Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1085 - Mšeno


Popis

Historické a rekreační městečko na západním okraji CHKO Kokořínsko.

Mapa

Navštívil jsem Mšeno

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Turistické informační centrum Mšeno, náměstí Míru 1
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Mělník
Poloha:
50°26'23"N 14°37'55"E
Hodnocení:
2.596
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1085 - Mšeno


21.04.2022 - dostupná bez problému
25.08.2021 - dostupná bez problému
24.07.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Mšeno
Město, které se mi tedy opravdu nelíbí. Krásná je budova radnice (zde můžete navštívit i malinké místní muzeum) a určitě stojí za obhlídku městské koupaliště. Bohužel jinak zde potkáte spíše rozpadlé baráky a vybydlené bývalé krámky. Co ale určitě stojí za výlet je okruh nejprve po žluté naučné stezce přes skalní prolezovačky, poté přes skalní bludiště a následně po modré k Mšenským pokličkám a zpět do Mšena dechberoucí roklí s monumentálními skalními bloky porostlými zeleným mechem a kapradím - je to jak cesta do pravěku. TZ zakoupena v íčku u milé a velmi ochotné paní.
 
Petra Bartyzal Munzarová
Petra Bartyzal Munzarová
Infocentrum
V infocentru úžasná paní, která zná okolí a umí poradit hezké trasy po Kokořínsku.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Mšeno
Malé příjemné městečko,kde vyniká lázeňské koupaliště s přilehlou budovou. Jinak určitě doporučuji projít Cinibulkovu stezku,která Mšenem prochází,určitě by si zasloužila samostatnou známku. Na náměstí v restauraci U Zlatého lva jsme poobědvali,oběd jen průměrný.
TZ v IC na náměstí bez problému u milé paní.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Pěkné město na foce,známka koupena na radnici také od paní z knihovny i jsme se dobře naproti radnice najedli.
 
Jiří IPSER
Jiří IPSER
Známka
Dostupná na radnici
 
Richard Rienessl
Richard Rienessl
TZ nedostupná
IC bohužel o svátku zavřené a alternativa ke koupi TZ není. IC je zřejmě v budově radnice, ale z venku není nijak značená. Téměř každé město má dneska IC, ale málokteré se dokáže otevírací dobou přizpůsobit turistům, pro které je, jak předpokládám, zřízeno.
 
Michaela Braunová
Michaela Braunová
známka
Tedy městečko nás velmi zaujalo,všude čisto,vše upravené,levné ubytování,výborná cukrárna a hlavně je tu toho spousta k vidění.Mimo náměstí je vedle nádherný kostel,pak úžasná škola jakou jinde neuvidíte,městské lázně,krásné i když jsou přes zimu zavřené a údolí Debř hned za ním....A kousek nádherné skalní okruhy až na Kokořín...
 
Jan Lutrýn
TZ Mšeno
TZ koupena na radnici, v říjnu "Íčko" otevřeno v pouze v sobotu a neděli po celý den (pochvalně mručím). Protože jsem tam byl v pátek po poledni, byl jsem odkázán paní knihovnicí v otevřené knihovně na podatelnu městského úřadu. Zde velmi ochotná paní se mnou sešla do "Íčka", otevřela mi je a prodala TZ vč. jedné příležitostné. Vřelé díky! V krásném okolí doporučuji Cinibulkovu stezku a návštěvu nádherného koupaliště (dnes pouze ke koukání, v létě tam ale musí být krásně).
V podatelně MÚ je možno se podepsat pod petici za zachování místní trati Mělník - Mladá Boleslav, která je mezi Mšenem a Mělníkem vyloučena z provozu a totéž bohužel čeká i úsek do Boleslavi.
 
David Javorský
David Javorský
krásné městečko?
Známka dostupná v IC bez problémů, nicméně obec mě tedy vůbec nezaujala, škoda :(
 
neri
neri
Mšeno
Lázně/koupaliště bylo uzavřeno. Známku jsem koupila v IC na radnici.
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
12.09.2013
Známka a pěkná razítka v IC bez problémů.
 
Michael (StrakaNaVrbe)
Mšeno
Krásné malé město na jihovýchodním okraji Kokořínska - lze je použít jako základnu k pěším i cyklovýletům do téhle oblasti. Akorát zvlášť cyklisté nechť si utuží svaly, neboť oblast je velmi kopečnatá... :)
 
Michael (Straka na vrbě)
drobné problémy
Známku na plovárně nemají, ale v infocentru na radnici ano...
 
Renda
Známka koupena v IC na náměstí.
 
K + E
TZ jsme koupili v infocentru na náměstí na radnici.
 
karel fajt
Pozor známka je dostupná v infocentru na náměstí a nikoliv na koupališti jak udává atlas TZ.
 
Blanka
Cinibulkova NS
Známka dostupná o víkendu v Infu na radnici (otevřeno až do 17h). Jak již tady bylo napsáno, ze Mšena doporučuji projít Cinibulkovu NS, je úžasná. Zvláště v labyrintu skal, příznačně nazvaném "Bludiště", si to Vy i děti užijete. Tedy za předpokladu, že máte rádi skály. Proplétáte se úzkými uličkami, lezete nahoru a dolů, někdy po žebříku, někdy za pomoci řetězu...Takže vzhůru do skal! Plánek NS je k mání v Infu.
 
magipriba
Známku jsme koupili v infocentru v budově radnice,která je přímo na známce vyobrazena. K dispozici jsou obě verze - za 25,- i za 30,-. V infocentru jsou moc milí a přes prázdniny mají otevřeno od pátku do neděle 9-12,13-17. V Městských lázních sice známku nemají a tváří se jako by ani nevěděli o co jde,přesto návštěvu tohoto architektonicky jedinečného koupaliště doporučujeme. Skvěle jsme poobědvali v restauraci Obecník,která se nachází za náměstím směrem ke Kokořínskému dolu na červené,modré a zelené turistické značce. Bleskurychlá obsluha!
 
Kampa
TZ
Dne 13.5 TZ zakoupena spolu se suvenýrem v restauraci na plochodrážním stadionu.V nabídce též pohledy,keramika a informační materiály.
 
lenzik
Město jsme navštívili v sobotu dopoledne po 10 hod, známku mají v infocentru na radnici. Na náměstí mají dobrou točenou zmrzlinu:) Doporučuji výlet po žluté (náučná stezka). Trasa je dlouhá 9 km, nejdříve vede krásným skalním údolím, pokračuje skalním bludištěm a vyhlídkou na Vrátenskou horu.
 
pítrs
Mšeno je pěkné městečko s nádherným okolím..je tu i nádherné koupaliště.
 
Marek
Okolí
Okolí Mšena krása , hlavně procházka na pokličky přes žábu a hlavu. Známka nedostupná o svátek asi nepracují.
 
Hana
Známku jsme koupili v infocentru bez problému. Pán byl velmi ochotný.
 
Netorack
IC má otevřeno inteligetně v pátek, sobotu a neděli. Měli i ve státní svátek (8. května). VTZ už nemají, k dostání už je jen TZ Mšeno, suvenýr, a měli také jednu známku ukrajinskou (nevím jakou, motivem byl medvěd). Naučná stezka (značená žlutými psaníčky), Cinibulkova stezka, je naprosto skvělá, nelze než doporučit (cca 9 kilometrů, ale obnáší pobíhání po skalách, mezi nimi a podobně, nečekejte, že ji projdete za dvě hodiny).
 
Mároš+Macik
V sobotu dopoledne v půl 9 známka dostupná v Trafice Andeltová.Kdyby se nám chtělo čekat na otevření tak restaurace U zlatého lva nebo cukrárna vypadali lákavě :-) tak příště.
 
jirkacek
3 x M - Mrtvé město Mšeno
Dne 2.7.08 jsme s rodinou navštívili město Mšeno. Na náměstí jsme bez potíží našli radnici a i když zavírají o půl dvanácté , ochotný pán nás zavedl zdarma do muzea na radnici ( jsou to dvě místnosti ) a pak prodal i TZ a pak...utíkal na oběd. Chceme mu touto cestou za ochotu poděkovat. JInak je ve městě kostel a už nic zajímavé . Docela málo pro toto historické město - otázka, jestli má TZ po právu.
 
Arnold+Zdenka
Infocentrum v neděli dopoledne bylo otevřené, pán v něm velice příjemný. Materiálů o okolí Mšena tam mají dost, navíc mají i výroční známky.
 
Stoupa
dnes v neděli infocentrum na radnici otevřeno, známek až až a dokonce mají kromě známky 1085 i nějakou svou malou speciální "mšenskou" :-) jinak tam celkem chcípl pes
 
Josef Eder
Prodej známek
O víkendu je známku možno zakoupit pouze v sobotu do 11 hodin, pak je zavřeno. V neděli není šance vůbec. Na náměstí je výborná cukrárna, která je otevřená od úterý do neděle od 9:00 do 19:00. Vřele doporučuju.
 
Béďa
V trafice na návsi u autobusového nádraží známka je bez problému v prodeji.
 
Ondřej Pospíšil
reakce na dopravu
Do Mšena je spojení myslím docela dobrý, vlaky jezdí o víkendu bez omezení, to znamená každým směrem asi 6 spojů denně.
 
Keži
Mšeno
Ic otevřené jak je napsáno pode mnou,ochotný pán prodávající.TZ a VTZ měl plné 2 krabice!Městečko hezké a čisté,dobré jídlo v rest.U zlatého lva naproti IC.Nezapomeňte se jít podívat na starobylé lázně-jsou z náměstí sotva 1km.Právem patří ke Zlatým místům.Vřele doporučuji!!!
 
Tatík
Infocentrum má otevřeno od pátku do neděle 9-12 a 13-17 hodin-skvělé. Je v budově radnice na náměstí v přízemí, ve 2. patře je pak muzeum se stejnou otevírací dobou. Turistických známek dostatek, jen VTZ 700 let první písemné zmínky o Mšeně poslední 3 kusy.
 
simeon
neděle
Bohužel, neděle je pro turistu obvykle zabitý den, doprava vázne, málokde je otevřeno. Mšeno pro mě bylo tak trochu překvapením, protože měli otevřenou restauraci U Lva, kostel, obě cukrárny, smíšené zboží až do šesti večer. Škoda jen, že muzeum i infocentrum bylo zavřeno, přesto na mě město udělalo dojem. Jel jsem však autem, tak nemohu posoudit dopravní obslužnost, no, ale asi nic moc jako všude, škoda, že o jízdních řádech rozhodují krajští zastupitelé, pochybuji, že těm jde o to, aby doprava fungovala co nejlépe. Máme my turisti prostě smůlu.
 
Mirek
TZ + VTZ 2006
TZ bez problémů, zdarma mapy okolí a spousta propagačního materiálu INFOCENTRUM jak má být k dostání i VTZ 2006. Infocentrum na radnici otevřeno i v So odpoledne. Velmi příjemný pán.Díky.
 
gerbera
TZ + VTZ
Obě známky bez problémů i v SO + NE v Muzeu do 17, 00 hod.
 
Pavel a Bára
Infocentrum bylo v pátek zavřené, ale jistá pani z radnice nám ji sehnala i s výroční známkou a ještě nabídla
jednu známku menších rozměrů se znakem Mšena, taktéž za 25,-. Na radnici byli všichni ochotní!
 
Badys
VTZ 700 let první písemné zmínky o Mšeně 1306-2006 v prodeji v trafice Andeltová.
 
Petr
Mšeno...
Dnes 28.10.2005 bylo naprosto nemožné známku získat. Trafika na nám. byla zavřená a budova radnice je pod
lešením - vstup údajně z druhé strany - nepodařilo se nám ho nalézt. Jinak pozor na bus zastávky na nám - nic
nejezdí!!! Velice výstižný, i když vulgární, nápis na zastávce mluví čistou pravdu....:-)
 
Pavel
Ve Mšeně jsem byl ve středu krátce po čtvrté hodině. Trafika už byla zavřená a v infocentru mají, podle
vývěsky, od pátku do neděle. Takže se můj výlet bohužel obešel bez známky, stejně jako ve Stránově, kde už
známky došly.
 
Linda a Vašek Kozukovi
Byl státní svátek, tudíž v trafice i infu zavřeno. Stačilo ale vyběhnout dvě patra budovy radnice, kde je
muzeum, a velice ochotný pán tam známky měl. Dokonce se omlouval, že mě zdrží, ale že je bohužel nucen mi
vystavit účtenku o zakoupení TZ...
 
mera
Infocentrum už od června otevřeno každý víkend, známka se dá v pohodě sehnat :-))
 
Adelka
Mšeno je dobré město: fajn cukrárna i hospůdky, ale o víkendu v infocentru moc nepochodíte.
 
granule
Bohužel známku v tarfice neměli, snad příští týden. Koupila jsem pohled, dostala jsem razítko, tel. 206693413
-trafika p. Andeltová. Mšeno jinak normální město.
 
Doctor Fox
Sobota 26.3.
Známku mají vystavenou v trafice, ale v sobotu je otevřeno pouze 7-11, v neděli zavřeno. Radnice byla v sobotu
v 11,30 zavřená.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2660 Výročních TZ
276 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek