Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1686 - Park Boheminium Mariánské Lázně


Popis

Park Boheminium je naučně poznávací okruh s dokonalými maketami významných stavebních a technických památek České republiky.

Mapa

Navštívil jsem Park Boheminium Mariánské Lázně

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Park Boheminium, Mariánské Lázně
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum, Hlavní 47, Mariánské Lázně
Toto místo prodává také turistickou známku
Stánky u Karolininy kolonády, Mariánské Lázně
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Cheb
Poloha:
49°58'15"N 12°43'14"E
Hodnocení:
2.903
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1686 - Park Boheminium Mariánské Lázně


20.06.2022 - dostupná bez problému
30.04.2022 - dostupná bez problému
15.11.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známku jsem koupil v infocentru za 40 Kč, v areálu je ještě o dvě pětky dražší.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Park Boheminium
Krásná a originální expozice v příjemném (v našem případě nepřelidněném) lesoparku. Modely jsou detailně propracované a do prostředí parádně zapadají. Vstupné je podle mého názoru docela nízké. V parku je dětské hřiště, občerstvení a stánek se suvenýry. TZ zakoupena za 50 Kč. Parkovat se dá zdarma přímo před parkem. Vstup je povolen i se psy. Za mne opravdu pěkný relax a podívaná a všem vřele doporučuji.
 
Šárka Samková
Šárka Samková
Boheminium
Velice zdařilé miniatury,stojí za návštěvu. TZ zakoupena na pokladně. Vstupné pro dospělého 150 Kč, ve stánku moc dobré klobásy.
 
Martin Staněk
Martin Staněk
TZ
U vstupu nejdřív mi nejdříve paní řekla že je nemá, že má jenom velký, to jsem koukal a netušil jsem co myslí. Tak jí povídám takový to dřevěný kulatý, to už se paní chytla a odpověď byla, že došli. Nakonec koupeno v íčku na Hlavní
 
Jiřina Vrabcová
Jiřina Vrabcová
TZ
Pěkné místo, makety zdařilé. Jen se těším, až tam přijedu za 20 let, že bude park plný. Takhle bylo ještě mnoho a mnoho nevyužitého místa.
TZ hned v pokladně u vstupu.
V kiosku měli dobré klobásy.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
25. 8. 2015
Pro sběratele známek je tento areál maximální luxus. Makety jsou velmi zdařilé. Jsou tam většinou místa z blízkého okolí a západních čech, nádhera. U vstupu koupíte známku.
 
MARTIN PŘIBÍK
MARTIN PŘIBÍK
aka magipriba
Známka zakoupena v pokladně u vstupu. Rozlohou velkoryse pojaté dílo. Nádherné makety více i méně známých míst ČR potěší a pobaví nejen dospělé. Děti ocení několik interaktivních modelů. Aktuálně se staví přehrada Les království na Labi.Uprostřed areálu se nachází hospoda s nezvyklým druhem piva - pardubickým Pernštejnem. Prima ! Doporučuji se odtud vydat na nedalekou rozhlednu Hamelika.
 
Petr Mikš
Petr Mikš
Stojí za to navštívit.
Určitě velmi zajímavé pro malé i velké. Něco podobného bylo v Praze na Albertově, jmenovalo se to Malé království. Ale kde je Malému království konec...?
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena v infocentru
 
Václav Tauš
Václav Tauš
infocentrum Mariánské Lázně
infocentrum Mariánské Lázně
 
Petr
Miniatury
Stavby jsou pěkné a všechny ve stejném měřítku , takže si člověk může udělat představu o velikosti mezi jednotlivými objekty. Turistických známek a ostatního propagačního materiálu na pokladně dostatek.
 
Jana
Miniatury
Na miniatury se jezdíme koukat každý rok. Každý rok nás mile překvapí další miniatura. Návštěvu doporučuji. Nedaleko parku Boheminium je také obora s daňky. Krásný výlet.
 
Pavla
TZ v infocentru, ale i v pokladně u parku miniatur. Stojí za zhlédnutí, některé stavby jsou i s pohybem.
 
Milan Týfa
Turistická nálepka
Turistická známka i nálepka v infocentru se koupí dobre.Ale druhá nálepka z parku miniatur se pořídí až na místě.Cena byla ale 20 korun.Návštěva parku ale vše vynahradí.Moc doporučuji.
 
jerry720
Jen tak dál ...
Návštěva ve čtvrtek 07. 06. 2012. Přijel jsem hned na otevíračku, takže uvnitř parku skoro nikdo nebyl, davy dětí ze školních výletů se začaly valit až při mém odchodu :-) Miniatury staveb v měřítku 1:25 jsou excelentní a je skutečně na co koukat. Momentálně je jich tam čtyřicet devět a každým rokem by mělo přibýt dalších 4-5 staveb - jen tak dál. Vstupné pro dospěláka je 95 kaček, otevřeno je od dubna do listopadu každý den, v době od 10.00 h do 18.00 h, poslední návštěvník vchází v 17.30 h. Návštěvu vřele doporučuji. TZ jsem bez problémů pořídil v pokladně parku Boheminium.
 
magipriba
Známka v pohodě za 30,- v infocentru na Hlavní třídě v Mariánských Lázních. Otevírací doba íčka : denně 9 - 18.
 
Romča
Park Boheminium
Dne 3.9.2011 jsme shlédli park miniatur Boheminium. Stavby jsou krásné, skvěle udělané, moc se nám líbily. Procházka mezi nimi byla pěkná. Ovšem vstupné je docela drahé. Mají zde dostatek TZ a dalších propagačních materiálů.
 
Kleio
V pohodě...
Dnes navštíven Park Boheminium, stojí za vidění, ale myslím, že by tam těch modelů mohlo být do budoucna více. Přeci jen, za 70,- pro dospělého jsem čekala malinko víc. Pokud jedete ve velké skupině, dejte si pozor na pána u pokladny, dává málo vstupenek (přestože jste zaplatili). V těsné blízkosti je hotel Krakonoš, originál se přestavuje, Krakonoš II. naproti je v provozu. Socha Krakonoše za opravovanou budovou dostupná bez problému, stačí hotel obejít. TZ v pokladně, ale byli tam jenom 4 kusy, 2 razítka (park, město), pamětní mince (k vyražení i u vstupu). Pokud se v Mariánských lázních zastavíte, navštivte.
 
effenddy
Opravdu moc krásné modely, byli jsme nadšení!
 
vláďa
Známek mají v pokladně dostatek. Modely zajímavých staveb z celé republiky jsou moc pěkné a další se prý ještě chystají.
 
Petrklíč
Miniatury
Krásná expozice,moc pěkně vypracované stavbičky.Je opravdu na co se dívat a co obdivovat.Za jediný den je možno vidět mnoho památek a zajímavostí po Čechách na jediném místě.Návštěvu doporučujeme.
 
Natálka
Super výlet ,známku lze bez problému zakoupit u pokladny u vstupu do parku
 
Longer
Velice pěkné a doporučuji. TZ na vstupu do muzea.
 
Libor
17.06.2010 - TZ bez problémů v pokladně parku, doporučuji zejména pro rodiny s dětmi. Řadu památek jsme v příštích dnech v okolí navštívili - je pěkné porovnat skutečnost s modelem :-)
 
Julie
Známka je dostupná na Hlavní třídě v IC, dále mají TY 942 Rozhledna Dyleň ( dočasně též nepřístupná) a TZ 92 - Kladská, které se velice špatně shání tam, kde by měla být.
 
Kampa
Park Boheminium má otevřeno denně 10-17.30 hod.,ale už jen do 2.listopadu,tak pospěšte,jinak si počkáte až do dubna.Doporučuji navštívit i rozhlednu Hamelika-T.Z.č.1566,která se nachází kousek od parku.
 
Iška
Park rozhodně stojí za vidění, na své si přijdou dospělí i děti. Kromě miniaturních památek tu mají hned u vchodu model železnice, kde můžou děti ovládat mašinku, stejně tak můžou pouštět i lanovku jezdící na Ještěd a stříkat z loďky na jezírku. U restaurace si pak děti zaskáčou na trampolínách. Uvnitř restaurace jsou k vidění modely lodí.
 
mappy
Známka koupena před vchodem. Byl jsem v parku už několikrát, takže jsem si zajel jen pro známku. Známek dostatek.
 
yerry
známky
v pohodě k dostání i ve stánku suvenýrů na parkovišti u hlavního vchodu do parku, denně od 10,00-17,30hod. návštěvu vřele doporučuji-makety jsou opravdu zdařilé
 
Renata
Turistické známky jsou v prodeji v kase parku Boheminium. Na známce je vyobrazen nejstarší model parku, zámek Červená Lhota. Prohlídka parku stojí zato :-).
 
mladý Jarda
V prodeji je od 6.8.
Turistické známky jsou v prodeji od včerejška.Otevírací hodiny parku Boheminium 10.00-17.30 hod.
 
Vilda
V uvedený den jsem turistické místo navštívil. Známka ještě nebyla na světě, proto si o ní napíšu. Návštěvu doporučuji, Opravdu zajímavé.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek