Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1770 - Muzeum betlémů Karlštejn


Popis

V muzeu si můžete prohlédnout kolekci starých českých betlémů vyřezávaných ze dřeva, ale je možné vidět i betlémy z raritních materiálů jako např. cukr nebo chleba. Největším lákadlem mechanické betlémy a Karlštejnský královský betlém, největší loutkový betlém s postavami deseti nejvýznamnějších českých panovníků.

Mapa

Navštívil jsem Muzeum betlémů Karlštejn

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Muzeum Betlémů, Karlštejn (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Beroun
Poloha:
49°56'14"N 14°11'12"E
Hodnocení:
2.923
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1770 - Muzeum betlémů Karlštejn


29.09.2019 - dostupná bez problému
06.08.2019 - dostupná bez problému
30.03.2018 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Cienciala
Petr Cienciala
26. 6. 2016
Muzeum je hezké, pěkná vánoční atmosféra. Na pokladně mají TZ z širokého okolí a VTZ ještě víc :-)
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Muzeum betlémů
Tur. známka spolu s tur. nálepkou zakoupeny na pokladně muzea. V prodeji zde mají snad všechny TZ z okolí plus nespočet výročních. My zakoupily jen 20. výročí založení muzea betlémů. Dále zde můžete zakoupit pohledy, magnetky a další turistické suvenýry. U vchodu několik pěkných razítek. Obsluha milá a velmi vstřícná. Vstupné do muzea je 50 Kč za dospělého. Muzeum betlémů se nachází ve staré faře, betlémy úžasné, na půdě královský betlém, opravdu nádhera a místo rozhodně stojí za návštěvu. Naladíte se zde na vánoční náladu. Super.
 
Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
:-)
Hezké muzeum a velmi příjemná obsluha. Mají zde i další TZ z blízkého okolí a i VTZ.
 
wenzel
Muzeum betlémů
Krásné muzeum; pokud budete mít 30minut času z cesty na/z Karlštejn(a), určitě se zastavte. V mueu jsou nádherné betlémy různých velikostí a metariálů (vata, chleba, perník). Nektěré jsou staré přes 100 let. Ve sklepení se můžete po tmě se svíčkou v ruce podívat na bílou paní, na půdě je pak veliký pohyblivý betlém. WC v budově. Pokud jste v muzeu sami, věnuje se vám milá paní pokladní, která vám poví mnohem více, než je na popisných cedulkách a ukáže ty nejzajímavější betlémy. Známky mají jak zde, tak po celém Karlštejně. Otevřeno je až do 19:00.
 
Jitka Dvorská
Jitka Dvorská
Muzeum betlémů Karlštejn
Velice pěkné muzeum a jako bonus milá paní pokladní, která Vám ukáže ty nejzajímavější betlémy. Navštívili jsme i výstavu TZ. Celá tato návštěva byla příjemným zpestřením výletu.
 
Alena Zázvorková
Alena Zázvorková
výlet
Krásný obchůdek,velké množství TZ i VTZ,velmi příjemná paní pokladní:-)
 
Jan Plaček
Jan Plaček
výlet
Vstupné 50 kč.Příjemná pokladní a spousta TZ z okolí.Koupil jsem jich 9,ale je jich tam více.
 
Vít Mrhal
Vít Mrhal
Muzeum betlémů Krlštejn
Prohlídka pěkně vyvedených betlémů z různého materiálu, i z perníku :-)
Známka dostupná bez problémů na pokladně. Mají tu i mnoho dalších TZ z okolí.
 
Luděk Slabý
Luděk Slabý
Dobré
V muzeu to krásně voní perníkem, něco tam je i k vidění a v patře je pohyblivý betlém. Vstupné 45,- mi příjde neskutečně málo, s ohledem na to, jak je všude kolem všechno předražené...
 
KamPa
sobota
Dne 30.3 TZ bez problému dostupná v muzeu.V prodeji též TZ 201,529,813,1013,1102,1194,1378,1580,a několik VTZ.Od 1.4 muzeum otevřeno út-ne 10-17 a rozhodně stojí za návštěvu,i když zrovna nejsou Vánoce.Nejkrásnější je Karlštejnský královský betlém na půdě muzea.
 
jerry720
Betlémy.
Po dvou letech jsem opět navštívil Muzeum betlémů v Karlštejně. Tentokrát jsem již TZ sehnal bez problémů, měli jich dostatek.
 
Adelka
Doporučuji k návštěvě! Ten pohyblivý Betlém v podkroví je naprosto neuvěřitelný! Fakt paráda. A známek mají dostatek (asi v deseti různých motivech).
 
2mig1
...
viz příspěvěk pode mnou, hromada známek, paní jako babička z pohádky, krásný betlémy a jako bonus bílá paní (kam se hrabou japonský duchařiny:D )
 
Tuleník
Velmi příjemná zastávka v horké dni - paní úžasná, nabídka známek neuvěřitelná! Doporučuju.
 
JHS2308
TZ
Známek dostatek a ještě výroční k tomu :-) Příjemná a milá starší paní, která to tam má na starosti.
 
Tatík
V lednu otevřeno v sobotu a v neděli 10-17 hod., vstupné 45,- Kč. Turistických známek (včetně výročních a z okolí) dostatek v pokladně.
 
PetrBlade
K prodeji spousta TZ a VTZ, např. "rarita" známky 201 - Karlštejn, VTZ č.208 z roku 2005, sluneční hodiny, kalendář za 50,- nebo kompas za 100,-Znovu-vypalováním "rarit" a starých vtz mě opět Rýmařov přesvědčil o tom, jak se snaží rejžovat. Není rarita jak rarita...
 
Lucka
Zakoupeno v muzeu Betlémů pod Karlštejnem - šli jsme i na prohlídku a byla to nádhera - vřele doporučuji
 
Marcela
Muzeum
Známka zakoupena v neděli 24.7.2011 u velice příjemné paní. Mají tady opravdu velký výběr známek a pěkné turistické vizitky. Doporučiji návštěvu muzea, dýchne na vás atmosféra starých časů (kromě betlémů i starožitný nábytek, krásné lustry). Přeji muzeu hodně návštěvníků.
 
Pes
Paní v muzeu je opravdu prima a betlémy jsou opravdu úžasné.Jen doplňuji - vezměte si s sebou na prohlídku do kapsy pár pětikorun, některé betlémy se vám po vhození mince rozpohybují.Za pozornost stojí též samotná barokní budova a sklepy pod ní (s historií ještě starší). Ve sklepích se navíc v létě příjemně ochladíte.Více na http://www.hrad-karlstejn.com/muzeum-betlemu.php
 
Pardubitzer
unikát
dnes jsem v muzeu zažil překvapení, jaká v ČR příliš nezažívám...neznaje otevírací dobu muzea jsem ,spíš abych měl klid, zkusil do muzea vlézt (nestihl jsem otevřený hrad) , bylo po šesté odpoledne, k mému překvapení byla paní ještě v pokladně a ochotně mi TZ prodala a navíc mě ještě (spolu s pěti dalšími lidmi) otevřela expozici a navrch nám pustila půdní betlém...před chvílí jsem se pro zajímavost na netu podíval na otevíračku a mají v dubnu do pěti...vstupné 45 korun...tohle muzeum budu doporučovat co budu živ ;)
 
Libor
05.03.2011 - TZ dostupná přímo v muzeu (spolu s dalšími 10 TZ a několika VTZ...), betlémy jsou moc pěkné, zvláště ty mechanické ... hvězdou je Karlštejnský královský - perfektní tip pro děti i dospělé
 
Doctor Fox
V únoru NE
Na dveřích muzea napsáno, že v lednu otevřeno pouze sobota a neděle a v únoru Zavřeno
 
jerry720
Muzeum betlémů.
Muzeum betlémů jsem navštívil v neděli 19. 12. 2010. Betlémy jsou nádherné, hlavně nezapomeňte navštívit půdní prostor, kde je Karlštejnský královský betlém a je k němu i krásné povídání. Dospělácký vstup je 45 kaček. TZ jsem nesehnal, byla vyprodaná, čekají zásilku. Mají tam ale spoustu jiných TZ z blízkého okolí, včetně několika VTZ.
 
David M
Dnes (sobota 11.9.2010) již prodávali výroční známku Karlštejnské vinobraní 2010, které se bude konat o víkendu 25. a 26.9.2010.
 
vláďa
No problem. Karlštejnské muzeu je jistota.
 
Kubanek Tomáš
Krásné muzeum stojí za to vidět.Příjemná paní v pokladně. Spousta známek k prodeji ze širokého okolí.
 
DAVID
Nemám
Dnes jsme chtěli navštívit toto muzeum,žel přijeli jsme v 10'29 a zavřeno...
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2603 Turistických známek
2443 Výročních TZ
259 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Soutěž s Maxiznámkami
Speciální ediceKlub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek