Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 2453 - Národní památník hrdinů heydrichiády, Praha


Popis

Národní památník hrdinů heydrichiády v Praze je  muzeum spadající nyní pod vojenská muzea Vojenského historického ústavu. Muzeum funguje od roku 1995 na místě úkrytu sedmi československých parašutistů během druhé světové války v kryptě pod chrámem sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici v Praze. Na tomto místě byli schováni parašutisté, kteří provedli atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, a dále pět dalších parašutistů z různých výsadků, kteří se k nim v úkrytu připojili. Všech sedm mužů zde pobývalo mezi 28. květnem 1942 a 18. červnem 1942, kdy byl jejich úkryt vyzrazen a obklíčen přesilou okupačních vojsk. www.vhu.cz/muzea/ostatni-expozice/krypta/


Mapa

Navštívil jsem Národní památník hrdinů heydrichiády, Praha

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Restaurace u Parašutistů, Resslova 1939/7, Praha 2
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
VÁLEČNÉ PAMÁTNÍKY
Kraj/okres:
Praha/Praha-město
Poloha:
50°4'33.41"N 14°25'2.74"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2453 - Národní památník hrdinů heydrichiády, Praha


31.01.2022 - dostupná bez problému
24.01.2022 - dostupná bez problému
27.10.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jan Plocek
Jan Plocek
TZ
Známka zakoupena v restauraci U parašutistů.
 
Monika
TZ
PRÝ JIŽ PO ZAVŘENÍ OBCHŮDKU ZNÁMKU NEPRODÁVAJÍ
 
Známka dostupná
TZ jsou k dostání v restauraci U parašutistů.
 
Martina Cicvárková
Martina Cicvárková
známka v hospodě
Známku v Turistashopu nevedou, prý jim ji nedávají... Památník jsme dnes navštívili, je to opravdu silné místo. Neprodávají tu vůbec nic, ale můžete si zdarma odnést pohlednici nebo leták či mapu. Razítko na požádání. Známku jsme koupili hned vedle památníku v hospodě U Parašutistů u ochotné obsluhy (měli od 11:00). Kromě TZ ale jiné suvenýry nebo pohledy také nemají.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Dostupná bez problémů,
ale nikoliv v památníku, ale na Bělehradské.
Při návštěvě krypty pod chrámem člověka až mrazí. Musela to tenkrát být síla.
 
Jaromír Zoufalý
Jaromír Zoufalý
Turistická známka
Od obsluhy recepce jsem se dozvěděl, že kdosi na VHÚ zakázal prodej suvenýrů. Takže tyto mají, ale nemohou prodávat, nějaké obměkčení nehrozí, prý jsou pod kamerou a nikdo si to netroufne. Která hlava pomazaná takto debilně asi rozhodla...?
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
3. 9. 2019
Dle recenzí jsem TZ radši koupil v Turistaschopu na Bělehradské. Tento památník je docela festovní. Když se vchází dozadu přes kovové dvěře do hrobky je ojedinělý zážitek. Vstupné se tam neplatí, jen dobrovolně. Ptal jsem se i v Památníku na známku, kdy mladá slečna říkala, že ji neprodávají. Přišlo mi, že ji prodávat z nějakého důvodu nechcou. Na stránkách se toto místo vyznačuje, že se známka neprodává, stejně tak jak Muzeum Čokolády. Obě TZ seženete v Turistaschopu s tím rozdílem, že Muzeum Čokolády je už bezmála 3 roky zrušené.
 
Kamila Podolská
Kamila Podolská
Tz
Zakoupeno v turistashopu, jak je níže psáno, v památníku mají zákaz prodeje všech suvenýrů
 
Jan Goláň
Jan Goláň
VHU
Dle vyjádření obsluhy byl prodej turistických znamek příkazem VHU zakazan.

Památník jinak značně impresivni.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
TZ k dostání i v Turistashopu na Bělehradské.
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ
jsou aktuálně vyprodány. Prý jsou objednány a zatím nedorazily.
 
Adam Křenek
Adam Křenek
Na Kotaři?!
Známku jsem zakoupil na chatě na Kotaři v Beskydech. Nechápu vůbec proč,ale mám ji.Památník jsem navštívil v roce 2014 a jsem rád že dostal známku. Každopádně nerozumím tomu, že žnámka je k dostání na Kotaři.....
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Památník
Při čtení o osudech hrdinů až mrazí.. Moc pěkně udělané, zde by se měla dnešní mládež zastavit a povinně si to přečíst. Samotná krypta též pěkná. TZ u pokladny, kde je navíc vstupné dobrovolné. Určitě doporučuji navštívit.
 
Petr Pařízek
Petr Pařízek
Známka
Známku lze také koupit na chatě Na Kotaři v Beskydech :-)Asi omyl v zásilce :-)
 
Milan Šperka
Milan Šperka
Památník
Hodně silný zážitek - toto místo by měl povinně navštívit každý!
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Krypta
Návštěva krypty umožňuje, pouhou přítomnosti v tom místě, to nejak prožít s nimi. Je to zážitek takové sily, ze jsem ho hodinu rozcházela po KN. Známka je udělaná perfektně, na pokladně i nálepka. Mimořádně misto.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
.
Heydrich zemřel 4. června 1942 na následky atentátu, který provedli 27. května 1942 příslušníci československé armády ve Velké Británii Jozef Gabčík a Jan Kubiš. Již v den atentátu bylo opět vyhlášeno stanné právo (trvalo až do 3. července 1942). Jako odvetu za atentát na Heydricha okupační správa nechala popravit několik tisíc obyvatel protektorátu, kteří se podle ní na útoku mohli podílet, nebo pomáhali odboji či jen atentát schvalovali (zhruba 540 z nich). Hned ten den gestapo s příslušníky SS prohledávali byty po celé Praze a hledali atentátníky, či stopy, které by je k nim mohly dovést. Byla srovnána se zemí obec Lidice s 503 obyvateli (bylo podezření, že někteří z obyvatel Lidic tehdy atentátníkům pomáhali), obyvatelstvo bylo popraveno, nebo odvlečeno do koncentračních táborů, část malých dětí byla určena k poněmčení. Po válce se vrátilo z koncentračních táborů jen 143 lidických žen a po usilovném pátrání z Německa 17 dětí.
Dne 24. června 1942, 14 dní po vyhlazení Lidic byla nacisty vypálena také obec Ležáky a její obyvatelé zavražděni, jako odplata za to, že v obci byla ukrývána vysílačka Libuše výsadku Silver A. Jedenáct dětí bylo transportováno do koncentračních táborů a dvě děti dány na převýchovu do Německa. Byly také na určitou dobu rozbity zbytky organizovaného domácího protifašistického odboje.
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
TZ
Jsem rád, že toto místo má konečně vlastní TZ - zaslouženě. Památník doporučuji navštívit.
 
Michael Bronec
Michael Bronec
návštěva
Silné a požehnané místo!
 
dickee@seznam.cz Bayer
dickee@seznam.cz Bayer
Re: TZ - aleŠnekovy cesty
Naprosto hezky jste to napsal. Plně s Vámi souhlasím. Konečně ji již také mám ve své sbírce.
 
Aleš Nekvapil
Aleš Nekvapil
TZ - aleŠnekovy cesty
Po neuvěřitelně dlouhé době se toto významné místo dočkalo turistické známky. A je pro mne jednou z nejcennějších. Provedení s podobiznami všech sedmi hrdinů je naprosto skvělé. Už jako malý capart jsem vždy nezapomněl zmínit, že projíždíme kolem ,,paratuštiček" a znal tak jejich příběh již od útlého věku. Jak už jsem několikrát zmínil, neuvěřitelné hrdinství sedmi statečných parašutistů a dalších desítek a desítek lidí v odboji. Navštíveno 9. 12. 2017 a TZ zakoupena na pokladně. :) Vstup je dobrovolný.
 
Hana Gloserová
Hana Gloserová
památník
Známka k dostání v památníku bez problémů. Po návštěvě ještě víc obdivuji statečnost všech parašutistů a jsem toho názoru, že toto památné místo by měl navštívit každý z nás.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Památník a kostel sv. Cyrila a Metoděje
Turistická známka bez problémů zakoupena přímo na pokladně památníku. Památník od letoška spravuje nová instituce, novinkou tedy je vstupné zdarma do památníku a krypty. Na pokladně dostatek informačních materiálu, map a brožur o operaci Anthropoid, vše samozřejmě zdarma. K místu nemá cenu něco psát. Rozhodně doporučuji navštívit. TZ bude v prodeji i v Turistashopu, ale zatím ji nemají.
 
František Zachař
František Zachař
aa
Jsem velmi rád za vznik tohoto konkrétního známkového místa. Po řadě "nevýznamných" známek se dostalo i na místo bezprostředně spjaté s naší státností.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2661 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek