Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1227 - Lomnice nad Lužnicí


Popis

Město v romantické rybniční krajině pod stejnojmenným hradem (poprvé doložen v přídomku jejího majitele Oldřicha z Lommnice již roku 1265). Jméno má původ v názvu potoka, jenž je zmiňován již roku 1367 (Lomnicze rivulus). Od roku 1789 je přidáván přívlastek „nad Lužnicí“, ačkoliv řeka je od města vzdálena 2,5 km.

Mapa

Navštívil jsem Lomnice nad Lužnicí

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Informační a kulturní středisko Lomnice nad Lužnicí
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Jindřichův Hradec
Poloha:
49°5'3"N 14°43'3"E
Hodnocení:
2.531
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1227 - Lomnice nad Lužnicí


09.09.2021 - dostupná bez problému
27.06.2021 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
22.05.2021 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Tereza
L. nad L.
Jak je psáno níže, infocentrum v sobotu zavřeno a jinak nic zajímavého k vidění...
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Lomnice nad Lužnicí
Město, kde opravdu není nač koukat. Alespoň jsme se prošli přírodou po naučné stezce Velký Lomnický, která vede kolem rybníků, bez repelentu sem ale nechoďte. Město bylo o víkendu mrtvé, na náměstí je veliké parkoviště zcela zdarma. Zde jsme se osvěžili točenou zmrzkou a hurá domů, protože co tady jinak dělat...
 
Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
:-)
TZ zakoupena ve středu 21.7.2020 v IC Stará radnice. Pěkné malé městečko s hezkou okolní přírodou.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
kolečko
Do města čas od času zavítám pracovně, tentokrát mi to vyšlo časově na středu a IC mělo do pěti, takže mám i kolečko.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Lomnice
V Lomnici stojí za vidění hlavně náměstí a okolní rybníky,hlavně po hrázi u Velkého Tisého přes Dvůr Šaloun je to fajn procházka. TZ bez problému na náměstí v íčku,kde byla moc milá slečna.
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
TZ
TZ zakoupena v IC v budově staré radnice, moc hezké náměstí a příjemná obsluha. Škoda že jsem neměl víc času se porozhlédnout po městě.
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
Otevírací doba Íčka
PO - PÁ 9:00 - 12:00 13:00 - 17:00
SO 9:00 - 14:00

Oproti loňsku mají tedy přidanou sobotu, dobrá zpráva pro všechny sběratele :-)
 
Libor Marek
Libor Marek
05/07/2014
IC o víkennu zavřené, TZ nedostupná, celkem nic k vidění :-(
 
Zuzana Lašťovková
Zuzana Lašťovková
tz
Opět nechápu!
Informační centrum o víkendu nepracuje vůbec...
Jakou má takové IC hodnotu pro turisty?
Pro mě nulovou...
Ve všední den pracuji a o víkendech každé třetí IC v Čechách prostě nepracuje!
Takže nezbývá, než opět poslat ofocenou úřední desku do Rýmařova a čekat na tz od nich... To už si je můžeme rovnou kupovat všechny odtamtud!
 
Mamuti
známka jen ve všední den
Ahoj, pro známku do Lomnice nad Lužnicí se vypravte jen ve všední den. My to zkusili v sobotu 27.7.2013 a nakonec i cedule na místním prodejním místě nás informovala, že jsme udělali chybu. Prostě se prodává jen v pracovní dny.
 
Iva
Nic se nezměnilo, info o víkendu zavřené, v prac. dny dopoledne 9-12, odpoledne Po,St - 13-17 hod., Ut,Čt,Pa 13-16.OO hod. Ale má to háček TZ nikde NEMAJI.
 
AFIk 2811
Infocentrum nezklamalo...bohužel...v sobotu v deset hodin absolutně nedobytné. Ještě, že je to papírnictví, které zachraňuje čest. Zde jsem TZ v pohodě zakoupil za 25,-kč, bez samolepky.
 
Lucka
Známku jsme zakoupili v pořádku na infocentru ještě za starou cenu 25,- (stará známka) - infíčko mělo v sobotu od 9:00
 
Pinďa
nejen pro Silencera
Není tak úplně pravdou, že Lomnice nemá co nabídnout. Osobně mohu doporučit asi 6,5km dlouhou naučnou stezku, vedoucí kolem Zlaté stoky a rybníka Velký Lomnický. Stezka, obhospodařovaná místími junáky má, 15 zastavení a kromě jiného i kryt na pozorování ptactva, nebo vyhlídkovou věž. Pokud budete mít štěstí, můžete pozorovat kachny, volavky, nebo divoké husy. Ovšem musím uznat, že dostupnost TZ je dost problematická a neškodilo by umístit jí i do nějaké víkendově otevřené restaurace.
 
Honza
Známku nelze koupit, je pouze v Infocentru a to je tradičně o sobotách a nedělích zavřené. Není mi jasné, proč jsou známky ve velké většině pouze v Infocentrech a ta jsou v době kdy toto místo navšíví nejvíce turistů (soboty, neděle) zavřena. Zkoušel jsem to v papirnictv í a tabáku, ale tam známku neměli. Mám dojem, že plno starostů zřídí Infocentrum jenom proto, aby měli splněný bodík. Že je to k ničemu a Infocentrum svoji úlohu neplní to je vedlejší.
 
Silencer
Ach jo, další jalové místo v systému. Ve městě nic zajímavého, snad jen kromě pěkně opravené radnice na náměstí a jednoho kostelíka. Takovýchto míst, možná hezčích, jsou v Jižních Čechách stovky.Infocentrum jsme našli, ale zavřené, nikde nebyla uvedena otevírací doba. Předem jsem se nekoukal do diskuze, takže jsem netušil že se TZ dá pořídit i jinde. O známku si napíšeme, ale jen do počtu. Jako samostatný turistický cíl Lomnice nad lužnicí neobstojí.
 
Rosťa a Maruška
TZ jsme koupili v papírnictví přesně podle vlalounovy rady .IC jsme se ani nesnažili hledat.
 
Vít Martinů
Vít Martinů
Re: Proč?
Dnes jsem tam byl pro známku a říkal si, že jsem tam neviděl nic, kvůli čemu bych se tam chtěl vrátit. Obec mi připadá, jako "každá druhá".
 
Jirka
Proč?
Doufám, že se obyvatelé tohoto městečka neurazí, ale proč zde mají TZ to nechápu. Není zde opravdu nic zajímavého a íčko opravdu funguje záhadně.
 
vlaloun
V "íčku" zavřeno - prý normální stav. TZ jsem sehnal po radě místních v papírnictví/tabáku na druhém konci náměstíčka.
 
Eva
O víkendu zavřeno
V sobotu (a v neděli) TZ nedostupná (inforcentrum má otevřeno pouze ve všední dny).
 
vláďa
Ve Staré radnici v sobotu dopoledne dveře uzamčené a na oknech ještě asi tři upozornění, kdy nebude infocentrum v srpnu otevřené. Dost těžce dostupná známka v hlavní turistické sezóně.
 
Vratislav Melcer
Otevřeno velmi náhodně !
Jsem majitelem antikvariátu naproti kulturnímu centru, ale musím říci, že denně máme několik dotazů proč tam buď není prodávající a nebo proč jezavřeno, což se bohužel není jenom o sobotách a nedělích/ dovolené, volna a jiné speciality/
 
Vratislav Melcer
Otevřeno velmi náhodně !
Jsem majitelem antikvariátu naproti kulturnímu centru, ale musím říci, že denně máme několik dotazů proč tam buď není prodávající a nebo proč jezavřeno, což se bohužel není jenom o sobotách a nedělích/ dovolené, volna a jiné speciality/
 
Pinďa
Roste do krásy
Přestože bylo Íčko zavřené, známku mě velice ochotně prodala knihovnice, která sídlí naproti. Obec roste do krásy, pokaždé když tudy projíždím, je zde něco nového. V některém případě je to objížďka a zanedlouho nový chodník, krásné náměstí, nebo letní scéna. V současné době je v průjezdu IC výstava fotografií Lomnice dříve a dnes. Po technické stránce by chtěly některé fotografie vylepšit, ale vzhledem k tomu, že se jedná o práci dětí zdejší školy, jejich úsilí a hlavně nápadu, tleskám.
 
Eda
25.7.2006 - Známku mají v hojné míře a kromě ní také spoustu "žolíků" (některé ještě z minulého roku). Za vidění stojí nově rekonstruovaný kostel sv. Václava upravený na výstavní síň (jako věřícího člověka mě sice trochu mrzí, že nemohl být ponechán původnímu účelu, ale stávající řešení bylo asi jedinou cestou, jak zabránit jeho úplné devastaci). Knihomolům doporučuji antikvariát pana Melzera přímo naproti infocentru (spousta krásných knížek včetně mnoha místopisných publikací, příjemné prostředí, jen obsluha poněkud nerudná).
 
Petr Kožený
Známka je v prodeji.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2660 Výročních TZ
276 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek