Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1574 - Obec Trnová nad Vltavou


Popis

První písemná zmínka o obci je z roku 1342. V letech 1875–1920 byla Trnová dočasně sloučena se sousedním Jílovištěm.

Mapa

Navštívil jsem Obec Trnová nad Vltavou

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Trnovská krčma, Trnová 20 (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
CÍRKEVNÍ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Praha-západ
Poloha:
49°54'59"N 14°21'28"E
Hodnocení:
2.625
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1574 - Obec Trnová nad Vltavou


08.06.2024 - dostupná bez problému
07.05.2023 - dostupná bez problému
04.03.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
TZ
TZ nemám, v pondělí má krčma bohužel zavřeno.
 
David Sirotek
David Sirotek
TZ
z Krčmy. Měli jich tam ještě dost.
 
Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
TZ
Z Měchenic od vlaku pěšky po modré značce. Pěkná procházka, počasí vyšlo a Krčma otevřená od 12 hod.
dnes v sobotu. Výborná kuchyně, pivko a pěkné posezení u plápolajícího krbu. TZ+TN i pohlednice a razítko mají. Pěkně opravený místní kostelík a hotel. I koníčci byli na pastvinách. Zajímavé místo....
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z krčmy. Měli na věšáčku poslední 2.
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Známka v krčmě kde jsme si dali i oběd jinak tu toho moc k vidění není.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Trnová
Kostel sv. Ducha jsme navštívili během Noci kostelů. V kostele nyní slouží mše pravoslavná církev, vždy v neděli od 9 hodin, takže je možnost prohlédnout si i interiér kostela. Známek dostatek v Trnovské krčmě, otevřeno ST, PÁ, SO a NE v odpoledních hodinách.
 
Láda Fiala
Láda Fiala
zavřeno
bohužel otevřeno pouze pátek, sobota , neděle
snad příště
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dodatek
A ještě dodatek, k prodeji měli i výroční známku Skladatele české hymny
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena v Trnovské krčmě, kde shodou okolností čepovali i výroční pivo Staropramen Granát 14,5 u příležitosti 145 let pivovaru. Příjemné ceny pokrmů a velice chutný vývar. Nutno vysmeknout poklonu hostinskému, který byl jedním slovem prostě FRAJER (v dobrém slova smyslu). Pokud budu mít cestu kolem, určitě se zde ještě stavím a to samé doporučuji i všem ostatním.
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
pindrucha
Výborná kuchyně, polévka i palačinky perfektní.
 
sokoj
Než dorazíte do příjemné Krčmy ve vsi Trnová (TZ dostatek) projedete hrůzostrašným územím asi New Trnova. Aneb srovnání vesnice včera a dnes.
 
stochovak
Známek měli v krčmě dostatek. Krásné prostředí, zrovna měli zvěřinové hody, pospěšte si, v neděli končí. Jinak v pondělí zavíračka, ostatní dny otevřeno od 11 hodin.
 
Lucka
27.8.2011 jsem se stavila v Trnovské krčmě, servírka mi prodala známku za 50 Kč! a když mi jí dala, všimla jsem si, že je to nějaká výroční. Když jsem jí řekla, že chci TZ přímo obec Trnová, řekla, že tu nemají. Naštěstí si výroční známku vzala zpátky a vrátila mi peníze.
 
jerry720
Pěkná krčma
Návštěvu tohoto místa jsem uskutečnil v sobotu 31. 07. 2010. Dá se říct, že jsem sem zabloudil jaksi neplánovaně, nejprve mě při příjezdu zaskočily novostavby v satelitu, ale pak jsem si spravil "chuť" pohledem na kostel sv. Ducha. K vidění je dále opravený zámek (soukromý majetek), bývalý velkostatek (dnes bowling, restaurace, penzion) a samozřejmě Trnovská krčma, která je vkusně upravena v rytířském stylu. Výborná byla domácí klobása z udírny. TZ dostatek, k tomu ještě VTZ "Skladatel české hymny František Škroup".
 
Libor
23.05.2010 - TZ v krčmě, která je pěkně historicky vyzdobena (erby, zbraně, brnění), jídlo dobré. Kostelík je na mírném návrší, nedaleko se pasou koně :-)
 
Waynee
Vesnička pěkná, známka bez problémů v krčmě a skvěle tam vaří.
 
Makky
TZ jsem v Krčmě koupila, pohled jsem dostala zdarma. VTZ jsem nikde neviděla a bohužel jsem o ní ani nevěděla. Dozvěděla jsem se o ní až z níže uvedených příspěvků. Ale ta mě tolik nemrzí,kdyby neměli normální TZ, to by mě mrzelo.Jídlo jsme si nedávali, ale vypadalo to tam příjemně!
 
Martina
V krčmě nám odmítli prodat Výroční známku, ačkoliv jich měli dostatek. Důvod nesdělili.
 
Perikles
Dnes 17.5. jsme výletovali z Měchenic přes Jíloviště na Zbraslav. Počasí výborné, známek měli v Trnovské krčmě dost, včetně Františka Škroupa. Personál krčmy sice ochotný je, ale při deseti hostech ve dvou lidech neuvěřitelně pomalý a zmatený!!! Nejdřív jsme čtvrt hodiny čekali na jídelní lístek, pak jsme si ještě chtěli dát dezert, ale po půl hodině čekání na obsluhu jsme to vzdali.
 
magipriba
Trnovska krcma je skutecne vyborne misto . Prisli jsme po modre od Jiloviste a krcmu nasli hned . Vyborne vari,gulasovka byla super,doporucuji kilove veprove koleno za 130,-,ve dvou jsme s nim meli co delat . Vrchni byl velmi ochotny,znamku TRNOVA i VTZ FRANTISEK SKROUP jsme dostali zadarmo,coz se nam jeste nikde nestalo !
 
Zdeněk
V sobotu 11.10.jsme měli v krčmě zakončení našeho tradičního pochodu (cca 25 lidí) a to se skvěle vydařilo. Majitel vstřícný, dokonce nám dal i několik VTZ zdarma jako reklamu, dostali jsme také okoštovat "něco z Moravy", personál ochotný, jídlo dobré, ceny příznivé. Na to, že se nás tam nahrnulo tolik najednou, tak vše zvládli bez problémů. Interiér krčmy je pěkný, mj. je zde i funkční krb. Navíc vyšlo i počasí, tak se dalo sedět venku. Na vlak (bus) do Měchenic to je pak 2,5 km.
 
gerbera
Trnová stojí za shlédnutí. Krásný zámek, v krčmě stojí za posezení. Velmi ochotný personál.
 
Tatík
Turistických známek dostatek v krčmě, je dobře značená od Strakonické, interiér se povedl. Kostelík Sv. Ducha (motiv známky) je na návsi směrem ke koňským výběhům, zcela nepřístupný, rozpis bohoslužeb na vratech platil do června.
 
AFIk
Známka zakoupena bez problémů s Trnovské krčmě společně s VTZ František Škroup. Restaurace má v sobotu otevřeno od devíti hodin
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2937 Turistických známek
2925 Výročních TZ
291 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Kudyznudy.cz – nejlepší začátek výletu

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek