Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 2068 - Muzeum vltavínů, Český Krumlov


Popis

Moderní interaktivní expozice muzea je věnována vltavínům v širším kontextu. Chce je ukázat jako světovou raritu, která je nerozlučně spjata s jihočeským regionem. V muzeu se dozvíte i spoustu věcí o vesmíru, asteroidech a srážkách vesmírných těles a jejich vlivu na život na Zemi. www.vltaviny.cz/cz/


Mapa

Navštívil jsem Muzeum vltavínů, Český Krumlov

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Muzeum vltavínů, Panská 19, Český Krumlov
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Český Krumlov
Poloha:
48°48'40.67"N 14°18'52.24"E
Hodnocení:
2.813
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2068 - Muzeum vltavínů, Český Krumlov


25.09.2021 - dostupná bez problému
04.09.2021 - dostupná bez problému
18.07.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Marek Nožička
Marek Nožička
TZ
Dneska jsme zašli do muzea a byli překvapeni co vše se dozvěděli. Vstupné je opravdu vyšší. Mladou zaujalo video o vesmíru, protože se o tom učí. Doporučujeme.
 
Jan Plaček
Jan Plaček
Známka
Známku lze sehnat jen v muzeum vltavínů v Panské ulici.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Vltavíny, vltavíny a zase vltavíny
Vstupné je možná dražší, na to, že muzeum není nijak velké, ale vyplatí se toto místo navštívit. Panely s informacemi jsou opravdu zajímavé. Čtení není mnoho, i když to tak vypadá, jelikož vše je psané zároveň ve dvou dalších jazycích. Výstava je zároveň interaktivní. Uvidíte zde mnoho vltavínů a jiných jim podobných přírodních skel a dalších přírodních artefaktů spojených s dopady meteorů na zemský povrch. TZ v muzeu spolu s razítkem.
 
Eva Pavlíková
Eva Pavlíková
Muzeum vltavínů
Známku jsem zakoupila přímo v muzeu. Při návštěvě Sýpky ve Stropnici jsem si vzala letáček k muzeu vltavínů a po předložení v muzeu jsem dostala slevu 50 korun na každou mnou zakoupenou vstupenku.Vltavíny mám ráda a zde je jich opravdu přehršel a jeden hezčí druhého.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Muzeum Vltavínů
Turistická známka spolu s turistickou nálepkou zakoupena přímo na pokladně muzea za obvyklou cenu 30 a 12 Kč. Muzeum jsme navštívili poslední prosincový den, pár hodin před koncem roku,vůbec jsem nečekali že bude otevřeno, ale bylo. Dokonce jsem měli štěstí a dostali jsem zlevněné vstupné z důvodu nefunkčního kina což nám vůbec nevadilo. Muzeum jsem měli sami pro sebe, v tu dobu zde nikdo nebyl, to chápu kdo by šel taky v podvečer na Silvestra do muzea :).Expozice je pěkně udělaná a hodně zajímavá, na konci potěšil simulátor dopadu meteoritu. Celkově pěkné malé muzeum, které stojí rozhodně za návštěvu.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Známka
Nevim kde a za kolik kdo známku kupoval 29/6/2016 a zdála se mu předražená, ale mam za to, ze se da koupit jen v muzeu a tam stojí 30,-. Známka je hezká a muzeum zajímavé.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
29.7.2015
Muzeum v nenápadné uličce Krumlova, vstupné nás také odradilo, tudíž jsme si prohlédli pouze vstup, kde je spoustu zajímavostí ohledně této drahocenné krásné horniny.
 
Miloslav Vlček
Miloslav Vlček
vstupné
Mladej mě tam táhl smykem ,že jsem si ani výši vstupného neuvědomil.Předpokládám ,že jeho výše není stavěná pro našince ,ale pro davy zahraničních návštěvníků ,kterými je Krumlov přecpán.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
TZ
muzeum je opravdu velmi hezké, ale i mě dost zarazila cena vstupného
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
úterý
Naprostý souhlas s předchozím příspěvkem.
Jen bych doplnil otvíračku.Denně 10-18 hod.
 
Vratislav Blažek
Vratislav Blažek
Muzeum vltavínů
Vstupné za 150,-Kč,součástí je film cca 12 minut,prohlídka cca 3/4 hodiny dle vás,velmi pěkné,doporučuji všem,koho toto zajímá,TZ za 30,- TN za 12,- ,razítko k dispozici.
D-O-P-O-R-U-Č-U-J-I
 
Standa
souhlas s Janem Páslerem
Muzeum je možná moderní a (částečně) interaktivní, ale vstupné (150 Kč) je podle mě vzhledem k rozsahu expozice hodně vysoké.

Jinak muzeí je v Krumlově obrazně řečeno deset na každém rohu, doufám, že se nechystá TZ pro každé z nich. Tyto objekty by měly zůstat zahrnuty ve známce č. 116 - Český Krumlov.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
Drahé vstupné
Vstupné 150,- Kč do Muzea vltavínů mi připadá dost přemrštěné. Za tutéž částku lze třeba absolvovat jeden (ten nejzajímavější) prohlídkový okruh na zámku v Českém Krumlově. A to je, myslím, nesrovnatelné.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2661 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek