Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 2356 - Mattoni muzeum, Kyselka


Popis

Mattoni muzeum je muzeum stáčení minerálních vod a minerálky Mattoni, kde mohou návštěvníci nahlédnout do historie této slavné značky, která sahá až do roku 1873. Mattoni Muzeum vzniklo v obci Kyselka v nově zrekonstruovaném objektu známém jako Löschnerův pavilon, který v době svého vzniku sloužil jako provozovna pro stáčení minerální vody ze stejnojmenného pramene. Expozice muzea se soustředí především na Heinricha Mattoniho, zakladatele tradice a historie samotné značky Mattoni. www.mattonimuzeum.cz/


Mapa

Navštívil jsem Mattoni muzeum, Kyselka

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Mattoni muzeum - Kyselka (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Karlovy Vary
Poloha:
50°15'45.59"N 13°0'16.46"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2356 - Mattoni muzeum, Kyselka


18.08.2019 - dostupná bez problému
01.06.2019 - dostupná bez problému
01.05.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Muzeum Mattoni
Moc pěkná expozice a známek dostatek. Snad i samotné lázně Kyselka se dočkají oživení a rekonstrukce jako Löschnerův pavilon. Známku měli i v hotelu Na špici v Radošově.
 
Vladimír Hruška
Vladimír Hruška
TZ
Známku mají i v penzionu Na Špici v Radošově. Muzeum otevřeno od 1.4.2017. Zaměstnanci tam sice byli, ale známku nechtěli prodat kvůli pokakané EET.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
On, Mattoni
V neděli, tedy dnes a ještě i příští tyden, je možné se zúčastnit komentované prohlídky lázni a to od 11. hodin. Dnes byl zájem nevídaný!
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
TZ
Níže uvedený příspěvek je výstižný. Pouze bych doplnila otevírací dobu v listopadu so-ne 9-16. V rámci výletu je ještě možné navštívit nově opravenou rozhlednu Bučina.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Kyselka
Turistická známka spolu s turistickou nálepkou za obvyklou cenu 30 a 12 Kč zakoupeny přímo na pokladně muzea v Kyselce. Muzeum se nachází v nově a musím napsat že pěkně opraveném Löschnerově pavilonu, který se nachází na kopci skoro nad stáčírnou Mattoni, k muzeu vede dobře značená cesta. V muzeu se dá i posedět, dát si kafe, za pultem dvě velmi ochotné dámy. V prodeji mají i dobové pohledy a jako bonus i pěkné turistické razítko. Muzeum je rozdělené na dvě, respektive tři části, z nichž ta třetí je prozatím zavřená, nám se ale poštěstilo dostat se i do zavřené třetí části bývalé stáčírny. Postačilo zdvořilé požádání obsluhy o klíče :) První část se věnuje historii pana Mattoniho a jeho minerální vody, druhá část se nachází ve druhém patře kde kromě dobových fotografií je i menší kinosál. Návštěvu rozhodně doporučuji. A až půjdete z muzea zastavte se u kaple odkud je pěkný výhled na Kyselku a na řeku Ohři. Zbytek budov v Kyselce i nadále chátrá, u některých je ale vidět, že už se konečně něco děje, co hodně zamrzí je pohled na neutěšený stav Mattoniho vily.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2615 Turistických známek
2475 Výročních TZ
260 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Soutěž na obálku deníku
Klub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek