Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 19 - Osada Rezek


Popis

Horská osada a křižovatka turistických tras v sedle mezi Rokytnicí nad Jizerou a Vítkovicemi.

Mapa

Navštívil jsem Osada Rezek

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Penzion Rezek (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
KRKONOŠE
Kraj/okres:
Liberecký kraj/Semily
Poloha:
50°42'23.63"N 15°30'53.89"E
Hodnocení:
2.723
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 19 - Osada Rezek
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 19 - Osada Rezek


27.10.2022 - dostupná bez problému
17.06.2022 - dostupná bez problému
14.08.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Tomáš Procházka
Tomáš Procházka
TZ
IC v Rokytnici známku má
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Zakoupeno v restauraci Jeruzalém za 35 Kč.
 
Václav Toth
TZ
Známka zakoupena v IC Rokytnice na Jizerou. Osada je opravdu malá .
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
Zakoupena za 35,- Kč v restauraci Jerusalem v obci Rezek. V restauraci rezek známku nemají. Jinak tam toho příliš mnoho k vidění není, ač příroda v okolí je nádherná. Dvě restaurace a obě skvělé.
 
Libor Hančar
Libor Hančar
Zapadlé sněhem - 5.3.2020
Na Rezek jsme se vypravili hlavně kvůli TZ a možná poobědvat. První dojem nám zkazilo přeplněné hlavní parkoviště, všude kolem hromady sněhu, takže nebylo kde zaparkovat. Parkoviště u Rezka a Jeruzaléma pouze pro hosty restaurace, na jednu stranu to chápu ale na druhou jsem to chtěl hned otočit a zmizet. Ale nedalo nám to, takže jsem si v Rezku dali polévku, aby se neřeklo a u Jerusaléma koupili TZ. V obou hospodách byla příjemná obsluha, takže to zase tak špatné nebylo ale první dojem je jen jeden :)
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Rezek
V den naší návštěvy byla restaurace Jeruzalem uzavřena z provozních důvodů. Známka posléze dokoupena v městském infocentru v Rokytnici nad Jizerou.
 
Roman Vagner
Roman Vagner
Situace
dotyčné místo jsem navštívil, ale již si nepamatuji, kde jsem TZ koupil, ale tuším, že z důvodu časný dopoledních hodin bylo zavřeno. Ovšem pokud by byla "předražená", teda vyšší cena než je výrobcem doporučená, tak bych ji tam nekoupil.
Pan Rezek má v pravdu v tom, že si s cenou může udělat co chce, na to má právo a je to jeho volba. Já budu argumentovat tím, že cca 98% TZ míst a tudíž prodejců, prodává za doporučenou cenu (výjimečně i nižší). Těch, naštěstí pár, co jim je jejich podíl z doporučené ceny málo prodávají tudíž za vyšší cenu, jak je zde označeno za "předraženou. A tím je řada na nás, na nakupujících, kdy máme také možnost volby, zda koupíme či ne. Já zastávám názor, a který jsem sdílel i na soc. sítích, že na takovém místě nekupovat = není tržba, není zisk. Znáte to pořekadlo .. Kdo chce moc, nemá nic.
Nelíbí se mi to rozdělení suvenýr a sběratel. Přece jen TZ jsou prezentovány jako sběratelský suvenýr, protože nedílnou součástí je právě sběratelská hra.
Obecně je též důležité, zda je TZ na místě vůbec dostupná.
P.S. Pivo se nevaří na tomto místě, ale v Zásadě. Ta je vzdálena 30 km.
 
René Pietschmann
René Pietschmann
TZ
Známku na chalupě nemají,ale razítko jsem dostal i když bylo zavřeno.
 
Zbyněk Rezek
Všem
kdo v míru přicházejí. Všem, kterým stojí za to, pro 5,-Kč, utrácet čas, tak vzácný! Jistě, i menší položka je někdy ta chybějící. Leč! Co znamená pojem "předražená" zde myšlena Turistická známka?

Víte, pokud budete akceptovat takovou pitomost, jako je na těchto stránkách pojem "cena doporučená", nedochází vám zřejmě, že je pouze a jen na daném majiteli brandu, co s cenou udělá.

Slyšeli jste někdy či někde, že by výrobce čehokoliv, od prezervativu, přes škodovku, konče u lokomotivy doporučil prodejci cenu, za kterou bude prodávat? Houby, pumpička! Tak si nehoňte zbytečně ego při psaní svých dojmů a dejte si o dva loky méně úžasného piva značky Rezek a zasněte se při při pohledu na Kozí hřbety, přes naší trafostanici. Tím, že si dáte malé, místo velkého, budete mít na č. 19 a nemusíte se táhnout o 400 výškových metrů níže, do Rochlitz.

Ještě jednu poznámku. Známka je původně myšlena jako suvenýr z místa, kam se dostanete po svých! Turistika, vážení. Pokud ovšem máte známku jako objekt sběratelský, vyberte si z katalogu a nechte si všechny poslat poštou! Ta úspora bude obrovská!

Hlavu vzhůru, napajcovat pohory a hurá do terénu.

Tak takhle nějak, vážení.

Rezek Jerusalem Zbyněk Rezek
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
Re: Všem
Jde o princip, soudruhu podnikateli,
ne o 5kč.
My sběratelé známek jsme už takoví... Každý, kdo chce za tz víc, než cenu doporučenou, končí zde v diskuzi na pranýři. Kdo má rozum, ten si negativní reklamu nevytváří. A tím arogantním komentářem výše si to moc nevylepšíte.
Hodně zdaru v podnikání.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
Re: Všem
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
TZ
Známka v prodeji i v IC v Rokytnici (v budově radnice).
 
Radim Kubelka
Radim Kubelka
Známka
Známka zakoupena v chalupě na Rezku :).
 
Ladislav Nauš
Ladislav Nauš
Předražená
Známka sehnána v hospodě Jeruzalém, ale jak tu ostatní píšou, opravdu stála 40 Kč. Koupili jsme ji, ale pak jsme se přesunuli do Rokytnice nad Jizerou a tam koukáme,že také prodávají No. 19 Rezek,ale za 35 Kč. Takže kdo můžete,kupte si známku v Rokytnici, at nekupujete předražené TZ.
 
Viktor Blinka
Viktor Blinka
Drahá
Známku jsem zakoupil v hospodě Jeruzalém. Stála ale 40 Kč. :(
 
Iva Slavíčková
Iva Slavíčková
TZ
Bohužel jsme dojeli v 17,20h a měli do 17h :(
 
Ema Pellarová
Ema Pellarová
Ještě dražší
Známka stále za 40 Kč..:(
 
René Pietschmann
René Pietschmann
Drahá
TZ mají za 35kč. Prý přišla nová várka a ta je draší. Je zajimavé Petr Glabazna má taky novou várku,ale za 40kč. Tak nevím co tam nacvičují.
Znamku jsem tam nekoupil.At si ji nechaj.
 
Miroslav Kůstka
Miroslav Kůstka
TZ neměli,ale..
Známku neměli,prý je objednaná.Nicméně mi prodal tu z nástěnky(lehce vybledlá tak za 30 kč).Pán byl příjemný.
 
Petr Glabazňa
Petr Glabazňa
Drahááá
Chtěl 40kč prý přišla nová sada.....
 
Tomáš Poláček
Tomáš Poláček
PŘEDRAŽENÁ
Souhlasím s posledníma dvěma příspěvky, szále beze změny.
Místo prostě FUJ
 
Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
TZ
TZ koupena za Kč 40,- Souhlasím s předešlým příspěvkem.
 
Parez
Pochybnost
TZ dostupná, ale místo prodeje odpuzující. Po vstupu cítit toaletní aroma smíchané s dýmem cigaret předřeného personálu. Slečnu, která měla zřejmě velmi důležitou práci na PC, obtěžoval náš zájem o TZ a podle toho byla také milá. Uvítal bych prodej v protějším hotelu Rezek - lepší prostředí a milejší personál! Některá známková místa a někteří prodejci známek by se měli více zvažovat.
 
Zlata Kwasnická
Zlata Kwasnická
nocleh na Rezku
Pokud plánujete sběr TZ v okolí Rokytnice, určitě doporučuji ubytování v hotelu Rezek. TZ sice neprodávají, ale zato se tu budete cítit příjemně. Hotýlek je útulný a čistý a hlavně je tu velmi příjemná a ochotná obsluha :-)
 
Tomáš Grohman
Tomáš Grohman
upozornění
Mají dovolenou a rekonstruji
 
Vitek
znamka
Turisticka znamka bez problemu zakoupena v restauraci Rezek jeruzalem,ale za 40 Kc.
 
Bc. Michal L. Jakl
Vzácná možnost návštěvy v svatojánské kapli ve Vojtěšicích
Upozornění na pouť v nedalekých Vojtěšicích (samostatné katastrální území) v tamní kapli (skoro kostelíku) svatého Jana Nepomuckého ve farnosti i městě Jablonci nad Jizerou.
V kostele ve Vysokém nad Jizerou na nástěnce jest umístěn plakátek se snímky vnějšku i vnitřku tamní kaple a s nápisem:
"Zveme Vás na poutní mši svatou k sv. Janu Nepomuckému do Vojtěšic *** v neděli 18. 5. 2014 v 15 hodin"!
 
Jiřina Červenková
Jiřina Červenková
Zanámka
Známka dostupná bez problémů v restauraci Jerusalem Rezek na proti chatě Na Rezku, jen cena vyšší 40,-.
Jinak jídlo výborné, obsluha milá.
 
René Pietschmann
René Pietschmann
Hamání
Dnes chata otevřena,ale výhled nic moc. Zato jídlo bylo parádní. Byla i ta zelnačka.
 
Zbyněk
revanš
Panu P. Rezek je s velkým R. Kdy byste si představoval, vážený P., že by ti zhýralí hostinští, nejenom z Krkonoš, měli si jeti ploténky nahřívati? A ještě to našim loupeživým spoluobčanům dát na webovkách věděti. Někdy si to volno, s dovolením,vzít musíme. A tak už jen jednu věc. Měl jste přijet jindy!P.S. Was ist "do komise"?
 
Piskus
Bída!!
Tak na rezku zavřeno.V 1/2 září dovolená. Super, na webu chaty nic, taky super, tohle je trapné. Hospoda naproti otevřena, selský rozum říka¨, že to mohli dát do komise.Nic, Nic, Nic.
 
thief
rezek
Na Rezku jsme se zastavili cestou z Rokytnice. Opravdu jde o dvě restaurace naproti sobě, každá se svým malým parkovištěm. :-) V Rezku Jeruzalem jsme si dali jenom limonádu. Chtěl jsem pravou zelňačku, ale prý ji měli uplynulý týden a tak byla je česnečka a boršč. (pozn. zajímavé je, že na dvoračkách měli bramboračku, na pardubkách česnačku, ale já chci ZELŇAČKU! Asi jde o nějaké spiknutí...:-). Popovídali jsme si s příjemnou paní za barem a vydali se na cestu domů.TZ bez problému.
 
Pinďa
Zavřeno
Byla středa a v Jeruzalémě bylo zavřeno. Ani se nedivím. Venku bylo hnusně, po létu ani památky a zima ještě nedorazila. Ani bych se nedivil, kdyby bylo zavřeno celý měsíc a majitelé v Tunisu, nebo Egyptě nabírali síly k dalšímu "boji". Zatím mají otevřeno jenom o víkendech. V protější restauraci TZ nevedou, ale je tam příjemno a útulno. A tak mě ani nevadí, že se na Rezek budu muset vypravit ještě jednou, či vícekrát, i když jsem v protější restauraci dostal pěkné razítko pro Rýmařov. Snad se příště trefím i do lepšího počasí.
 
jerry720
Osada Rezek
Zastávka na Rezku v neděli 13. 02. 2011. TZ bez problému pořízena v Restaurantu-penzionu Rezek Jerusalem, měli jich dostatek. V restauraci velice příjemné prostředí a milá obsluha. Z osady jsou pěkné výhledy na vrcholky Krkonoš.
 
lenzik
Chalupu jsme navštívili při předsilvestrovském výletu z Rokytnice na běžkách. Bylo otevřeno, ale poslední známku mi "vyfoukl" pán přede mnou:) Vzala jsem si razítko, napsala do Rýmařova a známku mi naštěstí poslali:)
 
Zbyněk
OMLUVA
Prosím pána, který u nás v Jeruzalemu Rezku na hospodě nechal adresu a peníze na poštovní doručení nové známky, aby mně napsal na mejl znova adresu, stratil jsem jí. Jinak i tel 481582814 je možné použít. Dík a omlouvám se. Zbyněk
 
Stanislav
Dobrý přístup
8.10. měla Chalupa na Rezku zavřeno z důvodu energetické odstávky. Přesto jsem TZ získal. Chtěl jsem si místo vyfotit jako důkaz návštěvy a v tom jsem viděl přes dvůr jít pána. Požádal jsem ho jestli by mě neprodal TZ a za chvíli ji donesl. Super přístup. Velice pěkné místo s fantastickým výhledem
 
Zbyněk
Dostupnost známky v osadě Rezek
Vážení, majitelé penzionu Rezek Jeruzalem se všem, kteří při koupi známky neuspěli, omlouvají. Od května 2007 provozujeme penzion sami, na rozdíl od let minulých a je samozřejmě v našem zájmu, aby známky byly. Přesto se může stát, že jednorázový odběr je tak masivní, že jsme třeba i na několik dní bez známek. Řešíme to tak, že se dohodnu se zákazníkem a známku mu zašlu poštou. Nemám s tím problém. Na dva ohlasy bych se ale rád ozval. To Komár: od května jsme v penzionu se ženou. Nikdo z nás by vám, Komáre, nesdělil, že známky nemáme a mít nebudem. Zřejmě jste se sekl v datu. V Horském hotelu Rezek je opravdu nevedou a nikdy ani nevedli, je to totiž iniciativa každého hospodského zvlášť. To Lucie: nepopírám, že se to mohlo jednou stát, opakovaně blbost. Musíte do penzionu Rezek Jeruzalem!!!! Naviděnou s Turist. známkou Rezek zdraví Zbyněk
 
Lucie
Máme nedaleko Rezku chalupu, a kdykoliv si jdu na Rezek pro známku, tak jí nemají. Už jsem takových procházek s nezdárným koncem absolvovala mnoho.A bohužel, ani v loňském roce na Bouzově nebyla.Možná je tam prodávají jen někomu, a nebo podle toho kdo má směnu.
 
Pik
Známku jsem koupil 11.2.2008 zcela bez problémů
 
Komár
Zrušit!
V osadě Rezek stojí dva penzióny / restaurace. V jednom známku nevedou, ve druhém nemají zájem a řekli nám, že už vůbec neobjednávají. Vzhledem k předpokládanému konečnému počtu TZ 1500 a vysokému zájmu různých provozovatelů o tato poslední "známkového místa" by měla být licence v tomto a dalších případech odebrána! Samotné místo je pěkné, nabízí cesty do středních a západních Krkonoš a zajímavý pohled na východní Krkonoše.
 
Petr a Lenka
Nedostupnost známky
Bohužel se musíme připojit k mnoha zklamaným návštěvníkům obce Rezek, jelikož nám bylo sděleno, že jedinou turistickou známku co mají, je rozmočená reklamní známka nad vchodem. Se slovy obsluhy, že majitelka známky prostě již neobjednává, jsme toto místo opustili. V nedaleké Rokytnici nám potvrdili velkou nespokojenost sběratelů u této známky č 19 a známky číslo 99, kde jsme v dopoledních hodinách taktéž nepořídili.
 
Pajik
maji
koupil jsem predposledni znamku...
 
Legolas
I když bylo v chatě zavřeno, stačilo zaklepat a turistickou známku mi ochotně prodali i o 5,- laciněji.
 
Andrea Bezacinska
NEDOSTUPNOST ZNAMKY NA REZKU
Dle informace od obsluhy jiz 3 tydny cekaji na dodavku turistickych znamek.Je to skoda, do toho mista jiz
nebudu mit v nejblizsi dobe naplanovanou trasu.
 
Jana a Ríša
...a máme ji!!!!
Dobré jídlo a pití, krásné rozhledy, známka bez problémů. Doporučujeme, naše podzimní rozčarování odvanulo s
lednovými mrazy.
 
Jana a Ríša
Touha byla veliká
Nadchli jsme se pro známky a vyrazili za naší první. Chtěli jsme ji oslavit frťanem něčeho výjimečného -
výjimečné pití bylo, známka nikoli. Prý se jim nevyplatí je prodávat. Naše sklamání neznalo mezí. Nevadí,
zkusíme to ještě jednou, od chalupy to nemáme tak daleko. Hospody jsou bezkonkurenčně krásné.
 
Luboš a Pavla
18.4. jsme získali známku od sympatické obsluhy v příjemném prostředí. Mladý personál nevykazoval ani špetku
neochoty či arogance.
 
LuK
Známka je dostupná bez problémů. Pokud ale přijdete je-li poměrně plno, musíte se panu vrchnímu ohlásit jinak
o vás neví a ještě Vám vynadá. Při placení se obrňte trpělivostí a při pokusu o připomenutí se budete seřváni
že o Vás ví, ale má přece spoustu jiné práce!!!
 
Milka
Známku 26. 7. měli, byli příjemní a doporučuji si povšimnout „barometru“ u vchodu.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2841 Turistických známek
2761 Výročních TZ
280 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek