Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1597 - Památník Františka Palackého v Hodslavicích


Popis

Rodný domek Františka Palackého byl postaven jeho otcem Jiřím v roce 1796, jak je uvedeno na jižním štítě budovy a zřídil zde evangelickou školu. V roce 1978 byl prohlášen národní kulturní památkou.

Mapa

Navštívil jsem Památník Františka Palackého v Hodslavicích

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Památník F. Palackého, Hodslavice
Toto místo prodává také turistickou známku
Obecní úřad Hodslavice
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
PAMÁTNÍKY
Kraj/okres:
Moravskoslezský kraj/Nový Jičín
Poloha:
49°32'19"N 18°1'25"E
Hodnocení:
2.727
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1597 - Památník Františka Palackého v Hodslavicích


17.08.2021 - dostupná bez problému
21.07.2020 - dostupná bez problému
19.08.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Milena Holubová
Milena Holubová
TZ
Zavreno, nemoznost se dovolat pruvodci - nezvedal telefon, asi prave ze byla nedele. Clovek je tu pres pul republiky a smula. Zajem o navstevniky nula.
Na webu muzea pritom oteviraci doba 10-16.
 
Vlaďka Macháčková
Vlaďka Macháčková
Tz
Známka zakoupena na obecním úřadu
 
Pavlína Plušková
Pavlína Plušková
Památník F.Palackého
Památník je sice uzavřen,ale hned vedle v OÚ jsem známku zakoupila.Taky dřevěný kostel,který je hned vedle sebe stojí za zhlédnutí ;)
 
Jiří Vaníček
Jiří Vaníček
zavřeno
Z důvodu probíhající rekonstrukce je Pamántík Františka Palackého v Hodslavicích do 31. 8. 2017 uzavřen. Děkujeme za pochopení.
 
Eva Kunešová
Eva Kunešová
TZ
Památník zavřený. Paní Kramolišová z domku č.401 zemřela a její dcera TZ neprodává.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
23. 10. 2015
Památník i rodný dům je kousek od rušné silnice, což tomuto místu velmi škodí. Známku koupíte v domu č. 401, a taktéž dělají i prohlídku rodného domku.
 
Jirka
1.6.2012...známka bez problémů k dostání přímo v památníku, ale museli jsme zazvonit u paní Kramolišové v domku č.p.401, která velice ochotně nám šla otevřít a podala zajímavý výklad.
 
Michal
Památník zavřený na telefon nám nikdo nereagoval a nebo vypínal a v domě kde jsme měli zvonit tak nejspíš někdo dělal že není doma. No prostě opět škoda kilometrů:-(
 
Iva
Stačí ujít pár metrů vlevo okolo muzea a zazvonit přijde velice ochotná paní, která ptodá TZ i bez prohlídky. My jsme na ni šli a nelitovali, paní měla vyčerpávající informace. Naproti přes silnic nad parkovištěm se nachází krásný kostel.
 
Roman
Tak proč sem sakra nenapíšete aspon nějakou orientační otvírací dobu???
 
Zilin
Památník byl okolo deváté zavřený, nicméně samotná TZ se dá sehnat vedle na Obecním úřadě za 25,- Kč. Kdybych moc chtěl, dala by se TZ koupit i přímo v památníku, ale to vyžadovalo návštěvu nedalekého domu č. 410 a prohlídku, ale na to jsem neměl čas...
 
jirkacek
Památník a kostely
Památník jsme navštívili v sobotu o prázdninách , kdy by měl být určitě otevřen alespoň do 15 hodin. Jinak jen po telefonické domluvě , anebo musíte mít štěstí a trefit se správně do otevírací doby. Známka koupena v památníku , dostali jsme i razítko.Expozice zajímavá - dvě místnosti - dostali jsme i mluvený výklad - vše na jedničku.U památníku zajímavý dřevěný kostel , u parkoviště druhý zděný.Pořídili jsme fotky , které spolu s dalšími informacemi najdete na www.turistika.cz , vyhledejte uživatele jirkacek a moje turistické cíle.
 
Naďa
Hezké místo, hezký dům, kostelík i okolí, kousek dál za obcí je přírodní koupaliště Kacabaja a o pár metrů dál na kraji lesa jsou 3 prameny říčky Zrzávky, zajímavé tím, že dva 4metry od sebe vzdálené prameny mají každý jinou konzistenci vody!!! Známku jsme však nesehnali, obec zavřená, na prohlídku jsme se nedozvonili. Bylo by vhodné umístit známku do protější hospůdky přes cestu vedle parkoviště!!!! Tam je přeci jen častěji otevřeno!!!Umístěte, PROSÍM i za ostatní sběratele, TZ i na jiné místo. Okolí je krásné, ikdyž se občas nezadaří navštívit rodný dům F.P.
 
Pavel Lasztovicza
museum
Můseum bylo zavřené a průvdkyně nebyla doma.Tak jsme šly na matriku a tam známku měly.
 
zdena
Dostupnost známky.
Paní sekala trávu,ale naštěstí začal štěkat pes ,takže nám otevřela,vzala nás na prohlídku domku/podala opravdu vyčerpávající informace/.Jinak je to hezké místo včetně kostelíka,fojtství.Jediný rušivý element je velmi rušná hlavní silnice a pro nás vlakové turisty daleko od zastávky.
 
Lukáš Šrámčík
Byl jsem tam a v pohodě. Sice už měli zavřeno po sezóně, ale paní průvodkyně ochotně šla a vpustila mě dovnitř. I známku prodala :-)Jen se pokud není na brance řetěz, se musí jít až do zahrady a zvonit na hlavních domovních dveřích.Mají podle štěkotu nějaké větší plemeno psa, proto ta poznámka o brance.Průvodkyně je již starší paní, takže pomalu s úsměvem.
 
Pavlina
Cttěla bych se podělit o dnešní pokus o dostání turistické znánky a o prohlídku na dveřích je napsáno že máte zvonit na domku č.401 u paní Kramolišové tam dostanete klíč i známku 3x jsem tam ráno byla o zvonek se můžete opřit a nikdo vám neotevře ,dost dobře nechápu proč není známka vedle v hospodě ta byla otevřená .Jaký má tahle známka smysl když se k ní nedostanete!!!!!
 
BART
F.P.
Divím se , že se k této památce nikdo ještě nevyjádřil.Pěkný památník , škola , dřevěný kostelík , staré fojství , rodný dům F.P. ve kterém je TZ a to vše vedle sebe. Všem doporučuji...............
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek