Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1647 - Pošumavská jižní dráha Nové Údolí-Haidmühle


Popis

Nové Údolí na Šumavě je jedním z nejkrásnějších míst v České republice. Leží na státní hranici s Německem v nadmořské výšce přes 800 m.

Mapa

Navštívil jsem Pošumavská jižní dráha Nové Údolí-Haidmühle

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Muzeum pošumavských železnic - hraniční přechod Nové Údolí
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
TECHNICKÉ PAMÁTKY
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Prachatice
Poloha:
48°49'56"N 13°47'47"E
Hodnocení:
2.818
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1647 - Pošumavská jižní dráha Nové Údolí-Haidmühle


23.09.2020 - dostupná bez problému
16.08.2020 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
04.08.2020 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
V pondělí 7.6. bylo u muzea mrtvo, dnes, 9.6., ráno, už pán připravoval na otevření v nové sezóně. Cestou na Stožec jsme pak potkali auto strakonického pivovaru, zřejmě mířící k výčepu ve vagonu.
TZ je k dispozici i při zavřeném muzeu v poštovní schránce na prvním vagonu. Je popsána, že obsahuje pouze nálepky, ale dřevěnou známku tam, než dojdou, samoobslužně pořídíte také. Drobné s sebou.
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Bez problému dostupná v občerstvení (vagónu) Pošumavské jižní dráhy
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
TZ
zakoupena v muzeu na hraničním přechodu. Z české strany se tam dá dostat vlakem. Z německé strany je to z placeného parkoviště (1,5 eur) cca 300 metrů.
 
Hana Č
Hana Č
tz
Muzeum 22.5.2017 zavřeno, známka nakonec zakoupena 25.5. ve stánku ve Stožci.
 
Soňa a Luboš
Soňa a Luboš
TZ
Od pátku známky opět mají. Toto léto jim prej už dvakrát došly.
 
Pavlína Dudková
Pavlína Dudková
známka neni
Dne 10.7.2015 byla známka vyprodána.Škoda.
 
Vít Martinů
Vít Martinů
po 16. zavřeno
V sobotu 13.6. jsem přišel po 16. hodině, avšak bohužel zavřeno. Vzhledem k počasí to byla škoda.
 
Miloslav Zaoral
Miloslav Zaoral
Krčma Vagon
Zakoupena v krčmě Vagon.
 
Káča
Pochvala
Moc pěkné místo, malinlé muzeum a nejkratší mezinárodní železnice. Známka byla bohužel vyprodána - ale pán povídá, ať tam nechám adresu, že známku pošle. Nechávám adresu, 50,- Kč - a skutečně, dnes, 20. 8., známka dorazila!!! Moc díky za ochotu a nadšencům starých železnic držím palce :)
 
Luděk Slabý
Luděk Slabý
Nee
Vlak jedoucí ze Stožce (jízda trvá 7 minut) do Nového údolí měl 35 minut zpoždění. Vlétli jsme do známkového místa, kde na nás zíral prázdný stojánek. Jinde TZ nejde sehnat. Ve Stožci v krámku u žst pán nemá. Prý mu zakázali ji prodávat...
 
magipriba
Nové Údolí
Známku jsme spolu s kvalitními produkty strakonického pivovaru v pohodě zakoupili ve vagóně s občerstvením. Podle informací na ceduli je nyní otevřeno 'do půlky září od 9 hodin do západu slunka'. Velmi pěkné místo.
 
Kanar.21
Přestože nám TZ nabízeli již ve "velkoprodejně známek" ve Stožci, tak jsme odmítli a vláčkem jsme se do Nového Údolí výpravili osobně a nelitovali jsme. Malá se svezla po nejkratší mezistátní železnici - 105m zdarma, dostali jsme aj jejich jízdenku, dali jsme báječné strakonické pivko, k tomu kafe a v muzeu ve vagonu jsem strávil asi 40 min. pročítáním historie a prohlížením fotek jak to v Novém Údolí kdysi bylo. Pro nadšence vláčků povinost - nebudete litovat, já žádný velký "vláčkař" nejsem, ale rozhodně jsem nelitoval. Jen pozor!, mimo prázdniny otevřeno jen o víkendech, my měli celkem štěstí, byli jsme tam 3.9. což bylo už pondělí a mimo otevírací dobu, ale zrovna se nám dostalo ještě plného servisu, bylo otevřeno, ti co přijeli o vlak později než my, už měli smůlu...
 
vláďa
Známku jsem zakoupil na parkovišti ve Stožci, v Novém Údolí k dostání nebyla, i když mi slečna sdělila, mezitím než mi dotočila pivo, že známky jí přivezou navečír vlakem. Nové Údolí je ideálním místem na výšlap na Trojstoličník. Z něj se pak dá po hřebeni pokračovat na Plechý, k Plešnému jezeru a přes Říjiště do Nové Peci. Je to suprový výlet, ale dost náročný. 25 kilometrů s velkým výškovým převýšením.
 
Jan Lutrýn
Známka dostupná v občerstvení spolu s dobrým strakonickým pivem.
 
libor
Koupena dnes na parkovišti ve Stožci.
 
Martin
Minulý týden v pátek Pošumavské jižní dráze přišla zásilka známek, takže by ještě měly být.
 
Iška
TZ v muzeu nebyla, prý ji den předtím vyprodali. Ale v pohodě byla k sehnání v kiosku ve Stožci. Jinak místo zajímavé - pro děti je tu malá drezína, s níž můžou na ultrakrátké trati překročit hranice do Německa a zpět.
 
Jiří Labašta
Místo je výborné, v muzeu zajímavé věci,stojí za návštěvu.TZ mají jen v muzeu, v travel free ne.
 
Lipánek
nedostupná
tz je nedostupná již delší dobu muzem či občestvení ve vagonu je otevřenodle potřeb majitelů ne otvírací doby ve free koukají jak na blázny o TZ nic nevedína 100% bude jedině o prázdninách
 
JirkaS
K této známce jsem se už v pátek nedostal. Nepočítal jsem s tím, že silnice ze Stožce do Nového Údolí je jen s povolením SNP Šumava jinak je pro mot.vozidla vjezd zakázán,takže tam budu muset ještě jednou a buď trasu projít, nebo projet vlakem, což taková katastrofa určitě není... Hlavně, aby byla dostupná na prodejním místě.
 
Karel
znamku zatim nemaji ani v obchudku Travel free, pani rikala, ze nova znamka bejt ma, ale ze se bude prodavat az ode dne, kdy otevre muzeum. I tak to byla pekna cesta, urolbovano, upraveno ze Stozce.. i kdyz bylo ten den zrovna celkem nad nulou. Hospoda v Novem Udoli ovsem zavrena, takze sme si koupili cokoladu v byvalem duty free shopu a jeli dal
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek