Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 2413 - Muzeum patologie SN, Opava


Popis

Jde o unikátní muzeum, které se nachází na Oddělení patologické anatomie Slezské nemocnice v Opavě. Muzeum bylo založeno profesorem Aloisem Maternou v roce 1911 a je velkou vzácností. www.nemocnice.opava.cz/muzeum-patologie


Mapa

Navštívil jsem Muzeum patologie SN, Opava

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Muzeum patologie, Slezská nemocnice Opava, pavilon O (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Moravskoslezský kraj/Opava
Poloha:
49°56'6.11"N 17°52'45.48"E
Hodnocení:
2.667
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2413 - Muzeum patologie SN, Opava


28.07.2021 - dostupná bez problému
25.08.2020 - dostupná bez problému
25.02.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Trochu zajímavé místo, poměrně dlouho jsem muzeum hledal. Tz z pokladny.
 
Jana Pinďáková
Jana Pinďáková
Známka
Děkuji za turistickou známku, rovněž bych nevěděla, že v Opavě nějaké takové muzeum je. Děkuji paní, která mě pustila, i když nebylo úterý s komentovanou prohlídkou, vše jsem si mohla v klidu projít. :) Za mě si toto místo známku zaslouží :)
 
Jirka
Jirka
tz
Český unikát (když pominu muzeum soudního lékařství v Brně, kde toho ani nemají tolik), muzeum však rozhodně není pro slabé žaludky. Dozvíte se že nádory a rakoviny rostou celkem na všem, snad od každého orgánu je v lihu zalitý vzorek již zemřelého pacienta (většina orgánů je stará cca 100 let). Velmi ochotný personál, provádí přímo zaměstnanci patologie (i mimo úterky) takže se dozvíte i zajímavosti z praxe. Myslím, že mají otevřeno každý pracovní den.

Pokud se chystáte do Opavy, tak toto muzeum rozhodně nesmíte vynechat, spíš bych vynechal cokoliv jiného z Opavy (nic osobního) ale tohle muzeum určitě ne. Rozhodně nesouhlasím s komentáři níže o zbytečnosti známky, já bych se o existenci tohoto místa ani nedověděl, kdyby známky nebylo.

Jo a moc pěkné plíce od kuřáka, myslím že jestli ty vystavené plíce nepřesvědčí některé návštěvníky o škodlivosti kouření, tak už nic.
 
Kamil Knybel
Kamil Knybel
TZ
Myslím, že docela dobré a zajímavé. Přiblížení, co vlastně patologové dělají. Prohlídka začala ve 13:00 v 1. patře pavilonu O, je to dobře značené.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
.
Každé poslední úterý v měsíci ve 13 hod. se pořádá v Muzeu patologie komentovaná prohlídka. Když jsme se zeptali asi ve 12.30 na vrátnici, poslal nás strážný, ať počkáme před pavilonem W, to je Muzeum ošetřovatelství. Ve 13 hod. nikde ani človíčka, zavolali jsme proto na číslo na dveřích a bylo nám sděleno, že musíme do pavilonu O - patologie. Je to jen kousek, přišli jsme tam asi ve 13.02 a přednáška už byla v plném proudu. Muzeum je zajímavé, byť se jedná jen o dvě místnosti a provázející pan doktor nám řekl mnoho zajímavého. Asi je to odborník, ale sledovat jeho projev s určitou vadou řeči vyžadovalo značnou pozornost.
Ale celkový dojem - určitě návštěvu doporučuji. Jen se neptejte hlídače a běžte hned na patologii (O).
 
Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
tz
Navštívili jsme ono muzeum, abychom věděli kde skončíme a co nás čeká a byli jsme mile překvapeni. Ujala se nás pí primářka Stoklásková a poutavě a věcně mluvila o sbírkách a zakladateli, o záchraně vzácných i unikátních předmětů, které patří do patologie. Osvěta a lidské přiblížení toho, čeho se vlastně bojíme nejvíc. Děkujeme a stálo to zato.
 
Vladimír Hamáček
Vladimír Hamáček
Muzeum
Dnes jsem navštívil muzeum, bylo sice pondělí, ale paní mě ochotně provedla, muzeum není velké, každé poslední úterý v měsíci je komentovaná prohlídka. Zatím bez razítka, není ještě vyrobeno.
 
Renda
A proc ne.
Alespon se jedna o muzeum.Skoro zadne muzeum v hlasovani nevyhraje.Je mnohem vice nesmyslnych TZ.Nekdy ty hlasujici nechapu.Jsou to asi ti,co sbiraji vse.
 
Martin Karabina
Martin Karabina
Tz
Nechápu...,ale určitě pěkný výlet pro celou rodinu s dětmi se vším všudy "ať víme do čeho jdeme" ....za chvíli budeme sbírat hrobové TZ známých osobností nebo krematorií. Začíná to být tragédie....
 
Jan
Proč tato známka?
Existence této známky je výsměchem všem sběratelům. A to jsem opavák :P
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2739 Turistických známek
2594 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek