Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 2364 - Návštěvnické centrum Srní


Popis

Nově otevřené centrum nedaleko Srní, které je věnováno vlkům. Žije zde smečka vlků a návštěvníci zde mohou vidět vlka euroasijského v přirozeném prostředí. Život ve smečce, výchovu vlčat a přirozené chování vlků je možno pozorovat z dřevěné lávky 3 - 4 metry nad svažitým terénem výběhu téměř v korunách stromů. www.npsumava.cz/cz/5802/sekce/navstevnicke-centrum-srni/


Mapa

Navštívil jsem Návštěvnické centrum Srní

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Návštěvnické centrum Srní – Výběh s vlky (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ŠUMAVA
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Klatovy
Poloha:
49°4'30.37"N 13°29'13.12"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 2364 - Návštěvnické centrum Srní


19.08.2021 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
11.08.2021 - dostupná bez problému
24.06.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Václav Kopecký
Václav Kopecký
TZ
Centrum otevřeno a známka dostupná. Vlci jsou nádherní i cesta k nim.
 
Filip Čapek
Návštěvnické centrum Srní
Navštívili jsme Návštěvnické centrum Srní 19.8.2021 a byl to krásný zážitek. Vše je velmi krásné udělané a na vlky je na vyhlídkové terase krásně vidět. S tím jsem byl velmi spokojený.
Avšak co mě velmi naštvalo bylo to že prodej suvenýrů byl uzavřen z důvodu toho že pan který to obsluhoval byl nemocný a oni nemají nikoho jiného kdo by tam prodával ale přesto hned vedle bylo druhé okénko kde se prodávali jen trička a to bylo otevřené ale pan nemohl suvenýry prodávat. Osobně si myslím že toto je dost trapné a nahlavu udělané když jediné místo kde se to dá koupit je zavřené.
Jinak Všem doporučuji určitě navštívit.
 
wenzel
Návštěvnické centrum Srní
Nádherné moderní centrum... v hlavní budově se dají koupit TZ a další suvenýry, uvidíte tam kostru vlka a mnoho mnoho informací o vlcích a jejich životě. Vedle pokladny je také obrazovka, na které několik kamer sleduje vlčí výběh. Parkoviště, moderní WC a zázemí jsou v tomto centru samozřejmostí. V lese je cca dvoukilometrový naučný okruh s dalšími zajímavými informacemi o vlcích. Samotný výběh je jedním slovem paráda. Vyvýšená lávka vede přímo nad vlčím výběhem a máte-li trochu štěstí, přijde se vám ukázat celá vlčí smečka i se štěňátky. Na této lávce je i dostatek laviček, dokonce dvě krytá místa, takže můžete i delší dobu posedět a čekat na vlky nebo je pozorovat. Moc se nám zde líbilo, o hodně více než v návštěvnickém centru Kvilda, které je zaměřeno na jeleny a rysy.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
18. 7. 2019
Místo je velmi podobné jak na Kvildě. Nové, moderní, tak jak to dnešní turista vyžaduje. Prohlídky centra jsou i s průvodcem, dozvíte se o Alta až Omega vlcích. Prohlídka z korun stromů ve vlčí oboře je luxusní, vlčí se umí dobře předvádět.
 
Jarmila Šnajdrová
Jarmila Šnajdrová
Vlci
Krásné místo, po chvilce se vlci přišli ukázat a rozložili se na obří balvany. Dorazila smečka 12 vlků, dva se asi styděli, tak zůstali vzadu. Jinak úchvatný zážitek. Na místě bylo hodně lidí, plačící miminka, ale vlky to vůbec nerozhodilo.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Vlčí smečka.
Po naučné stezce jsou umístěny panely popisující rozdíly v tlapkách našich šelem. Cesta vede pěkným prostředím lesa. U vlků se můžete podívat na panely o jejich komunikaci a poté pozorovat jejich chování naživo. Celá smečka byla krásně vidět, zrovna se procházeli po výběhu. Jsou chováni v dostatečně velkém a přirozeném prostředí, moc se mi to tu líbilo.
 
Miloslav Vlček
Miloslav Vlček
uvědomělí vlci
Celkem dost lidí ,vlci byli vidět jen obtížně dalekohledem v nejvzdálenějším koutě výběhu.Po asi patnácti minutách ,kdy někteří netrpělivci opustili vyhlídku a zůstalo jen pár nadšenců ,se najednou vlci zvedli a komplet všichni se přesouvali podél celé lávky až na začátek výběhu.Nádherný pohled.
Holt jsou to zvířata uvědomělá a chápou ,že za nimi návštěvníci jezdí z daleka.Přece je nenechají zklamaně odjet.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
.
Po asi 2 km dlouhé naučné stezce se spoustou panelů o životě našich šelem, lemované množstvím laviček, vystoupáme k dlouhé dřevěné lávce, vedoucí nad výběhem vlků. Nejdřív zklamání - nikde ani myšička. Chvíli jsme poseděli a pak se objevil: Impozantní vlk si lehl na vyvýšený kámen a moudře se rozhlížel. Za chvíli se objevila celá smečka i s dovádějícími vlčaty. Úžasný zážitek, pozorovat tato krásná zvířata.
 
Eva Šinknerová
Eva Šinknerová
Návštěvnické centrum Srní
TZ zakoupena přímo v NC Srní, které opravdu musím doporučit. Od NC vede naučná stezka k výběhu s vlky, kde jsou informace stopách šelem a místní floře. Nad samotným výběhem s vlky vede lávka s informačními panely o vlčí komunikaci.
O prázdninách mají otevřeno od 8.30-16.30, vstup je zdarma, platí se pouze parkoviště.
 
Miroslav Boušek
Miroslav Boušek
Dostupnost TZ
TZ 2364 zakoupena v NC Srní. Na Kvildě mají pouze TZ 2365, ale momentálně je vyprodaná.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2739 Turistických známek
2594 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek