Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1315 - Plešné jezero


Popis

Plešné jezero, které se nachází na české straně Šumavy, leží ve výšce 1090 m n.m. a je jedním z pěti ledovcových jezer. Má plochu 7,48 ha, obvod 1242 m a největší hloubku 18,30 m.

Mapa

Navštívil jsem Plešné jezero

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Občerstvení Jelení vrchy, Nová Pec
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Občerstvení u Jirásků, Jelení 46, Nová Pec
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Obchod ,, U Pešků ", Náměstí 50, Horní Planá
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, Nové Chalupy 41, Nová Pec
Toto místo prodává také turistickou známku
Občerstvení Říjiště, Nová Pec
Toto místo prodává také turistickou známku
Informační středisko NP Šumava, Stožec
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ŠUMAVA
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Prachatice
Poloha:
48°46'37.9"N 13°52'1.09"E
Hodnocení:
2.961
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1315 - Plešné jezero
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 1315 - Plešné jezero


18.09.2021 - dostupná bez problému
21.07.2021 - dostupná bez problému
03.07.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Šárka Samková
Šárka Samková
Tz
Známka bez problémů zakoupena na Říjišti.
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Dostupná v IC Pec a v sezóně na Říjišti. Odtud super výstup po zážitkové cestě na Plechý
 
wenzel
Plešné jezero
Krásné jezero uprostřed Šumavy. K jezeru jsme se vydali z Nové Pece, pak pokračovali dále přes Plechý až na Třístoličník. Dole u jezera je vybudována dřevená lávka a zábradlí, mnoho stolů a laviček, také krytý přístřešek. Vhod by přišel menší stánek s občerstvením, ale chápu, že jsme v NP a dost možná by to rušilo přírodu. Doporučuji vyjít nad jezero neznačenou stezkou (pojmenována jako zážitková), odkud jsou na jezero nádherné pohledy seshora. TZ koupena v IC Nová Pec.
 
Martin Harčarik
Martin Harčarik
Plešné jezero
Známka zakoupena chatě Říjiště. Krásné místo, které stojí za to vidět.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
20. 7. 2019
K jezeru jsme jeli z Nové Pece podél Schwarzenberského plavebního kanálu přes Říjiště a potom do kopce až k jezeru. Krásné místo, až na ty hlídače Šumavského parku co vás sledují, abyste náhodou nešlápli mimo stezku.
 
Jiří IPSER
Jiří IPSER
.
Zakoupena při Pochodu Po stopách Krále Šumavy , za 35 kč v občerstvení Jelení vrchy.
 
Matouš Mlčkovský
Matouš Mlčkovský
TZ
TZ dostupná v IC v N. Peci za 35 kč. V prodeji dále TZ č. 1316 (Říjiště), 2222 (Plechý), 509 (Schwarzenberský pl. kanál), 1971 (Trojmezí), 2003 (Nová Pec) všechny za 35 kč.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
.
Pohodlnější turisté mohou o letních víkendech využít autobusovou linku z Nového Údolí na parkoviště na německé straně pod vrcholem Třístoličníku a pak asi 6 km stoupání po hranici na Plechý.Vyhneme se tak prudkému krpálu z české strany. A pak už jen dolů z kopce okolo Plešného jezera třeba až k infocentru v Nové Peci, kde je známka ke koupi.
 
Hana Č
Hana Č
tz
IC Nová Pec mimo sezónu zavřeno, na Říjišti ani na Jeleních vrších ji neměli, TZ zakoupena 25.5. ve stánku Stožec.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Super výšlap
Cesta k jezeru, jezero samotné i blízké okolí jistě stojí za shlédnutí, je to překrásné prostředí. My se vydali za jezero, do obrovského kopce na státní hranici. Je zde i naučná stezka Duch pralesa, jelikož v tomto místě již začíná pravý šumavský prales bez zásahu člověka. Úchvatná krajina s odumřelými stromy napadenými kůrovcem, kde však v nižším patře lze vidět bujnou vegetaci a nové základy lesa - mladé stromky. Pro mne jedno z nejkrásnějších míst, co jsem kdy navštívila.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Dostupnost
Známka v IC v Nove Peci, ktere ma otevřeno i o víkendech.
 
Miloslav Zaoral
Miloslav Zaoral
Nová Pec
Zakoupena v IC Nová Pec.
 
Tomáš Lysý
Tomáš Lysý
Výšlap na Plechý
Krásný výlet z Říjiště přes Kamenné jezero až na Plešné jezero. Úchvatná scenérie doplněná výšlapem na Plechý, jenž lemuje naučná stezka. Pokud na tom fyzicky nejste úplně špatně, doporučuji z Plešného jezera výstup na Plechý - ale s dostatkem pití a nějakého toho jídla. Známka znovu koupena v IC Nová Pec, kde ale již bohužel nebyla známka z Říjiště (No. 1316).
 
magipriba
Plešné jezero
Známku mají za 30,- v občerstvení na Říjišti i ve stánku na parkovišti ve Stožci. Výhled na jezero od Stifterova památníku je kulervoucí, výstup k němu (i sestup zpět) je však velmi náročný. Pohled na kůrovcem zdevastovaný les mi nepřijde nikterak šokující, příroda si tohle sama vyřeší.
 
K8
Prodejní místo
S těmi Novými Hrady na Šumavě si tady někdo dělá dost legraci...
 
vláďa
Známka dostupná na parkovišti ve Stožci, U Jirásků na Jeleních Vrších, v infu v Nové Peci a i na Říjišti. Krásný výhled na jezero je z vyhlídky od Stiffterova památníku kousek pod vrcholem Plechý. Jen při pohledu na ty zmrzačené stromy člověka zabolí. Ale to se týká celé cesty po hranici od Trojstoličníku až na toto místo.
 
Hury
7.2.2012 běžky z Horní Plané -> Huťský dvůr -> Klápa -> Říjiště -> Jezerní stezka -> U Rosenauerova lesa -> Rosenauerova kaplička -> Jelení Vrchy -> Hučina -> Plešné jezero -> Hučina -> Ministerská a Oslí cesta -> Oslinec -> Nové Údolí (dle mapy s běžeckýma trasama cca 38km)TZ koupena 10.2.2012 ve Frymburku v obchodním domku Rilich.Říjiště zavřené (otevřeno jen o víkendu), známka dostupná i v občerstvení u Jirásků (Jelení Vrchy).
 
libor
Známka koupena na parkovišti Stožec.
 
Jirka
Jezero je hezké, ale to okolí
Část lesa vytěženo během cesty k jezeru a kolem jezera hromada suchých stromů napadených kůrovcem... poté co jsem vyšel až na Plechý a dále na Trojmezí a viděl jak vypadají vrcholky Šumavy byl jsem zděšen...
 
K8
Prodejní místo
A kdepak asi je to Informační středisko ???
 
thief
plešné jezero
Na Plešné jezero jsem šel po Jezerní stezce z Nové pece, přes Rossbach a Říjiště. Nejlepší jsou poslední dva km, na území kam už nesmí dřevaři. Cesta přes kamenné moře je moc hezká s nádherným výhledem. U jezera se můžete rozhodnout jestli se vyšplháte až k památníku A.Stiftera a na Plechý. Je to vražedné stoupání. Bohužel cesta okolo Říjiště je zpustošená těžbou dřeva.TZ koupena ve Stožci.
 
Pavla
21.8.2009 jsme šli z parkoviště v Nové Peci na Říjiště (občerstvení otevřeno, známku mají), dále na nejvyšší horu Šumavy - Plechý, zážitkovou trasou na Plešné jezero (přišlo nám nejškaredší asi z 5-ti, které jsme už navštívili) a přes Říjiště opět do Nové Pece. Lesy jsou tady hodně postiženy kůrovcem - působí to ponuře.
 
Nalim L.
Známka zakoupena 23. 7. 2009 v IC NP Šumava v Kašperských horách (na okraji obce směrem na Sušici).
 
Karel
znamku prodava i obchodni domek Rilich ve Frymburku.. Jinak cesta k Plesnemu jezeru od Jelenich vrchu kolem obou portalu Schwarzemberskeho kanalu prijemna, u Plesneho jezera sice skrz mlhu nic videt, ale -1 stupen a chumelilo :) Cesta zpatky ale byla horsi, uz od 950 metru prselo a v lijaku sme dorazili zpatky na parkac
 
karlos
Pěkny vylet
Doporučuji nechat auto na Jelenich vršich a pak trasu hučina, plešne jezero,plechy,rakouska cesta,řijiště,švarc kanal,jeleni vrchy. Znamka koupena na řijišti. Pěkny vylet cca.25 km,ale na trase dost velke převyšeni.Timto bych se chtěl přimluvit v Rymařově,aby měl Plechy také svou znamku.Je to přece nejvyšši vrchol česke časti šumavy
 
lois
Strážce parku
U jezera bdělý strážce parku moc se nevyplácí chodit za vyhraničenou plochu k jezeru ,ono je to také všude vyznačeno na cedulích a také první zona NP, tak jsem viděl jak turista vyfasoval mastnou pokutu za 1000 Kč.Strážce viděl přesto tam lezl ,byl po zásluze odměněn.TZ na Říjišti
 
Sisa
Pohoda
Známka byla dostupná bez jakýchkoliv problémů.
 
Eda
Pozor - výše uvedené občerstvení u Jirásků není přímo v Nové Peci, ale v Jeleních Vrších poblíž dolního portálu Schwarzenberského plavebního kanálu. Jinak 16.7. tam měli známek dostatek. Trochu horší to bylo s výběrem jídla (koláče předražené, párky nevalné chuti).
 
Pepa
V občerstvení Říjiště dostupná v pohodě.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2661 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek