Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1795 - Muzeum Keltů Dobšice


Popis

Dobšice jsou významným nalezištěm laténských hrobů v Polabí. V muzeu jsou figuríny muže-bojovníka a ženy z doby existence dobšického keltského pohřebiště.

Mapa

Navštívil jsem Muzeum Keltů Dobšice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Muzeum keltů v Dobšicích (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Nymburk
Poloha:
50°8'3"N 15°16'6"E
Hodnocení:
2.75
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1795 - Muzeum Keltů Dobšice


05.08.2019 - dostupná bez problému
06.08.2018 - dostupná bez problému
13.05.2017 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Libor Hančar
Libor Hančar
Mini muzeum Keltů - 2.4.2017
Malá vesnička s malým keltským muzeem. Ochotná slečna průvodkyně nám vše povyprávěla a prohlídku zakončil krátký dobový film. Bylo to malé ale super:)
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena v muzeu až po zavolání na tel.číslo, kdy přišla milá dívčina. Černou kaňkou je pak předražená známka o pět korun. Třeba si to účtují za to, že musí přijít a prodat vám ji a že je zrovna rušíte i když mají být v muzeu během pracovní doby.
 
Jaroslav Pelikán
Jaroslav Pelikán
Re: Dostupnost
Z prominutím s tím to nesouhlasím pokud jste jsi to nepřečetl pořádně vaše chyba obec nemá prostředky ani peníze aby tam někdo mohl byt celí den a známku jsem koupil ještě za starou cenu 30Kč
 
Václav Tobiáš
Václav Tobiáš
Spokojenost
Já byl spokojený na 110%. Zavolal jsem na telefonní číslo, které bylo uvedené za oknem. A to něco po 14. hodině - za 5 minut přišla usměvavá, příjemná mladá paní. Velmi ochotně mi prodala známku a ještě mi pochválila můj nový fotoaparát.
 
Eva Najmanová
:-(
Na uvedená tel. čísla nikdo nezvedá, takže známku nemáme a do muzea jsme se nedostali.
 
Mirek Kňourek
Mirek Kňourek
...
na svých webovkách vás na to nepřipraví, ale v rámci uvedené otevírací doby muzea mají rpůvodci "pohotovost" na mobilu (vždy konkrétní číslo je uvedeno na okně muzea) a na zavolání dorazí. muzeum malinké, ale vynahradí to krásně upravený prostředí samotných dobšic a pěkně udělaný model keltské vsi. doporučuju projít dobšovu naučnou stezku - prostředí meandrů je nádherný
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Dobšice
Průvodkyně přišla do muzea na zavolání. Muzeu malé, ale pěkné. Známek mají dostatek.
 
Miroslav Dvouletý
Miroslav Dvouletý
:-)
Dnes ve všední den, k času zavíracímu, nás tam po zavolání na mobil pustila mladá paní. Věnovala se jen nám - dvěma lidem. Prošli jsme expozici v jediné místnosti, zodpovídala naše dotazy a pustila nám originální film ze života Keltů. Děkujeme za ochotu.
 
gallisek
Prima
Tak tohle opravdu stojí navštívit a to hlavně, kdo má malé děti. Průvodkyně přišla po předchozí tel. domluvě a byla velmi příjemná a hodná. Ale malé děti hlavně bude následně zajímat cca 2200 m dlouhá naučná stezka malého Dobše, kde jsou různé úkoly a je to příjemná procházka přírodou okolo Cidliny. Ještě, kdo se zajímá o geocaching tak je tam i zajímavé keška. Takže velký dík a takhle malé vesnici, že dokáže něco podobného udělat. Kdo pojede okolo tak se tam zastavte. Kolem vede i cyklotrasy polabská.....
 
Tatík
Průvodkyně opravdu přijela po zavolání na telefonní číslo za oknem, mezitím jsme prošli část naučné stezky. Vstupné 25,- Kč, turistických známek dostatek. Smekám před nadšenci v malých obcích, kteří dokáží vybudovat plnohodnotné turistické místo téměř z ničeho.
 
LukasZ
Muzeum Keltů
Muzeum je malé, ale tento nedostatek bohatě vyváží bezvadný výklad paní průvodkyně, který je skutečně na třičtvrtě hodiny a hlavně je k věci. Tady by se měly učit ostatní obce, jak si zařídit své mikroregionální muzeum (nebo jak by měl vypadat jeho průvodce :-)Pro zvědavé děti je připravena pěkná Dobrodružná stezka malého Dobše kolem Dobšic a Archeoskanzen.
 
Michael (StrakaNaVrbe)
:)
Jsou tam fajn lidi, telefon byl napsaný za oknem a netrvalo dlouho a slečna průvodkyně přijela na kole. Vykládala se zápalem, bylo to příjemné poslouchat, i když se vlastně jedná o jedinou místnost. Doporučuju!(Akorát je škoda, že v místní hospodě nevařej.)
 
filipac
Doporuručuji si to předem domluvit.Já s mým otcem jsme přišli k museu,nikde nikdo.A to píší na stránkách ,,otevřeno denně od 11:00 do 16:00" Aspoň jsme si prošli stezku malého Dobše.Sice jsme neměli list,nicméně aspoň jsem si procvičil vlastivědu :)
 
Libor
DOPORUČUJI
12.02.2011 (So) - TZ k dostání v muzeu, paní z muzea je velmi ochotná a flexibilní - muzeum nám otevřela na základě naší předchozí telefonní žádosti (určitě doporučuji si prohlídku domluvit takto předem, telefon je na internetu) a ač je muzeum malé, dostali jsem od paní perfektní výklad, který přizpůsobila pro mého 5-letého syna (ten si dokonce mohl namlít obilí jako staří Keltové), součástí prohlídky je i promítnutí krátkého filmu o životě Keltů ... ve spojení s pěknou naučnou stezkou malého Dobše (cca. 2,5 km, 12 zastavení s úkoly pro děti, viz též internetové stránky) je to ideální rodinný výlet na celé odpoledne
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2603 Turistických známek
2443 Výročních TZ
259 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Soutěž s Maxiznámkami
Speciální ediceKlub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek