Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1785 - Lovecký zámeček Ostrůvek


Popis

Ostrůvek se nachází asi 20 km západně od Tachova, v blízkosti hranice s Německem. Ve druhé polovině 19. století zde nechali Windischgrätzové postavit lovecký zámeček, který byl výbornou základnou pro vyjížďky na lov. V jeho blízkosti stojí dřevěná kaple a bývalé objekty hájovny.


Mapa

Navštívil jsem Lovecký zámeček Ostrůvek

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Prodej ukončen - TZ a TN zrušená
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Tachov
Poloha:
49°45'14"N 12°28'24"E
Hodnocení:
2
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1785 - Lovecký zámeček Ostrůvek


11.08.2018 - dostupná bez problému
04.07.2018 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
05.07.2016 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Ostrůvek
Ač místo před 14 dny zrušeno, nedalo mi to, abych se sem nezajel podívat. Místo totálně mrtvé, zámeček je vlastně opuštěnou stavbou. Za shlédnutí zde stojí jedině dřevěný kostelíček, který stojí hned vedle.
 
Štěpán Čada
Štěpán Čada
Nikde nic!
Areál je opuštěný, zahrada zarostlá, nechápu, kdo a jestli vůbec někdy tady známku prodával.
 
LN
ruina
Zámeček vypadá definitivně vybydleně. 2.8.2014
 
Petr 1
je to hrůza
Je k smíchu a současně k pláči, že hrdým majitelem je dle katastru nemovitostí společnost (opět pražská jak jinak), která podniká v oblasti Správa a údržba nemovitostí a realitní kancelář. Nevím jakou měli pánové představu, ale oprava a provozování tohoto objektu to asi nebylo. A tak pomalu zaniká zase kousek naší historie.
P.S. Co tak asi zůstane po vás "vážení majitelé"?
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
Opravdu bída.
Zámeček je jako po vybydlení. Dům s vystavenou známkou je již dlouho neobývaný. Nikde v okolí žádný obyvatel. Mrtvé místo. T. známku by si zasloužil spíše zajímavý dřevěný kostelík hned vedle zámku. Na městském úřadě v obci Lesné známky již dlouho nemají, protože jim je dávali k prodeji z Ostrůvku a nyní je nikdo nedodává.
 
karel z klatov
bida
to je teda místo pro známku.vybitá budova a kde nic,tu nic.tady znamku neseženete.K.
 
Soňa a Luboš
Soňa a Luboš
nechápem
Také jsme toto místo nepochopili. Budova prázdná, bez oken:-( Turistické známkové místo bylo vystaveno ve vedlejším baráku v okně, ale bohužel jsme ani po zazvonění nikoho nesehnali, nebyla ani možnost se nikoho zeptat protože jsme nepotkali ani živáčka :-( Myslím, že je u nás mnohem více zajímavějších míst co by si známku zasloužili.
 
Petr
Toto místo jsem nepochopil
Reknu jen svuj nazor, ktery nikomu nevnucuju: Z míst, které mají TZ a já je navštívil, je tohle největší nesmysl. Vymlácená budova, kde točil pivo pan Slivka, vedle tohoto skvostu x-let nepouzite chatky a kousek opodál rekonstruovanej barak se samou prazskou SPZkou. Asi mam jina meritka pro krasu, ale krasne mi toto misto rozhodne nepripada ;) To uz by se mi TZ libila spis na Havranovi, kde je aspon pekny vyhled ;)
 
Kateřina
Zámeček je v rekonstrukci, ale známku bez problémů seženete na obecním úřadě v Lesné. Jsou moc milí a ochotní, doporučí vám i tipy na výlet apod.
 
Miroslava Pelantová
NO NIC MOC
Právě jsme se vrátili z výletu na Lovecký zámeček Ostrůvek, cesta byla bez problémů a značky Vás navedou až na místo, zaparkovali jsme u nějakého zbořeniště bez dveří a oknen, kde hned vedle stála hromada sutin. Asi hodinu jsme zmíněný zámeček hledali a pak jsme podle obrázku na tabuli zjistili, že oné zbořeniště je Lovecký zémeček. Pokud se tam tedy chystáte, tak nedoporučuji, nejspíše se někdo rozhodl pro rekonstrukci, ale ta je v nedohlednu. Známku jsme ovšem zakoupili bez problémů ve vedlejší budově, kde byl asi nejspíše nějaký kiosek, jež je nefunkční. Pán byl naštěstí vellice ochotný.
 
jardafredo
Turistické známky jsou v prodeji přímo na Ostrůvku. V budově bývalé hájovny,kde nyní máme administrativní centrum je zřízena prodejna-kiosek pro turistya právě zde se nabízejí známky k prodeji. V případě, že by právě v prodejněnikdo nebyl, stačí chvilku počkat nebo se rozhlédnout po okolí, jestli tamnení někdo z našich lidí. Ti Vám pak nabídnou občerstvení a samotnouturistickou známku.S přátelským pozdravemRoman Liška
 
Boťas
Potvrzuji, že se jedná o krásné místo v rozsáhlé vybydlené krajině na Tachovsku. Ovšem s koupí TZ budou zřejmě velké problémy, protože při naší návštěvě 4. 7. 2010 bylo vše zavřené a opuštěné. Pokud nebude TZ k dostání například v Lesné nebo Brance, půjde o známku zcela nedobytnou!!!
 
Klára
Místo je to nádherné, byla jsem tam předloni. Dovcela by mne zajímalo, kde bude známka v prodeji, protože areál vypadal malinko nepoužívaně...
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2667 Turistických známek
2501 Výročních TZ
262 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek