Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1542 - Osvračín


Popis

Obec Osvračín leží nedaleko Staňkova směrem na Blížejov. Nachází se zde zámek, který vznikl přestavbou z tvrze v 18. stol. Dnes je v majetku obce a slouží pro její kulturní potřeby.

Mapa

Navštívil jsem Osvračín

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
COOP, Osvračín 66
Toto místo prodává také turistickou známku
Obecní úřad Osvračín
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ZÁMKY
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Domažlice
Poloha:
49°30'47.44"N 13°2'50.79"E
Hodnocení:
2.143
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1542 - Osvračín


08.08.2022 - dostupná bez problému
03.08.2022 - dostupná bez problému
22.07.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jitka Kočí
Jitka Kočí
TZ
na OÚ bez problémů
 
Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
TZ
koupeno dnes v COOP a byly 2 poslední.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známka koupena v coopu. Pokud jsem slyšel dobře tak byla poslední.
 
Richard Rienessl
Richard Rienessl
zavřeno
V neděli samozřejmě zavřeno bez alternativy.
 
Adam Křenek
Adam Křenek
Osvračín
Do Osvračína jsem vyrazil v sobotu a ještě k tomu v pozdní odpoledne. Že OÚ bude míti zavřeno jsem čekal, ale po příjezdu mi bylo bohužel jasné, že prodejna je také zavřena. Tak jsem alespoň omrknul zámek který je opraven a na to, že je to takový "zapadlejší", vesnický zámek, je hezký.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
Zámek
Zámeček opravený a má alespoň nějaké využití.
OÚ zaslouží pochvalu za umístění známek do obchodu, který má přece jen příznivější otvírací dobu. Prodejna ZKD je klasický obchod Coop na ulici od zámku směrem na Staňkov.
 
Vladimír Kovář
Vladimír Kovář
V prodejně zkd známka bez problému k sehnání.
Známka zakoupena bez problému v prodejně zkd.
 
Zuzana Lašťovková
Zuzana Lašťovková
***
Asi začnu věřit na zázraky :) O známku jsme se dnes pokusili náhodně (už asi popáté...)
Prostě jsme projížděli, tak jsme se stavili. A přesto, že byla sobota po poledni, díky nějaké akci pro hasiče bylo otevřeno i na OÚ.
Takže radost si dovedete představit :)
Už jsme byli smíření s tím, že Osvračínskou TZ získáme jedině výměnou nebo objednáním z Rýmařova a nakonec je naše pěkně "spořádaně" ;)
 
Zuzana
Pro nás, co nemáme možnost navštívit toto místo v pracovních dnech, ale pouze o víkendu, je to na nic... TZ je tím pádem pro nás nesehnatelná, protože v neděli bez šance jak prodejna ZKD, tak obecní úřad... :(
 
Vavřík Ag
Osvračín má kromě zámku a kostela také velmi malé zbytky hradu za obcí nad hřištěm. Je to ale pouze pro nadšence, jako jsme my hradaři, je tam jenom pár kamenů. TZ na úřadě na zámku v pohodě.
 
Kateřina
Známku jsme koupili na OÚ. Zámeček zvenku pěkný, ale jinak zde opravdu k vidění není nic...
 
Luděk
Vostračín, jak se říká Osvračínu
Kdybych to neměl kousek z chaty a nechtěl si nafotit místní bývalý pivovar ve dvoře naproti zámku (je přes silnici u zámku - ve štítě jsou 2 koňské hlavy a vedle jinan dvojlaločný), nechal bych si známku poslat. Až napotřetí byl někdo na OÚ a TZ jsem konečně získal. V samošce ji stále nemají. Jsem z tohoto místa, mírně řečeno, na rozpa(r)cích...
 
Vašek
4. 8. 2010 v obchodě známku nemají, OÚ uzavřen kvůli jednání, v 14. 45 již bylo po pracovní době.
 
Marta
Na výletě Domažlickem jsme se zastavili v Osvračíně.V sobotu v 11.45h byl konzum již zavřený.Nenechali jsme se odradit a oslovili jsme na radu místních zdejšího starostu,pana Strakoše.Ochotně nám vyhověl,zajel pro TZ na obecní úřad,prodal nám i pohlednice a jako bonus jsme obdrželi krásnou publikaci DOMAŽLICKO.Díky
 
František
známka neni v konzumu
Navštívili jsme zdejší zámek a poté jsme chtěli koupit známku v místním konzumu,bohužel o známce neni ani vidu ani slechu a je hloupé,že je uvedeno,že je zde k dostání
 
Honza Pásler
Zámek sice pěkný, nově opravený, ale účelově využitý jako budova obecního úřadu. Jako výletní cíl trochu málo. Já osobně bych sem asi TZ neumístil, není tu nic k vidění.
 
jarda
: bártíci-
z tohoto pohledu máte samozřejmě pravdu! vím o daleko významějších místech, která dosud známku nemají. ale možná, že se tady časem všechno zlepší a známka bude zasloužená!!! kdo ví???
 
Bártíci
Jardo!!
OK!! Tak prodej byl bez problémů... Kromě těch, co nemají možnost se "utrhnout" v pracovní době a jezdí o víkendech.... Ti o TZ přijdou! Ale co Tvůj názor na známkové místo?? Byl jsi na prohlídce zámku? Co výzdoba? Osazení interiéru? Fresky? Zámecká zahrada? Já vím, jsem uštěpačný, ale prostě tohle místo si TZ NEZASLOUŽÍ!!!!!
 
jarda
No já musím pracovníky ObÚ pochválit! ačkoliv jsem dorazil až po pracovní době a paní, která prodává známky byla na školení, tak mi známku ochotně prodal jiný zaměstnanec! to se jen tak nevidí!!!
 
Bártíci
Copak je?
No tak lidé!!! Pročpak nepíšete své poznatky jak je to turisticky zajímavé a okouzlující místo? Ono asi kromě nepořádku ve vesnici není o čem psát, že? Jezdím tamtudy denně afakt na tom nic okouzlujícího nevidím. Kromě strachu o podvozek na těch místních příkopech co tomu asi říkají silnice... Zámek je perfektní co? Ta výzdoba, interiéry, otevírací doba.... Tak pište!!! Tohle místo se Rýmařovu vydařilo, že??
 
Bártíci
Jo a ještě něco...
Zámek je nepřístupný, leč pro opravdu neodbytné turisty kteří se mermomocí budou chtít nechat unášet ničím v interiérech, slíbila pracovnice (jo, tohle je pozitivum, paní byla velmi milá a ochotná!!! Aspoň něco hezkého!) úřadu, že je možné po telefonické dohodě menší skupinku provést. Je pravda že zámeček je nově opraven, ale minulá desetiletí jej poškodila natolik, že v moci úřadu není šance zámek nějak obnovit či vybavit. Ale snaha o opravu zámku je znát! Telefon na úřad psát nebudu, může se měnit, vyzkoumejte si ho na webu Osvračína.
 
Bártíci
Poznatek k známkovému místu
Marně se snažím přijít na to, co o tomto místě napsat zajímavého... Nenapadá mne absolutně nic proč tam zavítat a čím se kochat kromně koupě známky. Své jsem napsal při hlasování o TZ a tz stejně prošla. Nic víc ode mne nečekejte..... Snad někdo jiný, my fakt nevíme. Jedině snad okolí. Severovýchodně je u Kanic moc zajímavá zřícenina hradu Netřeb s obrovským množstvím starých tisů. :-(
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2788 Turistických známek
2693 Výročních TZ
278 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek