Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1510 - Národní muzeum, Václavské náměstí 68, Praha 1


Popis

Historická budova dle návrhu arch. Josefa Schulze, postavena v letech 1885-1891.

Mapa

Navštívil jsem Národní muzeum, Václavské náměstí 68, Praha 1

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Národní muzeum (obchůdek ve vestibulu)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
SKANZENY A MUZEA
Kraj/okres:
Praha/Praha-město
Poloha:
50°4'45.14"N 14°25'50.07"E
Hodnocení:
2.97
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1510 - Národní muzeum, Václavské náměstí 68, Praha 1
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1510 - Národní muzeum, Václavské náměstí 68, Praha 1
Obrázek č. 3, Turistické známky, No. 1510 - Národní muzeum, Václavské náměstí 68, Praha 1


30.04.2022 - dostupná bez problému
19.04.2022 - dostupná bez problému
05.03.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z pokladny muzea.
 
Jirka
Jirka
TZ
Hned v první den otevření po dlouhé rekonstrukci jsem budovu navštívil. Pršelo, byla zima, před budovou byl obrovský dav lidí. Organizátoři akci krapítek nezvládli, nikde nebyly pásky pro ohraničení fronty, dovnitř pouštěli jen po malých skupinkách. Následovala brutální tlačenice na kluzkých schodech, děti brečeli, důchodci kolabovali a marné pokusy organizátorů o zjednání fronty ve stylu hada už byly jen k smíchu. Po hodině a půl těsného kontaktu s deštníky dalších čekajících jsem se konečně dostal dovnitř. Všude nádherná výzdoba, opravdu se jim to povedlo. Přístupné však není celé muzeum, jen část přízemí a pár místností v prvním patře, kde je výstava něco na styl top 100 exponátů. Zbytek expozicí má být otevřen do konce roku 2020. I tak to ale stálo za to. Vstup do Muzea je až do konce roku zdarma. Známka byla dostupná za 35 Kč u jakéhosi informačního centra uprostřed vchodové haly, měli i pár nějakých výročních.
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
Nová budova NM
Budova NM je momentálně v rekonstrukci, navštívil jsem tedy Novou Budovu Národního muzea hned vedle. Expozice byla tajímavá a také trochu interaktivní, což ocenily hlavně děti. Vstupné na Prahu asi normální - rodinná 420Kč na celé muzeum se všemi expozicemi. TZ k zakoupení bez problémů, měli také spoustu dalších upomínkových předmětů. Aktuálně byla k vidění stálá expozice Noemova Archa a doprovodné výstavy - Fenomén Masaryk a Světlo a život.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Nova budova
O návštěvu nove budovy NM byl dnes velký zájem, fronta se pekne vinula....nova přírodovědné expozice a výstava Expo lákají.
 
Jaroslav Šulc
Jaroslav Šulc
Tz
V nové verzi mapy není vytištěná :-)
 
Aleš Nekvapil
Aleš Nekvapil
TZ
TZ koupena dnes (16. srpna 2015) v shopu v Nové budově Národního muzea (bývalé radio Svobodná Evropa) u příjemné obsluhy, známek mají desítky. :)
 
David Míka
David Míka
národní muzeum
Národní muzeum má zavřeno,ale oprava nastavba,jak kde miste znamka?. děkuji
 
Lukáš
Národní muzeum
Zakoupena u pokladny nové budovy muzea. Měli několik kusů...
 
Vítek
známka
V nové budově národního muzea známky před 14-ti dny došly.V muzeu jsem byl takže mi chybí jenom známka.
 
Majka
Vše v pořádku, muzeum je bohužel zavřené, ale je tam i nová budova s výstavou :) Krásný zážitek ;)
 
Butcho
POZOR!
Muzeum z důvodu rekonstrukce zavřené na 4 roky. Známku lze zakoupit v budově kde sídlil či stále sídlí radio Svobodná Evropa.
 
libor
Dnes návštěva muzea a koupě známky. Pozor muzeum v červnu na 4 roky zavírá z důvodů rekonstrukce. Pro ty co by chtěli ušetřit za vstup ,který je 150 kč .Každý první čtvrtek v měsíci od 14 hod je vstup zdarma.
 
Michael
Získáno v Bělěhradské, kde jsou v prodejně map velmi milí a vstřícní.
 
Hanka
Známku bohužel nemám .... paní co tam prodávala už měla kolem páté večer zavřenou kasu a nebyla ochotná my známku prodat....škoda protože se do prahy jen tak moc nedostanu...prohlídku muzea jinak doporučuji....stála za to ....a pro ostatní CHOĎTE SI PRO ZNÁMKY DŘÍV JAK PO ZAVÍRAČCE....:D
 
Suzynka
Zakoupeno ve vestibulu společně se známkou 1511 památník Palackého a Riegra. Návštěva muzea stojí za to, ale je to tak na celý den!
 
Michal
Známku muzea lze zakoupit i v Turistashopu v Bělehradský (tramvajová zastávka Bruselksá)
 
Ljuba
Porhlédli jsme výstavu Planeta Země. Hry na dotykových obrazovkách se všem líbily. Výstava končí už za týden.. Upozorňují ale, že u paleonthologického hřiště padají kameny... Zakopla jsem a málem si rozbila koleno.. Takže na kameny si dvejte pozor! Známka i s dalšími suvenýry k dostání v obchodu za šatnami.
 
Dominika Volčková
TZ mají...
Dnes jsem díky školní exkurzi zavítala do muzea, musím všem vřele doporučit výstavu Planeta Země, můžete si vyzkoušet jak to je zažít zemětřesení, různé hry na dotykových obrazovkách, paleontologické hřiště, zkaměněliny, meteority, model sopky, spousta zajímavého povídání...Samozřejmě, že užasná je i zoologie a kameny. Končící výstava o Sv. Václavovi mě sice moc nebavila, protože tam byli jen knihy a ostatková busta, ale pro někoho to bylo určitě zajímavé...TZ - v krámku u šatny v přízemí, je jich tam celkem dost, také spousta mapek, průvodců, pohledy ( i 3D s dinosaury)...ALE!!! Pozor na hrozně, ale doopravdy hrozně pomalou paní v krámku, než vás obslouží tak byste už mohli být z muzea pryč. TZ Národníko muzea se samolepkou za 30 Kč, k dostání (na zeptání!!! ne každý si všimne...) je známka Památníku Frabtiška Palackého a Františka Ladislava Riegra, za 30 Kč, také se samolepkou.Razítko - Vám na zeptání paní dá, ale je to jen nápis Národní muzeum a adresa.Mince - Pamětní mince - zlaté 50 Kč - stříbrné 80 Kč - mosazné či co za 80 KčNa ostatní jsem již neměla čas. Hold, času bylo málo a kvůli nabitému programu exkurze jsem neměla mnoho času. Hodně štěstí při lovu TZ!!!
 
Eva
Tz jsme bohužel nekoupily, krámek se suvenýry je zavřen do konce ledna z důvodu inventury :-(((
 
Makky
TZ jsem koupila v sobotu 21.11.bez problémů v krámku u šatny v přízemí.
 
pítrs
Tak ke dni 28.7.09 už známky došly..k dostání je ale no.1511!
 
AneTka
Ahoj,známku jsem koupila bez problému hned v přízemí Národního muzea v malém krámku se suvenýry.
 
LiborM
TZ jsem bez problémů koupil 10 minut před zavírací dobou (ta je 18.00), obchůdek je až v placeném prostoru za pokladnou - ale pokud řeknete, že jdete jen pro TZ, pustí vás dál
 
Ajka
Známku nemají,doprodali a paní prodavačka vůbec nevěděla,kdy je budou mít:-((
 
Tofl
TZ měli dostatečné množství. Výstavu Republika (http://www.nm.cz/vystava-detail.php?f_id=211) jsem si neprohlédl, poněvač bylo před zavírací dobou. Ve vstupní hale všechny uvítá historické letadlo a v suvenýrech je od pátku k zakoupení publikace k výstavě Republika (cena 90,-).Výstava je prodloužena do 6.7.2009 !!!
 
Špagi a Malý turista
Bohužel 3.2.2009 byl v muzeu sanitární den, takže obchůdek byl zavřený.
 
Honza Pásler
K vidění TZ všech poboček Národního muzea
TZ se prodávají v krámku se suvnýry, ve vstupní hale vpravo od hlavního schodiště. Okolo krámku vede chodba s vitrínami, kde jsou informace o všech pobočkách Národního muzea a mimo jiné jsou v těchto vitrínách vystavené i turistické známky jednotlivých poboček.
 
Mišule
TZ dostupná i výroční TZ,která se prodává na vrátnici u dvou milých postarších dam. :o))
 
Julie
TZ 1510 v dostatečném množství v suvenýrech, VTZ - 177 let Matice české též, ale na jiném místě. Doporučuji návštěvu současné expozice k 21.8.1968, zvlášťě mladé generaci
 
Jirka
Výroční známka
k 177 letům Matice České je k dostání v Národním muzeu. Normální známka 1510 bohužel 22.8.2008 nebyla (vyprodáno).
 
Matěj
v pohodě
TZ mají dost a prodávají je v trochu zapadlém obchůdku - paní v pokladně vám poradí, pokud to tam neznáte... Jinak expozice je hezká, akorát budova chce už trochu opravit no...
 
jirka
Bohužel,ani přísloví do třetice všeho dobrého tady neplatí:(:(Poprvé bylo asi 18:05 a muzeum mělo do 18:00 a ani známku mi prodat nechtěli,po druhé ani po třetí známku neměli...Tak to zkusím zítra....
 
kami
TZ zcela vyprodána, k dostání až koncem příštího týdne, VTZ zakoupena na recepci NM, ale lze koupit jen v týdnu.
 
mimaci
TZ dostupná bez problémů, jen nás překvapila dost otrávená a nepříjemná paní v suvenýrech. Jinak výstava dinosaurů a Stopy lidí stojí za to.
 
Martin
TZ bez problémů k sehnání v obchůdku se suvenýry uvnitř muzea. Příjemná paní prodavačka dala i vybrat. Výstava dinosauřích koster a výstava Stopy lidí jsou naprosto úžasné. Díky!
 
joshula
Tz v suvenýrech. VTZ je jen přes týden, v suvenýrech ji totiž nemají.
 
turista008
Národní muzeum super.A co vyrobit známku Židovské muzeum?určitě by si známku zasloužilo.
 
Kolodějská smečka
TZ dostupná bez problémů v prodejně suvenýrů uvnitř NM. Budova by zasloužila opravu, na kterou již dlouho čeká.
 
gogol
Zavreno
Tak jsem se konecne vydal pro TZ o kterou jsem dost stal........vyveska hlasala ze dnes (9.2.08) je otevreno do 17:00 v 15:00 bylo ale zavreno, jeste ze socha Vaclava stoji porad tam kde vzdy :-). Takze priste.
 
JirkaS
Včera známka nedostupná z důvodu sanitárního dne. (Dle vývěsky na dveřích je tento den vždy 1. úterý v měsíci).
 
Ladislav
Krásná budova, ještě krásnější interiéry, ale díky pololetním prázdninám dětí jako smetí.
 
JirkaS
Dostupnost známek 1510 a 1518
Známky včera po 16 hodině nedostupné (stánek se suvenýry byl zavřený). Jinak potvrzuji slova Periklese. Zašel jsem ještě do Náprstkova muzea na Betlémském náměstí. Tam sice bylo otevřeno, ale jedinou známku, kterou tam měli visela na štítu u pokladny. Ptal jsem se jak je to se známkami. Odpovědí mi bylo, že dostali začátkem ledna cca 200ks, které jsou pryč a další mají objednány právě přes Národní muzeum v Rýmařově. Kdy dojdou to ovšem nevěděli.
 
Perikles
TZ ostatních součástí Národního muzea jsem ve vitrínách taky viděl. Některá místa jsou však obtížně navštívitelná (např. při objednávce skupiny alespoň deseti lidí)... Údajně tyto mají objednané už dlouho, ale nedorazily. Takže snad tam budou ke koupi (alespoň některé, protože prodávat tam jihočeské a jiné TZ by se asi míjelo účinkem)...Jinak TZ 1510 mají plné krabice.
 
PbK
Už jsem myslel, že Národní muzeum známku nedostane, ale konečně jsme se dočali TZ s hezkým číslem 1510. Doufám, že bude dostupná bez problému!
 
Ještěr
TZ v muzeu nemají,je vyprodáno.Údajně budou ve čtvrtek...
 
vendy
Dekuji za informaci kde moho sehnat nove turisticke znamky
 
raf
Nové turistické známky
Dnes jsem v Národním muzeu koupil konečně turistickou známku. V chodbě u obchodu se suvenýry jsou ve vitrínkách vystaveny i ostatní TZ z míst které pod NM patří. Vesměs všechny nové TZ které ostatní turisté či sběratelé marně shánějí. Konkrétně č. 1511, 1512, 1513, 1514, 1515, 1516, 1517, 1518, 1519, 1521, 1522, 1524 a 1525. Proč nejsou na prodejních místech?
 
Tatík
Také jsem se divil, proč zrovna Národní muzeum nemělo turistickou známku! Za 100,- Kč vstupného nabízí expozice na celý den a po rozšíření do RFE to bude chtít na prohlídku několik dní dovolené. Turistické známky mají v suvenýrech v přízemí, mají jiný motiv na přední a zadní straně.
 
Roman Kotoulek
No konečně jsme se dočkali turistické známky Národního muzea.Je to jenom dobře.Pokud mají mít muzea turistickou známku tak to Národní především.Ale Praha i celé Česko má ještě spoustu dalších muzeí které si TZ zaslouží a zatím jí nemají.A to se netýká jen muzeí,ale i dalších významných památek.Chápu tvůrce turistických známek,kteří se bojí přílišného přehušťování TZ na jednom místě,ale Praha si jich určitě zaslouží daleko více.Jako příklad uveďme třeba Karlův most.Muzeum Karlova mostu už TZ dávno má,ale smotný most stále nikoliv.Jsem zastáncem výroby TZ dalších slavných památek Prahy,neboť si je Praha zaslouží.Doufám,že Národní muzeum a další památky jako třeba Prašná brána jsou prvními náznaky rozšíření TZ Prahy.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek