Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1342 - Pivovar Holba Hanušovice


Popis

Pivovar Holba v podhůří Jeseníků patří k největším pivovarům v ČR. První várka piva zde byla uvařena dne 28.12.1874.

Mapa

Navštívil jsem Pivovar Holba Hanušovice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Pivovarské muzeum, Zábřežská 265, Hanušovice (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Informační centrum, Hanušovice (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÉ PIVOVARY
Kraj/okres:
Olomoucký kraj/Šumperk
Poloha:
50°4'13.43"N 16°55'41.22"E
Hodnocení:
3
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1342 - Pivovar Holba Hanušovice
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1342 - Pivovar Holba Hanušovice


31.07.2021 - dostupná bez problému
24.07.2021 - dostupná bez problému
23.07.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Tereza Vondrášková
Tereza Vondrášková
Návštěva ve svátek
Muzeum, jak je psáno níže, je o nedělích a svátcích zavřeno. Asi jim tam lezli lidi.
Dnes,ve svátek, ale byla bohužel zavřená i pivovarská prodejna.
Takže jsme vlastně nic neviděli a nic si nekoupili.
 
Klára Pajchlová
Klára Pajchlová
dostupnost
Nepochopitelně SO+NE zavřeno :(
 
TZ - neděle a dovolené
V Hanušovicích jsme zastavovat nechtěli, ale hlad nás přiměl zastavit v restauraci s muzeem u pivovaru. Muzeum má však v NE zavřeno (celkem nepochopitelné, vzhledem k dovolenkovému srpnu), TZ se v restauraci neprodává. Po jídle jsme jeli kolem IC - to bylo pochopitelně v NE pro turisty zavřené. Podnikovou prodejnu jsme nehledali, protože jsme očekávali, že bude v NE zavřena. Jak jsem doma zjistil, právě ta asi funfovala - nějak je to vše v tomto světě naruby :(
 
Hana Mátlová
Hana Mátlová
dostupná
Zakoupena v IC v Hanušovicích
 
Jaromír PALÁSEK
Jaromír PALÁSEK
zařazení do sbírky
Dobrý den,
tuto známku nemohu zařadit do sbírky
No. 1342 - Pivovar Holba Hanušovice.
Děkuji za pomoc
Jaromír PALÁSEK
 
Jaroslav Friedman
Jaroslav Friedman
Re: Dostupnost
Ode dneška už tam maxiznámka je.
 
Ivo Kušta
Ivo Kušta
Re: Dostupnost MAXI
Maxi známka je v muzeu a za vstupné.
 
Oldřich Jasenský
Oldřich Jasenský
Dostupnost
Známka je k dispozici v muzeu pivovaru. To sídlí společně s restaurací hned vedle hlavní brány pivovaru nad restaurací.
Také je k dispozici v podnikové prodejně. Ta je od muzea vzdálená asi sedm set metrů. Je to v ulici kousek za vlakovým nádraží.
Na obou místech je cena 30 Kč! Maxi známka zde bohužel ještě není.
 
Václav Toth
Václav Toth
TZ
Zakoupena v muzeum vedle pivovaru.
Zmátlo nás že podniková prodejna je až ve městě a ještě poměrně zastrčená k naší spokojenosti ale objevena.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Je k dostání i v íčku v Hanušovicích.
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Prodej i v neděli
Známka zakoupena v podnikové prodejně. Cestu k ní nám ochotně sdělil vrátný v pivovaru. Otevřeno mají i v neděli do 13 hodin.
 
Aleš P.
Na svátek zavřeno...
Po cestě z jeskyní jsme se zastavili na oběd v pivovarské restauraci, ale muzeum pivovarnictví bylo zavřené (ještě by tam o svátku lezli turisti...) a ve vzorkové prodejně měli otevřeno jen do dvanácti hodin. Takže jsme se jen najedli (po docela dlooouhém čekání na jídlo) a známku pak koupili při návratu v Rýmařově.
 
Renáta Mihalová
MUZEUM
V muzeu jsme se setkali s příjemným prostředím i příjemnou průvodkyní. TZ ok.
 
Petr Malík
TZ
Muzeum v Hanušovicích (nad restaurací) je malé, ale velmi zajímavé. TZ k dispozici, vč. dalších hezkých propgačních předmětů. Doporučuji. Petr"
 
Jindra Pánková
Jindra Pánková
TZ
TZ dostupná bez problémů. V IC velmi příjemná paní, v muzeu pivovarnictví také. Muzeum je sice malé, ale nám se líbilo. :-)
 
Jakub Kos
Jakub Kos
OK
V muzeum pivovaru Holba mají, jinak muzeum nedoporučuji. Je to jedna místnost a po 10 minutách nás paní vyhodila, že tam jsme moc dlouho
 
J. Olbortová
OK
Dobrý den, jsem v Muzeu už nějaký ten pátek, ale ještě nikdy jsem nikoho "nevyhodila". Docela mne mrzí, co jste napsal - naopak se vždy snažím poptat co návštěvníky zajímá, diskutuji. Snad příště budete mít lepší náladu.
 
Libor Marek
Libor Marek
27.07.2013
TZ koupena v muzeu (nahoře nad restaurací) vedle pivovaru. V pivovaru TZ nemají. TZ měli i v prodejně - vzorkovně, ale ten pán, co tam stál za pultem ... točí pivo do soudečků a PETek, a ač se to vlastně stáčí samo, pán při tom odpočívá, zatímco by mohl obsloužit další.
 
Jan Lutrýn
Známka ve firemní prodejně Pivovaru Holba včetně jednoho Vánočního speciálu 13,5 st.
 
Pavel
V infocentruv Hanušovicích ji mají a k tomu i č.1440 :-)))
 
Tatiana
V pivovaru je strašně mini muzeum ( jedna místnost). TZ ve vzorkovně, kde pán nebyl zrovna příjemný. Trochu úsměvu by mu neuškodilo. Ale pivko je pivko :)
 
Vavřík Ag
Super pivo, ochutnávka nám ve vedru sedla! Paní v íčku byla také milá a TZ bylo dostatek.
 
Miska 1
Firemní prodejna u nádraží - PONDĚLÍ ZAVŘENO :-)
V muzeu u pivovaru TZ OK, SUPER VIDEO. Možnost zakoupení dárkových předmětů, krom piva to mají v prodejně u nádraží. Točené dole v restauraci. Pěkný výlet :-)
 
Pinďa
v prodejně
Prodejna je otevřená každý den. Kromě TZ, piva, lima a různých reklamních předmětů si můžete za velice výhodnou cenu nakoupit i různěobjemové sklo. S uchem, bez ucha, či na nožičce. TZ bez problémů.
 
Luboš
Holba
TZ v pivovaře nevedou. Je za 25 Kč k dostání ve vzorkové prodejně nedaleko nádraží. Tam mají od 11 do 12 hod přestávku
 
anies
upozornění
vzorková prodejna pivovaru je přemístěna na ulici Školní, z vlakového nádraží vlevo směr cenrum.....jinak více na www.holba.cz, kde je možné se dovědět i o akcích pivovaru např. pivovarské slavnosti v září apod.
 
MARKOS
AHOJKY. ZNÁMKU JSEM SEHNAL V POHODĚ V IC HANUŠOVICE SPOLEČNĚ SE ZNÁMKOU Č.1440. MĚLI JICH DOST. IC JE ANI NE 500M OD VLAKOVÉHO NÁDRAŽÍ SMĚREM VLEVO. OTEVŘENO PO-PÁ 8-12,13-16 SO 9-13. HODNĚ ŠTĚSTÍ.
 
Honza Pásler
Prodejna - kiosek poblíž pivovaru má otevřeno denně, TZ dostatek, v prodeji i jiné reklamní předměty pivovaru.
 
Andilek@Prazdroj
Exkurze i do dvou dnů
Někteří tu dříve psali o neochotné paní, co se stará o exkurze, my jsme měli opačnou zkušenost. Volali jsme jí v pondělí ráno a protože jsme měli možnost návštěvy jen tento týden, přidala nás dva k větší skupině hned ve středu. Exkurze podobná jako v jiných pivovarech, překvapilo nás, že v pivovaru stáčí jen do sudů (stáčí i Kofolu), do lahví stáčí v Litovli a do plechovek v Zubru Přerov. Neobvyklá proti jiným exkurzím byla i zmínka o filtrování piva přes křemelinu.
 
Tofl
V IC Hanušovice jsem kromě TZ No.1342 a No.1440 zakoupil suvenýr Kostel Nejsvětější Trojice Kopřivná. Suvenýr Město Hanušovice neměli.Otvírací doba IC HanušovicePondělí - Pátek 8:00 - 12:00 a 13:00 - 16:00Sobota 9:00 - 13:00http://ic.hanusovice.info
 
Pavel Čulík
návštěva pivovaru
Dnes vyrazila naše skupina 16 lidí do pivovaru. Exkursi je možno si domluvit v období pondělí až čtvrtek na telefonu 583 300 880. Prohlídka zajímavá, vstupné je 30 Kč bez ochutnávky a 60 Kč s ochutnávkou. Ochutnávka je ve speciální jídelně, kde jsme byli sami a "koštovali". Bylo to super.Na doporučení Romana jsme jeli ve středu, kdy je otevřena podniková prodejna. Pokud jsem si všiml správně, je už otevřena i v pondělí a úterý. Určitě přijeďte!
 
Roman
V pondělí 28.4. jsem s přáteli navštívil pivovar Holba v Hanušovicích. Prohlídka pivovaru byla docela zajímavá, měli jsme průvodce Honzu (myslím), který se v pivovaru snad i narodil:-). Po prohlídce pivovaru jsme šli na "konzumaci" piva, která je součástí prohlídky (pokud o ni máte zájem a připlatíte si směšných 30Kč). Pivo bylo vynikající a Honza opět nezklamal, člověk se s ním rozhodně nenudil! Jisté zklamání přišlo až po té, co jsme opustili bránu pivovaru a odebrali se ke vzorkové perodejně. Prodejna je v pondělí a v úterý zavřená. Na druhou stranu je zajímavé, že je otevřená v pátek, v sobotu a v neděli, kdy se ovšem prohlídky pivovaru nekonají. Ty jsou pouze od pondělí do čtvrtka. Nejen že jsme odjeli bez upomínkových předmětů, piva atd., které se v pivovaru také neprodávají, ale já i bez TZ na kterou jsem se těšil. Tak nám zbývá jenom doufat, Vážení sběratelé, že se tato neuspokojivá situace časem změní. Roman
 
luke
V pivovaru jsem nedávno byl, ale nepovedlo se mi známku sehnat. Ve vzorkové prodejně měli zavřeno ještě půl hodiny před zavíračkou. Je možné že mají během zimních měsíců zavřeno, ale nebylo tam nic napsáno!
 
Vendula
Zábava bez prohlídky
Byli jsme s rodinou nedaleko na dovolené a tak jsme se rozhodli navštívit místní pivovar. Nejdříve nikdo 'vrátný) nevěděl, že by se nějaké prohlídky konali a tak nás nechal zavolat služebním telefon do nějaké kanceláře, tam nám sdělili, že se musíme objednat tak 14 dopředu, ani by snad nevadilo, že jsme jen 4, ale, že stejně má dotyčná, která to má nastarosti dovolenou. Po chvíli nám došlo, že by jsme si tedy mohly koupit, alespoň tu známku. A to jsme tedy zírali, pustili nás k paní sekretářce ? ta nám známku prodala a ještě nám velmi ochotně zavolala na Ramzovou, zda jezdí lanovka. A tak zážitek byl velmi zajímavý, za rok se vrátíme a včas se objdenáme :-)
 
joshula
Známka se v pivovaru neprodává, prodává se ve vzorkové prodeně, která je asi 100m od pivovaru. Prodejna buňkového typu, bílá a je po levé straně těsně před vlakovým pojezdem směrem od Rudy, nebo hned v pravo za vlakovým podjezdem směrem z Jeseníku nebo Šumperka.Prohlídky pivovaru jen Po - Čt a to minimálně 14dnů předem. Týden nestačí, také nestačí počet pod deset lidí a už vůbec nemá cenu se snažit přemlouvat na pátek nebo víkend. Neochotná paní Vám sdělí, že to absolutně nejde. Jedině, že by jste byli zahraniční zájezd...
 
Jiri Dosly
Znamka Hanusovice neni k dispozici v pivovaru, ale ve vzorkove prodejne hned u žel. trati za podjezdem od hlavni silnice vlevo.
 
Honza
yPivo měli dobré. Známka byla poslední.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2747 Turistických známek
2607 Výročních TZ
274 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2021 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek