Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 490 - Milešovka


Popis

Nejvyšší hora Českého středohoří, 837 metrů vysoký sopečný kužel bez udržované přístupové cesty. Na vrcholu meteoroligická stanice s rozhlednou.

Mapa

Navštívil jsem Milešovka

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Občerstvení Chata Milešovka
Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum Litoměřice
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Informační centrum Lovosice
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Litoměřice
Poloha:
50°33'17.18"N 13°55'52.31"E
Hodnocení:
2.88
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 490 - Milešovka
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 490 - Milešovka


25.07.2022 - dostupná bez problému
16.07.2022 - dostupná bez problému
08.07.2022 - dostupná bez problému




Přidat příspěvek



*) jsou označeny povinné položky

GenGlurne
cialis from india no prescription
benefits of levitra stromectol merck canada Amoxil By Vbulletin Intitle View Profile
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známka koupena na vrcholu v občerstvení.
 
Jan Janíček
Jan Janíček
490
V chatě Milešovka na Milešovce nemají. Dle info obsluhy po změně majitelů ji nemají k dispozici. Ověřím v pondělí u provozovatele - Destinační agentury České středohoří, o.p.s., Komenského 748/4, Litoměřice.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
Známka dostupná v restauraci na vrcholu, pozor otevírá až v 10:00 hod., ale paní co obsluhuje velmi příjemná. Možno zakoupit pivo Milešovka 0,75 l z pivovaru v Litoměřicích a dát si něco na zub. Z restaurace moc hezký výhled, okolí restaurace by si asi trochu pozornosti také zasloužilo. Jinak TZ možno koupit v IC Lovosice. Observatoř (rozhledna) kvůli COVID stále uzavřena.
 
Pavla Hromádková
Pavla Hromádková
Milešovka - 24.7.2020
zklamání - všude nepořádek, rozhledna z technických důvodů zavřena, TZ a pivo měli, ale jinak nic
 
Tereza Novotná
Tereza Novotná
Korona
Pro koronavirus zavřeno
 
Milan Šperka
Milan Šperka
Milešovka
TZ koupena v IC v Lovosicích, těsně před koncem otevírací doby, ale ochotná paní nás bez problémů nechala vybrat i jiné TZ.
V chatě Milešovka neměli nic.
 
Aleš Wild
Aleš Wild
Milešovka
Milešovka
Koupeno No.490, No.483, No.484 a No.485
Předraženo za 45 kč každá
 
Honza Koukl
Honza Koukl
Milešovka
Známka dostupná jen předřazena o 10 Kč
 
Jaroslav Kočovský
Jaroslav Kočovský
Milešovka
Výstup na Milešovku dal dětem trochu zabrat, ale ty výhledy stály za to. TZ v Chatě Milešovka předražená za 45 Kč, překvapila nás také cena za WC 50 Kč. Vedle v Kamenném bufetu měli TZ za běžných 35 Kč a WC zadarmo. Pán byl velmi milý, moc nám chutnala jeho bábovka, bohužel jsme dostali už jen 2 poslední kousky.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Bez problémů v íčku Lovosice.
Paní moc milá, pár minut před koncem otvírací doby nám dokonce dávala vybrat, která tz se nám nejvíc líbí... Mají zde 8 tz z okolí. A jako bonus wc.
Krásné íčko! :-)
 
Michal Vosáhlo
Michal Vosáhlo
TZ
Obecní úřad Velemín už známky prodávat nebude
 
Adam Hanzlíček
Adam Hanzlíček
Dostupnost
11.8.2016 TZ na Milešovce neměli a hospoda v Milešově měla otevřeno až od 17.00 hod. (ale TZ měli).
 
Petr Šverma
Petr Šverma
Znamky nejsou
coz je skoda, pritom maji otevreno jen par dni ...
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
Re: TZ 490
Martin se asi spletl, jistě chtěl říct v Lovosicích, kde ji opravdu mají. ;-)
 
Michal
Re: TZ 490
TZ v ic v Litomericich nemaj a nikdy mit nebudou
 
Martin
TZ 490
Známku prodávají i v IC v Litoměřicích.
 
Pavel Fryček
Pavel Fryček
TZ
Občerstvení proti meteorologické stanici známky VEDE. Mají celkem tři. Milešovku, zámek Milešov a Ostrý. Pán se kvůli mě vrátil přesto, že měl po pracovní době u už odcházel.
 
Libor Marek
Libor Marek
19/04/2015
TZ koupena na vrcholu v chatě. Nádherné počasí a i přes počáteční obavy i pro děti zvládnutelný výstup. Rozhled úžasný, jako z letadla.
 
Jan Lutrýn
Jan Lutrýn
Milešovka
Občerstvení proti meteorologické stanici (přechlazené Svijany :) známky nevede, ač uvnitř mají označení prodejního místa. Známka zakoupena v chatě na Milešovce (Krušovice). Na obou místech k dispozici razítko (mírně se odlišují), další razítko k dispozici na rozhledně. Vrchol Milešovky je velmi příjemné místo, návštěva doporučena.
 
Lukáš Jelínek
Lukáš Jelínek
....
Známka zakoupena v občerstvení na vrcholu.Na vrchol jsem se dostával po červené turistické z Milešova.Jako cykloturista jsem tam vytáhnul kolo,ale strašně jsem se proklínal,krpál je to jako kráva,kopec snad neměl konec.Škoda hnusnýho počasí,jinak by byl z vrcholu skvělej výhled.
 
Milan
vrchol Milešovky
Na vrcholu stojí nová pěkná chata, otevřeno denně od 9h-16h, občerstvení, suvenýry, všechno mají. Rozhledna otevřena dle počasí. Hodně sil ke zdolání tohoto kopce, stojí to za to :-)
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
sobota
TZ v prodeji spolu s dalšími suvenýry dne 12.10 v novotou vonící chatě Milešovka,kam jsme dorazili po hodinovém poklidném výšlapu z obce Bílka po červené,a po modré turistické značce.
Chata je otevřena již od 9.00 hod.Překvapilo nás,že veškeré nápoje i jídlo jsou podávány v jednorázovém plastovém nádobí.
Panorámata se nekonaly,neboť byla mlha.
 
Petr Zacharov
Re: sobota
nedivte se plastovému nádobí... na vrcholu není studna, vodou se musí hodně šetřit
 
Vladimír Huml
Vladimír Huml
Milešovka
Doporučuji pevnou obuv... ;-) Cesta je hodně kamenitá.
 
magipriba
Milešovka
Známku jsme zakoupili v hostinci U MUŠKETÝRA, odkud vede po červené značce patrně nejtěžší výstup na Milešovku. Je dobré se na cestu občerstvit, takže jsme U MUŠKETÝRA příjemně poobědvali a popili pár svijanských piv. Po předchozím telefonátu na vrchol jsme zjistili, že otevírací doba rozhledny je pohyblivá a po domluvě je možné přijít téměř kdykoliv. Známku prodávají i v bufetu vedle rozhledny, odkud je taktéž báječný výhled do údolí. Pán za barem byl velmi povídavý a trochu svérázný.
 
Richard
Výstup na Milešovku jsme uskutečnili v sobotu 26.5. za ideálního počasí a stálo to za to. Pěkné výhledy z rozhledny s popisem okolí ! Zázemí skromné, ale dostačující.
 
HonzaB
Pohodový výlet na Milešovku
Šli jsme s osmiletým synem nejkratší možnou trasu (2km) z Černčic po modré.Tam nám to trvalo skoro hodinu, zpátky něco málo přes půl hodiny. Na to, do jaké výšky se stoupá, jsem si myslel, že to bude výrazně náročnější cesta. Ale potkávali jsme cestou i rodiny s předškolními dětmi, takže se ten výšlap asi opravdu dá zvládnout v celku v pohodě. TZ měli nahoře v buffetu a počasí bylo super (slunečno a ani ne moc větrno), takže maximální spokojenost.
 
Vítek
Návštěva větrné hory Milešovka
Návštěva Milešovky je už pro mě tradicí. Výšlapů už mám za sebou nesčetně ( nejvíce od Velemína). Já bych se jako místní styděl, kdybych tuto krásnou horu z krásným výhledem nenavštívil. Samozřejmě, že každý si ten výšlap nemůže z kteréhokoliv důvodu dovolit, ale těm, co můžou, tak návštěvu vřele doporučuji, stojí to za to. JEN VE VŠEDNÍ DNY TU NENÍ OTEVŘENÉ OBČERSTVENÍ.
 
Tomáš
Hezký výšlap, TZ v pohodě
Známka zakoupena na vrcholku v bufiku bez problémů, měli jí i u Mušketýra.
 
Tomáš
Hezký výšlap, TZ v pohodě
Známka zakoupena na vrcholku v bufiku bez problémů, měli jí i u Mušketýra.
 
Marián Kyral
Výstup jsem čekal náročnější, nakonec to byla pohoda. Zvládly to i naše dvě malé děti. Výhled skvělý, TZ jsme bohužel nekoupili, bufet je otevřen jen o víkendech. My tam byli v pondělí a nebyli jsme jediní, kdo byl zklamán. Myslím, že přes prázdniny by mohl bufet fungovat i přes týden.
 
David
TZ bez problémů
7.4 2011 jsme byli na milešovce (837m). Na vrcholu v bufetu TZ mají.
 
Martin
Známku U Mušketýra momentálně nemají, na Milešovce ano.
 
Luboš
Známka zakoupena bez problémů v bufetu na vrcholu, mají ji i v Milešově U Mušketýra
 
David H.
Z Černčic po modré
nahoru v půl metru sněhu za 1,5 hodiny pohodové chůze. Dolů o hodinu rychleji :-D. Známka zakoupena v bufetu bez problémů. Vzhledem k inverzi výhled slušný, místo zajímavé ;) http://davidhavel.papricka.cz/mikulasska-milesovka/
 
libor
Známka koupena v v hostinci u Mušketýra.
 
eMPage
Při krásném počasí s lehkým oparem na obzoru to byl příjemný výstup, místy trochu náročnější, ale stálo to za to. Nahoře teď staví čističku nebo co, tak je tam trochu nepořádek, ale příjemná obsluha a hlavně nádherný výhled do okolí. Návštěvu zcela jistě doporučuji
 
house192
Známku v hostinci u Mušketýra v Milešově už nemají,a dle svědectví majitele ani mít nebudou...
 
pompl
Krpál,ale stojí za to.Známka koupena nahoře v občerstení. v Bílce sice parkoviště za 50,ale zaparkujete bez problémů.
 
Oblak
Známka zakoupena v hostinci U mušketýra.
 
Žejdlas
Milešovka úspěšně zdolána dne 3.4.2010. Nádherný výhled. TZ zakoupena bezproblémů v bufetu na vrcholu hory.
 
Mirek
Navštíveno o víkendu - známka dostupná v bufetu na Milešovce (točí svijanské pivo). Doporučujeme navštívit ochoz observatoře s krásným výhledem.
 
veselka
Nezájem!!!!!
Z Milešovky je nádherný výhled a dostupnost z obce Bílka pravé turistické, co však naprosto nechápu, je nezájem provozovatele občerstvení, který má o prázdninách otevřeno pouze o víkendu, tudíž známka nedostupná. Navíc druhé známkové místo v Milešově není v letošním vydání Turistických známkových míst uvedeno!!!!!
 
karel fajt
dostupná bez problému
 
Tomáš Pokorný
Milešovka pěšky
Výlet na Milešovku z vesnice Bílka, kde lze velmi pohodně zaparkovat na velikém parkovišti. Cesta až na několik stovek metrů sjízdná i s kočárkem - ale nedoporučuji s dítětem uvnitř.Výhled při dobrém počasí úctyhodný (v mém případě trochu mlhy). K dispozici dost místa pro posezení, odpočinek, nákup kovové pamětní mince, klobásy, piva a podobných příjemností. Výlet doporučuji. Tomáš a Petra
 
Komar
Nadherná procházka při pěkném počasí to stojí za to. Za deště bych to nedoporučoval, spousta volných kamenů cestou, které i za sucha občas pod nohama ujedou.Rozhled nádherný, výstup na meteorologickou stanici za 35,-/ os.V bufetu základní nabídka občerstvení...
 
tom
v poho
výstup byl těžký, známku mám je tam nádherný rozhled.
 
Vláďa
Milešovku jsem zdolal od obce Bílka. Cesta je sice kamenitá , ale dá se zvládnout v pohodě. Vstupné na rozhlednu je 35,- . Známku za 25,- a razítko jsem získal v bufetu.
 
Lucka
Výšlap byl opravdu mazec, ale nahoře přišlo zklamání, když jsme zjistili, že v bufetu, kde prodávají známku mají otevřeno pouze o víkendu. Docela překvapivé vzhledem k prázdinám, také škoda, že nikoho nenapadlo známku přes týden přemístit do vyhlídkové věže.Naštěstí se na nás usmálo štěstí v hostinci U mušketýra, kde měli i známku Milešovky.
 
Míla
Výšlap s trekovými hůlkami bez problémů, nahoře úžasný výhled,odměnou byla výborná zelňačka a domácí klobáska v bufetu,super.Doporučuji ještě návštěvu Kostomlat pod Milešovkou a výšlap na tamější zříceninu hradu Sukoslav.Nemají tu sice TZ,ale stojí to za to,se tam podívat.
 
Pinďa
U Mušketýra
TZ mají, jak psal Leo. Akorát hospodský říkal, že Ostrý a Milešov je za 25, ale Milešovka pro mě za 30,- protože jsem tam nebyl. Poznal to prý podle toho, že mám čistý boty a suchý kalhoty. Na stovku mě ale vrátil 25,- a ještě přidal pohlednici a pěkné razítko. Prostě, je to slušnej člověk. Díky.
 
leo
Známku jsem sehnal hospodě U Mušketýra v Milešově a také jsem dostal TZ hrad Ostrý a zámek Milešov
 
Pařez
Jelikož jsem už na Milešovce vícekrát byl, koupil jsem TZ v hospodě U Mušketýra v Milešově. Hodně dlouho jsem musel zvonit na zvonek hospody, ale nakonec vylezl hostinský a bez řečí a předražení nabídl ještě TZ zámek MIlešov a TZ hrad Ostrý
 
Bublinka
Známka byla dostupná i v hostinci U mušketýra v obci Milešov, ale včera (6.7.) jsme koupili poslední. Připravte se na náročnou cestu, kdy se budete točit pořád dokolečka. A pokud se dostanete nahoru za ošklivého počasí, provozovatel rozhledny vám její návštěvu rozmluví a vy uvidíte pouze na Milešov pod sebou. Popravdě třeba z Hazmburku jsme toho viděli mnohem víc
 
Jarda
Podle informací z meteorologické stanice Milešovka je bufet na Milešovce otevřen pouze v sobotu a v neděli. Známku není možno ani o prázdninách ve všedních dnech zakoupit. (Nám se to stalo 3.7.2007)
 
Miri
V úterý 12.6. měli bohužel zavřeno. Přesto nás pustili dovnitř, podívat se nahoru. Je odtud nádherný výhled a za dobré viditelnosti je možno vidět i Alpy. Známku mi bohužel prodat nemohli :( Ale přesto to stálo za to.
 
Pet
Hostinec u Mušketýra
Na Milešovce jsme známku a její cenu nezjišťovali, zakoupili jsme si ji předem v hostinci za 25,-- Kč, ještě zde prodávali známku zámku Milešov a hradu Ostrý.
 
venca
Tak na Milešovce to bylo hezký,akorat ta cena té známky 30 kč-neni to o moc dražší,ale měli by to dávat normal.za 25
 
Vláďa
Super počasí, super výhled, známka dostupná, občerstvení i vyhlídková věž otevřená. Co víc si člověk po tom výšlapu nahoru může přát. Byl to zkrátka bezvadný výlet.
 
HonzaH
Známku jsme si koupili již v Milešově U muškerýra; cenu v kiosku na Milešovce jsme nezjišťovali. Rozhledna přístupna na zazvonění (30,-). Měli jsme štěstí, vítr mírný a výhledy senzační (až Ještěd, Děčínský Sněžník, asi i zasněžené Krkonoše). Cesta z Milešova bez problémů; ale pívečko na vrcholu jsme si zasloužili.HonzaH
 
Lájoš
Před týdnem jsme si v sobotu vyšlápli na Milešovku, vítr silný, bufet otevřený, pěkně zařízený, ale známka stála 30Kč.. Únavou jsme se ani nezmohli na odpor, "vysokohorská přirážka" nás v Čechách moc nepřekvapila..
 
Janča
těhulka
Ahojte,vy,ufuněnci.Já dorazila na Milešovku v 8.měsíci těhotenství a taky jsem to zvládla a na nic si nestěžuju.Jo,s turistickou známkou je to blbé-když člověk někam přijde a známku mají(nebo taky nemají)někde úplně jinde.Mohli by aspoň vědět kde.To se taky vždycky nestává.Přeju mnoho sil do dalších výšlapů:-)))
 
Andrea
u Mušketýra
Známka Milešovky u Mušketýra byla 30.9. k dispozici, měli tam ještě zámek Milešov a pak snad Lovoš. Byli tam moc ochotní a milí, nechali nám na zahradě kola před výstupem nahoru. Kdežto nahoře na Milešovce v bufetu známka nebyla. Meteorologická stanice tam měla taky ceduli "dnes zavřeno" a ten nápis vypadal že to není jen "dnes" :-( No neva, i tak to bylo hezké a v zimě se tam chystáme znovu.
 
Eva a Milan z Čerňáku
Známku mají předraženou stojí 30 korun.
 
Eva a Milan z Čerňáku
Prodávaná v bufetu za 30 korun
 
Exner
Občerstvení na Milešovce má otevřeno v sobotu 8.30-19.30, v neděli a ve státní svátky 8.30-16.00
 
Standa
Ahoj těšili jsme se na výlet na Milešovku.Zafunění a spocení jsme došli na Milešovku a byli jsme velice zklamaní,že jsme si nemohli koupit ani turistickou známku!!!Tak AHOJ!!!
 
Luboš
U Mušketýra
U Muštekýta v Milešově TZ není, na dotaz zda bude ...."nevím, jestli mi jí ještě dají..." No měli by!
 
Jana
Byly jsme nahoře 19.7. 2006. Bufet, kde se prodává známka byl skutečně zavřený, ale na rozhlednu nás pustili již v 9,00hod (jak uvádí na informační ceduli ceduli na vrátkách i na mapce po Milešovkou), takže si nemohu stěžovat.Výhled byl pěkný.
 
Helena
Velké zklamání!Vydrápali jsme se nahoru v tom děsném vedru. Stálo to za to, rozhled překrásný, ale to je tak vše. Bufet otevřen jen v sobotu a neděli - podle zaměstnanců observatoře, takže známku nelze ve všední den ulovit. Vstup na observatoř je možný po zazvonění na zaměstnance od 12.00h. Ceny vstupu jsou jiné, než jsou uvedeny a trochu ochoty by taky nevadilo. Jinak výhled překrásný!!!!!!!!
 
Stanislav Skalický
Rozhledna byla přístupná asi od 10,00 hod.Nádherný výhled.
 
Stanislav Skalický
Rozhledna byla přístupná asi od 10,00 hod.Nádherný výhled.
 
Filip a Ája
Z Černčic nám cesta na vršek trvala 45 minut, rozhledna byla otevřena až od 14 hodin, ale i tak byl výhled
skvělý. Známek byl dostatek, kus za 25,-. Cestou dolů nás popohnal silnější jarní deštík.Souřadnice GPS
13°55'51" 50°33'17"
 
araba
turistice zdar:-)
Zítra se chystáme zdolat Milešovku:-)btw.:za každého počasí:-)
 
Kolodějská smečka
doporučujeme
Z Bílky na Milešovku je výborná cesta i pro nás chodské psy. Kolodějská smečka
 
lois
Na věži probíhají stavební práce,ale otevřeno každou 1/2h bez problémů za 25 Kč osoba,turistická známka
zakoupena v občerstvení opět bez problémů,známek dostatek.Samotný výhled z věže nádherný.
 
Black
Byli jsme tam dnes. Vyhled je paradni a i kdyz je tam zavreno (a dle personalu jeste aspon mesic bude) tak nas
pustili nahoru-dekujeme. Znamka je v prodeji v U Musketyra v Milesove. Ostatne stejne jako zamek Milesov a
hrad Ostry i putovni znamka.P.S. Vystup je sice drobet narocnejsi, ale rozhodne stoji za to !!!!
 
František Z. Pelíšek
Za trošku náročnější výstup (než na okolní kopce) ta námaha určitě stojí. Výhled nádherný do všech směrů.
Bufet je otevřen pouze v sobotu, známka viz příspěvek Tanky (včetně putovní známky 2005 !!!). Rozhledna
uzavřena z důvodu rekonstrukce.
 
Tanka
Omlouvám se každému, kdo přečetl mou předchozí poznámku. Unešena zážitky, zapomínám pravopis. Myslela jsem
dobrou viditelnost, samozřejmě.
 
Tanka
Výstup malinko náročnější, ale o to sladší odměna na vrcholu královny Českého středohoří. Přezdívka je opravdu
výstižná, při pěkné vyditelnosti je pohled do okolí kterýmkoliv směrem nepopsatelně krásný. TZ je k dostání
také v sympatickém hostinci U mušketýra v Milešově.
 
Andílek@Prazdroj
Jako obvykle byla observatoř zavřená. Ale měli jsme štěstí a zaměstnancům se nás zželelo a na chvili ji
otevřeli. Dozvěděli jsme se, že hlavním úkolem je sledování počasí a pouštění turistů na
"rozhlednu" je pouze vedlejší činnost, takže opravdu záleží na situaci a vytíženosti zaměstnanců,
jestli vás tam pustí nebo ne. O moc větší rozhled z ní není, akorát se vyhnete satelitům, které vám trošku
kazí rozhled ze spodu.
 
Marfush
čarodějnice bez ohně
Vypravili jsme se na Milešovku z Ústí n.L. v sobotu právě na čarodějnice, počasí vyšlo parádně, takže si,
ačkoliv ta necelá dvacka kilometrů byla pekelná, nemohu na nic stěžovat...až teda na ten oheň. Mysleli jsme,
že by se tam snad mohlo něco dít, ale skončili jsme sami ve třech před cedulí "zákaz rozdělávání
ohně". Buřtíky jsme snědli tedy neopečené. Přesto nelituji ani v nejmenším - probudilo nás na druhý den
ráno sluníčko a já si připadala jako v ráji.
 
Gumídek
V pondělí nechodit
Fantastická procházka i když trochu náročnější. Doporučuji ale v dubnu nechodit ve všední den. Bufet je
zavřený a známka není k dostání ani ve vyhlídkové věži meteorologické observatoře. Výhled je nádherný, ale nám
pršelo, tak jsme vyděli asi jen nejbližší kopce. :-(
 
Jirka
TZ
Milešovka je super, sice občas káplo a nebylo moc daleko vidět (opar) ale je to super, rozhledna, bufík,...
Vřele doporučuju, za ten výšlap to určitě stojí.
 
Septim
Známka k dostání bez problémů, ale za 25,- Kč :( Výhled dobrý, škoda jen mírného oparu na vzdálených kopcích.
 
Marcela
Věřím, že jsou tu za normálních podmínek vidět i Alpy, ale my neviděli nic, jelikož byla mlha a nebyla ani
vidět věž rozhledny. Ale bufet je velmi příjemný, mají tam dobré chili fazole. Určitě sem ještě jednou za
život vylezu, ač ten kopec je na mrtvici. Výletům v mlze zdar!
 
Honza Pásler
V sobotu 19.3 . 2005 vynikající viditelnost, ikdyž mrazivý vítr. Příjemný bufet, neskutečně krásné rozhledy.
Stojí to za ten namáhavý výstup!
 
Honza Pásler
V sobotu 19.3 . 2005 vynikající viditelnost, ikdyž mrazivý vítr. Příjemný bufet, neskutečně krásné rozhledy.
Stojí to za ten namáhavý výstup!
 
raf
Observatoř
Na Milešovku se vyplatí vystoupit za dobré dohlednosti.Avšak kdo se trefí do dnů otevřených dveří
meteorologické observatoře vyplatí se to dvojnásob.Kdo tam byl ve dnech 19. - 20. 3. 2005 tomu se to stalo.
Výklad v observatoři,výstup na rozhlednu a velmi slušná dohlednost.Když se k tomu přičte i téměř bezvětří(!!!)
tak co lepšího může pro turistu být.
 
Dejzzy
Na Milešovku je krásný výstup.V něděli sice byla nic moc vyditelnost, ale za ten pocit zdolání to
stojí.TZ nic moc. :o(
 
Filip Mikla
Známka
V sobotu lze známku pořídit bez problémů! Dnes odpoledne byl opravdu krásný výhled. Filip
 
raf
TZ z Milešovky
Známky jsou k dispozici,ale otevírací doba bufetu je stále jen o víkendu. Když jehezké počasí stojí za to
na Milešovku vylézt. Odměna je sladká ve formě nádherného výhledu.
 
Eva
10.8.jsme se syny vyrazili pro další známku. Po úmorném výstupu z Milešova - téměř za poledne - jsme nahoře
zjistili, že bufet, ve kterém se má známka prodávat, je otevřený pouze o víkendu. Navíc nám došlo i
pití...Jen díky hodnému pánovi na meteorologické stanici jsme nepadli žízní.. Vzhledem k tomu, že jsme
potkali docela dost dalších turistů, předpokládám, že by stálo za úvahu, zda by nešlo prodávat známku ještě
někde jinde.
 
Tomáš
Dnes jsme s manželkou a šestiletým synem vyrazil ulovit známku. Z Milešova jsme to zvládli za hodinu. Bohužel
nahoře bylo mrtvo a po známkách ani památka, pouze nálepka na okně zamčeného bufetu. Otevřeno je tam jen o
víkendu. Docela nás to mrzelo, možná by stálo zato, prodávat známku i jinde. Snad v Rýmařově zabere fotka
zavřeného bufetu. Dnešek vůbec nebyl na známky úrodný... Kostomlaty byly ještě horší.
 
Jirka Zich
Zájemcům o tur. známku doporučuji výstup pouze v sobotu a to i o prázdninách.Jindy se dočkáte opravdu
krásného výhledu.Rozhledna je přístupná kdykoliv.
 
Vesuvanka
MILESOVKA - KRALOVNA CESKEHO STREDOHORI
Nastal den velkeho setkani s Tebou,kralovno Stredohori!Z daleka jsem za Tebou prijela,ne abych Te
pokorila,ale, abych Tobe a zdejsimu krajisvoji lasku vyjadrilaa pred timto klenotem nasi
zemese pokorne sklonila...Basen "Vyznani", z niz je tento uryvek, jsem napsala pri
svem prvnim vystupu na Milesovku dne 8. 8. 1998.8. srpen se stal tradicnim dnem vystupu Poutniku
Ceskeho stredohori na Milesovku. Obzvlaste krasny vylet byl v roce 2002, i kdyz take nebyla otevrena
rozhledna. Protoze jsem o tom napsala dost ldlouhy clanek, vyjimam tu cast, ktera se tyka vrcholu
hory.... Jeste maly kousek cesty a vita nas vrcholova kota 837 m nad morem (presneji 836,6 m n.m.),
odkud se poklonime uchvatne stredohorske krajine. Pred mnoha lety tu stanul a rozhlizel se slavny prirodovedec
a cestovatel Alexander von Humboldt, ktery povazoval vyhled z Milesovky za ldruhy nejkrasnejsi na svete.
Dnes neni prilis daleky rozhled, na obzoru se v mlze rysuji siluety Lovose, Kostalova, Dekovky a Solanske
hory, Hazmburk je sotva znatelny, Radobyl neni videt a stejne ani lounske kopce. Nevadi, zamerime tedy
pozornost na samotny vrchol Milesovky. Meteorologicka observator i rozhledna jsou dnes pro verejnost zavrene,
a tak je castecne obejdeme a prohlizime si velkou turistickou mapu Ceskeho stredohori. Mapa nas upoutala
svym vytvarnym zpracovanim (kopce jsou velmi vyrazne a plasticke) a velkym napisem "Mileschauer
Donnersberg", coz v nemcine znamena Milesovska hromova hora. Vystizny nazev - pres Milesovku se rocne
prezene nejvice bouri v Cechach. Milesovka je i nasi nejvetrnejsi horou, kde nejsou vzacnosti vichrice
dosahujici rychlosti i 140 km/hod. a uplne bezvetri je prumerne pouze 8 dni v roce. Vratili jsme se na
jizni proslunenou stranu a posadili se. Za nami byla zed poskladana ze znelcovych desek, mezi nimiz se tu a
tam uchytily rostliny. Na kamenech se vyhrivala slunecka sedmitecna, kdesi pod nami krouzila kanata, ktera na
sebe upozornila narikavym hlasem. Na blizkem keri, dokonale ve vetvich schovana, se ozyvala cervenka. Je to
drobny a velice plachy ptacek. Kolem nas poletovali motyli, kterych pribyvalo. Priletavali z jizniho svahu,
usedali na bodlaky a na cestu, nekteri se vyhrivali na kamenech a rozevirali sva prekrasna kridla. Nastal
tanec barev. Objevili se tu belaskove, nekolik druhu modrasku, okaci, babocka bodlakova, nekolik babocek
koprivovych. Na bodlak usedl nas znamy "letajici plaminek" z Obliku - prastevnik kostivalovy,
jehoz zadni kridla maji barvu ohne. A jiz tu byla babocka pavi oko a nakonec i nase "perla Ceskeho
stredohori" - otakarek fenyklovy.Zdalo se, ze motyli chteji pozdravit kralovnu Stredohori stejne tak
jako my. Jsou to nasi bratrickove, prave tak jako ptaci, zver, rostliny i kameni a i my jsme jejich bratry -
milujeme je a chranime - jsme soucasti teto nadherne krajiny, ktera nas tak vlidne prijima.
 
Stanislava Hajná
Nedostupná rozhledna
Mrzí mě a naši rodinu, že jsme šli zbytečně na rozhlednu na Milešovce, která je i o letních prázdninách otevřená pouze v sobotu a v neděli. Přes týden je otevřená pouze po předchozím zavolání 3 dny předem. Tuto informaci se turisté dozvědí ale až na vrcholu naší nejvyšší hory Českého středohoří.
 
vofak
Pěkný výlet, vřele doporucčuji včetně výstupu na "rozhlednu" (ochoz) meteorologické stanice.
Pokud se chytne pěkné počasí, rozhled od Řípu k Chomutovu. Bohužel znánky prý (informace pracovníka
meteorologické stzanice) prodávají jen o víkendech.
 
katka
SE TŘÍDOU JSME SI UDĚLALI VÝLET NA MILEŠOVKU,PAK NÁSLEDOVAL OBĚD V LITOMĚŘICÍCH A NA KONEC ZÁMEK
PLOSKOVICE.POČASÍ BYLO CELKEM DOBRÉ,AŽ NA MALOU MLHU,KTERÁ NÁM NEDOVOLOVALA PODÍVAT SE DO KRAJINY LEŽÍCÍ POD
NÁMI.TZ MÁM JEN Z PLOSKOVIC,PROTOŽE CHATA NA MILEŠOVCE BYLA ZAVŘENÁ A V LITOMĚŘICÍCH JSEM NENAŠLA INFO.KOUPILA
JSEM SI POHLEDY A POSLALA JSEM JE VÁM.ČEKÁM NA TZ,AŽ PŘIJDOU POŠTOU.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2790 Turistických známek
2693 Výročních TZ
278 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek