Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1439 - Pivovar Olivětín - Broumov


Popis

Olivětínský pivovar byl založen řeholním řádem benediktinů v letech 1345-1348. Do součásné podoby byl přestavěn v letech 1890-1905.

Mapa

Navštívil jsem Pivovar Olivětín - Broumov

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Pivovar Olivětín - Broumov (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÉ PIVOVARY
Kraj/okres:
Královehradecký kraj/Náchod
Poloha:
50°36'13.09"N 16°20'4.06"E
Hodnocení:
2.765
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1439 - Pivovar Olivětín - Broumov


08.09.2017 - dostupná bez problému
07.07.2017 - dostupná bez problému
19.09.2016 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jirka
výborné pivko
příjemný pokec s paní majitelkou - stojí za návštěvu :)
 
Michael (StrakaNaVrbe)
Nemohu si vynachválit tamní kvasnicové pivo! Téměř mne zachránilo přes smrtí žízní a paní v kase, která mi ho prodala spolu se známkou, byla převelice milá! Rozhodně doporučuji návštěvu...
 
vláďa
Známek mají v prodejně dostatek. Olivětínské pivo je celkem pitelné a v nabídce mají nejen pivo kvasnicové, ale i višnové a medové.
 
alex
OPat
V prodejně nakoupíte mimo TZ i asi 10 druhů piv a dalších suvenýrů pivovaru..
 
JirkaS
Prodejna v neděli zavřená, i když dle tabule u prodejny duben-září prodej od 9 do 11 hod. V ostatní dny by neměl být problém se k pivu a známkám dostat.Jinak i v Broumově v neděli naprostý klid jak v kláštěře, tak i v IC, které je na konci chodníku od hotelu Praha. Celkem pohodá cesta do Broumova po silnici podél trati.
 
Pavel HUP Hrubý
Týden jsme se zase toulali Broumovskem a tak se dostávám k hodnocení až dnes. 3.8.08 cestou z Meziměstí zastávka v Olivětíně. Hospoda hrozná, pivovar zavřený. 5.8.08 jsme si zopakovali návštěvu při cestě do Polska a uspěli jsme. Příjemná paní v expedici. Je zde možnost i prohlídky pivovaru, podmínky jsem nezjišťoval. TZ dostupná.
 
Pařez
Pivovarská hospoda je alespoň zvenku humus. Je to škoda. Kousek dál v pivovaru na expedici koupíte co potřebujete. Prodávají TZ, sklenice, trička, atd. Koupili jsme si na košt kvasnicové a pepřové pivo. Škoda, že nevedou 5 l soudky. Velmi ochotná paní. Na pivovarském komíně právě hnízdí čáp. Pivko se dá pít, ale pil jsem už lepší. Nejvíc mně chutnal Opat v chajdě na Hvězdě. Nevím proč nemá kousek vedle Ruprechtický špičák svou placku? Rozhledna s kruhovým výhledem a vrcholovou knihou, s posezením.
 
Honza Pásler
Olivětínské pivo je dle mého názoru půměrné (někdo může mít jiný názor), prodejna je přímo v pivovarském dvoře na rampě naproti hlavní bráně. Není označená jako prodejna, ale jako expedice. Otevírací doba:Po - Pá: 6.00 - 16.00So: 9.00 - 13.00Škoda, že se neprodává v pivovarské hospodě, kde je otevřeno i o víkendu odpoledne a večer.No a z Olivětína se můžeme vydat buď po silničce přes osadu Janovičky, nebo po žluté přes Heřmánkovice na hřeben Javořích hor s volně přístupnou rozhlednou na Ruprechtickém Špičáku (880 m.n.m.).
 

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2018 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek