Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1530 - Ozubnicová žel.trať Tanvald - Kořenov


Popis

Trať vede v obtížných podmínkách a vyžadovala mimořádná technická řešení. Dnes obdivujeme romantické střídání tunelů a mostů, hlubokých zářezů i vysokých náspů. To vše je zasazeno do panoramatu Jizerských hor a Krkonoš.

Mapa

Navštívil jsem Ozubnicová žel.trať Tanvald - Kořenov

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Informační centrum Kořenov
Toto místo prodává také turistickou známku
Při jízdách zvláštních vlaků, muzeum Kořenov
Toto místo prodává také turistickou známku
Penzion Rotunda, Harrachov 609
Toto místo prodává také turistickou známku
Ski Chata Špičák
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, Krkonošská 629, Tanvald
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
TECHNICKÉ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Liberecký kraj/Jablonec nad Nisou
Poloha:
50°44'34"N 15°18'38"E
Hodnocení:
2.6
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1530 - Ozubnicová žel.trať Tanvald - Kořenov
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1530 - Ozubnicová žel.trať Tanvald - Kořenov


08.10.2023 - dostupná bez problému
23.08.2023 - dostupná bez problému
24.03.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Holger Kraftzig
Holger Kraftzig
TZ
TZ im Informationscentrum in Korenov gekauft
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra v Kořenově.
 
René Pietschmann
René Pietschmann
TZ
Známka koupena v IC Tanvald.
 
Václav Toth
Václav Toth
TZ
Známka zakoupena v IC Kořenov. Kam jsme přijeli vlakem z Tanvaldu sice už moderním ale po stejné trati. Starou zubačku si chce ohlídat kdy jezdí.
 
Eva Rosenbergerová
Eva Rosenbergerová
21.7.2019
Známku jsme koupili v IC Kořenov.
 
Petra Křečková
Petra Křečková
Dostupná
Pěkný výlet - doporučujeme
 
Rumburak
Určitě se projeďte
jedinou normálně rozchodnou ozubnicovou tratí v ČR Tanvald-Kořenov-Harrachov. Můžete navštívit Muzeum ozubnicové dráhy ve stanici Kořenov, kde se dovíte mnoho zajímavého z historie této unikátní trati, a k návštěvě doporučuji i obnovenou Výtopnu, která po zřícení střechy prakticky vstala z mrtvých. Razítka, známky, vizitky a jiné sběratelské předměty včetně občerstvení k dostání v hojném výběru.
 
aja
za 35,-
Ve výtopně za 35,-. Dostupná i v muzeu na nádraží.
 
Michal L. Jakl
Prázdninový výstup na Bílou skálu
V sobotu 2. 7. 2016 od 10 do 14 hodin setrvává kontrola na vrcholu na Bílé skály (964 m n. m.) v rámci široké akce ,,Vystup na svůj vrchol, aby potvrdila účastníkům prvního ročníku hvězdicového z libovolného místa konaného Prázdninového výstupu na Bílou skálu razítkem zdolání vrcholu. Po vyplnění přihlašovací karty dostane úspěšný účastník výstupu za poplatek 20,- Kč na nedaleké Turnovské chatě (Příchovice 1208) od 10.30 do 15.00 hodin vydán vkusný pamětní list. Na trase od Bílé skály k Turnovské chatě v tom čase jsou přichystány různé soutěže pro děti! Další informace poskytuje pan Josef Jirouš na telefonu: 723 246 942! Dále doporučujeme návštěvu pamětihodností Pasecka (Památníku zapadlých vlastenců etc.) i Příchovicka (vojenský bunkr z I. československé republiky, rozhlednu Štěpánku na vrchu Hvězda etc.).
Kdy: 2.7.2016 10:00 - 2.7.2016 15:00
Kde: Bílá skála v Pasekách nad Jizerou nad Rejdicemi
Pořadatel akce: Klub českých turistů Vysoké nad Jizerou
Další zdroje: www.kct.cz
 
MARTIN PŘIBÍK
MARTIN PŘIBÍK
aka magipriba
V IC v Kořenově (výrazná zelená budova hotelu) stále v pohodě k dostání TZ TESAŘOVSKÁ KAPLE, ROZHLEDNA ŠTĚPÁNKA i OZUBNICOVÁ TRAŤ TANVALD - KOŘENOV. Super místo pro nákup dalších suvenýrů. K tomu velké množství propagačních materiálů zdarma.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Zubacka
Známka v IC v Kořenové, otevřeno 9-17
 
Libor Marek
Libor Marek
22.07.2014
Ačkoliv jsme vlakem projeli z Tanvaldu do Kořenova, samotné zubačky si moc neužijete (snad jen v rámci nostalgických jízd cca. 1x měsíčně), impozantní je pouze závěrečný dlouhý tunel před Kořenovem (pan strojvedoucí nechal va vagonu zhasnuto, děkujeme). Lepší představu si uděláte v malém muzeu na nádraží v Kořenově, kde jsme i zakoupili TZ.
 
KamPa
úterý
TZ v prodeji v muzeu na nádraží v Kořenově,ale i v motorestu v Příchovicích,kde se nachází infocentrum.
Muzeum nyní v letní sezóně t.j.od VI. do IX.otevřeno denně 1O-17 hod.
Muzeum se nám líbilo,je sice malé,ale poučné a zajímavé.
 
libor
Známka koupena v muzeu na nádraží v Kořenově. Otvírací doba muzea opsaná ze dveří. Červen-září 9-17 hod.
 
hlodavec
7.7.2012 jsem navštívil velkou akci 110 let zubačky na nádru Kořenov.Lidí jak psů a TZ......není.Paní v pokladně muzea mi řekla že to mám zkusit za dva až čtyři týdny.Věru užitečná informace pro někoho kdo to má dost daleko.Zkusil jsem i barový vůz v jednom z historických vlaků kde byl i prodej drobných upomínkových předmětů.TZ měli jedinou...na můj dotaz jestli mi tedy prodaj tu jednu jedinou mi obsluha nakvašeně sdělilka že ne,prý je tam na ukázku(sic!!).Takže to shrneme...turisticky takto exponované místo je uprostřed sezony známekprosté a já začínám litovat že jsem si před lety s TZ vůbec něco začal.
 
Jirka
Známka koupena 9. 6. v muzeu zubačky na nádraží v Kořenově. Expozice je velmi zajímavá, doporučuji. Měli jsme štěstí, právě ten den jezdily i historické ozubnicové vlaky.
 
Renda
Známka dostupná v IC Kořenov.
 
Jarda
TZ na nádraží v Kořenově
Nenechte se zmást umístěním TZ na mapě stejně jako já, muzeum je na nádraží v Kořenově nikoliv v Tanvaldě, moc příjemná paní v muzeu, vstup 30Kč a k dostání i nějaké malé občerstvení.
 
Martin
Tak tentokrát bez kamarádky a při čekání na vlak zpátky do Tanvaldu jsem si muzeum prolezl takříkajíc fotku po fotce, exponát po exponátu a skláním se těm, co muzeum dali do kupy a provozují. Ta trať je natolik zajímavá a má tak bohatou historii, že existence muzea je jen logická a nevyhnutelná záležitost. Škoda jen zbořené výtopny naproti, to by stálo za to tu opravit a vystavovat zde lokomotivní exponáty...
 
Martin
V rámci běžkařského výšlapu na Jizerky jsme s kamarádkou provedli letmou prohlídku muzea. Letmou proto, že nás kapánek tlačil čas, abychom stíhali cíle, které jsme si naplánovali. Takže příště budeme důkladnější. A potvrzuju slova zubačky, známek je v muzeu dispozici dost a dost. Stejně tak i vystavených fotek a exponátů. Martin
 
Muzeum ozubnicové dráhy
Zimní sezona zahájena!
Muzeum ZUBAČKY v Kořenov zahájilo druhou zimní sezonu.Otevřeno:Úterý až Neděle od 10 do 16 hodin.do 28.března 2010.Turistické známky jsou připraveny pro Vás, těšíme se na vaši návštěvu!Vaše zubačka
 
lenka
krásný výlet
Známku jsme koupili v Kořenově na nádraží, jeli vlakem do Smržovky /13:59/, vyšli na Vyhlídku nad Smržovkou asi 1,5km, v pohodě to zvládly i malé děti, pak si na náměstí v cukrárně dali zmrzku a v 17:18 jeli zpátky do Kořenova.Trať je pro děti zážitek, tunely, mosty, skála na Vyhlídce taky, takže bezva výlet.
 
Muzeum ozubnicové dráhy
INFORMACE
Muzeum ozubnicové dráhy v Kořenově (vstup z nástupiště) je v letní sezoně 2009 otevřeno každý den od 9.00 do 17.00 hodin. Vstupné je 30Kč, zlevněné 20kč. Turistické známky jsou pro Vás připraveny stejěn jako velké množství pohledů, brožur ale i triček.
 
milionovej_kluk
Známka
Známku jsem bez problémů koupil v pokladně na nádraží v Tanvaldě.
 
magipriba
Znamku momentalne nelze sehnat. V Tanvalde v pokladne ji nemaji,pokladna v Korenove je z provoznich duvodu uzavrena,muzeum otevira az v cervnu...
 
vláďa
Známek mají dostatek v muzeu na nádraží v Kořenově. Celou trať se určitě vyplatí vlakem si projet. Krásná příroda Jizerských hor a cestou dvě unikátní stavby. Skoro kilometr dlouhý polubenský tunel a 110 metrů dlouhý viadukt přes Jizeru. I v muzeu samotném je toho dost k vidění. Nás nejvíce zaujaly fotografie a dokumenty ze stavby železnice samotné. Muzeum otevřeno celoročně od 10 do 16 hodin kromě pondělí.
 
oblak
Turistická známka dostupná také v pokladně žst. Tanvald. Muzeum je v Kořenově otevřeno již krom pondělí denně od 10 do 16 hod.
 
pepa
Zklamání
Jsem z Tanvaldu a dnes jsem se rozhodl, že si dojedu do Kořenova pro známku Zubačky, ale byl jsem zklamán. Známky jsou vyprodány a pán nás odkázal na výpravčího v Tanvaldě. Tam jsem zjistil, že známky budou zase až příští rok v květnu !!!! až se opět muzeum otevře takže známka bude 7 měsíců nedostupná. Nevím proč se známka nedá koupit i dole v Tanvaldě v době kdy je muzeum zavřené a když tam zubatka začíná.
 
ZHOR
MUZEUM
Doponím paní Alenu, Muzeum je otevřeno do KONCE září káždý den od 9 do 17 hodin, obsluha muzea na vyžádání po muzeu provede, nejasnosti objasní:-)
 
Alena
Známek dost, vstupné přijatelné. Muzeum je malé, bez průvodce pouze s popisky na nástěnkách a u exponátů, ale určitě stojí za shlédnutí. Otevřeno každý den.
 
Zhor
Zubačka
Shánite-li novou turistickou známku Ozubnicová dráha Tanvald - Kořenov No 1530 navštivte Muzeum ozubnicové dráhy v Kořenově na nádraží. Jinde zatím není k dostání. :-) www.zubacka.cz
 
Béďa
Našel jsem v Kořenově ÍČKO, ale čuměl jsem akorát na ceduli na dveřích, že fungují až od 29.června. Za tu chvíli co jsem tam byl, tak se to tam silně hemžilo turisty různých národů kteří též chtěli navštívit ÍČKO.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2879 Turistických známek
2810 Výročních TZ
287 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek