Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1715 - Národní památník na Vítkově, Praha


Popis

Památník byl postaven v letech 1929 – 1932 na Vítkově v Praze. Byl postaven na památku českých legionářů a českého odboje v období 1. světové války. Památník v roce 2001 převzalo do správy Národní muzeum. Rekonstrukce památníku začala v roce 2007 a v říjnu 2009 byl Národní památník na Vítkově slavnostně otevřen.

Mapa

Navštívil jsem Národní památník na Vítkově, Praha

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Národní památník na Vítkově
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
IC městské části Praha 3, Milešovská 1
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
PAMÁTNÍKY
Kraj/okres:
Praha/Praha-město
Poloha:
50°5'18"N 14°26'58"E
Hodnocení:
2.898
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1715 - Národní památník na Vítkově, Praha
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1715 - Národní památník na Vítkově, Praha
Obrázek č. 3, Turistické známky, No. 1715 - Národní památník na Vítkově, Praha


07.05.2022 - dostupná bez problému
06.02.2022 - dostupná bez problému
18.07.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Dominika
Dominika
TZ 1715
Známka zakoupena přímo na pokladně památníku. Mají jich dostatek (vč. starších známek s turistickou známečkou).
 
Jiří Těšík
Jiří Těšík
TZ
Krásný památník a krásná vyhlídka na prahu.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
5. 9. 2019
I když muzea mi moc neříkají, tento památník je luxusní. Asi se do něj ještě někdy vrátíme, jelikož jsme měli na obchůzku jen 2 hodiny do zavíračky a to tu byla ještě výstava turistiky. Výhledy z památníku jsou za všech výhledních míst a Pražských věží nejhezčí.
 
Josef Bušek
Josef Bušek
TZ a VTZ
Do Prahy na Národní památník na Vítkově jsme přijeli včera. Je to pěkné a zajímavé muzeum hlavně z historie momentálně v červenci a srpnu probíhá výstava turistiky 130 let KČT mají vystavené i TZ a VTZ a spoutu zajímavích exponátů můžete si i na prázdné dřevo na které se vypalují obtazky TZ můžete namalovat svůj libovolný obrázek. Národní památník určitě doporučuji navštívit je to tam hrozně zajímavé.Na pokladně mají TZ kterou už mam zdřívějších dob ,ale novou výroční k této výstavé Zdrávi došli jsem si koupil protože sem ji ještě neměl.
 
Josef Pospíšil ml.
Josef Pospíšil ml.
TZ
Národní památník na Vítkově je skutečně monumentální, TZ včetně VTZ k výstavě Zdrávi došli! bez problémů dostupná v pokladně. Výstava i stálá expozice jsou perfektně zpracované, vřele doporučuji navštívit a na prohlídku si rezervovat alespoň 1,5 hodiny, i více. A nezapomeňte na vyhlídku na střeše, parádní výhled do všech stran! :)
 
Zdeněk Čech
Zdeněk Čech
TZ
Na Vítkově nemají, snad se dostanu do Turistashopu.
 
Aleš Nekvapil
Aleš Nekvapil
TZ - aleŠnekovy cesty
V trochu nevyzpytatelnou sobotu jsem vystoupal na kopec na Vítkov v rámci slavnosti Husité na Vítkově ,,Hrrr na ně 2017". Při 597. výročí od uskutečnění historické bitvy na Vítkově mezi Husity a Křižáckými vojsky (14. července, 1420) zde proběhla její rekonstrukce. Probíhaly také komentované akce v památníku, který byl postaven na památku českých legionářů a českého odboje v období 1. světové války mezi roky 1929 - 1932. Na Vítkově jsem byl, jako rodilý Karlíňák, nespočetně krát. Památník navštěvoval při muzejních nocích. Až nyní jsem si ho mohl pořádně projít a zdokumentovat.
 
Ivo Kušta
Ivo Kušta
dostupnost
Verze jedna - Bez problémů zakoupena v Turistashopu
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Památník na Vítkově
Turistická známka spolu s turistickou nálepkou koupena radši předběžně v Turistashopu na Bělehradské, které má díky za to otevíračku i v sobotu od 09:30 do 12:30. Známka byla při návštěvě památníku dostupná i v pokladně muzea, jestli měly nálepku to jsem si nevšiml. Za to mají výběr pohledů a celkem i pěkné turistické razítko. Návštěvu jsme měly v plánu už dlouho, ale až tuto sobotu jsme se rozhodli památník navštívit. Musím napsat, že tohle místo mě pěkně dostalo svojí monstrózností, ač to zvenku moc nevypadá, uvnitř je to opravdu obrovské. V současné době zde probíhá výstava Slavné pohřby, která je celkem zajímavá. Co mě zaujalo je hezky udělaná expozice o hrdinství českého národa. Památník jsme prošli úplně celý kde to šlo, líbilo se mě podzemní místnost s nemocnicí kde byl Gottwald balzamován, vše je v původní podobě. Jako bonus pak pěkný výhled z památníku na celou Prahu. Opravdu zajímavé a velmi poučné místo. Rád se sem vrátím. Návštěvu rozhodně doporučuji!
 
Jan Gröger
Jan Gröger
známka
Známku měli na pokladně Národního památníku. Známek měli dost. Nálepku však neměli. Muzeum zajimavé. Byl jsem na výstavě slavných pohřbů i vstoupil jsem do bývalého mauzolea pana Gottwalda. Velice zajimavý památník.
 
Martin
TZ 1715
Známka zakoupena v Turista shopu na Bělehradské v Praze 2.
 
Michal Hovorka
Michal Hovorka
...
Z vyhlídky úplně nahoře nádherný pohled na Prahu.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Památník
Expozice v památníku je strašně zajímavá, s 12-ti letou dcerou jsme zde vydrželi přes 2 hodiny. Známek dostatek na pokladně.
 
Luděk Slabý
Luděk Slabý
Dobré
Doporučuji návštěvu, je to good. Vstupné 110,- ale TZ už neměli.
 
EVŽEN
1715
Slunečno krásné panoramata.TZ jsem preventivně koupena na BĚLEHRADSKÉ 63
 
Tatiana Juríková
Tatiana Juríková
dostupnost
Milá starší paní na pokladně. TZ maji mnoho.
 
Jirka
Den veteránů
Bohužel dnes byl zrovna den veteránů, takže vše zavřeno.
 
Zbyněk Havel
Zbyněk Havel
není
Skvělá prohlídka ale známka již vyprodána :-(
 
Gogol
Pamatnik predcil me ocekavani Je to opravdu zajimave misto! S dcerou jsem zde stravil vice nez hodinu. Vystava o dejinach naseho statu se snazi byt interaktivni a ikdyz to neni dokonale je to poucne! Vyhled na Prahu uzasny a ten suteren kde se starali o Gottwalda je opravdu silny zazitek. Jak psal Pavel jako pitevna.....az z toho jde mraz po zadech. Jedinou slabinou je ze na vyhlidku vas zaveze vytah a dolu ne....proc dolu jezdi obsluha sama nevim, my to bohuzel nevedeli a tak na vytah cekali (a ne sami) obsluha nam oznamila ze nas dolu nevezme a to dost nevybiravym zpusobem. No naladu nam to nezkazilo takovych lidi je na svete vic... :/. V pamatniku je i jedna velmi ochotna pruvodkyne, ktera nas po pamatniku nasmerovala a vse vysvetlila. TZ na spravnem miste!!!!
 
joshula
Známek je v pokladně na rozdíl od Vojenského muzea dostatek.
 
pavel
tak dobrá zpráva pro všechny-největší jezdecká socha na světě-ta na Vítkově,je již opět bez lešení a jako nová,byl jsem zde při muzejní noci 9.6. kolem 9 večer a musím říci,že to tu nemá chybu-takhle pozde večer,před západem slunce!ve vnitř výstava proměny ČR během 20.století-velice zajímavá mapa z roku 1939 kde se dozvíte,že Němci nás zabrali už od Lovosic! také mauzoleum kde byl uchováván K.Gotwald-moc hezké místo to teda není,takhle vypadají pitevny v nemocnici-brr!a kolumbarium ,,trochu veselejší místo,,kde se nejdříve uchovávali urny padlích vojínů a po roce 1948 komunistických představitelů režimu a spisovatelů,dozvíte se také o obětech komunistického režimu a to nejveselejší a nejlepší na závěr-výhled na Prahu ze střechy budovy je nádhera,tady si člověk uvědomí,že ted vlastně zažíváme nejlepší časy bez válek a utrpení z politických důvodů ,které museli zažívat naši předci-slávu jim věčnou!Ktomu vlastně slouží tento monument na nejlépe umístěné části Prahy...
 
Pes
Památník si snad po dlouhých desetiletích svoje místo v Praze konečně nachází. A nová vyhlídka na střeše je prostě úžasná. I ta socha (tedy koňský zadek) je seshora mezi lešením vidět...
 
Honza Pásler
Právě probíhající výstava "Zlatá (?) šedesátá" nás přiměje zamyslit, zdali v "šedesátejch" minulého století bylo opravdu tak dobře - nebo tak špatně. A nás, poněkud dříve narozené, přiměje zavzpomínat na své mládí, nebo spíš dětství.Bohužel, jezdecká socha Jana Žižky je právě obložená lešením.
 
Honza
Zážitek!
Tak toto místo má opravdu zvláštní atmosféru.Velice poutavá výstava o moderních dějinách našeho národa, zasazená do poněkud ponurého prostředí,které ovšem velice dobře podtrhuje celkový dojem.Moc ochotný personál.TZ bez problémů v pokladně.
 
Veronika
Naprosto úžasný
Tak tohle místo doporučuji navštívit. Opravdu to za to stojí. Památník sám o sobě je moc krásný. Interier s krásnými mozaikami. Expozice je velice zajímavá a doslova se do toho vžijete a pocítíte tu sílu národa v dějinách. Uvidíte tam třeba orlí pero se zlatou násadou, kterou Masaryk podepsal nezávislost republiky. Nebo kytaru Karla Kryla, lístky na oběd v Menze Jana Palacha a další.Supe je interaktivní obrazovka, kde poklepem na šipku projdete osudem jednoho člověka a podle toho jak se rozhodnete, tak buď přežijete, nebo ne. Další bomba je návštěva podzemní laboratoře se strojovnou, kde se uchovávalo a udržovalo tělo K. Gottwalda. Má naprosto autentickou atmosféru i klimatizaci.Známku mi paní v pokladně dala v pěkném papírovém sáčku s logem NM. Všechen personál je moc ochotný a milý.
 
sawyer
Známka za 30 Kč. Jinak to už výstižně popsal Libor :-)
 
Libor
07.04 - TZ v pokladně, nová verze za 30 Kč, prostory jsou opravdu nevšední, nahoře lze navštívit i vyhlídku s perfektním kruhovým výhledem na Prahu, dole naopak "úpravnu" tělesné schránky Klementa Gottwalda, který zde byl kdysi vystaven (pozn: velmi ochotný personál, děkujeme)
 
P.
Toto misto ma zvlastni genius loci. Bohuzel, vyklad lze objednat pouze dopredu na tel. cisle:222 781 676. Na vystavbe funkcionalisticke budovy se podilelo nekolik vyznamnych cs. osobnosti (napr. K. Svolinsky) a na soucasne vystave je k videni napr. original Nobelovy ceny J. Seiferta nebo zlate pero, kterym T.G.M. podepsal deklaraci nezavislosti.Znamka se samolepkou za 25 Kc/kus.Vyhlidka byla dnes pristupna...
 
Petr
Známka stále za 25,-. Prohlídka s průvodcem stojí za to (200,-), je to tam moc pěkné. Je to sice zatím v začátcích, ale na velmi dobré úrovni.
 
feli
Známka je k dostání skutečně za 25,- kaček i se samolepkou v pokladně u vstupu.
 
Tatík
Otevírací doba nyní od čtvrtku do neděle 10-18 hod., na vyhlídku jen do 15.30 hod. Vstupné 110,- (60,-) Kč do celého objektu. Výhled i v dnešním smogu parádní, možné použít výtah nebo 144 schodů. Probíhá výstava Milníky českých dějin s audiovizuální technikou. Myslím, že se památník po letech probouzí.
 
JirkaS
Známka dostupná na recepci (vhod přes kavárnu). Kousků dostatek. Cena i se "známečkou" vzor 2010 za 25,-Kč !!! Známka má dva motivy - zadní strana skupina známek Národního muzea a přední strana památník.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2661 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek