Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 458 - Mariánské Lázně


Popis

Světoznámé lázeňské městečko v západních Čechách.

Mapa

Navštívil jsem Mariánské Lázně

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
KV Suvenýr s.r.o., Lázeňská kolonáda, Mariánské Lázně
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum, Hlavní 47, Mariánské Lázně
Toto místo prodává také turistickou známku
Tabák Columbus,Hlavní 668, Mariánské Lázně
Toto místo prodává také turistickou známku
Stánky u Karolininy kolonády, Mariánské Lázně
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Cheb
Poloha:
49°58'38.2"N 12°42'23.92"E
Hodnocení:
2.898
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 458 - Mariánské Lázně


06.07.2022 - dostupná bez problému
05.07.2022 - dostupná bez problému
20.06.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
Zakoupená v íčku. Město teď v létě nádherné, parkovat se dá třeba nahoře v ulici Ruská u gymplu za 40.- Kč a kousek ulice je asi i zadarmo, dolů seběhnete třeba kolem anglikánského kostela a jste v centru co by dup. Zpívající fontánu je dobré si načasovat (lze zjistit na internetu), my ji chytli ve 13:00 hod. V okolí fontány spousta kaváren se zákusky.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známku mám už dlouho, ale byl jsem zde zas a známka je dostupná v Infocentru spolu s dalšími z okolí. (Infocentrum přesunuto z důvodu rekonstrukce do Poštovní 160)
 
Roman Vodný
Roman Vodný
458
Zakoupeno ve stánku se suvenýry na kolonádě. Město hezké, chtělo by věnovat větší pozornost různým detailům, které pak vytvoří lepší obraz. Moc pěkné jsou parky a sady. Bohužel mnoho retaurací zavírá hrozně brzo, takže se v podvečer někde najíst je dost náročné.
 
pepicek123
prejela mi po klavesnici kocka
{"redirect":"\/ubytovani\/apartmany\/?arrival=2021-06-23&departure=2022-01-07&persons=5"}
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Mariánské Lázně
V této době velmi poklidné město s relativně málo turisty. TZ zakoupena v Íčku v Poštovní ulici, kde mají i velké množství razítek. Město jsme prošli křížem krážem, nachodili jsme asi 17 km, ale stálo to za to. Byli jsme jak v centru, tak nahoře na vyhlídkách, ale i dole v parku. Ochutnali jsme většinu pramenů a nejchutnější nám přišel pramen Karolinin a Rudolfův, ale doporučuji všechny. Na zpívající fontánu si určitě počkejte, představení se koná každou lichou hodinu a je to fajn zážitek. Též můžete navštívit muzeum Mariánských Lázní, zde oceňuji dostatek zajímavých exponátů a málo nudného textu. Co se týče parkování, dejte pozor, ne všude se může, někde pouze s povolením. My parkovali nahoře u dolní stanice lanovky - "Parkoviště poblíž hotelu Koliba", kde auto necháte v chládku a za celý den zaplatíte pouhých 40 Kč, ale co je hlavní, sejdete kopec a jste v centru.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
Mariánské lázně
Potvrzuji 6TZ v ičku. Vestánku u Karolininy kolonády je sympatický prodavač měl taky a k tomu ještě různé jiné, např. Klášter Teplá nebo Hora Krudum.

Město je architektonicky velmi hezké, ale bohužel často funguje na principu Potěmkinovy vesnice, takže zadní uličky a průchody zdaleka nejsou tak vábné, jako hlavní průčelí. Lázeňský klid také dost narušuje hluk z automobilové dopravy, zejména v okolí Hlavní třídy. V tomto ohledu jsou i Karlovy Vary, i se svými davy turistů, kupodivu příjemnější. V horní části centra, v prostoru kolonády Maxima Gorkého a Karolininy kolonády už je to lepší, v těchto místech se dají zažít příjemné chvilky.
 
Jiřina Vrabcová
Jiřina Vrabcová
TZ
V IC na hlavní ulici měli známek šest, krom této ještě Hameliku, Boheminium, Dyleň, Panskou rozhlednu a Kladskou.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
25. 8. 2015
Známku prodávají na všech místech jak je uvedeno, o čemž jsem se přesvědčil při lázeňském poznávání okolí. Hrající fontána, motiv na známce, je především ve večerních hodinách pořádný luxus.
 
Jajadohan
x
Infocentrum na kolonádě je zatím zavřené kvůli rekonstrukci, známku jsme koupiliv nedalekém íčku na Hlavní třídě.
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena v infu
 
Václav Tauš
Václav Tauš
Infocentrum, Mariánské Lázně, ul. Hlavní
Infocentrum, Mariánské Lázně, ul. Hlavní
 
Jana
Mariánské Lázně
Moc krásný výlet. V infocentru jsou známky dostupné. Léčivé prameny moc chutné a určitě zdravé! :)
 
jerry720
Marienbad.
Poslední návštěva ve středu 06. 06. 2012. Krásné město, nejmladší z proslulého trojúhelníku západočeských lázeňských měst. Místní infocentrum najdete na Hlavní třídě, je perfektně vybavené, obsluha vzorná. TZ jsem zde pořídil bez problémů.
 
magipriba
V infocentru na Hlavní třídě v pohodě k sehnání známky MARIÁNSKÉ LÁZNĚ, HAMELIKA, PARK BOHEMINIUM, DYLEŇ a KLADSKÁ. Tabák 46 je hned nad infocentrem, na dveřích má ceduli prodejního místa. Směrem dolů po Hlavní třídě je značka TZ ještě na Květinách a suvenýrech a pak na Tabáku Columbus. Otevírací doba infocentra dle cedule na dveřích : denně 9- 18.
 
Kleio
Prohlídka
Dnes v Mariánských lázních výborné, chytli jsme super počasí..Určitě se sem vydejte, v oklí je například zámek Kynžvart, hrad Přimda, k Plzni atd. to taky není daleko...MĚSTO: Nádhera, i když některé domy by potřebovaly zrekonstruovat. Luxusní hotely, Nové lázně (náš výborný průvodce, který se zde narodil a vyprávěl vzkutku bravurně nám domluvil zadarmo vstup do královské komory). Kolonáda je dokonalá, fontánu jsme bohužel nestihli. POZOR! - POUZE V LICHÉ HODINY TJ. - 11,13,15. Ruský kostel je také úžasný :)PRAMENY: Doporučuji Karoliinin - v Karolinině kolonádě a Rudolfův(jako minerálka), ne však v Kolonádě ale v parčíku, pravém vývěru(do Kolonády je přiváděn). Křížový jsem nazkoušela, je nejteplejší, Ferdinandův je zase nejslanější. Doporučuji vlastní pítko.SUVENÝRY: U Karolininy kolonády je stánek se suvenýry, viděla jsem tam TZ. TZ jsem sehnala v infocentru na Hlavní, která je celkem nepřehledná - obrovská ulice, Vietnamci, přehlédli jsme i poštovní schránku. IC je prázdné, paní nemluvná, prospekty snad žádné, ale TZ(Dyleň, Hamelika, město, Park Boheminium, slavkovský les). Razítek hodně! (2 krát město - nádherné, ale málo inkoustu :D, iC, hamelika a výročí 200 let lázenství). A nesmím zapomenout na LÁZEŇSKÉ OPLATKY! U Kolonády je obchůdek, trojhránky i normální (i Dueto, které jinak nekoupíte), teplé oplatky, všechny normální balíčky oplatek za 49,-. Stejný obchůdek je i na Hlavní ulici dole. Ale seženete všude...JÍDLO: Doporučuji na 100 % restauraci u Kamenného dvora, půjdete po Hlavní dolů, vlevo je odbočka, venku je vidět terasa(vzadu v uličce, poté jsme se tady napojili na park s prameny). Jídlo výborné, čekání minimální, ceny přijatelné.DOPORUČUJI NAVŠTÍVIT!!! :)
 
Kleio
Prohlídka
Dnes v Mariánských lázních výborné, chytli jsme super počasí..Určitě se sem vydejte, v oklí je například zámek Kynžvart, hrad Přimda, k Plzni atd. to taky není daleko...MĚSTO
 
Petrklíč
Mariánské Lázně
Město krásné,pohodové,odpočinkové.Fontána se nám moc líbila,parky moc pěkně upravené. Parkování-PARKING CENTRUM a.s. - Parkovací dům (nonstop)Pramenská 653/1 20kč/1h.Ale k Infocentru mám výhrady-nekomunikativní personál,nedostatečné materiály k městu.Věřím,že se do budoucna polepší.
 
Longer
Krásné město, moc se mi tu líbilo. Jen ta ruština a němčina která se na Vás dere ze všech stran a na cedulích je na prvním místě je děs. Ale s tím se nedá nic dělat. Jinak přímo ke spívající fontáně a ke kolonádě, kde se dají ochutnat tři prameny nesmí psi, bacha na to...
 
Libor
17.06.2010 - TZ v IC poblíž kolonády (k dispozici řada dalších TZ), park a kolonáda velmi pěkná, prameny chutné, počasí hezké ... není co dodat.
 
VáclavK
Výborně zásobené IC (Hlavní třída), otevírací doba i o víkendu. TZ Mariánské Lázně (No. 458) bez problémů k sehnání. Mmj. se dá zakoupit TZ Rozhledna Hamelika (No. 1566), TZ Park Boheminium (No. 1686), TZ Kladská (No. 92) a TZ Rozhledna Dyleň (No. 942).
 
K8
Prodejní místa
Kdepak jsou:- Tabák na Hlavní č.p.46- Tabák na Hlavní č.p.668a proč úplně stejný jsou i u TZ 471 Tachov?Není to divný?
 
Iška
Známku jsme bez problémů koupili v místním íčku, které je sympaticky otevřené i přes víkend. Pokud byste ji tam nezastihli, sežene se bez problémů i po městě v různých tabácích a pstánkách se suvenýry. Mariánské Lázně vzkvétají do krásy a žijí rušným životem, je tu stále na co koukat. Škoda jen, že fontána hraje jenom každé dvě hodiny, slyšeli jsme ji jen jednou a pak jsme měli tal nabitý program, že nám to k ní prostě nevyšlo.
 
Vendy
Dnes jsme si udělali rodinný výlet do Mariánských Lázní. Nejprve jsme navštívili Park Boheminium, kde jsou zmenšeniny známých turistických cílů, pak jsme se svezli lanovkou a nakonec jsme se prošli po Kolonádě a po Hlavní třidě. TZ jsme obdrželi bez problémů i v neděli odpoledne v Tabáku na Hlavní třídě.
 
Michala
PROSBA
CHTĚLA BYCH MOC POPROSIT ZDA NĚKDO Z MAR.LÁZNÍ NEZNÁ TROJICI HOLEK REGINA RENATA A DÁDA KTERÉ SE V ROCE 91,92 UČILI V AŠI NA TKADLENY RÁDA BYCH SE S NIMA SPOJILA DĚKUJI PŘEDEM . MAR.LÁZNĚ SEM VYDĚLA PŘED 18 LETY URČITĚ SI PROHLÍDKU ZOPAKUJI
 
Tatík
Turistických známek a pohledů dostatek v infocentru na Hlavní ulici, otevřeno denně 9-12+13-17 hodin. Zaparkovat už teď na začátku května byl velký problém, buď rezidentská stání nebo plno u automatů. Nejdřív jsme šli nahoru na Hameliku a pak parkem k Ferdinandovu a Rudolfovu pramenu, pak už ovšem nezbýval čas na kolonádu a fontánu, takže určitě příště!
 
Romča
Mariánské Lázně
Velmi mně překvapilo, ale současně i potěšilo otevřené IC v neděli (19.4.2009). TZ mají dostatek, k tomu ještě známku Dyleně a Hameliky. Příště se budeme těšit do těchto lázní, že si je pěkně v klidu vychutnáme - i se všemi minerálními prameny!
 
Luboš
Ka
Ze svého dětství pamatuji ML jako klidné pohodové lázeňské městečko... Mariánkám by neškodilo se oprostit od komerce a vrátit se k tomuto klidovému vzezření...
 
JirkaK
Známek mají v infu dostatek, ale výroční nemají. Prodávají také TZ Kladská. Dne 20.8. také neměli TZ Dyleň a TZ Hamelika. Jinak doporučuji navštívit Boheminium v areálu Krakonoš, kde jsou zmenčeniny známých českých staveb.
 
Míša
Nedustopnost známky
Právě jsem se vrátila z Mariánských Lázní. Bezpochyby krásné město, ale sehnat známku je nadlidský úkol: v informacích nemají (prý objednali), v krámcích na Kolonádě nemají, snad ani nevedou. Poradili Tabák na hlavní třídě ( u lékárny Quatro), tam jich mají dost.
 
Radek
Návštěvu vřele doporučuji, hlavně ve večerních hodinách, je tu větší klídek a hlavně od května zase hraje "Zpívající fontána" - skvělý zážitek. Přes den známka k sehnání ne v suvenýrech na kolonádě, tam snad ani neví co to je, ale ve stánku vedle kolonády bez problémů, má posledních pár a nové mu nedošly, v infocentru na ulici Hlavní k dostání bez problémů a tady jako bonus navíc výroční 200 let, 942 - rozhledna Dyleň a zbrusu nová 1566 - rozhledna Hamelika. Infocentrum je otevřeno denně od 9:00 do 18:00 s hodinovou přestávkou na oběd od 12:00 do 13:00.
 
Pralinka
28.3.2008 známka v pohodě k zakoupení v IC. I pár dalších.
 
Pařez
V IC se dá kromě místní TZ koupit také Dyleň a Kladská.
 
Mirka
Turistická známka
Dne 23.09.2007 jsme podnikli výlet do mariánských lázní. Běhat za turistickýma známkama je někdy opravdu náročné, hlavně když chodíte pěšky. Z mariánek jsme jeli vlakem do lázní kynžvart a pak jsme se vydali pěšky asi 5 km na Kladskou (po asfaltce do kopce). Odměnou nám však byla známka, pohoda a klid v místním lese. Byli jsme tam už kolem 8:30 a pro veřejnost měli zavřeno, ale paní byla báječná, dokonce nám udělala i čaj. Známky toho dne jsme koupili ještě v Mariánských lázních, v zámku Kynžvart (kde je báječní cukrárna - doporučuji).
 
kun
není dostupná známka
 
Josef Špičák
Turistická známka
Dne 28.7.2007 jsme navštívili Mariánské Lázně kde se nám nepodařilo zakoupit turistickou známku a není to jenom v Mariánských Lázních je to v Teplé ,Klášter Teplá,Bečov apod.V tom případě nechápu proč existují tyto známky když nejdou zakoupit a lidé kteří je prodávají třeba Klášter Teplá jsou nepříjemní už při požádání zda tyto známky mají.Byl bych rád kdyby mi někdo poradil jak získat tyto známky prosím opravdu se mi nechci jezdit každý týden 160 km kvůli známkám jestli ůbec budou díky moc za radu a za odpověďˇ.ŠpičákP.S.Můžete psát na můj e-mail spicak.j@seznam.cz
 
robik
Mariánské Lázně
Je to tady moc hezké,hlavně KOLONADA.Jsou tady skvělé OPLATKY.
 
jarda
V infocentru
známka města ML v pohodě k dostání. mimo to jsou zde k dostání i TZ rozhledny Dyleň No.942 a dokonce také Kladská (slavkovský les) No.92.
 
Helen
TZ k dostání bez problémů, v Infocentru polední pauza 12-13 hod. Celkem levné ubytování je LD Orava, levné občerstvení asi nenajdete, jediný bufet bude v provozu prý jen do září. Teplé lázeňské oplatky na Kolonádě a osvětlená večerní fontána nemají chybu.
 
Monika
ML rozhodně nezklamou
Kromě pověstné Kolonády, kterou doporučuji projít směrem od Lesního pramene (u Gogolova divadla), stojí za to rozhledna nad ML, ale i rozlehlé parky ve spodní části Úšovice, geopark aj. Pro ty, kteří se informují o všech možnostech v IC perfektní výlet na celý den. PS: Nezapomeňte si koupit lázeňskou "kusovku" na hlavní třídě v oplatkárně. :)
 
JirkaS
Mariánské Lázně mě trochu zklamaly. Čekal jsem trochu více než jen jednu hlavní třídu se spoustou obchodů a
vše podřízené lázěňským hostům většinou "z druhé strany hranice", ale jinak známek dostatek. Jen
jsem si spletl infocentra, když jsem vlezl do budovy blíže k nádraží, kde snad byla jen cestovka a známky
nikde. Ovšem i označení druhého infocentra je trochu zavádějící. Aniž bych si všiml výlohy vedle šel jsem do
průchodu, kde IC není, ale pouze KIS. Od nádraží pěšky k IC slušná 30minutová procházka.
 
raf
Známka je snadno dostupná v IC.Mají tady i krásné pohledy barevně i tvarově. Co mi tady vadí, že orientace ve
městě je plně podřízena lázním. Jak se dostat k jakémukoliv hotelu nebo lázeňskému domu je snadné. Ovšem
hledat něco podle názvu ulice nebo najít šipku k nějakému jinému než lázeňskému zařízení už tak snadné
není. Prostě je lépe navštívit Mariánky jako lázeňský host než jako běžný turista.
 
Ivča
V pěkném Infocentru na Hlavní stále TZ dostatek, asi půl krabice. V prodejně oplatek naproti pitnému pavilonu
pořád fronta, ale stojí za to tu chvilku počkat, jsou super. Líbil se nám i Miniaturpark. Ale k dost vysokému
vstupnému bych očekávala miniatur více. Dětem se líbila lanovka a obora s daňky, kteří se nechali krmit
kaštany z ruky. To se smí a je jich kolem plno. Jen rozhledna Hamelika se právě opravuje a z Vyhlídky není pro
vysoké stromy nic vidět, tak šetřte nohy.
 
INFOCENTRUM, Hlavní 47
Aktuálně k 24.9.2005 na skladě cca 300 známek 458 a 942.Rádi zodpovíme dotazy přes e-mail. Info M.L.
 
Lenka
13.8.2005 mělo Infocentrum známky vyprodané. Nevím od kdy, ale moc dlouho jim ta plná bedna nevydržela. Ve
stánku u kolonády známky byly.
 
INFOCENTRUM, Hlavní 47
Vážení a milí, aktuálně máme na skladě celou bednu známek 458 a 942.S pozdravem Info ML
 
ruza
Známka bez problému dostupná za 25,- v městském infocentru, kde byli velice ochotní
 
Martinka
V městském infocentru mají otevřeno do 18,00 hodin, tam mají známku bez problémů. V infocentru na kolonádě nám
paní zavřela před nosem s tím, že končí a nemůže nás pustit dovnitř, protože by jí ujel spoj, takže nevím,
jestli tam známku mají, ale v části od zpívající fontány směrem k Rudolfovu a Karolininu pramenu je řada asi
šesti stánků a v jednom z nich známku určitě měli a stánek byl poměrně viditelně označen cedulkou
"známkové místo"
 
Jan Kupec
Dopoučuji kemp hned vedle Mariánských lázní v obci Stanoviště. Klid, hezky a čisto.
 
Zirafka
Jinak jsme chteli prespat v jednom kempu u Marianskych lazni. Prvni kemp (Lido) byl zavreny, v kempu Luxor po
nas (3 osoby, auto a stan) chteli 450Kc za jednu noc, tak jsme radsi spinkali na jedne louce za mestem pod
sirakem.
 
Zirafka
Vrele doporucujeme navstivit prodejnu oplatek Kolonada - naproti pitnemu pavilonu. Krasne cerstve teploucke
oplatky byly k neodolani. Mnam mnam mnam.
 
Jirka
V infu měli poslední 3 ve výloze, (původně mysleli, že už nemají), ale mají objednáno a od 1.7. už zase prý
budou.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2788 Turistických známek
2693 Výročních TZ
278 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek