Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1440 - Nový hrad u Kopřivné


Popis

Majitelem hradu a přilehlých pozemků jsou potomci po pánech ze Žerotína, kteří drželi hrad od počátku 16. století až do 2. světové války. Současní majitelé a Spolek přátel mají velký zájem na celkové rehabilitaci hradního areálu.

Mapa

Navštívil jsem Nový hrad u Kopřivné

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Informační centrum, Hanušovice (web)
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Obecní úřad Kopřivná (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Olomoucký kraj/Šumperk
Poloha:
50°2'25.35"N 16°55'9.76"E
Hodnocení:
2.808
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1440 - Nový hrad u Kopřivné


31.07.2021 - dostupná bez problému
29.06.2021 - dostupná bez problému
15.05.2021 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

wenzel
Nový hrad
Ke zřícenině jsme se vydali od osady Lužná, cesta vede stále z prudkého kopce. Nejprve loukou, poté chatovou oblastí a nakonec lesem podél potoka. Až poslední část cesty byla do kopečka. Zřícenina není úplně malá, dochovala se vstupní brána, pozůstatky nádvoří a v úplně nejvyšším bodě zříceniny také studna. Z tohoto místa se také naskýtá výhled do okolí. TZ jsme bohužel nesehnali, obecní úřad v sobotu zavřený, IC v Hanušovicích rovněž zavřené.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
místo
hezká zřícenina, stojí za návštěvu
 
Hana Mátlová
Hana Mátlová
dostupná
Zakoupena v IC v Hanušovicích
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Známka koupena v Hanušovicích tak jsme rovnou autem jeli do Kopřivné a po polní cestě lesem na asi parkoviště kde nás nikdo nevyhnal, dále kousek lesem po modré pak kousek po žluté a byli jsme v cíli zbytky hradu jsou snad v okruhu 1 km a je tam gril tak si vezměte buřty:-)
 
Linda Valentová
Linda Valentová
TZ
TZ k dostani v IC v Hanusovicich.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
V neděli nedostupná
Na Nový hrad jsme vyrazili v neděli z Kopřivné, takže na OÚ bylo pochopitelně zavřeno. Zřícenina nás překvapila svojí velikostí. Známka dodatečně zakoupena v IC TZ v Janovicích.
 
Radim
OÚ v Kopřivné ve st.svátek zavřeno. Následně místo navštíveno v sobotu 7.7. - nálepka prodejního místa i na místním obchůdku, ale vietnamský obchodník neměl tušení o čem je řeč....
 
MARKOS
AHOJKY. ZNÁMKU JSEM SPOLEČNĚ S ZNÁMKOU Č.1342 SEHNAL V IC HANUŠOVICE BEZ PROBLÉMŮ. MAJÍ JICH DOST I TĚCH SUVENÝROVÝCH. IC JE ANI NE 500M OD VLAKOVÉHO NÁDRAŽÍ SMĚREM VLEVO. OTVÍRACÍ DOBU,JAK UVÁDÍ TOFL POTVRZUJI. HODNĚ ŠTĚSTÍ.
 
Tofl
V IC Hanušovice jsem kromě TZ No.1342 a No.1440 zakoupil suvenýr Kostel Nejsvětější Trojice Kopřivná. Suvenýr Město Hanušovice neměli.Otvírací doba IC HanušovicePondělí - Pátek 8:00 - 12:00 a 13:00 - 16:00Sobota 9:00 - 13:00http://ic.hanusovice.info
 
Pařez
TZ v IC Hanušovice
 
zevse
TZ jsme koupili v tzv.IC v Hanušovicích. Sice tam kromě map, pohledů, TZ a SU nic nemají, tak je super, mít alternativu kde TZ koupit. Zřícenina hradu je velmi pěkná, rozsáhlá, ale v dost žalostném stavu. Návštěvu lze opravdu doporučit.
 
Anies
Nové hrady
TZ jsme si zakoupily v Hanušovicích v infocentru, které je v centru naproti velkoprodejně ŠERÁK, po té jsme vyjeli autobusem až na Lužnou a pak po modré přes Nové hrady zpět do Hanušovic. Pěkný výlet, nenáročné, dětem/7,9,10a14let/i babičce/68let/ se výlet velmi líbil..........Zřícenina zajímavá.
 
joshula
Od čtvrtka zavřeno ve smíšeném zboží pro nemoc. Známku by totiž i zde měli prodávat. Jinak Oú má špatnou otevírací dobu, tudíž jsem nemohl ověřit.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2742 Turistických známek
2599 Výročních TZ
264 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek