Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1003 - Nový hrad u Adamova


Popis

Zříceniny mohutného gotického hradu nad řekou Svitavou, severně od Adamova, později upravován na romantický lovecký hrádek. Dnes opravován a zpřístupněn.

Mapa

Navštívil jsem Nový hrad u Adamova

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Nový Hrad u Adamova
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Jihomoravský kraj/Blansko
Poloha:
49°19'27.03"N 16°38'30.99"E
Hodnocení:
2.5
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1003 - Nový hrad u Adamova


08.09.2018 - dostupná bez problému
25.07.2018 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
15.07.2018 - předražený sběratelský předmět
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vilém Bakoš
Vilém Bakoš
TZ
Turistická známka zakoupena v baru hotelu Olberg Olomučany.
 
Lukáš Manoušek
Výlet
Známka dostupná za 40,- ale jak psal někdo níže - dá se přimhouřit oko, když hrad opravují ze svého. Jinak nám byla prodána předposlední známka, kterou zde mají a na objednání dalších se pán moc netvářil ...
 
Martin Andryzek
Martin Andryzek
zbytečná cesta 28.7.2018
Za všechny zhrzené návštěvníky o této sobotě: Děkujeme za překvapivé uzavření hradu, o kterém nebyla pár dní před sobotou na stránkách ani zmínka. Jestli kastelán nemá o lidi zájem, ať si hrad zavře úplně a nemusí mu tam chodit nikdo. (btw: Od rozcestí nad Olomoučany vede pohodová cesta i pro kočárek, tam i zpět...) Ukecal jsem hlídače, ať mi aspoň proda předraženou známku, ale i tak se bál, že ho kastelán vyhodí, jestli mě tam i na tu minutu uvidí. Moc přívětivé jednání.
 
Jitka Formánková
Jitka Formánková
TZ
tak jsme se v neděli vyškrabali až na horu na hrad, nedoporučuji pro turisty s kočárkem, cena známky 40,- ještě více než je nová cena
 
Petr Duba
Petr Duba
TZ 1003
Křtiny na zámku.
 
Adéla Marešová
Adéla Marešová
:)
TZ zakoupena v íčku Křtiny
 
Jiří Dvořák
Jiří Dvořák
TZ
Dnes jsme se vydali poprvé podívat na hrad.Od silnice po červené turistické značce až ke hradu.Délka cca 1,5 km.Kdo má malé děti,tak se tam s kočárkem ani s odrážedly nedostane.Jinak cesta ok asi 40 minut volnou chůzí.Na hradě dětský den,takže veselo,soutěže atd.TZ nebyla,prý nemají.Ale jak jsem četl níže,stejně bych ji předraženou nekoupil.
 
Ladislav Schwarz
Ladislav Schwarz
dostupnost
tuto turistickou známkulze také koupit v Olomučanech - hotel a restaurace Olberg
 
René Pietschmann
René Pietschmann
TZ
Známka koupena v hotelu Olberg za 30kč.
 
Monika Čapková
Monika Čapková
cena
hotel Olberg známka již za 50 Kč :-((
 
Pavel Dufek
Pavel Dufek
Nový Hrad u Adamova
Známka zakoupena na hradě za 40 Kč. Kdyby v areálu hradu nebyl takový nepořádek (to jsem ještě na žádné památce nezažil), tak jinak moc krásné místo.
Nechápu, že někdo proti tomu nezasáhne, zejména k prapodivným opravám, které tam probíhají.
 
Petr Duba
Petr Duba
1003
Hotel Olberg má vyprodáno..
 
Jiří Šmerda
Jiří Šmerda
TZ
TZ zakoupená na hradě za 40,-.Hrad určitě stojí za to vidět,horší je to už s tím podivným pánem co to tam má na povel,má velmi svérázný přístup k návštěvníkům a hlavně k dětem.No,asi už je na tom hradě dlouho sám... Jinak fakt hezký
 
Marcela Nováková
Marcela Nováková
Farma pod hradem
Při výletě na kole, jsme navštívili hrad a známku si pak koupili ve stánku u farmy za 25,- :)
 
Tomáš Parák
Tomáš Parák
Nový hrad u Adamova
Známka zakoupena v hotelu a restauraci Olberg.
 
Milováčci
Milováčci
Hrad
Hrad navštíven 18.7.2015. Vše bez problémů, místní nadšenci na hradě zrovna hráli divadelní hru, stánky i občerstvení OK.
 
Vlaďka Macháčková
Vlaďka Macháčková
hrad
hrad navštíven dnes, jako součást cyklovýletu... známka dostupná bez problému jen je to asi jedna z nejdražších které mám :-) pokud je to ale z důvodu, že hrad opravují svépomoci, dá se přimhouřit oko :-) doporučuji ochutnat sýr ;-)
 
Adam Orzech
Adam Orzech
známka
Turistickou známku mají dostupnou na hrad v šunku milá obsluha.
 
Marek Zezula
Marek Zezula
Známka
Známku mají jak dole na farmě, tak i na hradě. Takže v poho. jen trošku rejžujou na ceně. Ale když ji chceš, tak není co řešit.
 
Eva Rosenbergerová
Eva Rosenbergerová
...
Tak o den později už známku máme. Koupili jsme ji v potravinách v Olomučanech.
 
Eva Rosenbergerová
Eva Rosenbergerová
...
Na hradě známku nemají, ale bylo nám řečeno, že by měla být k dostání v oslí farmě. Tu jsme míjeli při cestě na hrad z Adamova, ale nenapadlo nás se tam zastavit.Z hradu jsme pokračovali jinam, takže jsme dostupnost na oslí farmě už neověřili.
 
Pinďa
hotel
V restauraci hotelu Olberg v Olomočanech mají TZ dostatek. Na "čepu" je i Býčí skála.
 
Luděk
TZ ve stánku před hradem
Na cestě od vlaku Adamov zastávka stojí letos stánek s občerstvením, kde TZ mají. Měli i "dřevěné" pohlednice s motivem hradu. Nebylo potřeba vážit cestu až do Olomučan. Luděk
 
Martin
TZ na hradě nemají
Ačkoliv byl na hradě nějaký jarmark, prodávalo se tam kde co, lidí hodně, tak známku neprodávají a ani to nevypadalo, že by "zrovna došla". Pokud se známka neprodává přímo na známkovém místě, ačkoliv je to tam možné, doporučuji ji zrušit. Přece nebudu jezdit do sousední vesnice do potravin, když je na hradě otevřeno. To ztrácí smysl této hry a zábavy.
 
Martin Černý
TZ mají 2012
Potraviny u vinárny Šárka, Olomučany známku měli bez problémů -)
 
Ruda
TZ nemají
Včera jsme dorazili na hrad s 13 km v nohách a dalšími 10 před sebou. Pán v karavanu, zřejmě s pár promile v krvi , my řekl, že TZ nejsou a vůbec neví, kdy budou a jestli vůbec budou.
 
filda44
Na hradě nemají!
Pršelo celou dobu našeho výletu na hrad a TZ nám měla být odměnou za zdolání. Ale - pán v karavanu, zřejmě ne moc při smyslech a podle chování možná i opilý - tvrdil, že známku nemá a pokud ji chceme, máme si to zařídit sami. Takže na hradě ji neseženete...
 
Syd
28.06.2012 - dostupná bez problému v potravinách v Olomučanech.
 
Dan Strnad
Známku už nelze sehnat.
 
David
Hrad
Hrad dýchá příjemnou atmosférou. Poslední říjnový víkend bylo otevřeno. Pán v karavanu nabízel drobné občerstvení - nicméně měli pouze pohledy (TZ ani razítko neměli)
 
Lasy
Hrad zavřený, v obchodě ji nemají
Při návštěvě hradu (ráří, přesně nevím) byl hrad zavřený. Při návštěvě potravin známky neměli.
 
Slavek Č.
Zavřeno bez oznámení
Hlavně,že v podchodu do hradu visí na stropě nějaká opičárna ve tvaru draka,aleže by na tabuli viselo oznámení,proč je zavřeno-když by mělo být otevřeno do konce října-to ne.Je hezké,že se o hrad někdo stará,ale v tom případě by se takéměl starat o příliv návštěvníkůa ne je odrazovat od návštěvy.Zvláště,když se ke hradu dohrabete do pěkného kopce a ještě za mokra a bláta.Já se rozhodně nahrad dvakrát nechystám.Takové chování nepatří do třetího tisíciletí,ale spíš dojeskyně.Stručné oznámení o případném ukončení sezony neuškodí.Čekali jsme před vraty pod drakem víc jak čtvrt hodiny a nic!Trochu kultury do jednání!
 
Metoděj
Olomučany
Tak v Olomučanech letos turistickou známku též neseženete. Vyprodáno bez náznaku příslibu jejich doobjednání ze strany personálu potravin při zdejší vinárně.
 
Eva
Vydali jsme se po zelené značce z Blanska, podle internetových stránek měl být hrad zavřený, ale nebyl. Nadšení z možnosti ulovit známku vystřídalo zklamání, když nám řekli, že jsou známky již vyprodané a klidně přidali, že už si kvůli tomu na ně turisté stěžovali. Vypadá to, že pro letošní rok už žádné další nebudou. Přes Olomučany jsme nešli. Nebylo by možné přidat nějaké další prodejní místo (Adamov, Blansko)?
 
Martin
Doporučení
Dnes jsem se tam trmácel a hrad zavřený (na stránkách mají z důvodu natáčení zavřeno od 18. na 2-4 dny) a v potravinách v Olomučanech, kde mají ceduli známkové místo žádný známky nemají. Jestli by nebylo nejlepší přidat ještě nějaký prodejní místo, například přidat k dalším v Adamově (Světelský oltář) nebo U Kamenného kola.
 
Míša
zklamání
Vydali jsme se na hrad od Olomučan, cca 3,5km po široké vyštěrkované cestě, cesta pěkná, děti se bohužel loudali a tak jsme na hrad dorazila v 17:15. ještě nebyla brána zavřena, ikdyž otevírací doba do 17:00. Vlezli jsme na nádovří, syn chtěl do věže, ale šilhající kastelán nám oznámil, že už je zavřeno, chtěola jsem alespoň koupit jednu vodu, tak s množstvím řečí mi jí prodal a už nás vyháněl z nádvoří, takže na hradě 5 minut a zas 3,5km nazpátek, děti unavení, zklamaní, škoda, stačilo nám 5 minut na věži a zpět. Neochota a ještě jsme byli upozorněni že se tam asi dost krade.
 
vláďa
Na hradě samotném známky již vyprodali. Prý jich letos prodali dva tisíce a připadalo mi to jako, že to pro letošek stačí. Místo jako takové pěkné, žel přístup k turistům, kteří tam příjdou mimo konání jakékoliv akce je tristní.
 
Vojta
Hrozné místo. Kandidát na zrušení.
Tak toto známkové místo bych bez milosti zrušil! Vyškrábu se na kopec, projdu bránou a na malém prostoru vměstnáno x lidí. Kam jít, nebo na co se tu podívat vám nikdo neukáže, na pozdrav odpovědět, to je asi v parných dnech příliš náročné... O tom, že se na vás po celou dobu dívají jak kdybyste tu chtěl něco šlohnout raději nemluvím....O známkách tu snad ani nikdy neslyšely, tak jsem to asi po 10 minutách vzdal a vydal se po silnici v plném provozu do těch Olomoučan, že ulovím známku alespoň tam. SAMOZŘEJMĚ ŽE MĚLI ZAVŘENO. MAJÍ TEDY POTOM ZNÁMKY VŮBEC NĚJAKÝ SMYSL?????
 
Jana
Známka se na hradě koupit nedá, protože momentálně údajně není k dispozici, proto jsme se jí nesnažily ani sehnat v potravnách Musil v Olomoučanech. Cesta je to dobrá až na to že jsme nečekaly, že půjdeme po silnici a ještě navíc v místě kde jsou 2 nepřehledné zatáčky. O "bezpečnosti" svědčí i několik křížků podél cesty.
 
Milan
Asi měli dočasně vyprodáno, což jsem se ale od "velmi ochotné" slovenské prodavačky nedozvěděl. Jinak pěkné místo... stojí za zhlédnutí.. pokud je ovšem otevřeno.... dostal jsem se tam až na třetí pokus.
 
mačo
TZ 1003 má
správná babka v potravinách i panáčka vam naleje a prodá znamku kterou na hradě koupíte asi jen náhodou
 
Maedros
Zbytečná cesta
Tak jsem si dnes udělal krásný výlet na Babí Lom, poté směr Vranov a jelikož času bylo dost, vydal jsem se ještě na tento hrad. Cesta sice pěkně z kopce, zato bylo znát, jak byl les hodně poznamenán, všude mokro blátivo. Po 5,5KM a výšlapu do strmého kopce jsem zjítil skvělou věc, hrad zavřen! Po bušení nikdo neotvíral, cedule s otvírací dobou nikde! Tuhle "památku" bych bez milosti z T.Z. odstranil. Akorát mi zkazily celý výlet. Na co tam ten hrad teda je? Nechte ho zbourat a nedělejte z lidí idioty! Maucta!
 
Martin
Sobotní odpoledne
Byli jsme tam v sobotu 24.10., pocasi sice nebylo uplne dokonale, ale turisty jsme potkavali behem cesty tam i zpet, bohuzel vsichni jsme zklamane obchazeli hrad, jelikoz byl uzavren. Nikde nebyla ani informacni tabule jestli vubec nekdy byva otevreno. Podle poratalu hrady.cz melo byt otevreno. Hrad vypada pekne a s podivem spoustu ,,horsich,, hradu byva daleko dostupnejsich i mimo sezonu Potraviny uzavreny,takze znamka zadna.
 
Zuzana Urbánková
známka
Byli jsme tam v sobotu. Šli jsme od Adamova a v hospůdce jsme se nestavovali. Jaké bylo naše nemilé překvapení, že ji na hradě nemají. Prý ji mají v té hospůdce pod hradem. Takže změna plánu a šlapeme zpátky. Došli jsme do hospůdky a známku neměli. Takže totální fiasko se známkou z Nového hradu.Tak jsem koupila alespoň pohled s razítkem. Ale tento den jsem ulovila jiné dvě známky, takže alespoň něco. :-) A místo plánovaných 9 km jsme našlapali 20 km.
 
Pařez
TZ na hradě neměli. Focení zakázáno, ale já jsem fotil jen své přátele a k tomu nic neříkali. Na hradě je i menší občerstvení a zdarma můžete vylézt na ochoz. Stoupák po čv. zn. dlouhý, ale strmost je tak akorát. TZ koupena v Olomučanech v potravinách. Na dveřích mají tz samolepku - prodejní místo.
 
Karlos
Sezona 2009
Preji vsem dobry den,snad letos znamky na hrade budou.Nejlepe overit na telefonu: 516 446 221Jinak www stranky: http://www.novyhradublanska.info/
 
Roman Vagner
Obchůdek je hned u cesty.. je to takový malý krámek.
 
verovjan
Neděle Sv. Václava, krásné počasí před polednem a zavřeno. Žádná cedule či informace o otev. době, na předběžný mail, jestli bude otevřeno, mi nikdo neodpověděl
 
Tom
Jejich web naznačuje něco jiného, než to kam jsme došli. Měli jsme menší incident s focením, protože zákaz byl na boku brány, což jsme přehlédli. Prý se teď soudí o vlastnictví se ŠLP, tak to tam možná bude zavřeno "na furt".
 
Pítrs
Koukám,že se to na Novém hradě trochu zvrhlo...Já si to pamatuju jako krásný bezproblémový místo..
 
Milda
Zavřeno
Byl jsem tam odpoledne 10. 7. 2008, chtěl udělat radost vnoučatům - zavřeno bez jakéhokoliv vysvětlení....., zavřeno i dole u řeky v občerstvení hojně využívaném cyklisty (v mapě označeno chov oslů), vůbec tam není ovypsána otevírací doba...zavřeno na furt?, nebo dočasně,....
 
PFN
Líbivé místo, škoda té známky. Bylo řečeno, že ve středu dovezou. Bohužel jsem jel v pondělí domů.
 
Milan
-Dnes známka na hradě nebyla! :-(
 
Filip
ahoj známka koupena v potravinách v Olomoučanech, je to po cestě z Blanska do Adamova(či naopak). Obchod je docela nevýrazný, hned vedel hlavní cesty, málem jsem jej přehlédl.
 
Zuzana
Tak opět jsme po roce na hradě NEUSPĚLI. Známky nemají a asi ani mít nebudou, od loňska pouze ta změna, že v šenku sundali štít prodejce turistických známek. Máme ale pohled s razítkem, posíláme do Rýmyřova. pro známku se tam rozhodně nežeňte!!! :-( Potraviny Musil, bohužel, trochu mimo naši trasu...
 
Honza Pásler
Nový hrad jsem navštívil při pochodu "Za posledním puchýřem" 17.11.2007. TZ byla ke koupi ve výletní restauraci asi 1 km od Adamova směrem k Novému hradu. Bohužel, organizátoři pochodu neuvědomili majitele restaurace o tom, že se tudy půjde takový významný pochod, takže bylo zavřeno, pouze náhodně se zde nacházející majitelé rádi prodali turistické známky, na takový zájem však nebyli připraveni, takže brzy bylo vyprodáno.
 
Honza Pásler
Nový hrad jsem navštívil při pochodu "Za posledním puchýřem" 17.11.2007. TZ byla ke koupi ve výletní restauraci asi 1 km od Adamova směrem k Novému hradu. Bohužel, organizátoři pochodu neuvědomili majitele restaurace o tom, že se tudy půjde takový významný pochod, takže bylo zavřeno, pouze náhodně se zde nacházející majitelé rádi prodali turistické známky, na takový zájem však nebyli připraveni, takže brzy bylo vyprodáno.
 
Huja
Nepochopitelné
Dobrý den, dnes tj.10.7.07 jsem navštívil hrad, ale překvapil mě šenkýř, když mi prodal známku s utrženým soutěžním kupónem. Tvrdil mi, že ji už bez kupónu dostal od Rýmařova. Na známkách na stojánku i na té co mi prodal, byl zbytek po odtržení. Nechápu jeho jednání, proč mi lhal. Jestli chcete známku s kupónem, zajděte raději do Olomučan.
 
Tomáš Vávra
Další možnost,kde získat tuhle známku je, pokud se vydáte z Nového Hradu po zelené značce do Adamova. Kousek za rozcestím u železničního mostu je občerstvení,kde ji mají taky.
 
Zuzana Svobodová
Hoch v šenku říkal, že známky nejsou, přitom měli velkou známku jako poutač danou u výčepu. Po tom, jestli nejsou aktuálně, nebo trvale, jsme nepátrali, ale dost nás to naštvalo!
 
Dostál
Zklamání - nemají známku
Obsluhou nám bylo tvrzeno, že ji mají objednanou již delší dobou a několikrát urgovali dodání. Zkusíme to znovu tak za měsíc a uvidíme.
 
Jana šenkýřka z Nového hradu
pohoda
Chci touto cestou poděkovat výrobci, který nám známky letos dodává. Cena i podmínky odběru přijatelné. Milá komunikace po telefonu. Mé minulé zkušenosti s překupníkem ( viz.17.1.06) mě odrazovali od další komunikace. Ale jejich milé vystupování je fajn. Známky prodávám od jara a kromě na hradě i pod hradem u oslíků. Mějte se Jana
 
Luboš
Potraviny Musil v Olomoučanech jsou naproti škole po levé straně pokud pojedete od Blanska. Hned vedle vinárny U Šárky. Velmi ochotně dali i vybrat.
 
Milioi
škoda, že hrad je otevřený jen o víkendu, ale zase to byla pěkná procházka a když budu mít možnost někdy
příště, tak se k tomuto hradu opět vypravím. škvírou v bráně vypadal zajímavě.
 
Jana šenkýřka z Nového hradu
kdo to ví odpoví
Potěšilo mě kladné hodnocení našeho hradu.Dovoluji si upřesnit,že známku jsem chtěla již v roce 2004. Bohužel
tenkrát byli podmínky dodání nepřijatelné: mnoho tis. v penězích za raznici a odběr hoden Praze a né malému
hrádku uprostřed lesa. Překvapila mě informace, že NĚKDO použil náš hrad a známku nechal vyrobit, dokonce se
ani neobtěžoval zeptat na souhlas, ani nám to nedal na vědomí. Rádi ji budeme prodávat na našem hradě,kam
také podle mě patří. Pokusíme se mít známku již 8.4. kdy slavnostně otevíráme hrad pro sezónu 2006.
Zdravím a Vaše návštěvy se těším. Jana Gutterová
 
Marie
Připojuji se k předchozím dotazům: proč mám chodit do Olomučan pro hrad, který je někde úplně jinde?
 
Erva
nechápu
Známku sme sice sehnali ale jeli jsme autem. Kdybych měl do těch potravin jít pěšky tak bych byl asi pěkně
nasr... Obchod je min. 2 km mimo tur.cesty dole v Olomoučanech ... turistice ZDAR pane Musile ...
 
karel
tak to mě pěkně naštvalo. já tam na ten hrad jedu na kole jak debil, vyjedu to, apocený jak vrata od chliva, a
tam mi holka řekne že je to v Olomoučanech kajsi v obchodě. tož co to je? známka hradu by se měla prodávat na
hradě, ne? váš sběratel Karel.
 
Stanislav
Byl bych rád, kdyby někdo z Rýmařova vysvětlil proč se neprodávají TZ na hradě. Je tam velice pěkný šenk a
myslím, že by je to neobtěžovalo, narozdíl od dotazů, kde se dá známka Nového hradu koupit, když ne u nich.
Navíc potraviny v Olomučanech nemají na rozdíl od hradu v neděli otevřeno a jsou dosti mimo turistické cesty.
 
Radka
V potravinách u Musila mají otevřeno od 8-12, 14-19.
 
Tomáš
V neděli jsme byli na hradě. Od silnice Blansko-Lipůvka (u řeky Svitavy) vede je to 1,5 km do kopce po červené
značce. Na hradě je život, od jara do podzimu je tam otevřeno pro veřejnost. Každý měsíc pořádají jarmarky.
Doporučuji navštívit. TZ tam však nevedou. Slečna u výčepu nám řekla, že sice známky chtěli prodávat, ale z
Rýmařova se jim neozvali. Kde je prodejna "potraviny Musil" však neví. Možná by rýmařovští měli
umístění prodejního místa upřesnit. Kolem hradu asi 3 km nic není.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2542 Turistických známek
2329 Výročních TZ
252 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceKlub TZInfocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
 
 
 
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

eBook čtečky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2019 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek