Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 321 - Památník Terezín


Popis

Původně barokní vojenská pevnost, smutně proslulá jako koncentrační tábor židů za Druhé světové války.

Mapa

Navštívil jsem Památník Terezín

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Památník Terezín
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
VÁLEČNÉ PAMÁTNÍKY
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Litoměřice
Poloha:
50°30'49.97"N 14°9'53.53"E
Hodnocení:
2.901
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 321 - Památník Terezín
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 321 - Památník Terezín


01.07.2023 - dostupná bez problému
31.05.2023 - dostupná bez problému
06.05.2023 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z Rýmařova.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Terezín
Perfektní výklad na úrovni, dokázala jsem si představit, jak šílené to zde muselo být. Součástí jsou i výstavy a kino. Fotografovat se smí a dokonce jsme byli vpuštěni i se psy - samozřejmě byli v batozích. Parkoviště před památníkem za 100 Kč/den, ale když popojedete o pár metrů za něj do automuzea, můžete auto nechat tam, bez poplatku.
 
wenzel
Terezín
Navštívili jsme prohlídkový okruh Malá Pevnost, prohlídku mohu doporučit, i když menší děti asi příliš nepochopí. Součástí okruhu je také průchod asi 500m dlouhou podzemní chodbou. Také hřbitov vedle aleje je hezky upraven a stojí za zastavení se. TZ dostupna v suvenýrech za průchodem a pokladnou.
 
Pavel Novák
TZ
TZ dostupná bez problémů. Vysoké vstupné nás neodradilo a dobře jsme udělali. Počasí bohužel nebylo příliž vhodné, ale naštěstí se uvnitř dalo kupodivu daleko lépe dýchat než v tom parnu venku. Jinak emotivně dost silný zážitek. Doporučuji tuto návštěvu každému. I když mladším dětem to asi ještě moc neřekne. My už máme skoro "dospěláky" (16 a 12let) a i pro ně to bylo dost otřesný (myšleno co se za druhé války dělo ne prohlídka). Bohužel jsme již nestihli prohlídku podzemních chodeb a nových výstavních prostor ve městě + automuzeum. Tak snad někdy příště. Vstupenku jsme měli velkou a tak to trvalo skoro celý den.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
TZ zakoupena v suvenýrech Malé pevnosti, ale je bez problémů dostupná i v ostatních muzeích (Muzeum ghetta a Brandenburská kasárna). Prohlídka úžasná, i když na jeden den projít vše a přečíst vše je velice náročné. Terezín zajímavý, i když neblahá historie je znát.
 
18.10.2014
Vztupné nás ani trochu nepřekvapilo plus mínus jako všude na podobných památkových místech, do jedno objetu to bylo dražší, ale pokud člověk koupil do všech 3 vyšlo to jen o něco málo víc. Opravdu stojí něco takového, alespoň jednou za život vidět. Samotné město je opravu hodně pěkné a zajímavé. A hlavně si připomenout čeho všeho je člověk vůbec schopný. S parkováním jsme neměli sebemenší problém, parkovali jsme hned kousek před Malou pevností a nic jsme neplatili.
 
Vojtěch Janský
Vojtěch Janský
Re: škola nebo rodina
Krásný příspěvek.
 
 Bartošovi
Bartošovi
škola nebo rodina
Měl jsem to štěstí, že jsem Památník Terezín navštívil coby učitel se svými studenty. Vstupné pro školní výpravy činí 90 korun na osobu, kompletní celodenní exkurze. Když jsem viděl ceny "normálního" vstupného, ptal jsem se sám sebe, jestli bych sem za ty prachy tahal svoji rodinu, až mi děti trochu povyrostou. Ale vzápětí jsem si odpověděl - tahal. I přes vysoké vstupné a absenci rozumných možností se najíst a pod. Je pravda, že by vstupné mohlo být nižší, na druhou stranu podobné peníze dnes člověk, byť se skřípěním zubů, zaplatí třeba i při návštěvě zoologické zahrady, má-li hodně dětí jako já. A do zoologické zahrady jde běžná česká rodina minimálně jednou dvakrát do roka. Do Terezína stačí zajít jednou, tento zážitek je na celý život. A rozhodně je třeba si připomínat, jakých hrůzných věcí je člověk schopen a jaké máme ohromné štěstí, žijeme-li ve svobodě a míru. Málo si toho vážíme...
 
Radka
Drahota
Dobrý den, známku jsme sehnali bez problémů, co nás ale zarazilo bylo "lidové vstupné". Pro dva dospělé a jedno dítě by nás vstupné přišlo na 580 Kč, parkovné 70 Kč, fotografování dalších 50 Kč, tak jsme se chvíli rozmýšleli jestli jít nebo nejít - chtěli jsme se alespoň trošičku porozhlédnout, když v tom na nás začala bušit nepříjemná paní u okénka, protože jsme asi o metr překročili přepážku. Takže bylo rozhodnuto, odešli jsme a za ty peníze, které bysme tu nechali, jsme navštívili nádherný hrad Hazmburk, hrad Kokořín a ještě nám zbylo na oběd. Holt některé památky nejsou dělané pro Čechy, i když v Česku jsou a je lepší sem nahnat německé a jiné školáky, které to určitě hodně zajímá...
 
Jirka Liška
25/07/2014
Dnes jsme s manželkou navštívili Památník Terezín. Vstupné pro oba 420. Cena se mi zdála vysoká, ale po prohlídce jsme nelitovali vynaložené peníze. Strávili jsme tam asi 3 hodiny. Je tam dost galerií a výstav i ke koncentračnímu táboru Litoměřice a i něco málo z původního budování pevnosti. Nečekal jsem, že nás to tak "pohltí". Je děs, co se dělo ještě v nedávné době. Jen mě mrzí, že jsem dříve nečetl diskuzi a nezajel na parkování do automuzea. Chtěl jsem se tam po návštěvě Památníku ještě zastavit, ale času bohužel nezbývalo tolik, tak snad příště.
Muzeum Getha ve městě již nebylo tak poutavé. Kolumbárium jsem ani nenašel. Ale i tak jsem odjížděl z Terezína dosti poznamenán. Návštěvu určitě doporučuji všem. Jen sad asi není třeba kupovat vstupné na vše. Plně dostačuje vstupenka pouze do Malé pevnosti za 170 Kč na osobu.
 
Libor Marek
Libor Marek
01/03/2014
Souhlasím s níže euvedeným příspěvkem Pavla Strádala. Vstup do Památníku Terezín pro rodinu 420 Kč, vč. návštěvy muzea ghetta a Magdeburské kasárna (ty jsme však neshledali nijak zvlášť přitažlivými), samotná prohlídka památníku však stojí určitě za to. TZ dostupná jak v ssuvenýrech v památníku, tak v muzeu, tak i v kasárna, bohužel 1669 Pevnost Terezín v So nedostupná (IC zavřeno).
 
Pavel Strádal
parkovné
Rada pro všechny budoucí návštěvníky:
pokud se chystáte do Památníku, tak jeďte do automuzea. Je hned vedle parkoviště Památníku. Pokud navštívíte automuzeum, tak je tam parkovné zdarma.
Vstupné je 50 Kč za osobu. Tak je to lepší zaplatit 50 a ještě něco vidět, než platit na parkovišti Památníku 70 Kč a nevidět nic.
Navíc automuzeum stojí za návštěvu. Mají tam i občerstvení a příjemnou obsluhu :)
 
Jarda
TZ č. 321 dostupná bez problémů.
 
Jarda
Nebudu se rozepisovat, ale jen tolik: odradilo nás vstupné, které je 210Kč.
 
Evík
Vstupné 210 se mi nezdá předražené, z něčeho se provoz platit musí, jen ta fotografická licence za 50 by asi být nemusela, parkoviště s automaty za 70 je ale kapitola sama pro sebe, tam se žádný zaměstnanec neplatí. ZERO - v Osvětimi se sice neplatí, ale pouze prohlídka bez průvodce a to mi nepřijde jako dobrá varianta, když jede někdo tak daleko jako třeba já. No a s průvodcem to bylo něco kolem 300, musely jsme si měnit zlotý, takže nevim ted přesně kolik to bylo
 
Veselka
To ještě není všechno
Cena vstupného ještě není zdaleka vše, co musíte zaplatit, pokud chcete navštívit památník. Ve městě těžko zaparkujete a na centrálním parkovišti před vstupem po Vás budou chtít dalších 70!!!! Kč. To je hnus, to je hnus Kelišová.
 
Zero
Terezínský památník určitě stojí za to navštívit, aby člověk na vlastní oči spatřil zdejší drsnou realitu poměrně nedávné minulosti. Co mne ale zarazilo bylo vstupné 160 kč za vstupné mi přišlo docela dost a hodně lidí si zřejmě návštěvu rozmyslí (tedy našinců, v památníku byla ze všech stran slyšet němčina...) Zvláště třeba v porovnání s památníkem v Osvětimi - Březince, kde se vstupné nevybírá.Prostě a jednoduše se mi obracel žaludek z toho, jak někdo nestydatě rýžuje na lidském utrpení.
 
:-)
Re:
Názor kreténa...
 
Zuzana
Malá pevnost je velmi silný zážitek který budu mít v hlavě zřejmě ještě hodně dlouho. Myslím že tohle by měl vidět každý. TZ zakoupena na parkovišti v obchůdku se suvenýry, ale dostupná byla i uvnitř pevnosti.
 
Lukáš
TZ je dostupná u pokladny bez problémů za 25,-
 
AFIk 2811
Byl jsem v Malé Pevnosti již počtvrté a pořád odcházím s velice silným zážitkem. Člověk se nestačí divit jaká zvěrstva se páchala. A taky jsem se nestačil divit nad chováním německých turistů. Starší lidé meli úctu a styděli se za to co generace před nimi napáchala za zlo. A moje generace ( 18 - 20) neměla absolutně potuchu co se dělo a neměli žádnou úctu. Problém je, že kolikrát ani mladí Češi o tom moc nevědí.A jinak TZ byla dostupná v suvenýrech v Malé pevnosti a v Muzeu ghetta.
 
Eliška Pekárková
Úžasnéééé??? Spíše smutné...
Nevím, zda se dá říci, že je to úžasnéééé.. ale určitě čekejte od návštěvy silný zážitek na několik let, ne-li na celý život. Já tam byla prvně před pěti lety. Včera jsme jeli kolem s přítelem a rozhodli jsme se pro návštěvu, jelikož on toto místo ještě nenavštívil. Už cestou kolem "hřbitova" jsem měla sevřené srdce a bohužel jsem nesebrala odvahu na prohlídku. Je to zkrátka výlet na cca půl dne a celou prohlídku nevidíte nic hezkého... Ale i tak návštěvu doporučuji!!!, počítejte však se silným zážitkem.
 
Nikola
Užasnéééé
Včera jsme s rodinkou navštívili Terezín, sice bylo šílené vedro, ale moc se nám tam líbilo..:) rodinné vstupné stojí 400Kc a můžete se podívat všude..:) TZ k dostání v malé pevnosti v suvenýrech a také v muzem Ghetta..:) Doporučuji..!!!
 
vláďa
Kdo chce Terezín navštívit, doporučuji mu rezervovat si na to celý den. Po návštěvě v Malé pevnosti, kde jsme zhlédli i film o Terezíně jsme navštívili i pietní místo u řeky Ohře, muzeum ghetta, Magdeburká kasárna a okolo železniční vlečky, odkud byly vypravovány transporty smrti do vyhlazovacích koncentračních táborů jsme se dostali ke kolumbáriu, ústřední márnici a obřadním síním. Nakonec jsme si nechali prohlídku židovského hřbitova a na něm stojícího krematoria. Velice silný zážitek, který stojí za celkové vstupné do všech objektů v hodnotě 200,-Kč. TZ k dostání na všech námi navštívených místech.
 
obrik
silný zážitek
Tak minulý týden jsem s dcerou navštívil městečko Terezín. Je to neskutečně silný zážitek. Prošli jsem si nejen Malou pevnost, ale i další místa v Ghettu. Veškerá místa jsou velice vkusně a pečlivě upravena. Sám bych na tom nezměnil jedinou věc. Vřele doporučuji k návštěvě.
 
Honza
Tak dneska jsem byl v pevnosti snad jediným návštěvníkem. Průvodce jsem měl sám pro sebe, a mohl jsem nasát tu pochmurnou a studenou atmosféru místa. Jinak jsem zapoměl koupit známku v pevnosti, ale nebyl problém jí dostat ani v kolumbáriu. Starší verzi jenom s malým lístečkem dokonce za 20,-
 
Honza
Když procházíte pod sprchami,je to hodě divný pocit...
 
Pinďa
V muzeu ghetta
TZ v muzeu bez problémů. I razítko jsem dostal. Jinak samotný Terezín je po odchodu armády trochu jako město duchů. Chtělo by to peníze a dobrý nápad. Třeba tam umístit olympijskou vesnici. Do Letňan je to po dálnici slabou půlhodinku a veslařský areál v Račicích je za rohem.
 
Iva
TZ meli v Male pevnosti i v Museu ghetta vyprodane. Sehnali jsme ji az v M. kasarnách.
 
tourista
malá pevnost
je to tam celkem zajímavé akorat se mi nelíbylo co se tam dělo . turistickou známku jsem si koupil za 25kč v suvenýrech.
 
Klárav
V Terzíně jsem byla již několikrát, jen přítel tam nebyl a proto jsem vyrazili na celodenní výlet. Vstupné bylo opravdu předražené. O průvodcích se paní v pokladně vůbec nezmínila. Informovala nás o tom anlgická průvodkyně a poradila, ať se připojíme ke školní skupině. Prohlídka malé pevnosti, ale i celého města stojí opravdu za to, jen na Vás bude působit atmosféra prostředí, která není zrovna veselá.
 
Jana
Byla jsem v Terezině se základní školou,návštěva mě uchvátila. Vyrazili jsme s přítelem na další návštěvu.Zarazilo nás předražené vstupné a málo průvodců v Malé Pevnosti.Poslali nás na prohlídku jen podle plánku.To mě docela mrzelo každý cizinec průvodce měl byla bych ochotná i na výklad zkušeného průvodce počkat.Prošli jsme také celé město a nasáli tragickou atmosféru.
 
Miri
Nemám slov...Byla jsem tam celý den a přesto jsem nestačila všechno projít tak podrobně, jak bych chtěla. Je to hodně zajímavé. Musím tam jet znova a každému bych doporučila, aby se tam jel podívat. Takhle se to popsat nedá. Terezín ve mně zanechá jistě zážitky hodně dlouhou dobu.
 
Dav
...
Terezín je úžasné místo, vřele doporučuji. Známky v Malé pevnosti ani v Muzeu ghetta momentálně vyprodané, prý jsou objednané. Podařilo se nám je sehnat v krematoriu, které je, spolu s hřbitovem, mrazivou tečkou za půldenní prohlídkou.
 
Tatík
Opravdu návštěva na celý den,pak se dá přežít i ta cena vstupného.Kasematy v délce asi 500 metrů osvětlené elektřinou nejsou tak dobrodružné jako v Josefově se svíčkami,za shlédnutí stojí dokumentární filmy v kině.Ale kromě Malé pevnosti je tu ještě Muzeum ghetta,Magdeburská kasárna,pietní místo u Ohře...Turistických známek dostatek v suvenýrech v Malé pevnosti.
 
Sucho23
Město se zvláštní atmosférou.
No v Terezíně jsem byl se třídou na dvoudení exkurzi.Město je hezké a vzbuzuje ve vás respekt.Třeba já bych tam nehodil na zem papírek.Spojuje ho smutná a strašná historie. Známka stála 20 kč a všem doporučuju jsem zajet. SUCHO23
 
Michaela
Skutečně to stojí za návštěvu. Také doporučuji prohlídku s průvodcem. Naše paní průvodkyně byla skvělá a opravdu jsme se dozvěděli spoustu věcí, které jsme buď nevěděli, nebo byly hodně zajímavé. Vstupné je sice vysoké, ale vyplatí se. Co se týče parkování, lze na něm ušetřit. Míst k parkování mimo vyhrazené parkoviště je spousta. Můžu říct, že návštěva Terezína ve mně zanechala nezapomenutelné vzpomínky.
 
Filip a Ája
Opravdu stojí za shlédnutí. Doporučuji nejdříve navštívit GHETTO, kde se dozvíte opravdu mnoho z historie a
při návštěvě dalších míst je pak spousta věcí srozumitelnějších a více to do sebe zapadá. Informace jsou zde
na tabulích v podobě různojazyčného textu doplněné fotografiemi. Pokud si dáte opravdu záležet a všechno si
důkladně přečtete (doporučuji), strávíte zde hodně času. Expozice je doplněna o videa ve formě výpovědí
pamětníků, kteří tím vším prošli.V suterénu této budovy se nachází model města Terezína a výstava obrazů.
Také je zde možnost kina s promítáním dokumentu o městě.Poté jsme navštívili Magdeburská kasárna.Při
příchodu do 1. patra vás šokuje dokonalé nastínění tehdejších podmínek v podobě dobově zařízeného pokoje pro
vězeňkyně, jenž opravdu bere dech a je vyobrazen do posleddního detailu. Následuje galerie divadelní tvorby v
táboře a poté následuje rozsáhlá sbírka obrazů.Dále následuje místnost, která vám ukáže, že i v těchto
strašlivých podmínkách lidé dokázali hrát divadelní hry. Na požádání nám paní z pokladny ochotně otevřela i
nádvoří.Dále jsme navštívili Kolumbárium.Je to místo, kde byly shromažďovány krabičky a papírové sáčky
s popelem mrtvých.......Poté jsme se dostali na hřbitov, který je spojen s krematoriem, ale jelikož byla
sobota, krematorium bylo zavřeno. I přesto toto místo stojí za návštěvu a je vzdáleno jen pár set metrů od
Kolumbária.Potom jsme jeli na pietní místo, kde nacisté vysypali popel tisíců zemřelých do řeky Ohře.
A nakonec Malá pevnost.Pokud chcete ušetřit na parkovném, je zde mnoho přilehlých míst, kde
zaparkovat. Návštěvu tohoto místa doporučuji pouze s průvodcem, protože obsah brožury je jen tisícinou toho co
vám dá výklad průvodce. Při návštěvě malé pevnosti budete mít i tu možnost, projít úzkou tmavou podzemní
chodbou v délce celých 500 metrů a vyzkoušet si místnosti vězňů na vlastní kůži.Závěrem musíme říct, že
výroční turistickou známku neseženete ani na jednom z těchto míst, škoda. Budeme si o ní muset napsat. Známka
samotného Terezína by neměla být problém. Alespoň dnes nebyl.Návštěva Terezína v nás zanechá vzpomínky
nadlouho...
 
Stepanka H.
Rozhodne si nenechte ujit! Kdo ma o tuto tematiku zajem, nebude mit problem v Terezine stravit cely den. Muzei
je tu spousta, prohlidka male pevnosti s pruvodcem je perfektni... Penizku ale chteji trochu vic nez je bezne
(ale urcite to stoji za to).
 
Petr
Terezín
Návštěva rozhodně stojí za to. Na návštěvu si ale rezervujte minimálně půl dne a rozhodně jděte na prohlídku s
průvodcem.
 
Cappion
Známka za 20,-; VTZ není, ale prý snad tento týden dorazí.
 
Anny
Terezín
Momentálně zajímavá výstava "Lodní lístek do ráje" o slovenských Židech, kteří utekli v roce 1940
parníkem z Bratislavy. Chtěli se dostat do Palestiny, nicméně skončili v internačním britském vězení na
Mauritiu v Indickém oceáně, kde pět let čekali na konec války...Turistické znáky mi pán v pokladně prodal
za 20 Kč jednu.
 
Michal Kohlert
Terezín
Terezín je památka v super stavu. Známky tady mají dvě: památník terezín a 60. výročí konce 2. světové války.
Takže se vyplatí přijet.
 
Pavel & Ilona
Terezín
Navštívili jsme Terezín mimo prázdninovou sezónu, méně lidí, lepší dostupnost služeb, nicméně i nás překvapila
výše vstupného. Je vzhledem k poskytnutým službám poměrně vysoké. Jinak samozřejmě místo stojí za shlédnutí,
je potřeba si tyto věci připomínat. Známka dostupná bez sebemenších problémů.
 
Miluš
Terezín
Vzhldem k vysokému vstupnému je pevnost v dosti žalostném stavu, udržovaný je snad jen hřibitov - je to velmi
ponuré a smutné místo. Známku mají na nádvoří pevnosti v suvenýrech.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2863 Turistických známek
2789 Výročních TZ
286 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2023 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek