Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 470 - Petřín - Praha


Popis

Jedna z dominant Prahy, ocelová rozhledna vysoká 60 metrů, napodobenina Eiffelovy věže z roku 1891.

Mapa

Navštívil jsem Petřín - Praha

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Bufet Lanová Dráha (na Petřín), Praha 5
Zlaté známkové prodejní místoToto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také stamp medaili Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Rozhledna Petřín - suvenýry, Praha 1
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Tourist point s.r.o
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ROZHLEDNY
Kraj/okres:
Praha/Praha-město
Poloha:
50°5'0.62"N 14°23'42.14"E
Hodnocení:
2.913
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 470 - Petřín - Praha
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 470 - Petřín - Praha
Obrázek č. 3, Turistické známky, No. 470 - Petřín - Praha


28.07.2019 - dostupná bez problému
02.02.2019 - dostupná bez problému
24.10.2018 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

1 2 >>
Josef Busek
Josef Busek
TZ
Petřín je moc pěkná rozhledna akorát ja tam hrozně moc lidí proto jsme na rozhlednu nešli. TZ dostupná na pokladně mají tu TZ z Prahy a dva jokery 127 výročí Petřínské rozhledny a 100 let republiky.
 
Tomáš Nebeský
Tomáš Nebeský
TZ
Zakoupena v suvenýrech na rozhledně. Dostupné i výroční známky
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Rozhledna Petřín
Známka zakoupena v suvenýrech na rozhledně.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Malá Eiffelovka.
Na Petřín doporučuji vyjet pozemní lanovkou, platí do ní lístky z MHD, a je to sice krátký, leč zajímavý zážitek. Na rozhlednu se dá koupit sdružená vstupenka spolu se Zrcadlovým bludištěm za zvýhodněnou cenu. Já osobně ale bludiště nepovažuji za něco extra. Je maličké a zrcadla se opakují, člověk se sice zasměje, ale čekala jsem více. Rozhledna, která je hned vedle nabízí nádherný pohled na Prahu a její okolí. Nahoře se mírně kýve, ale nic, co by se nedalo přežít. Dolů se můžete projít pěšky příjemným prostředím parku.
 
Roman
Kapila
Krásná procházka
 
Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
TZ 470
TZ koupena v suvenýrech v přízemí rozhledny. Mají zde i TZ 500 Hlavní město Praha a TZ 1245 Prašná brána. Všechny po 30,-Kč. :-)
 
Jiří IPSER
Jiří IPSER
TZ 470
Bezproblémů v suvenýrech známek dosti ,paní pohodě a příjemná plus mají i výroční známku.
 
Iva a Olda
TZ
Výlet do Prahy
Petřín si nikdy nenecháme ujít na naší procházce Prahou.Celý den nás provázelo nádherné počasí,výhled z rozhledny je okouzlující(vše pěkně na dlani).TZ mají dostatek paní v suvenýrech príjemná a ochotná.
 
Aleš Nekvapil
Aleš Nekvapil
TZ
Nedělní návštěva, známek v pokladně dostatek. V pokladně byla nejspíše jiná paní, než která je zde zmiňována. :) Společně jsme se zasmáli, popovídali o turistech na Petříně. Samotný výhled z rozhledny je úchvatný. Turistů však na samém vrcholu plno.
 
Petra
Známku mají
Krásná známka, krásný výhled. K zakoupení hned vedle prodeje vstupenek.
 
Eva Stojaspalová
Eva Stojaspalová
výhled
Krásný výhled z Petřína. Paní na pokladně poměrně protivná, ale ten výhled za to stál! I za tu procházku nahoru, i dolů. Nádhera!
 
TZ
Nepříjemná baba v suvenýrech a jak tak koukám na starší příspěvky, tak už tam je docela dlouho. Asi si neváží místa :-(

Lidí bylo na Petříně docela dost, ale bufík venku neměl ani jedno teplé jídlo (ani párek v rohlíku). Uvnitř plno.
 
Aleš Strouha
Aleš Strouha
TZ
Přesně jak píše plosín. Známky ve větším počtu mají v suvenýrech. Ty jsou přímo v rozhledně, je to samostatný obchůdek (není to u okýnka, kde se prodávají vstupenky na rozhlednu). Ke koupení je tam Petřín, Město Praha, Strahovský klášter, Prašná brána a Karlův most.
 
Martin PLOS
Martin PLOS
Petřín
TZ zakoupena (nová verze) bez problémů v suvenýrech při návštěvě Petřína. Mají tam TZ 470, 500, 1001, 1245, 1800. Návštěvu Petřína si nenchte ujít!!
 
Josef Pospíšil ml.
Josef Pospíšil ml.
470
Nová verze již v prodeji v suvenýrech v rozhledně. Prodávají i 500 Hlavní město Praha 1245 Prašná brána, 1800 Karlův most a 1001 Strahovský klášter. Výhled byl dnes nádherný!
 
Karel Dvořák
Karel Dvořák
Starší verze
Dnes koupena na Bělehradské a prodávají starší verzi, pokud o ní někdo stojí ;)
 
 testado
testado
470
Turistashop- prodejna map, Bělehradská 63, Praha 2
 
Mirek Kňourek
Mirek Kňourek
...
výhled moc pěknej, tz zakoupena v suvenýrech
 
Kačka a Míša
nepříjemná paní
Velmi nepříjemná baba na pokladně rozhledny je dál, manželovi odsekla že žádnou známku nemá. Náladu jsme si s tím ale zkazit nenechali. ;)
 
Majka
Krásný výlet, krásný výhled, prostě nádhera, jen ta nepříjemná paní v suvenýrech po mě tou známkou tak hodila, že mi to maličko zkazilo náladu, ale jinak Petřín je bomba!
 
Jirka
Nepříjemná stará paní
Udělali jsme si z MB s manželkou výlet na Petřín, počasí super. Výhled nádherný. Nepříjemná stará paní nám v Suvenýrech nevrle odsekla v 10.30 hod, že provádí inventuru a ať tedy přijdeme odpoledne. Lidí bylo dost. Jednání příšerné. Souhlasím s KLÁROU.
 
Klára
suvenýry
Zašla jsem si Petřín po práci, bylo nádherné počasí...krásná procházka Prahou. Nicméně suvenýry byly již v 18:30 zavřené, ačkoliv mají otevírací dobu až do sedmi:( Lidí bylo na kolem docela dost, takže nebyl důvod. Alespoň je vidět, že úroveň služeb v Praze a v menších městech není až tak rozdílná...
 
libor
Známku jsme koupily dnes na rozhledně .Bufet byl zavřený.
 
Michael
Přízemí rozhledny trochu přecpáno turisty, ale rozhled je na Prahu je nádherný! Bylo by hezké, kdyby svou známku měla i petřínská Štefánikova hvězdárna...
 
Suzynka
koupeno v bufetu pod rozhlednou, měli i známky 1245 - Prašná brána a 500 - Praha
 
Vladimír
Zmatečná informace na těchto stránkách
Tabák na Pohořelci 18 žádné známky nevede. Infocentrum Na Újezdě uzavřeno.
 
Jan Rosecký
Známka v pořádku
Zmámka přímo na rozhledně za 30,- se samolepkou. Výborná výstava Járy Cimrmana - největšího génia českého národa.
 
Lucenka
V infocentru na Újezdu ani v bufetu v dolní stanici lanové dráhy k sehnání nebyla. Naštěstí přímo na rozhledně byla k sehnání.
 
ironst
v Infocentru na Újezdě známku nemají, tvrdí, že co je psáno na internetu není vždycky pravda a že ji ani neměli :-(
 
Aleš P.
Známka koupena přímo na rozhledně, ale u herdekbaby, která byla příjemná jak týden do výplaty... Náladu nám zvedlo Muzeum Járy Cimrmana :-)
 
euroskeptik
TZ v Praze ?
Na rozhledně TZ nemají - vyprodaná, hledat jinde nebo jinou TZ v Praze je problém a zrtatil jsem chuť je hledat.
 
LiborM
známku jsem bez problémů koupil v bufetu u dolní stanice LD na Újezdě, can 25 Kčotevírací doba St - ne 10.00 - 16.00
 
AFIk 2811
Potvrzuji slova mladého Jardy a ještě upřesním, že odlišná verze než ta co se prodává na rozhledně je k dostání v trafice "První na ráně".
 
mladý Jarda
Koupil jsem jinou verzi než kdysi
a bez jakýchkoliv problémů v suvenýrech vlevo vedle pokladny na rozhledně.
 
Jana Zientková
Byla jsem tam v dubnu, prodavačka v suvenýrech pod rozhlednou si vyvěsila informaci, že je momentálně inventura, seděla nad papíry a tvářila se, že něco počítá. Po dvou hodinách jsem přišla znova a stále cedule zavřeno, paní stále sedí a tváří se nevraživě :-(
 
Adam
Ještě něco
Jo a známek bylo dostatek a měli i TZ Hlavní město Praha
 
Adam
V pohodě!
Známku jsem koupil na rozhledně v obchodě se suvenýrama hned vedle kasy za 25kč.Musel jsem tam sice čekat asi 10 min,protože pani měla přestávku ale to nevadí.Návštěvu vřele doporučuji.
 
Netorack
V suvenýrech vedle poklady na rozhledně známka za 25,-
 
Páv
Infocentrum na Újezdě aktuálně nemá!
 
P.
V neděli 21.9.08 jsem kupovala TZ u LD na Smíchově za 25,- Kč...
 
Blanka Kolářová
Byl to šok !!!
Zdravím všechny, není to tak dlouho co jsem zašla k lanové dráze pro zakoupení turistické známky Petřína, když jsem s nevolí zjistila, že zdejší paní prodavačka mi ji neprodá za míň jak 40,- Dost mě to znechutilo. S paní se nedalo ani mluvit.Ale jinak návštěvu Petřínské rozhledny vřele doporučuji, je to pěkné místo a já osobně tam byla již několikrát. S pozdravem BlankaPS: Jak říká paní Malinová v předchozím příspěvku, touto větou se obhajují jak na konci tak i dole při nástupu do lanové dráhy.
 
Hana Malinová
Tuto předraženou známku prodával pán ve stánku s občerstvením hned při výstupu z lanové dráhy nahoře na Petříně. Stála tam 40,- Kč. Po upozornění, že je známka předražená mi "laskavě" vysvětlil, že se mám podívat na internet, že prý všechny známky budou stát 40,- Kč. Nevěřte mu a kupte si známku až přímo na rozhledně, kde je za 25,- Kč.Hanka
 
Matěj
STRAŠNÉÉÉÉÉ
Známku mají v bufetu pod Lanovkou za příšerných 40,- Kč. Navíc obsliuha nebyla přliš nadšená tím, že nějakou TZ vůbec chci! Nekupujte jí!
 
Zorka
Silně předražená známka!
Známka v bufetu u lanovky byla za 40,- Kč. Na Petříně už byla za 25,- Kč. Paníprodavačka na rozhledně je opravdu v práci velmi nešťastná a bohužel nám to dává najevo. Z vršku byl nádherný rozhled i do Krkonoš.
 
jarda
Silně předražená známka!
v bufetu u dolní stanice lanovky chtěla prodavačka za TZ petřína neuvěřitelných 40.-kč!!! když jsem se podivoval nad touto nehorázností, tak tvrdila, že jim to zdražil rýmařov, čemuž samozřejmě nevěřím a jen zbývá se podivit nad jednáním některých zlatokopů! 2kč o kterých se píše níže vem čert ale předražit známku o 15 korun, to už je opravdu vrchol! nezbývá nic jiného, než se na tyto hamouny vykašlat a známku koupit nahoře u rozhledny!
 
David
Petřín
Výstup na rozhlednu, rozhledna a výhled super.Zážitek s prodavačkou v suvenýrech také zcela neuvěřitelný. Hrozně neochotná - mají otevřeno do 19.00 a v 18.40 už nechtěla prodat známku, protože už končí. Byla skoro až zlá - ostuda Prahy. Zajímalo by mě, ke komu by se dala poslat stížnost na takovou osobu, která dělá ostudu jinak krásnému místu.
 
Josef
TZ jsem koupil v přízemí rozhledny, ale paní v suvenýrech příliš přívětivá nebyla.
 
renda
TZ je v poho na dolní zastávce lanovky i na rozhledně v bufetu - tam i TZ č.500 Praha. Rozhledna je úžesná! Stojí za to si vyšlapat schody.
 
Marie
Známka zakoupena v bufetu lanové dráhy a měli tam i známku 500 - HLAVNÍ MĚSTO PRAHA.
 
Arnold
Známku prodávají normálně za 25 Kč v prodejně suvenýrů v přízemí.
 
Tomáš Rataj
Na známku údajně už 3 týdny čekají... bohužel nevím, kdy se do Prahy opět dostanu.
 
Eva
To vám dvě koruny navíc za známku stojí za to rozčilování????? Ještě se trapně hádat s prodavačkou? Fakt o dvě kačky? Nechápu........... Ve středu se na Petřín chystáme a budu ráda, když známky budou, dala bych za takovou památku klidně i mnohem víc.
 
jimik
zn.stojí29kč
 
Majka
Známku jsem koupila na rozhledně spolu s 500. Na Celetné už neměli žádnou.Růže krásně kvetly, jen půlka výpravy kejchala díky alergiím =) A v zrcadlovém bludišti jsem si udělala krásnou placku Petřína - měli na výběr ze čtyř motivů - Prašné brány, Petřínu, detailu orloje a Karlova mostu =)
 
Pet
Známku jsem zakoupila za 25,-- Kč na rozhledně společně s č. 500. Dole v bufetu Lanová dráha žádné známky neměli.Růže už krásně kvetou a už jsem se tak dlouho nezasmála jako v bludišti:).
 
Jana Štěpničková
Známky nedovezli
Tak známku měli jen jednu poslední a to ještě Prahu No.500. Petřín ne. Prý je nedovezli :-(Jinak tam bylo moc krásně. Během jednoho až dvou týdnů, rozkvetou růže, takže to tam bude úplně super
 
kosta
OK
Parádní výlet na Petřín,jen nahoře v rozhledně brutálně narváno...
 
1 2 >>
K dnešnímu dni je vydaných:
2587 Turistických známek
2418 Výročních TZ
257 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceKlub TZInfocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
 
 
 
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

eBook čtečky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2019 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek