Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 903 - Potůčky


Popis

Hornická obec, turistická křižovatka s rekreačním areálem, hraniční přechod Potůčky - Johann Georgenstadt.

Mapa

Navštívil jsem Potůčky

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Pošta Partner, Potůčky 85
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, Potůčky (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
KRUŠNÉ HORY
Kraj/okres:
Karlovarský kraj/Karlovy Vary
Poloha:
50°25'40.69"N 12°44'12.21"E
Hodnocení:
2.333
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 903 - Potůčky


05.08.2020 - dostupná bez problému
28.07.2020 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
27.12.2019 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Lukáš Fiala
Lukáš Fiala
Turistická známka 903
28.7.2020 Infocentrum zavřeno z důvodu dovolené. Pošta otevřena od 13 hod. Nikde jinde nelze známku koupit. Údajná Trafika s možnosti zakoupení známky není k nalezení ! Nikdo nezná.
 
Vratislav Blažek
Vratislav Blažek
TN 902
TN i TZ zakoupeny v IC Potůčky levněji než jsou doporučené prodejní ceny. Otevřeno měli dle uvedené pracovní doby.
 
Petr
TZ
Infocentrum sobota a neděle zavřeno.
 
Pavel Fryček
Pavel Fryček
TZ
TZ v infocentru. Problém domluvit se česky, jak zastavíte autem, už chtějí peníze.
 
Jaroslav Pěkný
Jaroslav Pěkný
TZ 903
Trafika i IC v sobotu odpoledne zavřeno.
I.C. otevřeno jen ve všední dny.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
26. 2. 2016
Jediné prodejní místo je nyní už jen v infocentru. Bazén z ekonomických důvodů zavřeli, info je otevřeno také jen občas. Musíte být drsní a dlouho otravovat starostu, aby s váma do zavřeného infa zašel. Jinak obec, jak v předchozích příspěvcích, plná stánku s podivným zbožím našich malých šikmookých spoluobčanů :-)
 
Ondřej Fiala
Ondřej Fiala
TZ v bazénu
TZ mají v pokladně bazénu, jak už píší někteří níže. Proč není bazén v seznamu prodejních míst? A proč je tam stále trafika, i když už evidentně nefunguje? A i kdyby fungovala, pochybuju, že by jí někdo mezi všemi těmi stánky s nesmysly našel.
 
Wenzel
Potůčky
Potůčky=vietnamská tržnice
Městečko je sice pěkné, ale čím více se bližíte "centru", přibývá tržnic a stánků. Vietnamci obsazují všechny budovy, průchody, volná místa a chodníky, takže jste nuceni chodit po cestě. Kdyby měli tržnici někde na louce, ale takhle si člověk přes pověšené šátky a vystavené trpajzlíky ani nemá jak prohlídnout půlku obce. Známka v místním infocentru.
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
čtvrtek
TZ dostupná spolu s TZ 902 dne 20.2.2014 v infocentru,i v pokladně plaveckého bazénu.
Bazén je sice krátký,ale na protáhnutí těla po celodenním lyžování naprosto vystačující.K tomu vířivka,sauna,a pro děti brouzdaliště se skluzavkou.Návštěvu doporučuji.
 
Martin JAROLÍMEK
Martin JAROLÍMEK
Jak by tam bylo krásně ...
... kdyby přes tu všydypřítomnou vietnamskou veteš bylo něco vidět. Člověk aby se bál, že jim co chvíli zašlápne nějakého sádrového trpaslíka nebo žábu. Ale co, když obec proti tomu nic nemá a naopak si to tam hýčká a ještě k tomu má radost z těch milodarů, co jim ta národnostní menšina poskytne, tak už nic neříkám. TZ bez problémů pořízena ve čtvrtek 06. 02. 2014 v místním "Íčku", je umístěno hned naproti obecnímu úřadu.
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Jaké překvapení
Jaké překvapení, že info o víkendu, kdy cestuje nejvíce lidí nefubguje
 
Věra
zklamání
Bohužel přes vystavené zboží vietnamců až po střechy domů,údajnou krásu Potůčků nevidím!!,jak zde někdo píše.že díky nim se obec zvelebila...tak mě je té obce líto ted!!..a turistickou známku jsme zde bohužel také nekoupili.
 
Pavla
20.7.2013
IC o víkendu zavřeno. Trafiku jsme nenašli. Byli jsme zklamaní - ulice plné stánků od Vietnamců - vypadalo to jak jedna velká tržnice.
 
Monika
Potůčky a prosba
V Potůčkami jsem naštěstí jenom projížděla na kole a jeden rok jsem si tam dávala zmrzlinu. Byla výborná. Jen mám malou prosbu k prodeji TZ dali jste prodej TZ do trafiky a do Infocentra, co jsem zjistila tak trafika je zrušená a infocentrum mělo dovolenou, když jsem tam byla s přítelem, mohli byste dát ještě někam TZ na prodej? Děkuji
 
Libor
30.03. - TZ jsme koupili v infocentru - doporučuji tuhle obec rozhodně navštívit a užít si ten neopakovatelný kontrast (CZ, DE) na místním kruháku :-))) (ostatní viz níže) ... soukromá zpráva: pozdrav Božskému Cedrikovi, místnímu rodákovi, na Nový Zéland (i od Štěpánky)
 
Cody
Oprava, samozřejmě severozápadních sousedů.
 
Cody
Myslel jsem, že tuhle debatu nechám bez komentáře, ale nedá mi to. Pánové, Potůčky jsou nejbohatší obec v republice a je to právě kvůli těm vietnamcům, kteří tam jsou (ne všude, ale ve velké tržnici). Potůčky v době, než tam ty tržnice byly, byly rozpadlá obec, na kterou, když se člověk podíval, tak mu toho bylo líto. Ostatně, kdo myslíte, že z daní zaplatil nové sportoviště, nový trávník na fotbalovém hřišti, rekonstrukci budovy obecné školy a i donedávna téměř neexistující chodníky? To,že jsou ceny uváděny v eurech vyplývá z toho, že 90% zákazníků jsou tam němci. Kdybyste se tam stavili o víkendu, viděli byste, že se tam po silnici kvůli davům našich severovýchodních sousedů skoro nedá projet, takže bych ani nevychvaloval němce, jak jsou dokonalí, protože v Johanngeorgenstadtu nejsou vietnamci...Nebydlím v Potůčkách, jen se tam občas vyskytuji a ta obec se za posledních 15 let změnila k nepoznání a kdybyste jí tehdy viděli, tak sami uznáte, že k lepšímu.
 
Vavřík Ag
Hranice ČR-Vietnam-Německo
Naprostý souhlas s Lubošem, to je fakt příšerný, čím se zde prezentujeme. Stačí přejít čáru do Německa a je klid. U nás z toho ale radní asi mají dost peněz, že jim stojí za to tento hnus podporovat.
 
Luboš
Ostuda Čech!
Takhle zkomercializovaná vesnice se v republice hledá špatně. Uděluji místo na černé listině a doufám že na ní vydrží až do doby, než se z toho zase stane česká vesnice, s českým kvalitním zbožím!Jak je vůbec možné, že benzínová pumpa uvádí ceny v eurech a ne v Kč????Ostuda ČR!!!
 
Miloš
Mě se Potůčky moc líbi:Krůšné Hory jako celek jsou moc krásne. Vůbec neplatí že je to měsíční krajina! Cestovateli opěvováná Šumava je na tom daleko hůř. Tak,že návštěvu Krušných hor vřele doporučuji.Co se týče větnamských trhovců tak ti jsou všude není to problém jen v Potůčkách.PS. Koupání v bazénu v potůčkách nemá chybu hlavně hlavně v zimě.
 
m.
???
Tak nevim, ale Potůčky se zdají být hrozné jenom na první pohled... musíte to tam poznat a pak budete tvrdit opak... jsem ráda, že jsou Potůčky takové, jaké jsou...
 
Mirka
Potůčky
Příjezd do Potůčků byl děs. Všude plno německy mluvících vietnamců se svými stánky. Vypadalo to tam jak někde na vietnamském tržišti. Chtěli jsme rychle koupit známku a rychle pryč. Bohužel, paní v íčku má pracovní dobu od 12:30, ale ani 12:40 hod. tak nikdo nebyl. Takže jsme odešli bez známek. Nejhorší bylo koukat se na známky č. 902, 903 přes okno do íčka. Potlačili jsme slzu a o známky si určitě napíšem.
 
JirkaK
Zapomněl jsem dodat, že jsem TZ koupil 25.7.2007.
 
JirkaK
Obec je plná Vietnamců víc než v Ústeckém kraji na Teplicku. Pokud Vás to v obci nebude bavit, tak se vypravte na naučnou stezku.
 
Honza
Potůčky jsou příšerná obec, ale když přejdete hranici do Johanngeorgenstadtu, můžete shlédnout zpřístupněný starý důl Frisch Glück. Prohlídka je poměrně "interaktivní", děti nechá pan průvodce zvonit a houkat na různá signalizační zařízení, za což můj malý synek dostal odměnu v podobě kousku galenitu a magnetitu, dospělí si mohou vyzkoušet práci s pneumatickou důlní sbíječkou. Také je možné projít se po naučné stezce po zbytcích dolování v tomto městečku.
 
Pařez
K místu se vyjadřovat nebudu, skutečně je to hnus. Ale tož v Info centru byla příjemná mladá paní, která mi také pomohla vypsat z internetu další turistická místa. Prodávají zde též TZ Holubí skály. Příroda kolem je super. Také jsem zde v Potůčkách přešel pěším přechodem do SRN a hned v sousedním městě Johanngeorgenstadt jsem koupil německou TZ - je to ale až na kopci, cca 4 km od pěšího přechodu.
 
Eda
Souhlas i Ivem (viz předchozí příspěvek) - návštěva Potůčků mě dost šokovala, i když jsem byl předem varován známými. Infocentrum bylo již 17.8.06 otevřené, takže jsme obě TZ bez problémů sehnali. Jinak nedoporučuji se zde dlouho zdržovat, natož obědvat - ceny v restauracích jsou většinou přizpůsobeny německé klientele a popravdě řečeno, člověka štve, když na území vlastního státu nevidí jediný český nápis. Tak raději vzhůru do okolních krásných kopců, než tam někdo postaví nějakou luxusní haciendu.
 
Ivo
Kdo neviděl, neuvěří. Německá procesí, stánky, stánky, trhovci, padělky, padělky, němci, stánky a stánky... Infocentrum vlevo od výlezu z parkoviště u centrální haly, leč zrovna dovolená. V přilehlém obchůdku nemají ani místní pohled, leč radí zajít do bazénu. Je to na opačnou stranu než vietnamci, skryto kousek od silnice. Paní má jak pohled, tak místní známku 903 i 902 - Holubí skály.
 
Marcela
Krytý bazén v Potůčkách je fakt pěkný - doporučuji, vstupné 50 dospěláci, 20 děti/hod. Větší skupiny se mají
raději objednat, někdy bývá dost plno.Restaurace "U Švejka" - super palačinka (přes celý
talíř, šlehačka, zmrzlina, ovoce) za 45,-Kč. Známky měli v Infocentru i v plavečáku. Info má z razítko a řadu
pohledů.
 
Vladimír
O svátcích dostupná ve sportovním areálu. Doporučuji využít jízdy vlakem směrena Karlovy Vary. Jezdí zde
luxusní německá souprava, která vypadá na nádražíčkách jak z jiného světa.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2633 Turistických známek
2490 Výročních TZ
262 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek