Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 856 - Minaret Lednice


Popis

Romantická stavba v maurském slohu z roku 1802, vysoká 60 metrů, dokreslující krajinářský park Lenicko-Valtického areálu.

Mapa

Navštívil jsem Minaret Lednice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Minaret, Lednice
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Občerstvení U Lukášků, 21. dubna 644, Lednice
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Občerstvení u zámku
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také výletku
Trafika Zámecké náměstí, Lednice
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Vinotéka U Lukášků, 21. dubna 644, Lednice
Toto místo prodává také turistickou známku
Suvenýry na zámku Dekora, Lednice
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Turistické Infocentrum, Zámecké nám. 68, Lednice
Toto místo prodává také turistickou známku
Obchod se suvenýry u pokladny II. okruhu, Zámek Lednice
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Jihomoravský kraj/Břeclav
Poloha:
48°48'51.18"N 16°48'45.87"E
Hodnocení:
2.976
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 856 - Minaret Lednice


16.04.2022 - dostupná bez problému
10.08.2021 - dostupná bez problému
04.08.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Sehnána na pokladně zámku Lednice.
 
Lukáš Čecháček
Lukáš Čecháček
TZ
Dostatek v IC
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Minaret Lednice
Známka zakoupena v TIC na Zámeckém náměstí, Lednice. V občerstvení u Minaretu k zakoupení většího množství TZ.
 
Honza Šimlík
Honza Šimlík
Zoufalý stav minaretu
Minaret je krásná stavba... pokud jste aspoň 20 metrů daleko. Z blízka už to taková sláva není. Do výšky třech metrů je minaret kompletně poškrábaný vzkazy "kdo koho miluje" a "byl jsem zde...". Opravdu kam dosáhne lidská ruka, je omítka kompletně poškrábaná, popraskaná a místy úplně opadaná. A těsné okolí je zoufalství samo. Hlinitá (když zaprší bahnitá) plocha, stánek s WC jak z hluboké a temné minulosti, lavičky rozpadlé, koše na odpadky přetékající a ztlučené z prkýnek nebo překližky... Tohle je jeden z nejznámějších skvostů Moravy? Přitom zámek i park jsou v perfektním stavu a turistů kolem minaretu je spousta i po zavírací době, které je nesmyslně už v 17:00. Pro mě obrovské zklamání a smutek, že tak známá a ikonická památka je v tak příšerném stavu.
 
Petra Urbánková
Petra Urbánková
Minaret
Těch 302 schodů stálo za ten výšlap, moc hezký výhled.
Interiér Minaretu už je přístupný, ovšem vstupné 200 Kč se mi zdá opravdu přehnané, takže jsme byli jen na rozhledně.

U Minaretu je občerstvení i WC, pokud chcete navštívit více památek v areálu, známky si kupte právě zde, mají největší výběr.Např. v TIC mají jen 4 druhy.

Poté krásná procházka k zámku a zahradám.
 
Bohumil Šmucr
Bohumil Šmucr
Návštěvní doba
Super místo, konečně se nám podařilo areál navštívit a přidat zdejší TZ do sbírky. Dovolím si ale jednu poznámku, kterou jsem poslal i zodpovědným. Otevírací doba v hlavní sezóně do 17:00, kdy vám milá paní na pokladně v 16:50 odmítne prodat lístek s tím že "už byste to stejně nestihli" to je fakt trochu málo. Zvlášť když se jedná o lokalitu v UNESCO. Jen pro srovnání v maďarském Sárváru má tamní hrad a Muzeum Ference Nádaždyho prosím pěkně otevřeno do 21:00 a to si troufám tvrdit že tamní hrad je památkou trochu menšího významu než Lednice a Minaret.
 
Josef Jelínek
Josef Jelínek
TZ
Zakoupena u vedle areálu v suvenýrech...
 
Jiří IPSER
Jiří IPSER
Minaret
Koupena na pokladně u minaretu při Vojenském pochodu ,paní byla překvapena že mluvím česky :-D hned spustila německy.
 
Petr Helstein
Petr Helstein
15.4.2017
TZ zakoupená přímo na pokladně Minaretu. Zbytek známek seženete u občerstvení. Interier Minaretu by se měl otevřít v nejbližší době ale počítejte s drahým vstupným jelikož prý budou muset redukovat počet návštěvníku a to cenou a snad prý to bude i na objednávku jak mi bylo sděleno na pokladně na Valtickém zámku. Výhled je luxusní o víkendu a svátcích počítejte s tlačenicí na ochozech. K minaretu to vemte pěšky, dá se udělat takové kolečko. Na jednotlivých ostrůvcích jsou k vidění hnízda ptáku, takže kdo máte dalekohled, nezapomeňte si ho vzít!
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Minaret
Turistická známka koupena na pokladně zámku, v prodeji ji ale mají i přímo na pokladně minaretu nebo hned vedle v občerstvení kde mají spousty známek z Lednicko - valtického areálu, převážně výročky. Novou letošní výroční známku minaretu jsme zakoupili v informačním centru na Zámeckém náměstí v Lednici. K minaretu jsme se po prohlídce zámku vydaly pěšky přes zámecký park. Procházka byla nádherná, park je opravdu rozlehlý a minaret pořád na dohled. Výhled z něho je luxusní, využít můžete celkem tři vyhlídkové ochozy. Interiér minaretu je zatím stále uzavřený, ale prý už letos by se měl zpřístupnit.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
16. 10. 2016
Minaret je zvláštní stavba, která se vymyká do okolí a rozhodně stojí za návštěvu a zamyšlení co tato stavba tady pohledává. V době kdy jsme byli na vyhlídce, byl útok 1000-ců berušek na stavbu a výhledy ze spodních pater jsme si moc neužili. Až úplně na hoře bylo berušek míň ;-)
TZ jsou všude v prodejních místech v hojném počtu. Ve stánku pod Minaretem si můžete pořídit cca. 20 TZ. Už to skoro ani nevypadá hezky, jaký je to business.
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Minaret Lednice
Známka zakoupena v TIC Lednice.
 
Nela Beranová
Nela Beranová
Minaret Lednice
Moc pěkná procházka k minaretu v zámeckém parku v Lednici, minaret stojí za to navštívit. Známka zakoupena v IC v Lednici.
 
Martin
TZ 856
TZ zakoupena v IC v Lednici na Zámeckém náměstí.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Minaret
Me oblíbené místo, ktere při návštěvě regionu nikdy nevynecham. TZ v IC na Zámeckém namesti v Lednici
 
Jan Ladislav Lác
Jan Ladislav Lác
TZ
Pěkná rozhledna v Lednickém parku. Mají tu velký sortiment TZ i výročních.
 
Lenka Komárková
Lenka Komárková
Minaret
Krásná rozhledna. 302 schodů. 3 vyhlídkové ochozy s krásným rozhledem. Známka koupena v občerstvení, kde mají asi 30 TZ z Lednice a okolí, půlka z toho výročních.
 
jerry720
Minaret.
Poslední návštěva lednického zámeckého parku v sobotu 06. 04. 2013. Před několika lety jsme absolvovali zajímavý okruh - z přístaviště v parku pěšky k Janohradu, odtud lodí do přístaviště u Minaretu a nazpátek kočárem k zámku v Lednici. TZ jsem bez problémů sehnal v prodejně suvenýrů na zámku v Lednici.
 
Petr
Krásné výhledy
Na Lednický Minaret jsem šli procházkou kolem rybníků.Nádherné pohledy na Minaret a pak z Minaretu na park i zámek.Nezapomeňte repelent.
 
Petra
Zakoupena už na zámku Lednice (suvenýry 4P - budova po levé straně před vstupem do průjezdu na 2. prohlídkový okruh). Dostatek všech známek: No 228, No 260, No 277, No 428, No 856. Neriskovali jsme nedostupnost známek na ostatních památkách a koupili už zde.
 
Andrea
znamka
tak my jsme znamku koupili bez problemu i s nalepkou....Ale kdyz jsem ted davala na nastenku,tak jsem zjistila ze na znamce mame kupon cislo 260....tudiz mame 260ky 2?! co se s tim da delat? na znamecce je normalne 856....poradi nekdo?
 
HUsita
TZ
TZ k dostání v kiosku u Minaretu, už mají novou verzi se samolepkou. Kiosek je co se týče TZ hodně dobře zásoben, kromě TZ, které se přímo dotýklají blízkého okolí (zámek, Janův Hrad), mají i další TZ z Lednicko-valtického areálu a VTZ z okolí.Minaret určitě stojí za výšlap - jsou zde tři vyhlídková místa cestou vzhůru, dvě mají kemenný ochoz, poslední jen železné zábradlí, které v někom může vyvolávat emoce - hodně návštěvníků pevně zády přilepeno ke zdi :)) Škoda jen, že není na nějakých panelech popsáno, co na kterou stranu je vidět (měli by se poučit z rozhledny Slunečná u Velkých Pavlovic).
 
magipriba
V pokladně minaretu mají starou verzi známky bez samolepky za 27,-,ale na druhou stranu je poměrně nízká cena vstupného : 30,- mi připadá jako fajn cena. Výhled na lednický zámek je nádherný.
 
Lj
pokladni
Na minaretu je známka předraažená, dostupná bez problémů, dá se sehnat i na jiných místech v Lednici - za normální cenu. Paní u lístků v minaretu je dost protivná a uječená.
 
Tatík
Turistické známky dnes měli v 1. patře minaretu (za 27,- Kč) a u kiosku vedle za normální cenu. Výhled parádní, k nejnižší vyhlídkové plošině je stále přistaveno lešení a i v neděli pracovali tři zedníci! Snad se někdy otevřou i místnosti "minimešity". Cesta lodí moc zajímavá, kapitán (s knírem) je opravdový místní znalec a celou plavbu o areálu zasvěceně vyprávěl. Ovšem za 25 minut plavby (2.500 metrů) 90,- Kč není málo.
 
vláďa
Známka k dostání v infocentru, na zámku i v minaretu. Krásná procházka zámeckými zahradami, na které, spolu se zámkem, se naskytne krásný pohled po zdolání 302 schodů minaretu.
 
Janča
V pokladně minaretu (18.6.09) známku měli, ale za 27,- v kiosku pod Minaretem za 25,-
 
Michaela Surá
Minart II
Ještě doplním, že známka zde v kiosku byla za 25 (v zámku je dražší), v pokladně Minaretu ji neměli.
 
Michaela Surá
Minaret
Stojí za to vylézt až nahoru, krásný pohled. Známka byla k zakoupení (a stejně tak výroční známka a další) v kiosku.
 
Jirka
My jsme byli v Lednici a na Minaretu tuto sobotu(2.5.) a známky měly za 25kč.
 
Jarda
Minaret rozhledna
Turistická známka přímo v pokladně Minaretu je také předražená jako v zámku samotném. Opět v bufetu u Minaretu cena známky normální? Pěkný výhled. Jarda
 
Roman Vagner
Suvenýry Dekora jsou u silnice směr Podivín,, na okraji lednického zámku. Otvírací doba: Po- zavřeno. Út-Pá: 10-12 a 13-17, So-Ne 13-17. Tel: 728/165029. Byl sjem zde mimo sezonu. do 28.2.09 měl dovolenou. v sezóně je to možná jinak nevím.. proto jsme uved i číslo. IC je na náěmstí naproti radnice, v těsné blízkosti autobusové zastávky: Po-Čt: 9-11 a 12-15, Pá: 9-11 a 12-12:30, So a Ne: zavřeno. Tel: 733/531874. Známku č. 260-plnej košík, Minaret ani jeden, měli VZT 200 let Janova hradu. Ostatní místa prodeje jsem nenašel.. trafika nidke na náměstí není, nebo jsem slepej. Ještě jsou suvenýry přímo u pokladny zámku, ale otevřeno pouze s otvírací dobou zámku.
 
Pavel Kuzebauch
Jak to tu pročítám, tak ten minaret se opravuje už dlouho :-( Byl jsem tam včera a stále na něm něco dělali, byl pod lešením - zhruba ve své třetině. Jinak výšlap až nahoru dal pořádně zabrat.
 
Aleš
Dnes jsem opět navštívil Lednici a koupil si v Akvárium Malawi turistickou známku Joker. Škoda jen že nemají žádné razítko do vandrbuchu.
 
mimaci
Známka dostupná v Lednici v kiosku U Zámku, společně s TZ č.228 Janův Hrad.
 
Alena
Minaret je pěkný , ale opravuje se.Známka jako obvykle vyprodaná.Ale koupili jsme si VTZ - Apollonův chrám , který měl být letos zpřístupněn veřejnosti.Bohužel to nestihli,a tak ho můžou turisti obdivovat jenom přes plot.
 
Simča Ś.
Procházka od zámku Lednice (TZ 260) je velice příjemná - okolo vody a pod stromy, takže únosná i v těch vedrech, co panují. Kdo nechce jít pěšky, může na lodičce nebo kočárem. Minaret se právě opravuje, ale je přístupný. Jen na fotkách nevypadá tak pěkně :-).Paní v pokladně velice příjemná, ale TZ nemá. Zato měla plánek Lednicko - Valtického areálu v sadě s 10 pohlednicemi a to vše za 20,- Kč (V infocentru totéž za 50,- !!!). Velice se divila, že si z Infocentra neseme VTZ "Minaret v Lednici 1802 - 2007". Ona vůbec nevěděla o její existenci a navíc tvrdila, že Minaret stojí až od rou 1804... tak nevím,..... Ale čas nás již začal honit, tak jsme se vrátily do Lednice na náměstí a busem do Podivína (TZ 1357).
 
Aleš
Koupil jsem si 2ks výroční , ve stánku u minaretu.Apollonův chrám a Nejstarší rozhledna Čech Moravy a Slezka mají i jiné z této oblasti.
 
zdenek
krásný výlet
vyšlo nám počasí, byl to super výlet
 
Petr Novák
V lednici jsem byl mockrát, ale na minaretu poprvé, fakt nechýápu jak něco takovýho mohli postavit,když vylezete uplně nahoru tak se zatočí hlava každýmu.je fajn že je minaret přistupný.Do 89 roku to nešlo, bylo z něho vidět do rakouska,co k tomu dodat. ? že lidská blbost je neomezená.
 
Hana Burianová, MUDr.
Jeďte se tam podívat!!
A plujte po Dyji lodičkou až k minaretu nebo Janohradu!!
 
Lukineček
Minaret
Známka dostupná v pokladně. Krásný výhled. Doporučuji jít k minaretu pěšky od zámku přes malé ostrůvky v
Zámeckém rybníku. Uvidíte Akvadukt, umělou jeskni Peklo a kamennou bránu Peklo.
 
Lenka
Návštěvu doporučuji. Absolvovali jsme část cesty k minaretu výletní lodí (cca 25 minut plavby) a mimo
všudypřítomných vážek jsme zahlédli dokonce i užovku a želvu, která odpočívala na stromě vyčuhujícím z vody!
 
broučci
TZ dostupná přímo na Minaretu. Je tam moc schodů, ale ten výhled stojí za to. Pro slabší povahy doporučujeme
pouze 1 a 2 vyhlídku.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek