Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1368 - Poniklá - kolébka perličkových ozdob


Popis

Obec v údolí Ponikelského potoka v podhůří Krkonoš. Velkou tradici zde má výroba skleněných vánočních ozdob  z foukaných skleněných perel různých tvarů a velikostí.

Mapa

Navštívil jsem Poniklá - kolébka perličkových ozdob

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Obchod třpytivá krása, Poniklá
Toto místo prodává také turistickou známku
Obecní úřad, Poniklá
Toto místo prodává také turistickou známku
Muzeum krkonošských řemesel, Poniklá
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
KRKONOŠE
Kraj/okres:
Liberecký kraj/Semily
Poloha:
50°39'44.69"N 15°27'56.11"E
Hodnocení:
2.844
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1368 - Poniklá - kolébka perličkových ozdob


31.07.2022 - dostupná bez problému
27.06.2021 - dostupná bez problému
28.07.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

OKŽ
OKŽ
Výroba perličkových ozdob
Spol. Rautis - úchvatná výrobna skleněných perliček a ozdobiček. Uvidíte celý postup tvorby skleněných perliček a dílnička - že si mohu vyrobit skleněnou ozdobičku? Prostě paráda! Někdy navštívíme znovu.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z expozice.
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Zakoupena v obchodě třpytivá krása. Vesnice je jinak neuvěřitelně táhlá
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
A krásnou perličkovou ozdobu na památku jsme zakoupili v příjemném obchůdku Třpytivá krása, který se nachází v horní části Poniklé a je tak trochu schovaný za ohromnou růžovou budovou školy... Stačí obejít zleva a jste v cíli. ;-)
Otevřeno 9-17h každý den.
 
Jan Pásler
Jan Pásler
.
Prodejna, exkurze i kreativní dílnička naprosto úchvatné. Ponikelské dámy (naprostou většinu výroby zajišťují ženy), klobouk dolů před Vašim uměním! Pár kousků jsme si odtud odvezli a už se těšíme, až se zatřpytí na vánočním stromku. Návštěvu mohu jen doporučit, otevřeno denně kromě vánočních svátků, Silvestra a Nového roku, exkurze v 9, 11, 13, 15 hod.
 
Aleš Tobiška
Aleš Tobiška
Vánoční ozdoby
Když nevíco v nepříznivém počasí, jeďte si vyrobit vlastní vánoční ozdobu do Poniklé. A při té příležitosti navštivte i Krkonošské muzeum řemesel. Budete mít tak příjemný zážitek na douhou dobu.
 
Jitka Kočí
Jitka Kočí
TZ a místo
jeli jsme okolo v pondělí po poledni a bylo otevřeno a byla i prohlídka - moc se nám líbila, je relativně krátká, ale výstižná a ukáží vše o výrobě - fakt super, průvodkyně-prodavačka byla super. Otvírací dobu nevím, když bylo zrovna otevřeno, tak jsme se nedívali, jaká je otvíračka, ale v infocentrech v okolí jsou na Poniklou letáčky, tak tam by to mohlo být uvedeno.
 
Roman Vagner
Roman Vagner
Otvíračka?
Dobrý den, na webu nemají uvedenou otvírací dobu. Neví někdo z vás jaká je? Např při poslední návštěvě. Díky
 
Vitek
turisticka znamka
Tz zakoupena bez problemu v obchudku trpytiva krasa, ozdoby pekne a pani ochotna.
 
Bc. Michal L. Jakl
Vzácná možnost návštěvy v svatojánské kapli ve Vojtěšicích
Upozornění na pouť v nedalekých Vojtěšicích (samostatné katastrální území) v tamní kapli (skoro kostelíku) svatého Jana Nepomuckého ve farnosti i městě Jablonci nad Jizerou.
V kostele ve Vysokém nad Jizerou na nástěnce jest umístěn plakátek se snímky vnějšku i vnitřku tamní kaple a s nápisem:
"Zveme Vás na poutní mši svatou k sv. Janu Nepomuckému do Vojtěšic *** v neděli 18. 5. 2014 v 15 hodin"!
 
René Pietschmann
René Pietschmann
TZ
Známku jsem dnes koupil v obchůdku třpitivá krása.
Exkurze je moc pěkná.
 
Bc. Michal L. Jakl
Premiéra filmu Konec Kulhavé Berty zásluhou Lopuštíku skloněného
Občanské sdružení hradu Nístějky ve spolupráci
s divadelním spolkem J. J. Kolár Poniklá a
skupinou historického šermu PANTEŘI
vás zvou na premiéru filmu "Konec Kulhavé Berty zásluhou Lopuštíku skloněného".
Premiéra se koná:
dne 14. 12. 2013 od 17:00 hod.
v sále sokolovny Horní Tříč
Trailer: http://youtu.be/r1lE1a3qZno
 
Bc. Michal L. Jakl
Putování s Janem Nepomuckým 1. 9. 2013 - začátek od 14.00 hodin
"Místo konání: kostel sv. Jakuba Většího - Poniklá a Nepomukové
Komentovaná procházka po nově restaurovaných sochách sv. Jana Nepomuckého v Poniklé a na Přívlace s výjevy ze světcova života.
Předpokládaný program (časy se mohou posunout):
14.00 - začátek v kostele (úvodní slovo o světci, barokní zpěv a hudba, čtení úryvků z Hájkovy kroniky a Balbínovy legendy, první výjev ze světcova života - "Zpovědní tajemství")
cca 14.30 - zastavení u sochy sv. Jana na návsi - krátká informace o historii sochy a její restauraci
cca 15.10 - zastavení u čp. 67 (barokní pekárna Dana Šíra) - zde výjev ze světcova života "Ukrutný král Václav IV. mámí na mučidlech Janovo tajemství".
cca 15.20 - zastavení na OÚ - zde přestávka na WC a nápojové občerstvení, dále pak výjev ze světcova života "Václav IV. káže utopit Johánka"
cca 15.40 - zastavení na červené lávce k nádraží - výjev "Svržení Jana z Karlova mostu do Vltavy"
cca 16.00 - zastavení u sochy sv. Jana Nepomuckého na Přívlace - krátká informace o soše a její restauraci, rozchod
Pořádá Kabinet kerkonošské slovesnosti."
http://www.ponikla.cz/obcan/kultura-1/?ftshow=48#ka48
 
káča
Super
Muzeum je moc pěkné, velmi mile nás překvapilo, i když jsme museli hodinu čekat, vyplatilo se. Exkurze jsou denně v 10 a ve 14 hodin, mrkněte na web. Je znát, že muzeum paní majitelka budovala s láskou a k mnoha věcem má i osobní citový vztah. Známka koupena přímo v muzeu. Do výrobny vánočních ozdob jsme to už nestihli, tak holt příště.
 
Marek Kulhavý
Online rezervační systém
Exkurze do výroby vánočních ozdob si můžete předem zarezervovat na www.rautis.cz. Hlavně o letních prázdninách se to vyplatí - přestože je exkurze každou hodinu, občas se přece jen sejde více návštěvníků, než je zdrávo.
 
Marek Kulhavý
Exkurze o prázdninách
Jako každý rok máme během letních prázdnin exkurze kždou hodinu od 9.00 do 15.00. Kreativní dílna a prodejna je otevřena denně od 9.00 do 17.00. Těšíme se na vaši návštěvu.
 
Sedy vlk
vzkaz pro jjjjjj
ten mladik provadi cele dopoledne anemá se čas ani najíst. když se vám nelíbilo v tomto muzeu tak nejezděte do krkonoš a zustante ve městě já toto muzeum vřele všem doporučuji
 
Josef Hejnyš
Krkonošské muzeum řemesel
Navštěvuji rád muzea, která něco říkají. Zejména ta, která jsou budována se znalostí života lidí před námi a mohou tedy i dnešnímu člověku něco říct. Tohle muzeum mmezi ně patří. Nehonosí se skvělými vitrínami ani supercennými exopnáty. Je takové jako život. Skromné a bohaté zároveň. Majitelka mu věnovala mnoho ze svého života a v jejím výkladu bylo cítit tu člověčinu, která v běžných muzeích plných chladných vitrín není a nikdy nebude. Viděl jsem mnoho muzeí, která jsou sice městská, kamenná a dotovaná, ale v hoším stavu než tohle. Prostředí stodoly patří k venkovskému životu a tahle stodola byla skvěle upravena a nabízí množství zajímavých exponátů. Mě se tu klíbilo a rád se sem vrátím.Kari
 
Jirka (občasný průvodce)
To: JJJJJJ
Vážený pane JJJJJJ (který ani neví jak se jmenuje), přečetl jsem si Vaši kritiku na naše muzeum. Pokud chcete, aby v ČR byly muzea z "betonu", kde je několik vytrýn s exponáty, kde každý den běhá uklízečka s vysavačem a jsou dotované státem, tak jej navštěvujte a nechoďte vice do roubené stodoly, která má více než 350m2 a ukazuje život lidí v Podkrkonoší - cca 800 exponátů. Pokud z mladíka táhlo pivo, tak je to pouze tím, že někteří návštěvníci ani nevědí, jak se v muzeu mají chovat a o "neposlušných" dětech ani nemluvím. Je něco jiného mít v Praze byt 1+1. Pokud si myslíte že některé exponáty, které jste viděl patří do šrotu (osobně by mě zajímalo které to byly), tak asi nevíte jak se na horách žilo. S pozdravem krásného dne mladík (občasný průvodce a syn majitelů muzea), z kterého bylo cítit pivo. Jirka
 
Marek Kulhavý, Rautis, a.s.
TO: JJJJJJ
Velice nás mrzí, že jste si odnesli z muzea takto nepříjemnou zkušenost. Pevně věřím, že podle tohoto zážitku nebudete nahlížet na naši firmu a celou obec. Pokud budete mit přes Poniklou ještě někdy cestu, zastavte se u násna exkurzi, určitě Vás nezklame.
 
JJJJJJ
Muzeum krkonošských řemesel nás bohužel velmi zklamalo. Je to stodola přeplněná nejrůznějšími věcmi, kdy přemýšlíte, zda patří do muzea nebo do šrotu. Některé kousky byly pěkné, ale všude okolo pavučiny a prach. Provázel nás mladík ze kterého bylo cítit pivo a z jeho výkladu bylo patrné, že nezůstal pouze u jednoho. Výklad nijak zajímavý s povýšeným tónem. TZ zde neměli, koupili jsme ji v prodejně Rautisu. Na prohlídku výroby ozdob jsme však již neměli náladu.
 
Bára Kulhavá, Rautis a.s.
Exkurze o prázdninách
V červenci a v srpnu 2010 budou exkurze probíhat každou celou hodinu, tzn. v 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15 hodin. Termín exkurze si můžete nově zarezervovat on-line na našich stránkách www.rautis.cz. Známek máme dost, těšíme se na návštěvu!
 
Theercak
Známka zakoupena na obecním úřadě (mají jich tu dostatek). V podnikové prodejně Rautisu mají známky momentálně vyprodané, ale do příštího týdne by měly dorazit.
 
vláďa
Známek mají dostatek v podnikové prodejně firmy Rautis, která se nachází hned za ponikelskou školou. Otevřeno mají celý rok a to i o víkendech, kdy někdo drží službu na telefonu, který je uveden na dveřích prodejny a do 5-ti minut je u vás. Ačkoliv jsme dnes tj. v neděli dorazili do Poniklé okolo 13-té hodiny, slečna po zavolání přišla a s úsměvem nám pověděla vše o výrobě perličkových ozdob, vzala nás i do výrobny, kde se v neděli nepracuje, ale ona nám celý postup výroby názorně ukázala. Nakonec po prohlídce si v dílně u obchodu dcera sama jednu ozdobu vyrobila, dvě další ozdoby jsme si koupili a spokojeně vyrazili směrem k domovu. Super přístup a i moc zajímavé. Chválím.
 
Míša
Výrobna perličkových ozdob stojí skutečně za návštěvu!! Paní průvodkyně byla velmi ochotná, vše pěkně vysvětlila a na závěr jsme si mohli vyrobit ozdobu podle vlastní fantazie. K výrobně je to ale docela špatně značeno - z cesty Vrchlabí - Harrachov se odbočí v pravo na Jestřábí a výrobna je kousek od kostela.
 
Alena
Opravdu třpytivá krása
V Poniklé jsme si prošli celou výrobu skleněných perličkových ozdob a v dílničce vyrobili vlastní hvězdičku. TZ měli dostatek. Opravdu stojí za zhlédnutí.
 
Martina
Zavítali jsme do Poniklé kvůli známce a byli jsme velmi mile překvapeni. Nejdřív jsme byli v Muzeu krkonošských řemesel, které je v roubené stodole. Objednávali jsme se telefonicky jen půl hodiny předem, paní byla velmi příjemná a nebyl vůbec problém ( a to je státní svátek). Zimu v muzeu vyřešila výborným čajem a grogem pro každého a musím říct, že procházet se mezi sbírkami s voňavým kouřícím hrnkem je úžasný zážitek :-) Všem se nám moc líbilo, i dětem, klobouk dolů.Paní nám domluvila i exkurzi ve vedlejším Rautisu, výrobně a prodejně korálkových ozdob. Tam to bylo taky moc prima, prošli jsme si celý proces výroby skleněných ozdob s velmi milou průvodkyní a pak jsme si v kreativní dílně udělali každý svoje korálkové ozdoby na památku. Nejen děti, ale i tatínkové! Bylo to moc fajn a určitě se někdy vrátíme. Známky byly k dostání na obou místech, v Rautisu mají i svou malou menší bez čísla.
 
Béďa
Muzeum zavřené, prodejnu tř.krásy jsme nemohli najít. Takže snad někdy jindy.Možná kdyby byli šipky v obci bylo by to snažší. Jinak obec sama o sobě nic moc.
 
Mirča
Známku jsme zakoupili na OÚ. Už měli podle úředních hodin zavřeno, přesto nám ochotně známku prodali a paní nám ještě vyhledala na internetu spojení do Rokytnice. Opravdu chválím přístup osob na OÚ. Ještě nám popřáli krásnou dovolenou.
 
Marek Kulhavý, Rautis, a.s.
Rozšíření otvírací doby
Od 1. 6. 08 rozšiřujeme otvírací dobu v obchodě Třpytivá krása také na víkendy. Tzn. otevřeno bude každý den včetně soboty a neděle od 9:00 do 17:00. Exkurze budou každý den v 9:00, v 11:00, ve 13:00 a v 15:00. U skupin nad deset lidí bychom velmi uvítali domluvu předem po telefonu nebo na email. U skupin lze také domluvit prohlídku mimo určené hodiny. Tato otvírací doba platí po celý rok mimo března a dubna. S pozdravem Marek Kulhavý
 
Sedy Vlk
Vzkaz pro lois.
Muzeum tel. 732326198 Firma Rautis 736106917. Je to tam velmi hezké je třeba se telefonicky objednat. Nemohu souhlasit s neyájmem. Majitelka muzea paní Pičmanová nás provedla i když jsme nebyli objednáni. Tato paní má i jiné aktivity spojené se zapomenutými řemesly a muže se stát že nemá čas proto je třeba se objednat.
 
Ivan&
Poniklá
Navštívili jsme výrobu vánočních ozdob, shlédli jsme celý výrobní proces. Potom jsme si mohli vyrobit s pomocí příjemných slečen vlastní ozdoby. Krásné chvíle jsme zde prožili. Děkujeme. Určitě se do Poniklé ještě někdy vrátíme.
 
lois
Na známky nemáme...
22 07 07 Tak této odpovědi se nám dostalo,když jsme zatoužily po poslední TZ z Krkonoš jež scházela ve sbírce.Když nepočítám obecní úřad a obchod kde se ani v neděli nečekalo že bude otevřeno,velmi nás zklamalo muzeum,tedy jeho jakási provozní doba.Na ceduli je napsáno že prohlídka je možná po telefonické domluvě na 2 číslech,nebo 20 m dolů ve stavení.Po zazvonění následoval nezájem (zřejmě něco běželo na Nově) a poslední pokus s dotazem na známku ,nejsou a nebudou na známky nemáme.Vítejte v Poniklé,ale už aby jste zase šly odkud jste přišly a tak jsme šly a již se nevrátíme.
 
marek
Moc pěkné a zajímavá výroba vánočních ozdob a expozice na téma Hospodářské stroje a zařízení, Drátování, Výroba skleněných vánočních ozdob, Tkalcovské stavy, práce s textilem, ruční mandl. Moc doporučuji
 
JanaVi
Rautis - výroba perličkovývh ozdob
Navštívili jsme už podruhé muzeum i firmu Rautis, kde jsme si prohlédli celý postup výroby skleněných perliček. Všem návštěvu doporučuji. Mohli jsme si vyzkoušet i výrobu perliček a montáž ozdob.
 
Stáňa Wolfová
Muzeum v Poniklé
Navštívila jsem muzeum letos v létě. Původně jsem jela pouze za názvem (přece ponikelská bába je z Krakonošových oháde dostatečně známá). Muzeum vypádá sice skromně, ale o to příjemnější je jeho prohlídka - určitě stojí za to.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2788 Turistických známek
2693 Výročních TZ
278 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek