Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 888 - Ostrov


Popis

Průmyslové město na úpatí Krušných Hor, severně od Karlových Varů. Barokní zámek s hodnotnou výzdobou je obklopen rozlehlým parkem, kdysi nejproslulejším v Čechách.

Mapa

Navštívil jsem Ostrov

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum Dům kultury, Mírové nám. 733, Ostrov
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Karlovy Vary
Poloha:
50°18'15.65"N 12°56'23.61"E
Hodnocení:
2.797
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 888 - Ostrov


12.06.2022 - dostupná bez problému
04.02.2022 - dostupná bez problému
11.09.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Ostrov
Město, které nás mile překvapilo a to nejen svými historickými památkami, ale i přístupem k turistům a návštěvníkům. Ve městě fungují čtyři infocentra a všechna měla v sobotu kolem poledního otevřeno a ve všech bylo možno koupit TZ 888.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Město Ostrov
Turistická známka koupena v informačním centrum v domě kultury v novém Ostrově. Známka byla předražená, stála 35 Kč. Doporučuji tedy TZ koupit v IC na zámku nebo v klášterním areálu, kde TZ Ostrov mají také. Ve městě jsou čtyři infocentra, při naší návštěvě bylo to v té staré radnici zavřené. Nové město vystavěné pro horníky v 50. letech 20. století se chlubí unikátní architekturou zvanou sorela, za návštěvu stojí rozhodně výše zmíněný dům kultury. Staré město už je o něčem jiném, pěkně opravená stará radnice a hezky upravené náměstí. Musím pochválit chovaní pracovníků v IC, zejména na zámku. Vřelý a přátelský přístup se dnes vidí málokdy. Návštěvu města rozhodně doporučuji, obzvlášť té starší části.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
22. 2. 2016
Známku jsem sehnal v infu Dům kultury, kde mi řekli, že v Ostrově jsou 4 ička a každé má svoji známku. A byla to pravda.
 
Jan Lutrýn
Jan Lutrýn
Zámecký park Ostrov
Známka koupena u pokladny klášterního areálu spolu s TZ 1745. Netušil jsem, jaký je v Ostrově nádherný a udržovaný zámecký park.
 
Josef Pospíšil ml.
Josef Pospíšil ml.
TZ
TZ v Infocentru na náměstí nedostupná, íčko je nové, moc to ho tam ještě nemají...
 
Martin JAROLÍMEK
Martin JAROLÍMEK
Město Ostrov
Návštěva ve čtvrtek 06. 02. 2014. TZ bez problémů pořízena v "Íčku" v Kultruním domě na Mírovém náměstí v Ostrově. Krásná ukázka architektury doby nedávno minulé.
 
Liborcito
Posvátný okrsek skvělý a obě paní průvodkyně velmi nadšené. Město se vůbec hodně snaží, prý i starosta má pro památky a jejich resuscitaci pochopení. Tak ať jim to vydrží i po dalších volbách.
 
Marcela
Ičko
Tak krásné město, ale co dělají turistům? Ve svátek (5.7.2010) zavřen Svatý okrsek, chlouba města, dokonce i infocentrum na náměstí ve starém městě. Ještě že sloužila ochotná paní v infocentru na Mírovém náměstí ( sídliště je z 50.let-zmiňuje i David Vávra v Šumných městech). Krásná zámecká zahrada. Doporučuji cukrárnu na náměstí (starém).
 
Libor
31.03. - TZ v obřím kulturním domě na sídlišti, za viděnou stojí zejména zámecký park a posvátný okrsek poblíž parku
 
Aleš P.
Město
Původní část města je moc krásná, letohrádek je hezky opravený, náměstí je čisté a je kde posedět. Na procházku jako dělané. Novější část je vystavěná jako typický socialistický realismus, ale má to své kouzlo...
 
Rosťa a Maruška
V pátek 5.7.2008 jsme návštívili toto město, kde jsme v infu zakoupili TZ. Slečna v infu nám doporučila navštívit nově zrekonstruovaný Klášterní areál - posvátný okrsek. Je to pěkné a zajímavé místo.
 
Štěpánka
Město je moc krásné.- samozřejmě jeho stará čast, ale i ta nová mě velmi překvapila. Vzhledem k tomu, že jsem z Mostu, vím, jak to vypadá, když město postihne těžba. Ostrov je ale opravdu velmi pěkný. V nové části hlavně náměstí s fontánami...teď v květnu vypadalo i mezi "moderními" budovami moc romanticky.Info ve stare radnici se nachází v patře (po schodech nahoru). Pokud budou dveře zavřené, zkuste zaklepat.Obě íčka mají razítka (každé jiné) a vážně moc pěkná. Také jsme poobědvali u čiňana kousek od náměstí v nové části. Ze začátku se nám dovnitř moc nechtělo, protože před restaurací sedělo několik romských spoluobčanů a jakési pochybné existence. Ale uvnitř bylo příjemně a za slušnou cenu jsme dostali porce, že jsme si je museli nechat zabalit ještě domu. Personál velice příjemný a ochotný.
 
Honza Pásler
strov je kromě historické části se zámkem (nepřístupný - škola) a krásným parkem, především obrovské "moderní" město někde z padesátých let, kdy v okolí (Jáchymovsko) byly uranové doly a v Ostrově se vyráběly trolejbusy. Nic z toho už není pravda. Stejně jako není pravdou železnice z Ostrova do Jáchymova, jejíž část donedávna sloužila jako velčka do zmíněné "trolejbusárny" a jejíž koleje dnes již nevyužité procházejí městem.
 
Pařez
Zajímavé město. Historické jádro bylo ponecháno a vedle vystavili město nové. Ne jako u nás v Jirkově, kdy zničili, co se dalo... V obou centrech najdete infocentra se slušnými lidmi. Město se opravdu snaží. Držím palce.
 
Edouš
Moc hezký městečko, zejména jeho stará část. Ochotná paní v íčku mi nechala známku vybrat a navíc zdarma přidala VTZ Novorolská walcha 2006 :-)
 
vendula
Stále mají i výrocní známku.
 
Shawadu
Velké překvapení. Krásné historické centrum města. Doporučuji.
 
Eda
Ostrov - jednička s hvězdičkou
V dobře zásobeém infocentru ve staré radnici (nyní otevřené po celý týden včetně sobot a nedělí) měli nejen TZ 888, ale také dvě místní VTZ. Jinak město mě velmi příjemně překvapilo. Většina památek je v dobrém stavu, v současné době probíhá i rekonstrukce klášterního areálu, o který se v minulosti "starala" naše lidová armáda. Potkali jsem tu spoustu milých lidí, kteří nelitovali času a zacházek, aby nám některé zajímavosti města ukázali. Na krásný den strávený v Ostrově asi do smrti nezapomenu.
 
Kikin
Pěkné fontány na náměstí. Najíst jsme se byli u číňana, vůbec je tu dost asiatů. Zrovna probíhala svatba,
neházely se ale ani lístky růže ani rýže, ale dělobuchy. Stará část města taky hezká. Super koupaliště.
 
Pirko
Radnice pekna, razitka taky, i hezke pohledy tam maj. Akorat to pocasi takhle na konci ledna neni moc
lidumilny. :-)
 
Ivo
Přesně tak, na staré radnici nikde o infocentru ani zmínka, pokud jsou zavřené dveře, bez šance se cokoli
dovědět. Údajně v Domě kultury bez potíží, já nakonec uspěl i na radnici (paní má krásná razítka)
 
Zavisse
Stará radnice je moc pěkná, ale nikde není napsáno, kde to infocentrum je a nechoďte tam dřív jak v 9:00 ráno.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek