Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 682 - Moravská Třebová


Popis

Renesanční trojkřídlý zámek Žerotínů s klasicistními úpravami. V současnosti rekonstruován, v opravené části muzeum.

Mapa

Navštívil jsem Moravská Třebová

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Zámek Moravská Třebová
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum, náměstí 33, Moravská Třebová
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Pardubický kraj/Svitavy
Poloha:
49°45'25.71"N 16°39'57.53"E
Hodnocení:
2.729
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 682 - Moravská Třebová


28.12.2021 - dostupná bez problému
22.08.2021 - dostupná bez problému
11.08.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Eva Rosenbergerová
Eva Rosenbergerová
28.12.2021
IC ve Třebové mělo přes svátky zavřeno, ale naštěstí fungovala trafika na nám. TGM č. 17. Měli tam velkou zásobu TZ z města a okolí po Kč 35,- (2455 Město
M. Třebová, č. 682 Zámek M. Třebová, č. 629 Kalvárie, č. 433 Hrad Cimburk, č. 1766 Hřebečské důlní stezky, č. 1701 Rozhledna Pastýřka, č. 2477 Rozhledna Strážný vrch, č. 665 Úzkokolejka Mladějov)
 
Eva Rosenbergerová
Eva Rosenbergerová
28.12.2021
IC ve Třebové mělo přes svátky zavřeno, ale naštěstí fungovala trafika na nám. TGM č. 17. Měli tam velkou zásobu TZ z města a okolí po Kč 35,- (2455 Město
M. Třebová, č. 682 Zámek M. Třebová, č. 629 Kalvárie, č. 433 Hrad Cimburk, č. 1766 Hřebečské důlní stezky, č. 1701 Rozhledna Pastýřka, č. 2477 Rozhledna Strážný vrch, č. 665 Úzkokolejka Mladějov)
 
Eva Rosenbergerová
Eva Rosenbergerová
28.12.2021
IC ve Třebové mělo přes svátky zavřeno, ale naštěstí fungovala trafika na nám. TGM č. 17. Měli tam velkou zásobu TZ z města a okolí po Kč 35,- (2455 Město
M. Třebová, č. 682 Zámek M. Třebová, č. 629 Kalvárie, č. 433 Hrad Cimburk, č. 1766 Hřebečské důlní stezky, č. 1701 Rozhledna Pastýřka, č. 2477 Rozhledna Strážný vrch, č. 665 Úzkokolejka Mladějov)
 
wenzel
Zámek Moravská Třebová
Zámek jsme navštívili mezi Vánoci a Novým rokem, bohužel v časech korony, takže prohlídka byla možná pouze z venčí. Nádvoří je hezky upraveno, zajímavé jsou také multifunkční sluneční hodiny. TZ zakoupena v trafice na náměstí.
 
Oldřich Jasenský
Oldřich Jasenský
Zavřeno
V pondělí i o prázdninách zavírací den.
 
Jan Valehrach
Jan Valehrach
prohlídka
Dnes prohlídky bez problémů (na okruhu jsem byl jediný návštěvník).
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
Zámek
Po přečtení předchozího příspěvku a osobní zkušenosti musím bohužel potvrdit, že toto je zde asi běžná praxe. Zámek nabízí tři okruhy s průvodcem, ale pouze teoreticky. Prakticky se dostanete pouze na ten, kam je více zájemců kromě vás. Zřejmě zde disponují pouze jediným průvodcem, což mi v sobotu přijde neuvěřitelné. A i když se chlapec snažil, jeho výklad pořád nebyl nijak valný.
Takže na rozdíl od paní Renáty, my jsme viděli pouze okruh Poklady Moravské Třebové, o mučírně a alchymii jsme si mohli nechat zdát. K tomu se na nádvoří zámku právě konala jakási akce s hlasitou hudební produkcí, jenž nám dojem z návštěvy pokazila ještě více. Nemluvě o fotkách, tribuna a stánky před renesančními arkádami...nic moc. Za nás mírné zklamání, ač zámek sám si to rozhodně nezaslouží.
Tz na pokladně spolu s 629.
 
Renáta Krausová
Renáta Krausová
Zámek
Dne 10.8.2018 jsme prijely ve 14 hodin na zámek, známka bez potíží k dostání, ale tedy velké zklamání, slečna nám od půl třetí nabídla prohlídku mučírny, když jsme se ptaly na prohlídku zámku, řekla, že máme dojít po prohlídce, že jsme na prohlídku zatím sami, po prohlídce jsme tedy šly znovu do pokladny, slečna opět řekla, že jsme sami, tak jsme se tedy optaly kolik nás musí být, řekla 4, byly jsme ochotni tedy za 4 zaplatit, opět tedy řekla at ještě 10 minut počkáme, čekaly jsme skoro do půl čtvrté, zámek uváděl poslední prohlídku v půl páté, naposledy jsem se šla optat a slečny koukající a sedící do mobilů skoro ani nezvedly hlavu a že máme ještě počkat, to už jsem tedy nevydržela, jezdíme všude možně a tohle jsem teda neviděla ještě. Takže ze zámku jsme neviděly nic, jen zvenku a mučírnu.Nikdy se mi ještě nestalo, že by nás někdo odmítl provést i když jsme byly jen dva.Takže pokažené dojmy z Moravské zachránila zřícenina Cimburk nedaleko.
 
Jan Gröger
Jan Gröger
známka
Známka s nálepkou v IC. Náměstí i zámek moc pěkné.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Město a zámek Moravská Třebová
Turistická známka Moravské Třebové koupena v informačním centru na náměstí, které má od května do září otevřeno i v sobotu od 09:00 do 15:00 hodin. Velice ochotná mladá slečna a slušně vybavené infocentrum od pohledů až po krásná turistická razítka. Náměstí a jeho okolí pěkně upravené, celkově malé město bez davů turistů ideální na jednodenní výlet. Zámek nově opraven, který nabízí několik okruhů. My jsme si vybraly středověkou mučírnu, kterou vřele doporučuji, pro změnu je to něco jiného než třeba mučírny na hradech. K procházce doporučuji naučnou stezku cesta od renesance k baroku, která začíná u zámku a končí u Kalvárie. Celkově by si město zasloužilo svoji vlastní turistickou známku. Na náměstí hned vedle infocentra výborná zmrzlina :)
 
.
petazavinac
Známku lze zakoupit v prodejně Tabák - Tisk na nám. T.G.Masaryka č.17. Prodejnu najdete v pravém dolním rohu náměstí. Kromě této známky zde prodávají i další turistické známky: No.433 Hrad Cimburk, No.629 Kalvárie Moravská Třebová, No.665 Úzkokolejku Mladějov, No.1701 Rozhledna Pastyřka a No.1766 Hřebečské důlní stezky.
 
Ladislav Jurásek
Ladislav Jurásek
známka
koupena v ic v pátek odpoledne mají jich celkem 6
 
Pepa a Věra
Známku mají v IC i na zámku.V IC velmi příjemná a ochotná paní i když jsme tam příšli v 11.20 a mají otevřeno do 11.30.Na zámku tři prohlídkové trasy a na každou jiný průvodce.Prošli jsme všechny trasy a byli velmi spokojeni s prohlídkou i výkladem.
 
Lucka
Nechápu, proč má IC o prázdninách v sobotu jen do 11:30 a v neděli do 15:00...??? Bohužel známka nedostupná :(
 
jirkacek
Expozice zámku Moravská Třebová
Zcela nečekaně se nám na zámku velmi líbilo. Nečekaně proto, že prohlídka je velmi netradiční. Akorát vstupné pro rodinu na všechny expozice je poněkud drahé.Razítko jsme dostali v pokladně, a také TZ koupili bez problémů.Další informace a fotky najdete na www.turistika.cz, vyhledejte uživatele jirkacek a moje turistické cíle. Spoustu fotek......
 
Jarka
TZ je dostupná v infocentru bez problémů.
 
Alena
TZ jsme koupili v IC spolu se známkou Kalvárie a VTZ k otevření rozhledny Pastýřky. Nevím jak a kdo, ty čtyři dny od posledního zápisu, tak dobře na zámku pracoval, ale při naší návštěvě bylo nádvoří čisté i trávník byl posekaný. Zvolili jsme si okruh Mučírnu a Alchimii. Nám se tu líbilo.
 
Perikles
Na prohlídku zámku jsme taky nešli, nabídka nás neupoutala. Rádi vidíme ze zámků co nejvíce a ne takové okruhy, co mají tam. Celkový dojem nic moc. Sice je to významná stavební památka, ale nádvoří zarostlé plevelem, celé je to takové turisticky nepříjemné. Známky pak neshánějte v suvenýrech. Ani vám tam neporadí, že je vedou jen v pokladně zámku.
 
Honza
Veselka má do jisté míry pravdu
Taky s myslím, že je třeba zvažovat, na co se půjde. My si zvolili bydlení měšťanů a byli jsme spokojeni, nakoukli jsme i do venkovského bydlení, které už bylo slabší a expozici neomlouvá ani cena 20 Kč (za podobnou cenu bych raději navštívil třeba Velké Karlovice.) Myslím si, že zámku by slušel velký prohlídkový okruh. Dle vyjádření průvodce je zámek ve vlastnictví města a ne státu, který se prý málo stará, takže je docela obdivuhodné, v jaké nádheře se nyní zámek skví.
 
veselka
Moravská Třebová
Dnes jsem navštívila zámek Moravská Třebová a byla jsem trochu zklamaná. Prohlídka je rozdělena do dvou samostatných expozic za 50Kč. První je prohlídka alchimistické laboratoře mistra Bonaciny. Za ty peníze opravdu ubohé!Druhou expozicí je mučírna za dalších 50Kč. To už bylo lepší, hlavně přístupem druhé průvodkyně. Tam už by to vstupné mohlo být na místě. Takže pro ty, kdo chcete tento zámek navštívit, rozmyslete si za co chcete své peníze utratit. Turistickou známku jsem bez problému zakoupila i se známkou č.629 Kalvárie v zámecké pokladně.
 
Pařez
Škoda. Přišli jsme k Infocentru a z cukrárny od vedle nám sdělili, že paní přišla v sobotu do IC, ale během času zjistila, že je dnes státní svátek a těsně před chvílí zavřela... V tento den jsme nepořídili ani na zámku.
 
Pítrs
Byl jsem dnes na zámku v Moravské(14.4.07)a známka bez problémů na místě..K dostání byla i výroční známka za 10 kč!!Jenom ta nešťastná Kalvárie nebyla..a místní IC zavřené..
 
martin
Obě TZ byly vyprodány, jinak je Moravská Třebová krásné město a návštěvu doporučuji.
 
janec26
TZ k dostání pouze na zámku.TZ Kalvárie vyprodána a neví se,kdy budou další
 
-vv-
zámek otevřen od 10 do 16h v Infocetru známku přes léto nemají.
 
granule
Ještě doplnění muzeum - mimoevropské umění, tel. 461311203
 
granule
Moravská Třebová
Při návštěvě Moravské Třebové jsem navštívila i Kalvárii. Známku jsem získala na zámku. V IC zrovna neměli,
ale rádi poradili. Jinak i v pátek otevřeno do 17.OO a to jak zámek tak IC. V době 18. - 24. 4 zde bude
festival - dny slovenské kultury. Zámek moc pěkný, ikdyž z venku nic moc, je jen cca 400 metrů od náměstí od
Infa. Náměstí zajímavé. Na zámku také moc oschotní. Razítka v IC, ale nějaké dostanete i na zámku. Dále zde
měli známku zámek Chudobín TZ č. 683. Výstava jak se žilo .... Lidová architektura, galerie a další. Jinak IC
tel. 461315794
 
Ivo
Známka (spolu s 629) bez problémů v Infocentru na náměstí (i to stojí za návštěvu).
 
Petr Novák
nic moc
Známky mají na zámku tam je ale v pondělí tradičně zavřeno, v Infu je dáma co je protivná jak noc...město nic
moc..
 
Zirafka
V nedeli bylo IC podle oteviraci doby zavreno, ale kdyz jsme uz uz chteli odjizdet, tak tam meli otevrene
dvere a znamku jsme poridili. Chteli jsme se v Moravske Trebove i naobedvat, ale bohuzel se nezadarilo,
protoze na namesti a v prilehlem okoli nebyla ani jedna otevrena restaurace. Takze o vikendu radsi jidlo s
sebou...
 
Nina
V Infu otevřeno v sobotu 9-12.Jinak pěkné náměstí.
 
Klarinka
V zamku je pouze galerie,takze zadne honosne saly.Je takovy trosku rozpadly.V infu nesezenete,tradicne o
vikendu zavreno!!!
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2661 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek