Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 151 - Prachovské skály


Popis

Nejznámější skalní město Českého ráje.

Mapa

Navštívil jsem Prachovské skály

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Infocentrum Prachovské Skály, Prachov (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Turistické centrum Český ráj, Prachov (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Turistická chata Prachov (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Hlavní parkoviště Prachov
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
ČESKÝ RÁJ (www.rajnet.cz)
Kraj/okres:
Královehradecký kraj/Jičín
Poloha:
50°28'0.92"N 15°17'30.22"E
Hodnocení:
2.973
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 151 - Prachovské skály
Obrázek č. 2, Turistické známky, No. 151 - Prachovské skály


25.05.2024 - dostupná bez problému
13.04.2024 - dostupná bez problému
13.04.2024 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Lenka Batková
Lenka Batková
TZ
Turistická známka dostupná na pokladně bez problémů. Byli jsme tu o prázdninách, ale v pondělí, takže nával lidí nebyl, bylo to velmi příjemné. Prošli jsme spíše kratší trasu, protože jsme měli jednoho mrňouska v nosítku, a i tak to byl docela tělocvik :) překrásné místo!
 
Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
tz
TZ jsem koupil v kiosku u Muzea přírody, měli všechny z Prachova + 2 okolní.Ve skalách jsem byl už v 7 ráno, takže výběrčí nebyli ani na parkovišti, ani u vstupu a když jsem se kolem 10. vracel, už po mě nikdo nic nechtěl.Prošel jsem celé skály podle návodu z Výleťáku, okruh měl něco přes 6 km. Schody jsem radši nepočítal, ale u vchodu píšou, že jich je 2800. Podle mých nohou jsem na každý šlápl alespoň dvakrát :-)
 
Simona
Ernestová
Pro amatéry jako já docela nářez :)
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Jsem měl objednanou z Rýmařova.
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Zakoupena u vstupu. Doporučuji návštěvu mimo víkend. Lidí minimum
 
Kamil Knybel
Kamil Knybel
TZ
Nevídané skály, výhledy opravdu úžasné. Jen těch lidí u úzkých průchodů bylo až moc.
 
wenzel
Prachovské skály
Nádherné místo v Českém ráji, kde se dá ztrávit celý den. Prachovské skály jsme prošli křížem krážem, nevynechali jedinou vyhlídku nebo cestičku. Nejkrásnější jsou vyhlídky Českého ráje a Míru, které nezapomeňte navštívit. Atraktivnější se nám jevil menší zelený okruh, ale i zbytek skal je úžasný a dobrodružný. Na jídlo se dá stavit u hlavního parkoviště u chaty nebo tako na druhém konci u menšího parkoviště u obce Prachov. S platnou vstupenkou vás pak opět pustí do skal. Popřípadě se dá navštívit i restaurace v hotelu Šikmá věž, je to sice kousek z ruky, ale cestou od hotelu se dá dostat do skal zdarma. TZ jsem nekupoval, mám ji už z dřívejška, ale v pokladně jich měli hromady.
 
Broskvoň Obecný
Broskvoň Obecný
Prachovské skály
Turistická známka koupena bez problému infocentru Prachovské skály, které sídlí hned naproti turistické chatě, kde také prodávají známky Prachovských skal. V infu pěkné razítka, další jsou i v turistické chatě. Prachovské skály jsou úžasné, v týdnu skoro žádní lidé. Prošli jsme si všechny hlavní okruhy a vyhlídky a procházka je fakt balzám na duši. Úžasné místo. K místu se dá dojet až autem.
 
Zdeněk Macháček
Zdeněk Macháček
Prachovské skály
Známka zakoupena u obsluhy parkoviště. Nádherná procházka.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Nádhera
Český ráj je můj oblíbený kraj.Prachovky jsou nádherné,pěkné trasy,vyhlídky,skály,prostě celá příroda kolem a hlavně klid.Známka koupena v infu u chaty KČT.
 
Lucie Sykalová
Lucie Sykalová
Skály
Super procházka, dá se jít několika trasami, takže si přijdou na své rodiny z dětmi i méně pohyblivý lidé ;-)
krásné výhledy z vrcholků! doporučuji
 
Nela Beranová
Nela Beranová
Nádherné skály
Opravdu krásné procházky skalními útvary, hezké vyhlídky na celé okolí, spousta turistických tras, stojí to za to! Známka zakoupena v infocentru.
 
dickee@seznam.cz Bayer
dickee@seznam.cz Bayer
.
Prachovské skály jsou skutečnou perlou české krajiny. Turistických tras jde naplánovat několik a všechny budou zajímavé a pěkné.
Velice příjemné a klidné místo na odpočinek je bývalé koupaliště u Pelíška, kde je v provozu malá čajovna se skvělou obsluhou a možností ochutnat přírodní čaj a to za dobrovolný příspěvek.
 
Lucie Budíková
Lucie Budíková
Zlaté známkové místo
Nálepka Zlaté známkové místo v IC u tur. chaty, u dolní pokladny http://www.prachovskeskaly.com/novinky-aktuality-20 a protože jsem si známky kupovala už v infostánku v Prachově u parkoviště, tak v IC jsem si už pouze dala razítka do vandrbuchu, které tam mají volně k dispozici. Jinak jsem žádných služeb IC nevyužila, ale mají to tam pěkné, prodávají tam hlavně suvenýry (hrnečky, zvonečky s logem Prachovských skal,.…). Jak to tam vypadá se můžete podívat tady http://lubuko.rajce.idnes.cz/Turisticke_znamky

U parkoviště v Prachově vybírá parkovné velice ochotný mladý muž, hned se ptal, jestli nechceme poradit, jestli víme kudy jít a kam se dát… Nabídne vám mapku nebo průvodce.My koupili mapku a fakt se hodila. Skály jsou opravdu úchvatné (jedno z nejkrásnějších skalních měst, a že už jsme jich prošli,http://www.skalnimesta.cz/ )

Ještě ke vstupnému, pokud je někdo členem KČT, tak si vemte členský průkaz, budete mít poloviční vstupné. A děti do 6let jdou zdarma.
 
Zdeněk Grunta
Zdeněk Grunta
Punx
Zakoupena u vstupu dali jsem čerevený okruh proste parada
 
Majka
11.7. TZ zakoupena na vstupu do Prachovských skal. Vybrali jsme si "jen" hodinovou procházku (po žluté) ale i to nám stačilo! Výhlídky jsou úchvatné a ten výstup stojí za to!
 
Kanar.21
Nádherné ! Moc se líbilo, přijedeme zas
 
Libor
27.08.2011 - TZ zakoupena spolu s TZ 821 v suvenýrech na parkovišti v Prachově. vstup do skal zpoplatněn, ale pokud jdou peníze na údržbu cest ve skalách, tak OK. Prachovské skály jsou synonymem Českého ráje, prostě nádhera, a i když trasy na mapě vypadají krátké, neustálé stoupání a klesání na jednotlivé vyhlídky trasu řádně protáhne - takže pozor s malými dětmi, dobře si rozvrhněte síly .-)
 
Sedy vlk
vzkaz pro zuza
do prachovských skal zdarma z horního lochova
 
thief
prachovské skály
Prachovské skály jsou hezkým kusem přírody a každý by je měl navštívit. Bohužel díky kůrovcové kalamitě nyní probíhá rozsáhlé kácení smrků a podle všeho zdejší les značně prořídne. K dispozici jsou dva okruhy prohlídky - delší zelený (3km) a menší žlutý (1,5km). Doporučuji delší okruh i když je fyzicky náročný, vede přes několik hezkých vyhlídek. Z parkoviště k rozcestí vede červená trasa (1,5km).Kousek u parkoviště je také Muzeum přírody, které doporučuji hlavně dětem. Malý králíčci jsou roztomilí. :-)TZ je k sehnání všude.
 
ada
super skály no vlastne strach
ahoj dneska jsem byla na prachovských skalach.je to tam super strašně velký skály. doufam že pudete taky, bude se vam tam líbyt.a mam i tu ristickou znamku,ta se vam bude taky líbit .no ja mam zatim jenom čtřy no ale tet zacneme jednou jsel jeden pán na prachovske skale a tak to zacalo sel ale nesel sam doprovazeli ho duchove byly nevyditelný a ten chlap řika co totdy je no to jsme prece mi duchove. tak co pane bojiš se nás- ani ne tek co hosi co mu udelame-bud na nej shodime neaky kamen nebbbbb bojim se vas a jak moc az se celí třesu hahaha uz vim hodim na ne kamen uz hotovo a dalsi je mrtvi
 
adélka
dobrý den, výlet doporučujeme. Šli jsme po zelené a je to krása, ale trochu se Adélka bála. Měla strach z výšek a z kamenů, že na ní spadnou. Vše, ale proěhlo bez problémů a Adélka celou trasu absolvovala. doporučuji všem lidem, aby si koupili jednu turistickou známku, kterých tam mají dostatečné množství u vstupu na skály, které jsou tady řadu let a ještě budou a chtějí za to vstupné. Mělo by to být zadarmo, jelikož všichni chtějí, abychom poznávali nádhery krajiny české, ale vstupné je nekřesťanské. mějte se hezky a někdy třeba na cestách naviděnou Věrka a Adélka
 
Zuza
Prachovské skály jsou opravdu nádherné. Vstupné (spíš výpalné) je fakt zlodějna. Schlikovic rodinka se holt chytla příležitosti a "rýžuje" za něco, o co se nijak nezasloužila - skály vytvořila příroda, stály miliony let před nimi a budou stát (doufejme) spoustu let po nich.
 
pompl
Doporučuji velký okruh-po zelené-moc pěkné skalní vyhlídky.Znamka koupena v Prachově v ičku společně se známkami bojiště u Jičína a muzeum přírody.
 
vláďa
Známek mají dostatek v suvenýrech u vstupu do skal v Prachově. Vstupné do skal dnes nikdo nevybíral. Asi je to chce navštívit mimo turistickou sezónu.
 
jirkacek
Prachovské skály
Letos jsme skály navštívili už podruhé - poprvé v roce 2006 , kdy jsme prošli Císařskou chodbou a pokračovali dál. Letos jsme šli tou nejdelší cestou a jsme rádi, že jsme skály poznali v širším měřítku. Lidí zde 25.8.2008 moc nebylo - v pondělí. Vstupné docela ujde , loni jsme byli v Adršpachu a Teplických skalách. Jen to parkovné - to je zlodějna, i když ostatní mouhou namítnout , že máme přijít pěšky. Skály jsou pěkný kousek české země.
 
ZULU
Pro mě je vybírání vstupného jen lichvaření, ale určitě se najde spousta lidí (hlavně těch, co jim to sype) opačného názoru. Jinak dorazili jsme až kolem poledního. Dobře jsme se najedli, ale ty davy rozeřvaných cizinců nic pěkného. Jak již bylo psáno, lepší vyrazit brzo ráno.
 
HOLAS + Peťa
Známka bez problémů. Vstupné pro studenty 20 Kč, což se v pohodě dá, příroda pěkná. Těm co se tu líbilo, tak doporučujeme navštívit Besedické skály a Klokočské průchody - tam se nám líbilo daleko víc = míň lidí a hezčí skalní útvary :-)
 
Strachotová
Vstupné
Prachovské skály nejsou "jen" turistickým cílem. Je třeba si uvědomit, že Prachov je velice oblíbená horolezecká oblast. Nádherná oblast! Dobrovolný příspěvek jde na přejištění horolezeckých cest, obnovení značení, hrazení u cest, zabezpečení cest turistických včetně jarních brigád na odklizení zbytků sněhu a ledu ale také na ochranu přírody a živočichů zde žijících. Jestli je na Prachově někomu draho, vyhněte se skalním městům jako jsou Teplické skály nebo Adršpach. Hoře zdar!
 
JirkaS
V Prachově k sehnání 3ks TZ - 151,821,1302. Prachov, muzeum a bojiště u Jičína.
 
Jan Kirner
Skalní město
Krásné skalní město v Českém ráji, ideální na turistiku, ale pozor je tam chráněná příroda.
 
Michal
Vstaňte brzo
Vstupné jsme platili 50 korun, což si myslím, že dnes není moc, navíc sleva pro studenty, děti a důchodce. Myslím, že je to jedno z těch levnějších. kasičku na příspěvky jsme neviděli. jen je potřeba jít tam kolem tý 9 hodiny ráno, po půl 11 se tam začínají hrnout davy cizinců a pak máte z romantiky ve skalách kulový. My tam byli ráno, skály jsme měli skoro pro sebe a prošli jsme tam všechno. Zdálo se nám to docela krátké, za 3 hoďky jsme měli zkouknuté vše, ale kráááása a doporučujeme!!!
 
Roman
Včera jsme byli ve skalách. Je tam opravdu krásně. Vstupné jak tu bylo již řečeno je prachsprostá lichva, alespoň na první pohled. Naštěstí český človíček je vynalézávý a najde si cestu jinde. Při vstupu do skal z Prachova se nechá milá paní v domečku se závorou elegantně obejít kousek po silnici.....
 
MEW-C4
HOTOVO a v poho
SUPER SKALY ale je nutné jít dál
 
Pátrač
cena
Za vstup do Prachovských skal se platí počítejte 50 kč za osobu a k tomu pokud jedete autem dalších 50 kč za
poplatek za zaparkování. Úsměvně pak působí schránka s dobrovolným příspěvkem na opravy. Prochcodil jsem
prachovské skály kompletně a nikde jsem nenašel nic co by se mělo opravovat. resp co by šlo opravovat krom asi
celkového počtu 50MB zábradlí a 15ti odpadkových košů. Jen přemýšlím kam jdou asi peníze za vstup a parkovné
když jsou Prachovské skály soukromé. a přemýšlím kam budu asi za pár let jezdit na vandry a kolik mne bude stá
to že si budu chtít zajít do lesa popřípadě v něm přespat.. :-(
 
andre
byl jsem v Prachovskych skalach s partou kamaradu a bylo to moc fajn..vstupneho urcite nelitujte,ta priroda
rozhodne stoji za to..cavec
 
Aneta
vylet!
v Prachovskych skalach je opravdu dobre ... byli jsme tu na takovym seznamovacim vylete se tridou, kdyz jsme
se sesli v primě. Ale i predtim jsme tu byla s rodici na dovolene s koly ... :) je to fakt super vylet!
 
Libor
Vstupné se platí. Ale vzhledem k tomu, že tam můžete být, jak dlouho chcete, tak se mi i těch 45,- Kč zdá
přijatelné. To v kině vás za 2 hodiny za daleko vyšší peníz vyhodí a konec. Trasy jsou některé náročnější, ale
v klidu se dají zvládnout. A pak si každý může trasu určit vlastní, není ničím nucen doporučené dodržovat.
Pouze musí respektovat vyhrazené cesty, a to by vzhledem k té kráse mohl každý pochopit.
 
Pajik
Vstupne se sice plati, ale narozdil od jinych atrakci je videt, ze je to ku prospechu skal. Takze se s tim
clovek smiri...
 
ivan kaifer
nádhera
vstupné a parkovné je opravdu drahé, pokud jste však držiteli ZTP(ZTP/P) za auto neplatíte. máme pětiletého
syna a známí, kteří už zde byli nám s ohledem na jeho věk nedoporučovali zelenou trasu. pravda, celá
Masarykova cesta je fyzicky náročná, ale i náš syn jí zvládl bez pomoci a byl z ní nadšen, stejně jako my.
POZOR! silnějším postavám bude dělat problémy průchod některými soutěskami a tlustí lidé neprojdou.
 
Michaela
Vstupné je skutecne zbytecne natazený. Parkovné 50,- vstup 45,-Procházka po Prachovských skalách je ale
nádherná. Doporucuji
 
Vratislav Fridrich
Turistická chata Prachov
Informace o TCH Prachov najdete na www.prachov.czTuristické známky jsou v restauraci ke koupi
 
Granule
Český ráj
Tak trošku opožděně pár informací. www.prachovskeskaly.com, Kontaktní osoba Ing. Vladimír Tekverk tel.
777901211, 493534763, e-mail j.m.schlik@seznam.cz, správa CHKO 267994300, 481321900, 481322292, e-mail
ceskyraj@schkocr.cz, www.chkocr.cz. Na WWW Prachovských skal najdete spoustu informaci, mapky, popis vyhlídek
a popis okruhů. Rozhodně nezapomeňta na hrádek Pařez a na koupaliště u Pelíška a na pověst "O
Pelíškovi". Oficiálně bývá otevřeno do 17.00, pak už známku těžko koupíte, ale prohlídka skal při
zapadajícím slunci je něco jedinečného. Nezapomeňte si zazpívat známou písničku od I. Mládka o horolezcích.
 
pajulin
Skály byly pěkné, prošel sjem několik tras a protože bylo nádherné počasí tak se to vydařilo....Byl nádherný
výhled a potkával jsem samé báječné usměvavé lidičky. Známlu dostanete bez problémů hned u vchodu....
 
J&D
5.8.2004 jsme známku koupili v infu Prachovských skal naproti Turistické chatě.Skály za poslední roky
opravdu prokoukli - je vidět, že se o ně někdo stará. Vstupné se platilo vždycky (i před rokem 1989), takže to
není žádná schlikovská novinka - jen to nemají všechno podchycené, takže se do skal dostanete i bez placení a
když se třeba vracíte ke vstupu jenom abyste zaplatili (náš případ), tak ještě dostanete pomalu vynadáno (ale
asi jsme slečnu hodně vyvedli z konceptu, nejspíš se jí to často nestává, že by chtěl někdo platit
dobrovolně). Jinak vstupné platí na celý den, takže můžete libovolně skály opouštět a zase se
vracet.Určitě se vyplatí projít delší zelený okruh - to Vám neunikne skoro nic zajímavého (mimo Císařskou
chodbu).Jako dobrý typ na jídlo můžeme dát Hotel Pod Šikmou věží (je to přímo ve skalách - pod Šikmou
věží) - jsou sice trochu dražší a někdy i trochu pomalejší (záleží na počtu hostů), ale vaří dobře (mají
skvělé palačinky se zmrzlinou).
 
J.Sochor
Ke vstupnému - pokud jste byli navštívit Prachovské skály před několika lety, jistě jste zpozorovali rozdíl v
kvalitě a možnostech zázemí (nová WC, vstupní budova, opravené infocentrum......), na okruzích opravené cesty,
lavičky, vyhlídky.
 
Katka
S předražením souhlasím - ještě než jsme vstoupili do skal byly jsme o 200,-Kč lehčí, ale zážitek je to
kouzelný. Cesty jsou dobře značené, ale doporučuju průvodce /k zakoupení v infocentru/ - je tam hezký popis
cesty i s trochou historie.
 
Pavlik a Petrůša
Všechno předražené, ale stojí to za návštěvu. V informacích příjemná obsluha, půjčili nám i misku s vodou pro
psa. Známka i mapa k dostání bez problémů.
 
Kamila a Tomáš
Drahota!!!
Vstupné 45,-Kč do Prachovských skal mi příjde nepřiměřený! Pán v pokladně býl neochotný a arogantní. Toalety
za 5,-Kč a k tomu ještě parkovné. Trochu drahá záležitost na procházku přírodou. Na vzdor ceně byly Prachovské
skály nádherné. Doporučuji navštívit.
 
ivana
prosím o zaslaní ceny vstupného do prachovských skal předem děkuji Iva
 
Věra
Výlet v Prachovských skalách byl pěkný, akorát mi v tam chybělo jakékoliv značení. Byli sice cedule, ze tim a
tim směrem projdu okole té a té skály, ale stejně jsem nevěděla, která skála to je. Krásná byla vyhlídka
Českého Ráje.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2921 Turistických známek
2916 Výročních TZ
289 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek