Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1716 - Mlýn u Veselých - Choteč


Popis

Mlýn u Veselých se nachází u Radotínského potoka, je to funkční vodní mlýn, kde je instalována kompletní mlýnská technologie z první poloviny dvacátého století, včetně rekonstruované a do provozu uvedené malé vodní elektrárny.

Mapa

Navštívil jsem Mlýn u Veselých - Choteč

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Mlýn u Veselých, Choteč 23
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
TECHNICKÉ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Praha-západ
Poloha:
49°59'19"N 14°17'23"E
Hodnocení:
2.927
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1716 - Mlýn u Veselých - Choteč


19.05.2022 - dostupná bez problému
02.08.2020 - dostupná bez problému
16.11.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Mlýnský obchod otevřen čtvrtek 14-17 známku mají.
 
LukasZ
LukasZ
Funkční mlýn se vším všudy
Naprosto super návštěva. Pan otec je x-tá generace majitelů (od r. 1776) a poví Vám o fungování mlýnu vše. Není mnoho takových nadšenců jako zde.
Známku mají v mlýnském obchodu. Zde jde koupit i různé mlýnské produkty-mouky a jiné.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Známka bez problémů dostupná v krámku mlýna, otevřeno ve čtvrtek a sobotu odpoledne.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
TZ
zavolali jsme na tel. číslo uvedené na vývěsce, milá majitelka nám ochotně známku prodala a řekla, že není problém pokud je doma. O víkendech jsou možné i prohlídky mlýna.
 
Alena Zázvorková
Alena Zázvorková
návštěva
Velmi příjemní majitelé,otevřeli nám i mimo návštěvní dobu.TZ zakoupena v jejích mlýně,v obchůdku,kde je sposta super věcí :-) nádherný mlýn!!
 
Aleš Nekvapil
Aleš Nekvapil
TZ
Ze zastávky Maškův mlýn jsem se po červené značce prošel Radotínským údolím až k mlýnu U Veselých. V neděli, při krásném počasí, jsem ve 13h dorazil na místo. Na prohlídku jsem byl nakonec sám, takže mi pan mlynář ukázal expozici obilovin a pak provedl spuštěným mlýnem. V obchůdku jsem zakoupil TZ i pohled. =) V sobotu zde probíhalo pečení chleba, kterého se zúčastnilo velké množství zájemců.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Mlýn u Veselých
K mlýnu je možné dojít i po červené značce krásným údolím Radotínského potoka. Po cestě jsou k vidění další čtyři bývalé mlýny. Když jsem se blížil k mlýnu u Veselých, tak již z dálky byla cítit vůně čerstvého chleba, který zde v sobotu dopoledne pečou. První prohlídka mlýna pak začíná ve 13 hodin. Pan otec i paní mlynářka jsou úžasní lidé, kteří navazují na odkaz svých předků. Známek mají dostatek.
 
Mirka
Havránková
Úžasný zážitek, milí a vstřícní majitelé, prohlídka úžasná a v nádherném prostředí. Moc dobré pohoštění pro příchozí. Všem doporučujeme. Havránkovi
 
pine_marten
Mlýn u Veselých
Velice zajímavé místo a krásné povídání o provozu mlýna. Děti byly nadšené.
Mlynář i mlynářka moc milí a vstřícní.
Široký výběr zboží v obchůdku; zajímavá expozice obilovin.
Určitě stojí za návštěvu.
 
Tomáš Smejkal
Tomáš Smejkal
Úžasné známkové místo
Doporučuji mlýn navštívit o víkendech odpoledne, kdy se Vám majitel bude přes hodinu věnovat, pustí Vám všechna mlýnská soustrojí a dokáže celou prohlídku tak skvěle prodat, jako jsem už dlouhou dobu nezažil! A v mlýnském krámku na Vás čeká sympatická paní mlynářka :-)
 
Zlata Kwasnická
Zlata Kwasnická
Mlýn u Veselých
Všem vřele doporučuji. Vynikající výklad a vynikající domácí chleba, který peče paní mlynářka vždy každou sudou sobotu. Otevřeno mají v podstatě neustále, každému, kdo k nim zavítá, velmi rádi mlýn předvedou.
 
Ondřej Chlumský
Ondřej Chlumský
Krásný mlýn
Krásný mlýn, milá paní mlynářka i mlynář. Poradili ohledně pečení a určitě si sem zajdeme na kurz i na prohlídku. Dovybavili jsme se sítkem na mouku a z náhle uvolněného posledního chleba jsme si hbitě zabrali půlku :-)
 
dolis
4.5.2013 turistická známka koupena bez problému, vynikající výklad i pro našeho osmilétého vnuka od majitela mlýna. Ukázka chodu celého mlýna, majitelé velice ochotní, vřele doporučuji návštěvu tohoto místa!
 
Michael (StrakaNaVrbe)
fajn
Mlýn teď sice něpremáva, ale paní byla velmi milá a prodala nám dobrou medovinu! Dík TZ jsem objevil údolí, které vede dál do Radotína.Je nádherné, to mě moc potěšilo! :)
 
monika
Výborní a ochotní majitelé. Na prohlídce jsem byla se 4letým synem, který byl spokojem a 10ti letou dceruo, která si dokonce pamatovala docela dost věcí s výkladu. Doporučuji!!!
 
Tatík
Otevírací doba viz níže, dnes byl "Mlynářský den", takže prohlídky bez spuštění mlýna zdarma. Zrovna zkolaudovali pec na chleba a malé informační centrum s muzeem, tak hodně zdaru v rozšiřování služeb. Turistických známek dostatek.
 
libor
7.5.2011-známka koupena před prohlídkou mlýna, bez problému. Koho zajímají technické památky, tak návštěvu tohoto unikátu doporučuji. Hlavně je všechno provozuschopné. O tom se ostatně přesvědčíte ,pokud tento mlýn navštívíte.
 
Libor
23.05.2010 - TZ bez problémů ve mlýně, velmi milá prohlídka funkčního mlýna (stroje jedou, ale nemelou), uvnitř je to úplná továrna :-), prohlídky s "otcem mlynářem" v neděli v 10.00, 13.00 a 15.00 (nejlépe viz internetové stránky) - lze jen doporučit, to se už dnes nevidí (žádná komerce)
 
kangoo
Dnes jsem se s rodinou stal prvním letošním návštěvníkem, který se kromě nákupu TZ věnoval i prohlídce mlýna. Bezvadní a ochotní majitelé, super výklad, ukázka všeho v provozu. Všem návštěvu tohoto místa vřele doporočuji.
 
Ducati
Škoda, že bylo mooooocccc sněhu a nebyla možná prohlídka. Jinak velice ochotní a příjemní majitelé mlýna. Těším se na lepší počasí a na prohlídku. Opravdu je na co koukat.
 
moai
TZ No.1716 - Choteč - Mlýn u Veselých
Tak hurá pro ní! ;-)
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2661 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek