavadilka vlevo polní cesta, sledovaná zelenou turistickou značkou. Po cestě se dá dojet až k hranici lesa, kde lze zaparkovat a pokračovat pěšky po zelené značce stále se svažující cestou až k hradu. Od auta k hradu je to něco přes kilometr, dá se to v pohodě tam a nazpátek zvládnout za hodinku. Zřícenina je volně přístupná, z několika míst je možné zahlédnout i Berounku. Pro TZ jsem se vypravil do tábořiště Na Rybárně, podle vypsané nabídky jídel a pití je zřejmé, že restaurace je již v provozu, ale nepotkal jsem tam nikde živou duši, tudíž jsem s TZ neuspěl.
 
Ivan
Prrrdelní místo... proč má taková díra v prodeji tolik známek ??? Hnali jsme se tam kilometry v neskutečném vedru a pak zase do krpálu zpátky... slečna mně s úsměvem řekla, že nemají ANI JEDNU známku (ani Rybárnu, ani Krašov, ani Libštejn), že prý se na ně lidé ptají, ale že prý už na ně měsíc čekají... nemají zájem o turisty, kašlou na to a ještě lžou... kdyby dali vědět do Rýmařova, tak jim do pár dnů dojde profi balík se všema třema známkama až na místo... tu jejich prrrrrdelní známku o ničem s číslem 999, tu si muzou strčit, ale kdyby tak aspon Libštejn měl ještě nějaké jiné prodejní místo, jako má naštěstí Krašov... takhle kdo chce Libštejn musí do týhle díry chtě něchtě a pak stejně psát do Rýmařova, což postrádá poezii koupě na známkovém místě... koho baví sbírat známky poštou ? Proč by známka Libštejna nemohla být třeba na íčku v Kralovicích... ?Kletě, ještě teď jsem vztekel.
 
magipriba
Známku momentálně mají v tábořišti na Rybárně. K dispozici je i hrad Krašov a jejich vlastní známka číslo 999, kterou nechápu za co dostali. Jedná se běžné vodácké tábořiště jakých jsou desítky.
 
hryzbyl
Známka bez problémů koupena v neděli odpoledne ve stánku.Pán byl tentokrát asi lépe naladěn.
 
trnov
Dnes jsme navštívili Libštejn, Krašov a Areál Na rybárně. Vše bylo super až na obsluhu v restauraci Na rybárně. Nepříjemný pohled pána z okénka, a na dotaz, jestli mají turistické známky odpověděl, že je ještě nedovezli a neví kdy budou. Jinde bohužel TZ nejsou k sehnání (kromě Krašova, kde TZ mají). Prostě smůla.
 
FrancescoAffogato
Bratři turisté,z Liblína, kde lze zaparkovat vůz jsme se vypravili po červenozelené značce, která není ve směru na Liblín bez chyb. Po stoupání alejí přijdou dvě silnice, kde ji nenaleznete snadno. Dejte se po pravé frekventovanější silnici blíže řece a budte trpelivý neboť po cca 150 m vás prekvapí kudlibabková kopřivová nenápadná stezka, která je každým krokem lepší až se jde po vrstevnici. Po pěkné procházce vás překvapí zřícenina v krásném pohádkovém prostředí. Stojí za zhlédnutí a o známku si napiste nebo zajedte na Rybárnu... P.S. Z liblína na hrad cca 35 min. pohodovou chůzíCiao ragazzi
 
Eva a Martin
Znamky dnes na Rybarne meli vsechny tri - Krasov, Libstejn, Rybarny, znamka stala 25,- Na Libstejn jsme se dostali ze strany za Liblínem u prvniho velkeho statku druha odbocka vpravo (polnacka), da se jet jet asi 100m autem, pak je zakaz vjezdu, pesky asi po 15-20 min. chuze, podle nas stoji za shlednuti, videtelne znamky udrzby, skoda ze neni pristupna vez
 
Radek
Známku v areálu na Rybárně nemají, ani Krašovskou, ani Libštejnskou a ani vlastní Rybárenskou a ještě se slečna v okýnku tvářila jako že jí to strašně otravuje, takže jsme se ani nedověděli jestli známky jště někdy budou mít....
 
Radek
Předražená známka - 30Kč.
 
Hana
hrad Libštejn
areál na Rybárně zavřený, na hradě není pokladna ani podobné zařízení pro prodej suvenýrů (např.stánek), TZ nebylo možné zakoupit
 
Marcela
Libštejm určitě stojí za návštěvu, ale sehnat jeho TZ je nadlidský úkol. Měla by být na poměrně vzdálené Rybárně Rakolusky, ale tam TZ Libštejna už nemají a nemají už ani svoji vlastní. Souhlasím s předchozím názorem, že by bylo vhodnější prodávat známku v nedalekém Liblíně.
 
Milan Sodomka
Libštejn u Liblína
Zřícenina hradu stojí za shlédnutí. Získání TZ v okolí hradu je přímo nadlidský úkol, alespoň nám se nepodařilo vypátrat místo kde by jsme ji mohli zakoupit. Stejnou zkušenost máme i s TZ opodál stojící zříceniny hradu Krašov.Je to škoda.
 
Nalim Lidochaz
Libštejn u Liblína
Zřícenina je opravdu pěkná, ale problém je se sehnáním TZ. V Rybárně v Rakoluskách měli sice TZ č. 707 (Rozhledna Chlum u Plzně) a č. 999 (Tábořiště Rakolusky) a 3 výroční TZ, ale známku Libštejna (a ani Krašova - č. 441) nikoliv.Dle Atlasu turistických známek měla být uvedená TZ i v Rybářské klubovně U Jima na Staniční ulici v Plzni, ale tamní servírka mi sdělila, že jmenovaný podnik změnil majitele, který neměl zájem o distribuci turistických známek. Snad by bylo řešením prodávat tuhle TZ v blízké obci Liblín, kde je restaurace, hotel i kemp.
 
L+L+T
Libštejn
Ahoj! Jsme rodinka s malým dítětem a tak většinou cestujeme autem. Na Libštejn se dá sjet ze silnice 232 za osadou Bohemia ( odbočka velmi špatně značena ). Pak po 100 m odstavit auto a pěšky asi 1 km. Zřícenina velmi rozsáhlá, výhled velmi špatný. TZ jsme nesehnali ani Na Rybárně.
 
Tatík
Zřícenina je nádherná,chtělo by to ale opravit věž,která stojí téměř celá.Stezka nad Berounkou z Liblína (červená a zelená turistická značka) také zajímavá,přes dva kilometry.Turistických známek dostatek v kempu Na Rybárně.
 
ydenbroy
bohužel známku na Rybárně neměli, naštěstí tam byla známka Rybárny, Krašov a 4ks VTZ
 
Evik
Návštěvu hradu Libštejna Vám všem vřele doporučuji. Jelikož bydlím na Liblíně, mám to na hrad co by kamenem
dohodil a tak se stává častým cílem mých procházek. U něj si na ohništi můžete opéci buřta či sejít pohodlně
po cestičce až k řece.
 
Jane
Minulý týden jsme sjížděli Berounku. Byla jsem Na Rybárně 19.6.2005. Mají tam 4 TZ - 1154,999,441 a výroční
Berounku.
 
Mandy
Areál Rybárna malebný, ke zbytkům hradu se také dostanete, leč TZ není a neví, kdy bude. Podmínkou jsou dvě
prodejní místa, proč to netuším....Možná o prázdninách, možná na podzim. Snad to bude dřív!!!!
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2796 Turistických známek
2703 Výročních TZ
279 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek