Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 189 - Pravčická brána


Popis

Symbol Českého Švýcarska - pískovcová brána s chatou Sokolí hnízdo.

Mapa

Navštívil jsem Pravčická brána

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Infocentrum, Pravčická brána
Toto místo prodává také turistickou známku
Ubytování u Křiváků, Hřensko 105
Toto místo prodává také turistickou známku
Informační centrum - České Švýcarsko, Hřensko 82
Toto místo prodává také turistickou známku
Potraviny - KONZUM, Hřensko 105
Toto místo prodává také turistickou známku
Informační centrum, Hřensko 71
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum U Fořta na Mezní Louce
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NÁRODNÍ PARK ČESKÉ ŠVÝCARSKO
Kraj/okres:
Ústecký kraj/Děčín
Poloha:
50°53'1.19"N 14°16'52.81"E
Hodnocení:
2.924
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 189 - Pravčická brána


08.05.2022 - dostupná bez problému
23.04.2022 - dostupná bez problému
12.02.2022 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z Rýmařova.
 
Richard Špilka
Richard Špilka
Znamka
Infocentrum na Pravčické bráně.
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
V IC Pravčická brána. Pokud máte možnost, tak nechodit o víkendu.. Lidí opravdu hodně
 
Ondřej Kindl
Ondřej Kindl
Tz
Jen chci po dnešku poradit kdo se chystá z mezní louky s kočárkem ať si to dobře promyslí je to docela záděr.Ale jinak nádhera.
 
Milan Kudláček
Milan Kudláček
TZ
Cesta náročná.Bolí celé tělo,ale určitě stojí za to.Neskutečné výhledy,prostě paráda.Samotné Sokolí hnízdo a okolo něho,je trochu zanedbané.Za to kolik tady projde národa a je to taková ikona Českého Švýcarska,tak je to docela zklamání.Ale jinak krásný výlet a stojí za vidění.Známku jsem v pohodě koupil v IC na Pravčické bráně.
 
Veronika Žitníková
Veronika Žitníková
TZ
Bez problémů v íčku Hřensko 71.
Mají zde tz 189,190,182,2138,2507 a LS Hřensko.
Paní milá, provozní doba slušná.
 
Libor Hančar
Libor Hančar
Neskutečný výhled - 14.8.2018
Po náročné 6ti km cestě plné vyhýbání ostatním skupinám(Němci, Poláci, .., Češi), nás očaroval výhled z okolí brány, počasí bylo ideální. Výletní zámeček připomíná budovu z pána prstenů, jen ten zpoplatněný vstup mě překvapil ale vydělávat se asi musí :)
 
Vladislav Stárek
Vladislav Stárek
Pravčická brána
Nádherné místo a také v pátek dopoledne zde nebylo tolik lidí. K pravčické bráně jsme došli z Mezní Louky, což se mi zdá jako lepší, i když delší cesta, než se škrábat kopcem s cestami plnými písku z Hřenska. Známka zakoupena v IC v Hřensku, ale měli ji také v IC na Mezní Louce a přímo pod Pravčickou bránou.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Očekávala jsem více
Na Pravčickou bránu jsme se vydali směrem od Hřenska po červené a pokračovali jsme dále na Mezní louku a poté na Malou Pravčickou bránu a Šaunštejn. Všichni toto místo vychvalují, ale já tak nadšená nejsem. Scenérie z vyhlídky nad bránou jsou sice krásné a cesta vedoucí k Mezní louce je také zajímavá (z jedné strany zvětralé skály a z druhé sráz do údolí), ale oproti Adršpachu, který jsem navštívila v loňském roce se to rovnat nedá. Možná, že kdybych toto místo navštívila před Adršpachem, byla bych uchvácená jako ostatní, ale takto v žádném případě. Všude bordel, žádné koše, nehorázný smrad z jímky přímo před vstupem k bráně, horní patro Sokolího hnízda s fotografiemi zcela neudržované. Návštěvu určitě doporučuji, ale jsou hezčí místa. Co mohu ale ocenit je krámek se suvenýry - moc milá starší paní a poměrně velký výběr. V Mezní louce jsme si dali v restauraci u Fořta sice dražší, ale velice chutná jídla.
 
Petr Orvoš
Petr Orvoš
TZ
V suvenyrech na Bráně , vstup na galerii za 75,- Kč jinak se tam nedá dostat, ani na wc nebo si dat kafe.
 
Přemysl Homolka
Přemysl Homolka
Pravčická brána a soutěsky
jsou zcela jedinečné a rozhodně stojí za návštěvu, jen si k ní pokud možno vyberte všední den. O víkendu a svátcích je tam zoufale přelidněno, a bohužel také předraženo. Na Mezní Louce v penzionu U Fořta mají drahé a navíc naprosto odporné cvikovské pivo, naproti v hotelu chtějí za desítku Budvar 45,- Kč, a když jim 6.7. podvečer došlo, ani se čekajícím hostům neomluvili. Za parkování dáte 100,- a to musíte mít štěstí, aby bylo místo. A už úplně se vyhněte kempu na Mezní Louce. Úroveň sprch a WC je prostě katastrofální, navíc nás obsluha mezi 8.oo-8.3o vyhodila s tím, že: se právě vytírá, pak to musí uschnout a oni to přece nebudou dělat v 5 h ráno ...
 
Tereza Míšková
Tereza Míšková
TZ Pravčická brána
Všem doporučuji, nádherné místo. Měli jsme štěstí, lidí kolem bylo pomálu. Jen upozorňuji cyklonadšence. Stezka je pouze pro pěší, kola necháte uvázaná "dole" cca 2,5 km od Pravčické brány.
 
Vít Mrhal
Vít Mrhal
No. 189 Pravčická brána
Známku jsem bez problému sehnal přímo v suvenýrech pod Pravčickou bránou. Lidí tu ovšem bylo jak po hustém výsevu, to se ale dalo čekat v hlavní turistické sezóně na takto známém místě :-)
 
Michal Weiner
Michal Weiner
NO.189
Známka dostupná bez problémů.
Lokalita nádherná, lidí plno, ale stálo to za to :)
 
Miroslav Zach
Miroslav Zach
Kvalita známek
Nevím, jestli je to jen můj subjektivní dojem,ale zdá se mi že kvalita známek nějak uvadá.Nápisy jakoby rozmazané, hrany otřepené...Známky č.182 a 189 obzvláště a z nabídky co byla k dispozici nešlo moc vybírat.Že by kvantita vítězila nad kvalitou??Byla by to velká škoda.
 
František Dej
František Dej
pravčická brána
ten výhled za ten výšlap stál:-)
 
Dáša
Pravčická brána a soutěsky
Janka Kopková

Pr. Brána a soutěsky

Dnes jsme se vypravili do Hřenska. Parkovali jsme na parkovišti nad WC. Cena 120Kč. Pak jsme si vyšlápli 1,5km po hlavní silnici (na chodníky si ještě nevydělali)k Třem pramenům a odtud asi 2km k Pravčické bráně. Šlo se docela dobře (až na všude otravné vosy).Pravčická brána je opravdu kouzelné místo, které hyzdí jenom všude přítomné odpadky, které byly kolem nás už od rozcestí až nahoru. I pod Pr. bránou byl totálně plný koš a to jsme tam šli hned ráno. Otevřeno mají od 10-18 hodin. I ten smrádek od záchodků nás upozornil, že už tam budem... Vrátili jsme se k Třem pramenům a nechali se německým autobusem zavést k hotelu Mezní Louka. (Tady stojí parkoviště 100Kč.) Odtud jsme šli po modré a pak po žluté (z kopce dolů asi 1 hod.) k Divoké soutěsce, na lodičku: dosp:60, děti 30Kč.Poté jsme pokračovali pěknou skalitou procházkou k Edmundově soutěsce. Tady se dá i koupit TZ, nebo dražší občerstvení.Lodička:dosp.80, děti 40Kč. Oba převozníci byli super a svým výkladem i pobavili. No a pak už jenom sejít do Hřenska a krásně unavení se vypravit domů. Jestli můžu doporučit: je opravdu lepší jít nejdříve na Pravčickou bránu a až pak na soutěsky. A soutěsky jsou méně náročné z Mezní louky. Jdete pořád po proudu řeky. To je z kopce. Soutěsky cca 3 hodiny.
 
monika
brana
o Prazdninach jsme byli na pravcicke brane a pro deti nam vstupne dali zadarmo. Znamku jsme koupili v Hrensku,protoze na pravcicke meli zavrene info. Jinak stoji to zato.
 
Tereza
:-(
Když se po dlouhé cestě s dětmi konečně vydrápete nahoru a chcete si dát oběd, nanuka, nebo jen na WC, tak musíte zaplatit vstupný dosp.75,- a děti 25,- , což mě přijde jako velká sprosťárna :-( Přírodní památka má být dostupná bez vstupného !!! Nakonec jsme utratili peníze za oběd dole u parkoviště v restauraci, kde mají výbornou a velkou porci česnečky :-)
 
Libor Marek
Libor Marek
20.09.2014
Pravčická brána je klasika, není co dodat, nádhera. Také nás ale zarazil smrad záchodků a žalostná nabídka v restauraci Sokolí hnízdo ... jako by se zde zastavil čas :-( TZ koupena o den dříve (19.9. v IC v Hřensku).
 
Pavel Semanský
Pavel Semanský
čtvrtek
Naprostý souhlas s předchozím příspěvkem,ten smrádek,to je síla.
Jinak je to krásné,ale až moc navštěvované místo.Vstupné musíte zaplatit,i když chcete jen do íčka,nebo zámečku.Sokolí hnízdo je krásná stavba zvenku i zevnitř.
Otevřeno duben-říjen denně 10-18,listopad-březen pá+so+ne 10-18.
 
546531
Ostuda
Známka zakoupena v infocentru Na Pravčické bráně,ale je k dostání i v Hřensku a na Mezní louce.Vstupné na Pravčickou bránu 75Kč - budiž.
Co mě docela dostalo,byl ukrutný smrad moče linoucí se při stoupání k Pravčické bráně z odvětrání z chaty Sokolí hnízdo.Všechen ten ukrutný puch se držel na přístupové cestě,takže jím musíte projít.Tomu říkám vizitka.Myslím si,že daleko lepší vyhlídky jsou z Ostrohu nad Jetřichovicemi a zadarmo.Jinak klasika jako všude i zde platíte za to,že jste ráno vystrčili rypák z chaty.
 
K + E
Pravčická brána
TZ koupena v infocentru na Pravčické bráně se spoustou jiných suvenýrů.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
PB
Abychom se vyhnuli davu turistů, šli jsme z Hřenska nejprve na Bránu a potom zpět přes Soutězky. Turistů bylo celkem dost, ale bez front i lavičky byly volné. Pravčická brána je fakt luxusní skvost. Kolem je překrásná příroda, nádherné vyhlídky i stezka kolem piskovcových skal je překrásná se zajímavými informačními tabulemi. Většinou se mi tyto tabule nechtějí číst, ale tyto jsou poutavé.
 
Petr Cienciala
Petr Cienciala
1. 8. 2013
datum návštěvy
 
Pavla
22.7.2013
V roce 1991 stála vstupenka 2 koruny - teď 75. Ale vyhlídky stojí za to. Pivo 40,- a kofola 50,-
 
roman
-
nevím jak se chová český turista v německu, ale vím jak se chová německý turista v česku. je to zvěř a jsou to hovada. a vubec netuším za co se platí vstupné.
 
Pardubitzer
V rámci duševní a tělesný rekonstrukce soukromě nazvaný Tour de Český Švýcarsko :)) moc pěkný, turisti ani vstupný nevaděj, s tím se tak nějak počítá, výhledy skvostné, samotná brána jakbysmet
 
Tatík
Protože ještě patřím k těm, co se po bráně před lety procházeli, oželel jsem dnes popisované slasti pokladen a Sokolího hnízda, stačil výhled ze stezky mezi stromy. Turistické známky měli v Hřensku v konzumu u kostelíka.
 
Pinďa
Jetřichovice
TZ je k dostání v zimní sezoně, ale pouze v neděli, v Jetřichovických suvenýrech. Využil jsem této možnosti, protože Pravčickou mám splněnou ještě z dob, kdy se mohlo chodit nahoře po mostě.
 
Martin
Známka Pravčické společně s no. 182 a 190 k dostání v hřenském IC. Na Pravčické bráně jsem byl předposledního října navečer, takže vstup zadarmo a bez davu německy hovořících turistů. Byl jsem tu prvně a musím tedy říct, že mi spadla brada. Nádherný kus přírody, navíc při zapadajícím podzimním slunku, které se pravda dílem topilo v mlze, a to jsem tu v pozdní hodinu byl sám...silnej zážitek! Což byl taky tříkilometrový návrat potmě do Hřenska :-)
 
Honza Pásler
Úžasný přírodní výtvor, bohužel v sezoně obležený davy turistů. Přístup na vyhlídky přes bránu se vstupným 75,- Kč. To by člověk i skousl, přístupové cesty, zábradlí a vyhlídkové plošiny je třeba udržovat a to něco stojí. Ale...Uprostřed sezony by mohly fungovat alespoň dvě pokladny, u té jediné cca dvěstěhlavá fronta a čekání na vstup přes čtvrt hodiny. Až za bránou, tedy už v placeném prostoru, se nachází kiosek se suvnýry (v úterý zavřený!), kiosek s občerstvením (rovněž zavřený) a předražená samoobslužná restaurace Sokolí hnízdo (pivo za 40), kde prodávají dva mladí muži, kteří naprosto nestíhají, takže na pivo (i na cokoliv jiného) se čekalo v téměř půlhodinové frontě.Domnívám se, že na tak významném místě by se při těch cenách mohlo o turisty starat trochu víc lidí, než jeden prodavač vstupenek a dva prodavači v bufetu.
 
Jana
známka zakoupena v pokladně na pravčickou, takže lze zakoupit i bez toho, že musíte zaplatit vstupné
 
Franta
Mám-li být upřímný, po příjezdu do Hřenska mně vyděsila záplava vietnamských stánků. Do této lokality se opravdu mírně řečeno nehodí a kazí dojem z jinak malebného místa. Samotný výšlap na Pravčickou bránu je opravdovou oázou klidu a pohody. Nešikovně umístěné Íčko pod Pravčickou branou zavřené, otevřeno prý jen o víkendu. bylo krásné slunečné počasí, a vyhlídka neopakovatelná. Na informacích v Hřensku známku 189 nemají a hledat ji na tržnici mezi stánky jsem si netroufal.
 
Lenka
Nadherny vylet
Moc pekne misto. Znamky meli. Vstupne se tady vybira uz od 19 stoleti. Je aspon vzorne uklizeno.
 
qviz
Platí se vstupné 75 Kč plné nebo 25 Kč (důchodci, atd.), všechno je až za pokladnou, tzn. Info, restaurace, vyhlídky, WC,.. Takže, když po výšlapu někdo potřebuje na WC a nechce ovlažovat okolní porost, musí! zaplatit vstupné! Na druhou stranu vstupy na jednotlivé vyhlídky (už-zatím) zpoplatněné nejsou. Trošku se divím, že pokladnu nepřesunuli o pár desítek metrů níže po stezce, nejkrásnější pohled na Pravčickou bránu je kousek před poslední zákrutou výšlapu. Známku měli v restauraci, informace měly zavřeno (1.8.2010).
 
Peptullix
Pravčická
Pravčická brána za to nemůže, je to opravdu krásný výtvor přírody, ale strašné jsou ty slunečníky s nápisem Algida pod ní, ty tam opravdu nemají co dělat a kazí celkový dojem.Jinak krásné výhledy na všechny strany.
 
Jakub
Turnikety - dotaz
Prosím vás, co všechno je za turnikety? Lze se bez vstupného dostat na Sokolí hnízdo? Za co vše se musí platit? Díky moc
 
Stoupa
Výlet na Pravčickou bránu je skoro takovou "povinností" pro všechny z Děčína a okolí, nicméně rád bych toto místo doporučil i všem ostatním. Z parkoviště pro soutěsky je třeba ještě dojít zhruba 1,5km k rozcestí Tři prameny (případně děčínský autobus staví přímo u rozcestí), kde začíná výstup lesem. Dá se to zvládnout i ve vedru (s lahví pití v batohu), jelikož prakticky až nahoru k Pravčické se jde lesem, jen ta cesta je trochu horší, kamenitá a kořenovitá. I proto je už dole cedule se zákazem kol, ale viděl jsem tam i odvážlivce s horskými koly, jak mezi těmi šutry kličkují a posléze sesedají a začínají tlačit :-) Po nějakých 30-40 minutách chůze jste nahoře, ještě kousek před samotnou Pravčickou lze odbočit 200m k jeskyni Českých bratří, což je ale spíš velký převis než jeskyně. Vstup k Pravčické bráně 75,-/25,-, infocentrum je opravdu dost nešikovně až za turnikety, ale co se dá dělat. Pak už nezbývá než se kochat, nebo posedět v restauraci, což ale úplně tak nedoporučuji - předražené jídlo průměrné až podprůměrné kvality, slečny servírky taky zrovna milé nebyly...
 
Radim
Známka je
Známka v pohodě k dostání skoro všude - na Pravčické bráně v infu, musíte si ale zapltait vstup, jelikož info je až v placené zóně, kde se vychází na vyhlídky a do rest. Sokolí hnízdo. K dostání též v info Jetřichovice a v Infu v Děčíně 100 m od Muzea lodní dopravy. Ověřeno 3.6.2010.
 
Rorys
Kdo si chce známku koupit přímo na Pravčické bráně a nechce se mu platit 75,- Kč za vstup, tak má v podstatě smůlu, protože prodej je 3 metry za vstupem. Nakonec jsem se nějak domluvil.
 
Pavel.S
Dne 2.12. TZ v pohodě v suvenýrech na Pravčické bráně, kde fungují od listopadu do března každý den 10 - 16 hod. Slunečno, výhledy trochu zamlžené, ale přesto pěkné a nijak přelidněno. Byl jsem tam sám.
 
K8
Prodejní místo
Moc pěkné je "Info" - a kdepak asi...
 
Honza
Hezký výlet s krásným výhledem z Pravčické brány. Jen je nahoře trošku přelidněno a předraženo a známky bohužel nebyly.
 
Zuzana
pro známku je potřeba jít opravdu do Děčína. Krásné místo, ale přelidněno :)
 
Lukáš
TZ jsem koupil v IC Děčín IV ul.Prokopa Holého 808/08 u nádraží.V IC mají hromadu známek - momentálně 2 výroční a asi 10 TZ prý objednávají i další.TZ které tu měli:163,181,182,188,189,857,945,1413,1545,1626.
 
Nika
Od 5.7.do10.7.známky opět ležely na poště a čekaly, že je někdo vyzvedne.V pátek odpoledne se prý dostaly na Pravčickou bránu a Mezní Louku, ale na infu v Hřensku nebyly a ani už nebudou,ale to nám po neděli,pondělí,středě-kdy jsme ji tam sháněli, řekli až v pátek!
 
mn
Pravčická brána-75 Kč vstupné
Za výlet tahle známka určitě stojí, jen Vás asi zklame, že ji nemají. Během chvilky v místním IC se na ni ptalo asi 5 lidí. Poznámka prodejce - vedoucí nepřivezl...M
 
Matulinka
Skvělá procházka
Cesta na Pravčickou bránu mi nepřišla zas tak moc náročná. My jsme prošli soutěskami Hřensko, pak došli na Pravčickou a pak dál do Mezní Louky. Doporučuju to v tomhle pořadí, ptz cesta z Pravčické do Luk není vůbec náročná a je prakticky po rovině, což je celkem příjemné zakončení celodenního výletu.
 
Milan
Známek už mají dost v Íčku u Pravčické brány. Jinak v restauraci vepřo-knedlo-zelo za 200,-Kč, to si nedávali ani skopčáci.
 
Alča
Známku stále nemají. Prý je na už na poště v Hřensku, ale není nikdo kdo by tam došel.
 
Milan
Vyprodáno
Tak známku nemají, prý ji vyprodali den předem. Smůla, jinak sem si připadal jak v Německu:-)
 
Jarda
Jak čtu
tak to, že známku (i poštovní) na bráně nekoupíte je asi normální. Výšlap z Hřenska je s kočárkem někdy problém, ale odměnou je pohled do okolí.
 
Mirek
Nemají
Není,nemáme a nebude,až příští rok. Jasné ,stručné..
 
Petr
Supr výšlap ,ale za odměnu ten výhled na okolí. Šli jsme z Hřenska ,jaká je to dýlka ,to si vůbec netroufam hádat ,ale lidi z busu jsem vysadil na odbočce asi tak v 15:30 ,po zapark. na spodním park. (k té odbočce asi 1,5km) jsem šel za nima a všichni jsme se vrátili do autobusu cca v 18:30. Známka na suvenýrech nahoře (prodavač buď mírně připitej ,nebo to má v krvi) samá sranda ,velice ochotnej a na děti obvzláště. Sice to s těma jeho srandičkama trvalo o chvilku dýl ,ale za tu srandu to stálo. A zvládla to v pohodě i má 4-letá dcera se kterou jsme měli za sebu komplet soutěsky. Tak všem hezký výlet.
 
Marcela
Na Pravčickou bránu jsme vystoupali z Mezní louky s našema holkama/9 a 4,5 roku/, super cesta, i když jsme si museli dát pozor kam šlapeme, krůček vedle a už by nás asi nikdo nenašel, velmi strmé, ale stoupání nahoru pozvolné a celkem zajímávé. S kočárkem asi dost náročné, kořeny a kameny. TZ bez problémů, ale jen Pravčická brána. Bylo slunečno, i když celkem vítr, ale určitě to stálo za to!!!Bylo to jako v pohádce, vřele doporučujeme!
 
Mirda a Ajka
Neviděl jsem nic
Tak jsme si také zvolili tu delší cestu z Mezné louky,je to 6,5 km lesem a po úpatí pískovcových skal,místy je to dolů pěkný sešup a nedoporučuji tuto cestu pro lidi s kočárkem,pár jich tam bylo a měli co dělat,je to trochu namáhavá cesta.Nebudu tu ani říkat,co to se mnou udělalo,když jsem splavený vyšel nahoru v 18:25 a zjistit,že je zavřeno a vlastně nic neuvidím.
 
Ivana
S přítelem jsme vyrazili na dovolenou do ĆS. Prošli jsme Tiské stěny,Soutěsky u Hřenska a Pravčickou bránu. Byl to opravdu nádherný zážitek. Mi jsme si zvolili tu delší cestu z Mezné louky a dalo se to jít pěkně. Na soutěskách jsme známku sehnali pohodově. Akorát na Pravčické ten chlapec odešel a tak jsme šli zpátky. Autobusy si tam jezdí jak chtějí. Zážitek to byl opravdu úžasný. Doporučuji. Kemp v mezné louce je fakt pěkný, čisté sprchy a záchody. Mají tam i čerstvé pečivo, takže dobré. No ten vstup do soutěsek taky není malý a za ty lodičky když se plavíte deset minut to je taky dost velká pálka. No dnes každý jenom rýžuje a nic z toho
 
Iva
Známka nebyla,ale koupila jsem ji v infu v Děčíně.Tam maj známek více,ale Děčín koupíte jen na zámku.
 
Kolchar
19.6.08 - TZ zakoupena na Pravčické bráně bez problémů.
 
Pavla
Známku mají v Srbské Kamenici i Děčíně
Zapoměla sem TZ koupit na Pravčické a tak sem se po ní ohlížela v Hřensku (marně) , ale sehnala jsme ji v IC v Srbské Kamenici.
 
Jableska
Tz
TZ pouze na pravčické bráně, do hotelu Klepáč prý zatím nedorazily (ani žádné jiné).Brána pěkná, vyhlídky nádherné, jenže všude plno lidí, převážně Němci a Poláci
 
Nikušník
Určitě to zato stojí...
Tak na pravčickou bránu si určitě zajděte...je to moc krásné. A těch vyhlídek nahoře. Bohužel jsem nevěděla, že je to takový kus...a s túrou jsem nepočítala, což je asi moje blbost, jelikož České Švýcarsko je ráj turistů a to přeedevším těch pěší. Známka bez problémů. Ale co se restaurace Na Sokolím hnízdě týče hrůza. Předražené a ještě k tomu samé blivajzy. a taky se mi zdá docela divné platit vstup na podívání na pravčickou bránu...lidi už rýžujou všude...ale pro romantiky chtivé lidi paráda. Supr dominanta ČŠ.
 
Šáry
Nádherný výhled na okolí, příroda a romantika.... Tak pokud chcete si toto vše chcete užít tak za ten šest a půl kilometrový výšlap to fakt stojí!
 
Míša
Výlet, který stojí za to. Za krásný výhled ta trocha námahy při výstupu určitě stojí. Na Pravčické bráně známku neměli.
 
Josef Eder
Informační centrum
Známka je za normální cenu, ale pozor na cenu pohledů. Prodávají je za 13,- Kč, a to se jedná o obyčejné pohlednice, které seženete sotva za polovinu jinde. Jinak slečna na informacích z Frýdku Místku by zasloužila dostat lekci slušného chování a milého přístupu k návštěvníkům.Co se týče cen, tak ty jsou opravdu "německé". Bramboračka, kterou vydávají za česnečku za 50,- nebo párek v rohlíku za 30,- není v kraji obvyklé.Vstupné 50,- Kč do vlastního areálu Pravčické brány beru jako adekvátní, myslím si, že stojí za to ty peníze dát. Ale souhlasím, že by se ty peníze mohly projevit na popiskách na vyhlídkách.
 
Ponytail
Neměla jsem zájem jít přímo na Pravčickou bránu, překvapilo mě ale, že jsem si nemohla zakoupit známku bez zaplacení vstupu na Bránu. Proto jsem uvedla známku jako předraženou 50+25 Kč.
 
romana
Za těch 50,.Kč od tolika výletníků bych očekávala na vyhlídkách aspon' popis vzdálených vrholků.Určitě by více potěšil než nerez zábradlí.Vřele doporučuji z Mezní Louky na Malou Pravčickou bránu a dál Loupežný hrad 'Saunštejn-méně lidí cestou,na hrad šplhání po žebřících a pak krásný výhled, jen TZ chybí :-)
 
Peťule
Ahoj, známky dnes neměli ani v Klepáči, ani v infocentru, ale měli je v hospodě U žáby dole u řeky před vstupem do Soutěsek, která ani není na seznamu... Ale jinak bylo pěkně.
 
Stoupa
Návštěvu každému vřele doporučuju, i když jsem nečekal tak dlouhý výšlap :-)) Ale výhled je tam nádherný, z mnoha míst, samotná brána je taky vděčným objektem pro fotografy. Jinak na studentské vstupné 30Kč si nemůžu stěžovat, horší to je s cenami v restauraci, ale tak tam jsou beztak spíš jenom němečtí důchodci. TZ jsme sehnali v infu na Pravčické v pohodě, měli jich dost.
 
Zelda
Německá seniorská komerce
Výlet by docela ušel (šli jsme i s dětským kočárkem, který jsem na několika místech musel přenášet), až na ty davy německých seniorů provozujících něco mezi Nordic walking a chůze o berlích v trekovejch botech za několik tisíc..... Jídlo nahoře nic moc a předražený! TZ bez problémů. Parkování opravdu drahé - 100,-Kč. Vstup, holt se o to starají.
 
janca
az na to vstupne coz je 50 kc,je to fakt super.Znamky maji v infocentrum na Pravcicky.Zda se mi ze je to tak trochu natazeny pro Nemce,kterych je tam podstatne vic nez Cechu.Kdyz si vemete ze date 50kc na Pravcicky,ok to jeste beru,taky ta brana tu nebude vecne a udrzba a upravy neco stojej.Ale dalsich 50kc date za JEDNU jizdu v souteskach,a kdyz chcete jet az na divokou tak to mate 100kc a zept dalsich 100Kc,pro jednoho.A jetse chteji 20Kc za vstup do soutesek,no vylet je to sice krasnej,ale pomerene dost stoji,a jeste k tomu nemeli na Souteskacha ani znamku....
 
Jirka
Na Pravčické Bráně již známky nemají
 
Turista
Komerce
Vyhlídka nádherná, místo není vhodné pro válet s malými dětmi (poměrně vysoké stoupání po lesní kamenité cestě ca 3km). Jako velké minus hodnotím cenu a úroveň parkovného kdy zaplatíte "oblíbenou 100Kč" za odstavení auta. Parkovné by mělo být buď zdarma nebo za velmi malý poplatek, protože auto je prostředek, který provozovatelům výletních míst přiveze daleko větší "zisk" než je zaparkování auta. Obzvláště zde, kdy jde vše do kapsy podivně zakoupeného území soukromou osobou.
 
Miki
Nádhera
Tohle místo je opravdu fascinující. Ale podivuji se, že informační centrum a občerstvení je za střeženým turniketem. Že se platí za vyhlídky bych pochopil. Údržba schodišť a pořízení zábradlí z nerezu něco stojí. Ale tak 20,- Kč by mohlo stačit. Takhle mi to přijde jako vydírání, když už se tam vyškrábete, tak to nezaplaťte, že.
 
Jan Neudert
Vstupné do prostoru brány, kde je prodejna suvenýrů a restaurace, stojí 50,- Kč. Když ale hezky poprosíte, možná vás pro známku pustí bez placení. Mně se to podařilo, i když kamarádi museli zůstat venku jako "rukojmí".
 
Ondra
Výborné
Krásný pískovcový útvar, vřele doporučuji.
 
Shawadu
Napřed se mi zdálo vstupné 50,-Kč drahé, ale když jsem pobíhal vyhlídkách, tak jsem si to fakt užil. Nádhera.
To se musí vidět. Vždyť už za pár let to zde nemusí být!
 
Rarasek
Ten výstup je očistec, ale ten pohled na bránu opravdu stojí za to. Doporučuji.
 
MUDr.Hana Burianová
Přes svátky na toto místo nejezděte!
Červencové svátky a neděle - to se nedá na parkovišti ani zaparkovat a u brány to musí být strašné. Volili
jsme pondělí ráno a byl klid. Vše OK. Jen protivný pán v budce mi nechtěl dát slevu na babičku, pokud ji
neuvidí na vlastní oči.
 
Pavla
Po pochodu kolem Kamenice jsme se stavili v hotelu Klepáč, koupili TZ a šli na Pravčickou bránu s tím, že
uvidíme nevídané. Skutečně! Byl to strašný šok. Čekala nás kýčovitě barevná hospoda se vstupným 50,-Kč. Navíc
vyhrávala hudba, aby tam nebylo moc ticho. Přírodní útvar je to krásný, ale co dokáže vytvořit člověk...Je to
smutný. Nechali jsme si zajít chuť na pohled do kraje z pod brány a raději se kochali cestou na Mezní louku.
 
Jakub Líbal
Ahoj sběratelé. Naši rodinu by koupě známky stála o 160 Kč více, protože za výhledy na naši vlast musí dospělí
zaplatit 50 Kč a i dítě do 6 let zaplatí 30 Kč. To se mi zdály ceny jako pro němce. Navíc restaurace, info a
WC jsou za přísně střeženou pokladnou.
 
passi
já zase naopak s Killerem naprosto souhlasím. Když jsme došli po celodenním pochodu k cíli a zjistili jsme, že
jen za VSTUP do restaurace atd. se platí (a pak už by nezbyly prachy ani na to jídlo a pití...) Dost nemilé..
Slovo "naštvaná" bylo v tu chvíli hodně slabéjinak krajina a výhledy cestou.. samosebou
nádherné
 
Filip a Martina
nesouhlasíme s Killerem,za ty prachy to stojí je to nádhera jak výhledy tak i brána je to světový unikát je to
prostě fantastický a za 45 Kč to rozhodně stojí kdo tam nebyl těžko dokáže posoudit to není jenom lov
známek.jinak otevřeno do 18,00 hod. známku mají bez problémůnenechte si ujít
 
Killer
TZ jsme koupili v hotelu Klepáč v Hřensku. Tímto děkuji zaměstnancům zmíněného hotelu, protože nám ušetřili
celkem 90,- Kč (2x 45,- Kč) za vstup pod bránu. Aby jste se totiž dostali do kiosku, kde známku prodávají,
musíte zaplatit 45,- Kč vstupné. Jsou to ZLODĚJI, protože dát 45,- Kč za možnost koupit si TZ a za pár
vyhlídek na okolní kopce, které jsou beztak vidět z ČTZ na Mezní louku, nám přišlo dost. P.S. Jentak
mimochodem do restaurace se dostanete pouze přes pokladnu (trošku drahý COUVERT).
 
Zirafka
TZ maji i v hotelu Klepac v Hrensku.
 
Hříbek
TZ nemají a já se tam táhnu i s kočárkem a v něm 15-ti měsíčního syna, ale jinak skvělé vyhlídky i synovi se
líbili. Stojí za to se tam kouknout.
 
Bob
TZ mají, je ale nutno počítat se vstupem pod bránu za 55 kč.
 
Pavel
Pokud dorazíte v otevírací dobu 9-17 (možná 18 ale 17 je jisté) tak se vám naskytnou krásné výhledy ze tří
vyhlídkových míst a možnost prohlídky fotogalerie zdejšího okolí. Jinak po dvoukilometrovém stoupání
zjistíte,že jsou vsupní mříže zavřené a nezbývá než si z podhledu vyfotit Pravčickou bránu i Sokolí hnízdo.
Parkoviště u silnice, kde začíná červená OPRAVDU není. Je o 1 km níž.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2773 Turistických známek
2661 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek