Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 69 - Měděnec


Popis

Hornická osada na hřebenu Krušných Hor pod vrchem Mědník.

Mapa

Navštívil jsem Měděnec

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum Mědník, Měděnec
Toto místo prodává také turistickou známku
Restaurace Mědník, Měděnec
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
KRUŠNÉ HORY
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Chomutov
Poloha:
50°25'27.85"N 13°6'41.68"E
Hodnocení:
2.785
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 69 - Měděnec


20.07.2022 - dostupná bez problému
03.07.2022 - dostupná bez problému
06.08.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Známka v restauraci která slouží i jako info a mají i 1 od kofoli do sbírky.Jinak do štoly nesmí děti pod 5 let tak se sem za dva roky určitě vrátíme.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
V restauraci Medník.
 
Jiří Bohdanecký
Jiří Bohdanecký
Měděnec
TZ dostupná bez problému i v sobotu odpoledne... Po výšlapu kolem vstupu do štoly ke kapličce na vrcholu Mědník Vás čeká jeden z nejkrásnejších výhledů v Krušných horách... Bohůžel objelt bývalého dolu kousek odsud je hlídán PČR a vstup do něj nedoporučuji, ikdyž jde o ojedinělou stavbu která ještě stojí. Obec samotná je malinká a slouží jen jako výchozí bod do okolní přírody..
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Měděnec
Turistická známka bez problémů zakoupena u příjemné obsluhy v restauraci Mědník, která zároveň slouží i jako takové infocentrum. O víkendu mají otevřeno následovně SO 10:00 - 22:00, NE 10:00 - 20:00. Na vyžádání i několik už trochu jetých turistických razítek. Za návštěvu rozhodně stojí výšlap na kapli ze 17. století odkud je nádherný výhled do širokého okolí. Pod kaplí přístupné štoly, vstupenky se prodávají ve zmíněné restauraci. Doporučuji procházku k bývalému místu, kde dříve stál ústav sociální péče. V prosinci roku 1984 zde vypukl požár při kterém tragicky zahynulo 26 chovanek. Nedaleko je malý pomníček připomínající tuto událost, která byla později zfilmována Filipem Renčem jako Requiem pro panenku. Kousek od Měděnce pozoruhodné měděnecké sfingy - jedná se o skalní útvary připomínající egyptské sfingy. K místu se dá zajet autem, je zde altánek na posezení a ze skal luxusní výhled do údolí.
 
Jan Ladislav Lác
Jan Ladislav Lác
TZ
Pěkné místo, nejlepší je vystoupat na vrch Mědník, od kapličky co tu stojí je krásný výhled na všechny strany. Doporučuji se také podívat k blízkým Sfingám, které bohužel nemají svojí známku. TZ jsem zakoupil v restauraci Mědník, mají jich tu dostatek. V restauraci se dobře najíte za slušné ceny.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
28. 02. 2016
Jedno z nejhezčích míst v Krušných horách. Od kapličky je luxusní výhled do všech stran. Štoly jsou otevřené už i teď v zimě, jelikož je málo sněhu. TZ jsem koupil v restauraci Mědník, kde je docela příjemná obsluha.
 
Zlata Kwasnická
Zlata Kwasnická
štola
Doporučuji návštěvu bývalé štoly. Je to příjemný zážitek, výborná průvodkyně. Lístky se kupují v IC/hospůdce stejně jak TZ.
 
Pavla
19.7.2013
Byli jsme tam v 9 ráno, IC se otvírá až v 11 hodin.
 
Honza Pásler
Hezké upravené městečko, restaurace Mědník příjemná, známka zakoupena bez problému. Jen nezkoušejte vyfotit se u sbíječky a dvou důlních vozíků s rudou a dřevem, které jsou vedle restaurace vystavené, jinak dostanete od pana hospodského vynadáno. Patrně má špatné zkušenosti s rozkradači vystavených exponátů.
 
roman
hospoda
pro nekuřáka je to silné sousto si koupit známku v "restauraci"
 
eMPage
Celá vesnice mě mile překvapila. Nádherná rozhledna a také štola. Obodvoje stojí za prohlédnutí. Nádherný výhled do okolí.
 
vláďa
Známek v restauraci dostatek. Stavěli jsme se zde při cestě z Božího Daru. Ačkoliv bylo již 15 hodin, v pohodě jsme dostali oběd. Byla nám nabídnuta šumavská zvěřinová pečeně za 75,- Kč. Výborné jídlo a oproti Božímu Daru i super cena. V létě je možno navštívit i štolu Marie Pomocné, jako vzpomínku na bývalou těžařskou minulost obce.
 
Ajka
V restauraci Mědník v Měděnci mají TZ dostatek,dali nám i vybrat:-)
 
magipriba
Tak jsme se po roce opet vypravili na Medenec,jen to pocasi bylo mnohem horsi...V restauraci MEDNIK uz zase vari,nabidka dvou hotovek,obe skvele,fajn obsluha,znamek maji dost,taky magnetku,6 druhu pohledu a 2 razitka. Primo v restauraci si muzete domluvit prohlidku stoly. Jedno z mych oblibenych znamkovych mist.
 
Luboš
Cestáři chrápou!!!
Pán v Mědníku bez problému zmámku prodává, jen je nějak pesimistickej... v zimě nemá cenu vařit... až v létě...Na Měděnec nejezděte v zimě z Pernstějna!!! Naprosto neudržované serpentýny, o zabití!!! Pokud měl hodnotit tu cestu, černá listina by byla málo!!!
 
magipriba
Rozhled od kaplicky je vskutku dechberouci . V restauraci MEDNIK maji znamek dostatek,poridit zde muzete i nejake pohledy a vstupenky do stoly . Prijemne posezeni na terasce,bohuzel docasne bez nabidky jakychkoliv jidel,nebot se rekonstruuje kuchyne . Hlad jsme zahnali az v restauraci DUHA nedaleko zeleznicni zastavky MEDENEC,vrele doporucujeme,vyborne vari a jsou mili.
 
kiki
Měděnec
Bydlím kousem od Měděnce a každý (no každý, skoro každý, záleží na počasí) rok o Velikonocích si jdeme pěšky až ke kapličce pro vajíčko. A protože když jsem tam několikrát byla a nekoupila si TZ, zajela jsem tam s našima a koupila si jí. Jinak je to moc pěkné místečko, v zimě se z kopce skvělě bobuje =) .
 
Jirka + Iva S.
Velmi příjemné místo ! Vystoupali jsme ke kapličce na Mědníku (910 m n.m.) a otevřel se nám odtud nádherný výhled na část Krušných hor jak na našem, tak i na německém území (Klínovec, přehradní nádrž Přísečnice, Oberwiesenthal ...). Známku jsme bez potíží zakoupili v restauraci Mědník, kde jsme také poseděli pod venkovním přístřeškem nad sklenicí pěnivého moku a při šálku dobré kávy.Obsluha na úrovni. Možno je zde si prohlédnout také miniexpozici místního hornictví a event. navštívit prohlídkovou štolu. Závěr pobytu v Měděnci obstarala obhlídka natáčecího místa z legendárního seriálu 30 případů majora Zemana. Právě zde na přístupové silnici se natáčela scéna ze znělky tohoto seriálu. Mladý Zeman jde s kufrem po silnici a za sebou má právě kapličku na Mědníku.
 
raf
Měděnec v březnu 2006 je zavalen sněhem. Kdo se sem chystá v tuto dobu vlakem ať vystoupí ve stanici Měděnec.
Pokud byste náhodou vystoupili v Měděnci zastávka, budete potřebovat na cestu do obce lyže popřípadě sněžnice.
Prodejní místo restaurace Mědník je sice snadno dostupná, ale podobá se teď více sněhovému bunkru
než budově běžné hospody.
 
Kikin
Sjezd z Klínovce na kole při 11 stupních a mrholení je fajn. Ještě že nám jeden dobrodinec dal noviny na
vycpání. A jak pomohly. V Mědníku mají Lišku Bystroušku. Ale hlavně tam mají myslivce na zahřátí.
 
evaK.
Návštěva kopce Mědínek byla v lednu úžasná. Znám Měděnec z dob ranného mládí, vždy mě fascinoval pohled od
kapličky do krásné české i kousek německé krajiny. Vřele doporučuji i když ten vítr který se o vás opře je
taky "impozantní".Brzy přijedeme znovu- na TZ jsme jaksi zapoměli.
 
Jarka
Je tam opravdu moc hezky, ale pokud chcete známku, nechoďte příliš brzy!!
 
Andilek a Prazdroj
Pěkné místo, i ke kapličce stojí za to se ten kousek vydrápat.
 
Ardbena
Číslo známky je dobře stačí ji obrátit vzhůru nohama a je tam č.069!
 
Vlastík Komínek
Měděnec je zajímavé místo i díky bývalé těžbě železné rudy. Jen na papírovém kuponu je č.690 a známka má č.69
 
Zirafka
Uplne v pohode.
 
Nina
Známka bez problému,klidné posezení.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2788 Turistických známek
2693 Výročních TZ
278 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek