Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1318 - Pomník Přemysla Oráče Stadice


Popis

Podle pověstí je toto místo kolébkou českých králů. Ze vsi pocházel Přemysl, zakladatel první české královské dynastie. Byl povolán od pluhu, jímž oral dnešní Královské pole.

Mapa

Navštívil jsem Pomník Přemysla Oráče Stadice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Informační středisko, Mírové náměstí 1, Ústí nad Labem
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Ústí nad Labem
Poloha:
50°37'4"N 13°58'0"E
Hodnocení:
2.717
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1318 - Pomník Přemysla Oráče Stadice


12.03.2022 - dostupná bez problému
18.09.2021 - dostupná bez problému
24.08.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známka bez problémů v informačním středisku v Ústí.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
Stadice
Pěkné místo. Samotný pomník je nádherný, a celý prostor obklopený stromovou alejí je, jak bylo řečeno níže, moc hezky upravený a většinou liduprázný. Bohužel je ale dálnice tak blízko, že nepřetržitý hukot aut spolehlivě kazí přírodní idylku. Takže, podívat se určitě jo, ale nečekejte oázu klidu, abyste pak nebyli zklamáni. TZ bez problémů v íčku v Ústí.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Pomník Přemysla Oráče
Turistická známka zakoupena v informačním centru v Ústí nad Labem. K pomníku jsme se vydali po dálnici z Prahy, kde skoro před pomníkem sjedete z dálnice u které se hned nachází. Místo je pěkně upravené, bez davu turistů, před pomníkem pamětní deska a pár laviček k sezení.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Stadice
Pomník navštívit vždy, kdyz jsem v okolí. I dnes. Kolébku české stádnosti nelze vynechat. TZ dostupná v IC na Mírovém namesti v Ústí, ktere je přátelské a výborně vybavené.
 
libor
Konečně někdo myslel,a dal známku na dobře přístupné prodejní místo. Zkoušeli jsme ji sehnat loni,ale bez úspěchu. V ic. jsou na prodej známky 1318/1891/733/1559/. Kousek od ic.stojí kostel, který má o 2 m vychýlenou věž,jako památku na bombardování za 2 světové války. Hned vedle je obchodní centrum Forum,kde můžete nechat auto a přímo z parkoviště se svést lanovkou na Větruši. Rozhledna je otevřená,vstup 10 kč. Ovšem samotný výhled z horní stanice lanovky,je plně dostačujicí.
 
Pavel
Do IC ne o svátcích
kdo by čekal, že právě ve svátky přijedou turisté na zajímavá místa bede nemile překvapen tím, že nejen v Ústí ale téměř všude v kraji, si svátky dopřávají také pracovníci IC. Přece pání na radnici nebudou nutit své podřízené chodit o svátcích do práce. Jo a turisti, ti raději mají zůstat doma, ve svátky je tady přece nikdo nečeká.
 
black demon
TZ seženete v pohodě v městském infu v Ústí nad Labem na Mírovém náměstí.Mimochodem jeho návštěvu doporučuji všem.Je totiž ukázkové.Tak by měla infa vypadat i fungovat.Ústí n/L. jedna s hvězdou!
 
Petr
Známka k dostání v infocentru v Ústí.
 
Jaroslava
Znamka dostupná bez problémů. Ihned dokoupená i známka výrocni slavnostní zahajení lanové dráhy Větruše. Jinak Stadice krásné místo doporučuji
 
michlajz
TZ 1318 v pohodě k dostání v IC na Míráku v Ústí nad Labem.
 
tom
Známka by měla být dostupá v info v ústí, ale tam ji nemají a ani nevědí, že by ji měli prodávat.
 
libor
Ani my jsme dnes nepochodili v Řehlovicích v hospodě.Takže pokud mohu radit do Řehlovic pro známku nejezděte,protože je to zbytečné.Divím se že je neprodávají na obecním úřadě.Pomník jsme si vyfotili a vyřeší to Rýmařov.
 
CernyLetec
Známka není nikde k dostání, hospoda u silnice naproti pomníku je vyklizená a prázdná... nejspíše už k dostání nebude nikde jinde jen přes net...
 
eMPage
Moc by mě zajímalo, kdy osoba ze dne 3.8.2010 sehnala známku. Nejen, že podle mapy a souřadnic není na tom místě, restaurace U Lípy je dokonce až ve vedlejší vesnici (Řehlovice). Její souřadnice jsou tyto 50°36'25.923"N, 13°57'9.927"ETo je ovšem zcela k ničemu, protože zdejší majitel, příjemný člověk, sdělil, že známky bohužel nevedou (nemá finance na to, aby koupil minimální množství, které nabízíte). Bylo na něm vidět, že by rád návštěvníkům vyhověl, protože ho chodí hodně navštěvovat ohledně známek, ale bohužel nemá.Umístění známky by bylo ideální v hospůdce, která je hned naproti pomníku a zhruba na půli cesty mezi Stadicema a Řehlovicema. Mluvil jsem i se zdejším majitelem, ten ale s vámi ještě nekomunikoval. Otevírací doba by byla stejná jako v Řehlovicích..Opravdu mě to celé mrzí, protože obě vesničky vypadají krásně, pomník sice tolik ne, ale kdyby tam nevedla dálnice, byl y to orpavdu pěkný kousek krajiny. Nezbývá mi tedy nic jiného, než si známku pořídit od vás, fotku jsem si udělal :-)
 
Jaroslava
?
Mohu se zeptat? Mají zde známku nebo ne? Pokud jí zde už neprodávají prosím o nové umístění známky, nejlépe někde ve Stadicích.
 
Blanka
V restauraci U Lípy známku nemají a už nikdy asi mít nebudou. Podle servírky je změněný majitel a neví nic o tom, že by známku měli prodávat. U výčepu mají jednu vystavenou, ale ta není na prodej. Bylo by dobré zajistit nové prodejní místo.
 
Lucka
Restaurace U Lípy má otevřeno od 12 do 24 h. Dnes 8.9.2009 jsem ji získala už v 11:30 od paní, co tam právě uklízela.
 
pavel
Pomník je krásný, určitě stojí za to jej vidět. Je přímo u hlavní silnice, ať nejezdíte přímo do obce. Jen se divím, že známku nemají v hospodě přímo u pomníku, ale člověk musí jet až do Řehlovic. O tom kouři je to pravda - pokud použijete nůž, tak jej i rozříznete. Ale známku kupodivu měli.
 
Soptík
Jak to ,,jinak nic" ?
Vašku a ostatní. Když už budete u pomníku, tak popojděte kousek dál do vesnice. Můžete vidět místo, kde stával rodný ,,dvorec" Přemysla Oráče a pěknou procházkou dojít kolem říčky k prameni, kde napájel své voly. Taky se můžete podívat, na Volskou skálu, ketrá se podle pověsti rozsetoupila a kam jeho voli vešli, když odešel s poselstvem.....je tam toho k vidění dost.
 
vláďa
Přemyslův pomník u Stadic může posloužit jako místo, kde lze obeznámit děti s pověstmi o začátcích českého národa. Známka v Řehlovicích dnes nedostupná, prý jim došly a objednané ještě nedorazily. Hospoda U lípy by mohla sloužit i jako muzeum. Klasická zahulená restauračka IV. cenové skupiny před 20-ti lety.
 
Vašek
Smíšené zboží ve Stadicích neexistuje - rekonstrukce domu. Hospoda v Řehlovicích od 11 hod. Pomník v pohodě, jinak nic. A bezva vzduch vedle polodálnice D8.
 
Béďa
TZ-dostupná bez problému v pátek odpoledne v hospodě v Řehlovicích. (11.1.2008) Pomník Přemysla je pěknej a upravenej.
 
Ivo
Nic
V hospodě na výčepním pultu leží znavená blonďatá výčepní, když mě zaznamená, zvedne hlavu, hodí po mě jedním okem a prohlásí NEMÁME dřív, než řeknu slovo... Zkusím tedy štěstí - ani známky? - koukne za sebe na holý drát. NE. Můžete to zkusit v hospodě ve Stadicích, zelený barák za přejezdem, ale otevírají až v pět... Protože jsou tři, ověřovat to nebudu...
 
Luboš
Stadice
Známku neseženete ve Stadicích, ale v Řehlovicích, v hospodě u Lípy. Dobře tam vaří, ale je tam strašně nahuleno....
 
raf
Prodejní místo ve Stadicích
Dnes jsem navštívil Smíšené zboží ve Stadicích. Turistickou známku nemají a prodávat ji nechtějí. Ač jsou mi důvody ne zcela pochopitelné(vysoké náklady; je spousta jiných menších míst kde Smíšenky TZ se úspěšně prodávají), jsem tuto skutečnost bez řečí akceptoval.Vysvětlení od vedoucí bylo velice slušné.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2780 Turistických známek
2688 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek