Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 2356 - Mattoni muzeum, Kyselka


Popis

Mattoni muzeum je muzeum stáčení minerálních vod a minerálky Mattoni, kde mohou návštěvníci nahlédnout do historie této slavné značky, která sahá až do roku 1873. Mattoni Muzeum vzniklo v obci Kyselka v nově zrekonstruovaném objektu známém jako Löschnerův pavilon, který v době svého vzniku sloužil jako provozovna pro stáčení minerální vody ze stejnojmenného pramene. Expozice muzea se soustředí především na Heinricha Mattoniho, zakladatele tradice a historie samotné značky Mattoni. www.mattonimuzeum.cz/


Mapa

Navštívil jsem Mattoni muzeum, Kyselka

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Mattoni muzeum - Kyselka (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Karlovy Vary
Poloha:
50°15'45.59"N 13°0'16.46"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2356 - Mattoni muzeum, Kyselka


21.08.2018 - dostupná bez problému
12.08.2018 - dostupná bez problému
30.06.2018 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Muzeum Mattoni
Moc pěkná expozice a známek dostatek. Snad i samotné lázně Kyselka se dočkají oživení a rekonstrukce jako Löschnerův pavilon. Známku měli i v hotelu Na špici v Radošově.
 
Vladimír Hruška
Vladimír Hruška
TZ
Známku mají i v penzionu Na Špici v Radošově. Muzeum otevřeno od 1.4.2017. Zaměstnanci tam sice byli, ale známku nechtěli prodat kvůli pokakané EET.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
On, Mattoni
V neděli, tedy dnes a ještě i příští tyden, je možné se zúčastnit komentované prohlídky lázni a to od 11. hodin. Dnes byl zájem nevídaný!
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
TZ
Níže uvedený příspěvek je výstižný. Pouze bych doplnila otevírací dobu v listopadu so-ne 9-16. V rámci výletu je ještě možné navštívit nově opravenou rozhlednu Bučina.
 
Petr Záhora
Petr Záhora
Kyselka
Turistická známka spolu s turistickou nálepkou za obvyklou cenu 30 a 12 Kč zakoupeny přímo na pokladně muzea v Kyselce. Muzeum se nachází v nově a musím napsat že pěkně opraveném Löschnerově pavilonu, který se nachází na kopci skoro nad stáčírnou Mattoni, k muzeu vede dobře značená cesta. V muzeu se dá i posedět, dát si kafe, za pultem dvě velmi ochotné dámy. V prodeji mají i dobové pohledy a jako bonus i pěkné turistické razítko. Muzeum je rozdělené na dvě, respektive tři části, z nichž ta třetí je prozatím zavřená, nám se ale poštěstilo dostat se i do zavřené třetí části bývalé stáčírny. Postačilo zdvořilé požádání obsluhy o klíče :) První část se věnuje historii pana Mattoniho a jeho minerální vody, druhá část se nachází ve druhém patře kde kromě dobových fotografií je i menší kinosál. Návštěvu rozhodně doporučuji. A až půjdete z muzea zastavte se u kaple odkud je pěkný výhled na Kyselku a na řeku Ohři. Zbytek budov v Kyselce i nadále chátrá, u některých je ale vidět, že už se konečně něco děje, co hodně zamrzí je pohled na neutěšený stav Mattoniho vily.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2531 Turistických známek
2301 Výročních TZ
252 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceKlub TZInfocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
 
 
 
 
Infocentrum turistických známek

Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

eBook čtečky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2019 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek