Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 2202 - Měděný důl Bohumír, Jívka


Popis

Důl Bohumír byl pro veřejnost otevřen 1.června 2015. Jedná se o znovu otevřený Měděný důl Bohumír v Jívce na Trutnovsku. Je to štola vyražená na začátku 19. Století, která byla úplně uzavřená roku 1970. Nám se podařilo zpřístupnit cca 400 m dlouhý prohlídkový okruh v podzemí. Na trase lze vidět horníky při práci, původní nářadí, panvágl a mnoho dalšího. Nutno podoknout, že je to jediný důl v sedimentárním ložisku. www.djs-ops.cz/dul-bohumir/


Mapa

Navštívil jsem Měděný důl Bohumír, Jívka

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Měděný důl Bohumír (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
TECHNICKÉ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Královehradecký kraj/Trutnov
Poloha:
50°32'57.07"N 16°5'33.69"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2202 - Měděný důl Bohumír, Jívka


16.08.2021 - dostupná bez problému
04.08.2021 - dostupná bez problému
26.06.2021 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Dolejš
Petr Dolejš
Bohumír
Bohumír je menší důl, kde prohlídka trvala ani ne hodinu, od mladého průvodce ale vzdělaného. Vydrželi jí i děti (v době naší návštěvy jich tu bylo hodně od 3 do 10 let), a závěrečné stoupání po žebřících také zvládli, tak se důl nemusíte bát navštívit i s nimi.
TZ přinesl mladý průvodce na parkoviště i se vstupenkami.
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
důl
velmi zajímavé místo, určitě stojí za návštěvu.Byl jsem na poslední prohlídce od 16.00 a ještě 5 minut před prohlídkou jsem byl sám. Nakonec jsme byli tři, průvodcem byl velmi příjemný pán a plně se nám věnoval, všechny dotazy zodpověděl a za tři čtvrtě hodiny jsme byli venku. Doporučuji si vzít s sebou baterku, nebo svítit mobilem.Osvětlení v dole je sice relativně nové, ale tak nějak funguje na heslo, které průvodce vždycky nezná :-)¨Na konci prohlídky se připravte na výstup po kolmých žebřících, takže doporučuji jinou obuv než žabky. Pro dámy viz můj příspěvek u TZ192
 
Lucie Pechová
Lucie Pechová
Bohumír
Prohlídka měděného dolu stála za to. Vyprávění pana Mikysky zvaného Rumcajs byla poutavá a velmi zajímavá. Rozhodně stojí za návštěvu.
 
Vladimír Henzl
Vladimír Henzl
tz
U vchodu ani známka, prý se musí koupit od průvodců, ale ti jsou pod zemí na prohlídce, čekat nutno asi 2 hodiny, takže nic
 
Václav Tobiáš
TZ
Chci touto cestou poděkovat pánovi, který mi přivezl nahoru k vrátnici TZ ač jsem tam byl o hodinu dříve než byl začátek prohlídky. Nepočítal jsem s tím, že prhlídka je vhodná i pro tělesně postižené. Údajně i vozčkář může prohlídku absolvovat, má-li s sebou doprovod.
Ještě jednou děkuji a snad se sem ještě někdy podívám.
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ
zakoupena u vstupu do dolu. Prohlídka trvala cca 2 hodiny, během nichž jsme se dozvěděli spoustu fakt i zajímavostí o práci v místním dole. Konec prohlídky je zakončen výstupem po pěti strmých žebřících, takže nic pro klaustrofobiky :-) ostatní si však odnesou jeden z nezapomenutelných zážitků.
 
Martin Bartoš
Martin Bartoš
-
Nemám rád prohlídky s průvodci, protože většinou vědí jen to, co se před pár týdny naučili. Tady ale provází bývalí havíři, člověk by vydržel je poslouchat pořád. Navíc jsou prý ochotní jít na dvouhodinovou prohlídku i jen s jedním člověkem.
 
Tomáš Kroutil
Tomáš Kroutil
TZN dostupná na prohlídce
Hezká prohlídka. Jediný měděný důl u nás. Těšil jsem se - a rozhodně jsem se nezklamal. Prý... se pracuje na rozšíření prohlídkové trasy. Držím palce.
 
Adéla Zemanová
Adéla Zemanová
:)
Zajímavá prohlídka měděného dolu :). TZ zakoupena u vstupu :), mají jich dostatek.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2750 Turistických známek
2609 Výročních TZ
274 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek