Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1959 - Nejsevernější bod České republiky, Lobendava


Popis

Nejsevernější bod České republiky leží u vesnice s přiléhavým názvem Severní v katastru obce Lobendava ve Šluknovském výběžku. http://cestovani.idnes.cz/objevujeme-nejsevernejsi-misto-ceska-kam-turisticke-znacky-nevedou-1gx-/tipy-na-vylet.aspx?c=A100412_135459_igcechy_tom

Mapa

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Obecní úřad Lobendava (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Restaurace U Hraničáře (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Děčín
Poloha:
51°3'20"N 14°18'54"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1959 - Nejsevernější bod České republiky, Lobendava
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1959 - Nejsevernější bod České republiky, Lobendava


20.04.2016 - dostupná bez problému
27.03.2016 - dostupná s menšími problémy
29.08.2015 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Eva Rosenbergerová
Eva Rosenbergerová
...
Byli jsme U Hraničáře ve stejný den jako Pavel (27.3.2016) a také nám byla nabídnuta možnost zaslání poštou. Nabídkou jsme byli příjemně překvapeni a dnes 7.4.2016 známka dorazila. Takže k Hraničáři tímto posílám velký dík!
 
Pavel
Tur. známka
V restauraci Hraničář slíbili,že známku mi zašlou poštou,děkuji. Jinak doporučuji,by cesta od hraničního znaku 2/1 trochu hůře schůdná,trochu mokro,trochu bláto,ale jinak pěkná procházka. Doporučuji. V Severní trochu problém s parkováním.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
severní
Měli jseme štěstí, byli jsme tam ve středu, když je na OÚ jediný úřední den. Tam nám prodali TZ a poradili jak k nejsevernějšímu bodu. Cesta není vůbec značená, celou dobu jsme byli v nejistotě zda jdeme správně. Po hranici kolem potůčku je stezka překrásná a cíl cesty především stojí za zato.
 
Ondřej Fiala
Ondřej Fiala
Super místo
Návštěvu nejsevernějšího bodu ČR vřele doporučuji! Pěkný nenáročný výlet přímo po státní hranici podél hraničních kamenů. Ocitáte se střídavě v ČR a v Německu a na konci vás čeká krásné nejsevernější místo ČR. Škoda jen, že restaurace U Hraničáře, kde prodávají TZ, je docela odstrašující a k posezení, natož pak ke konzumaci, opravdu nevybízí.
 
Soňa a Luboš
Soňa a Luboš
Bod
Byli jsme tam tento týden ve středu v podvečer. Auto jsme nechali u začátku cyklotrasy a pak pěší až k bodu, kde jsem nezapomněli dát vzkaz do knihy:-)Den předtím pršelo a tak cesta okolo hraničního potůčku byla dost podmáčená a bahnitá. A cesta zpět byla místy skoro už za tmy. Jde se tam částečně v hustém lesíku. Památník pěkný. Posezení také. Známka koupena u Hraničáře cca v 18.30!
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
středa
Tak koukám,že Radek a spol.dosáhli nejsevernějšího bodu dva dny před námi.
Ještě bych dodal,že cyklotrasa je také zelenou kčt,a že nenáročný výlet lze absolvovat jako okružní,když od nejsevernějšího bodu půjdeme dále po žluté,a tak se vrátíme do obce Severní(bus).
 
Radek
Radek
Nejsevernější bod ČR
Vřele doporučujeme návštěvu tohoto mimořádného místa. Cesta je jednoduchá: z Lobendavy do obce Severní, asi nejvhodnější je zaparkovat téměř na konci obce(pokud jste autem), dále potom po značené cyklotrase až na turistický hraniční přechod, kde se dáte po "žluté" do leva a asi po 1,5 km se dostanete na toto krásné místo.
PS: nezapomeňte se zapsat do návštěvní knihy.
 
Andílek&Prazdroj
Andílek&Prazdroj
Známku jsme zakoupili v pohodě v restauraci U Hraničáře.
K nejsevernějšímu bodu je možné se dostat buď z konce obce Severní, kde zaparkujete auto a vydáte se po cyklostezce až na hranice, odkud následuje žlutou barvou značená, 1,5 km dlouhá, krásná stezka z větší části lesem kolem hraničního potůčku.
Druhou možností je vydat se z obce Lobendava, odkud je to k nejsevernějšímu bodu 4 km.
 
mototourist
Absolutně bezproblémové získání známky v restauraci U Hraničáře,paní hostinská prodává známky po dohodě s obecním úřadem prakticky neustále,jelikož obecní úřad je otevřen pouze dva dny v týdnu.Restaurace leží u hlavní silnice téměř v centru Lobedavy,nelze přehlédnout,známek dostatek.Jeli jsme od Lipové směr D.Poustevna,restaurace po pravé ruce.
 
Milan
Lobendava
Zdravím všechny.Dnes jsem navštívil nejsevernější místo v Čechách.Počasí se vydařilo a byl to pěkný výlet.Na místo se dá dostat jak z naší tak i z německé strany.Trošku problémy jsou s dostupností TZ, ale měl jsem štěstí. Na obecním úřadu byla velice příjemná paní a prodala mi 1.TZ ještě z rozbalené krabice.Mají ale úřední dny jen v pondělí a ve středu,ale říkala,že ona tam bývá častěji. Zato v restauraci " U Hraničáře " nemájí o TZ ani potuchy a paní na mě koukala jak na .....! Tak všem držím palce při získávání TZ. :-)
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2314 Turistických známek
1796 Výročních TZ
228 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceKlub TZInfocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
 
Infocentrum turistických známek

Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

eBook čtečky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2016 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek