Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 438 - Příběnice


Popis

Zříceniny kdysi mocného hradu Vítkovců nedaleko Tábora. Rodové sídlo "Pánů z Růže".

Mapa

Navštívil jsem Příběnice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Penzion Příběnice (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Jihočeský kraj/Tábor
Poloha:
49°23'37.68"N 14°33'36.8"E
Hodnocení:
2.619
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 438 - Příběnice


22.06.2023 - dostupná bez problému
08.06.2023 - nemají sběratelský předmět
09.08.2022 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Lukáš Fiala
Lukáš Fiala
TZ
Koupena v penzionu Příběnice
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Nejprve jsme hledali někoho na recepci, poté jsme se zašli podívat do vedlejší budovy, kde je nějaká restaurace a tam jsme uspěli.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Zřícenina Příběnice
K tomuto cíli jsme se vydali pěšky po červené (část trasy pouze pro pěší), auto jsme nechali na parkovišti u Stádleckého mostu. Moc pěkná přírodní trasa kolem řeky Lužnice. Zbytky zříceniny jsou rozmístěny na docela velké ploše na kopci přímo nad penzionem Příběnice (TZ mají) v lese. Moc toho opravdu nezbylo, ale za návštěvu to stojí. Jsou zde i dvě ohniště, která se asi hojně využívají, takže buřtíky s sebou :)
 
Michael Bronec
Michael Bronec
Penzion
V penzionu byli příjemní a známku nám prodali.
 
Petr Augustin
Petr Augustin
V penzionu nemají
V penzionu nikdo nebyl a v restauraci mi řekli, že je nemají a je v plánu je objednat. Zbytečných 60km na kole, ale aspoň jsem se projel :)))
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Dále od hradu dále
Vzhledem k historii hradu Příběnice rozhodně stojí za to se sem vypravit. Už sama výprava stojí za to. Podél Lužnice buď z Tábora nebo z Bechyně po červené, která je dobrodružná. Na kole je to vhodnější po modré. Známka v penzionu, který je malebný a velmi luxusně položený. Vizitku jsem si koupila ráno v IC v Táboře.
 
wenzel
Příběnice
Z hradu toho opravdu moc nezbylo. Dole u cesty jedna zeď, o něco málo více je toho k vidění, když se vydáte po žluté značce nahoru do kopce. Kromě pár zbytků zdiva je zde i jakýsi pozůstatek věže(?), který je opravený. Toť vše. TZ v penzionu, bohužel razítko nevedou. Okolo penzionu nádherná příroda, hlavně teď z jara.
 
Tomáš Smejkal
Tomáš Smejkal
Chata Lužničanka
Pokud byste počítali s prodejním místem "Chata Lužničanka", uvedeným v atlasu, tak je zřejmě dlouhodobě zavřené. Penzion Příběnice ale funguje skvěle.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
Příběnice
K penzionu se dá bez problémů dojet autem po překvapivě kvalitní asfaltce (příjemné překvapení, vzhledem k tomu, že většina map ji ani neregistruje jako cestu) kopírující modrou tur. značku z Malšic. Komu se nechce šplhat do poměrně solidního kopce, může pak auto nechat na vyasfaltovaném plácku kousek nad místem, kde se žlutá značka odděluje od modré a míří k hradu, k hradu je to pak sotva 500metrů.

Ze samotné zříceniny toho už bohužel moc nezbylo, prakticky kromě jedné zdi a pár nízkých zídek, takže fanatické "hradaře" asi neuchvátí, ale příroda okolo je nádherná. Zejména krásně zarostlý kaňon na místě původního hradního příkopu.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Příběnice
U penzionu kde je k zakoupení i TZ je pěkná zátoka,od ní kousek do kopce je zřícenina,bohužel už jen zbytky hradu.
 
Standa
V penzionu
Mimo letní sezonu je koupě známky v penzionu Příběnice nejspíše loterií. My jsme uspěli, protože se chystali na příjezd hostů v pátek večer, zatápěli a vařili guláš.
 
Milan Šperka
Milan Šperka
Známka koupena v restauraci penzionu Příběnice.
Pěkné, klidné místo, ke zřícenině kousek do kopce...
 
Petr Mikula
Petr Mikula
Příběnice
Ke zřícenině jsme šli po červené od Bejšovcova mlýnu, cesta byla mírně náročnější, klouzalo to, přes cestu spadlý velký strom. Bohužel penzion zavřený, i když bylo kolem poledne a podle otevírací doby restaurace mělo být otevřeno...pán sekající trávu před penzionem nám oznámil, že kuchař jel pryč, netuší jestli se vůbec dneska vrátí a není tam nikdo, kdo by nás byl schopný obsloužit nebo prodat známku.
 
alex
Příběnice
Autem z Malšic po asfaltové cestě směr Karolín a modré značce..před koncem cesty pěšky po žluté přes hrad k penzionu pro známku..
 
Romik
20.5. známka koupena v penzionu Příběnice , ač před sezonou, paní nám otevřela , znamečku prodala i pivko natočila . zříceninka cca 500m od penzionu po žluté. P.S pro Erika na druhá straně řeky pod obcí Řepeč je zřícenina Příběničky a ne Příběnice, takže netřeba plaveckých dovedností
 
Erik
My jsme ke zřícenině šli pěšky z obce ŘEPEČ...cesta je lesem, dlooouhá (čtyři km tam a čtyři km nazpátek) s kočárkem a šesti měsíční dcerou, u hájovny jsme potkali člověka, které nás podél řeky navedl na směr k penzionu (ten je však z téhle strany za řekou), tak nezbývalo než do šortek, hup do Lužnice a pro známečku si přeplavat (asi 30 m, 2m hloubka, mírný proud). V penzionu mi známečku dokonce zabalili do dvou igelitových pytlíků, aby se mi na cestě zpět nazmáčela v řece...zřícenina nic moc, ale nevšední zážitek cesty pro známečku super.. PS. doporučuji pro všechny v létě, otužilci mohou i později :-)
 
Dusty
Bohužel jsem si nepřečetl tuhle diskuzi, takže jsme neznali cestu. K hradu jsme se pokoušeli dojít z obce Řepeč, ale nenašli jsme jej a dokonce jeden mladší domorodec, které jsme po cestě potkali při údržbě lesa o nějaké zřícenině ani nevěděl. Mluvil pouze o nedalekých Dobronicích, které jsme našli bez problémů...
 
Milča
pěkné podhradí
cesta je tam dlouhá a když píšu dlouhá, tak tím myslím dloooouhá. na kole bych to rozhodně jet nechtěla! v podhradí je penzion, který by stál i za dovolenou - rovinka v zátočině, výhled na vodu i z kovové konstrukce na skále a zbytky opevnění. pak vás čeká výstup - prudký, ale krátký a pak už skoro nic. ani se nedivím, že je na známce (v penzionu jich je dost) jen to, co tam je. ale pro vodáky, kteří pojedou kolem rozhodně vítané zpestření.
 
Exák
Cesta
V Malšicích zahnete na Bečice. Před koncem obce doprava, dle modré turistické značky a šipky-Penzion Příběnice. Pak stále po modré kolem farmy a hájovny. Dále se dá po žluté projít přes hrad až k penzionu Příběnice. Moje paní sjela autem až k penzionu a já s dětma jsem šel na hrad a slezli jsme pohodlně až k penzionu, kde známku měli.
 
Lukky
Příběnice
Moc doporučuju- je to jedna z nejhezčích zřícenin, nejlepsi je zdejší osmistenna věž. Urcite si udelejte sem vylet- je to tu moc hezke- krasne vyhledy!!!
 
Míša
Překvapení
O svátcích jsme se s přítelem rozhodli, že se pojedeme podívat na zajímavá místa naší republiky. Jeli jmse podle turistické mapy, a přestože Příběnice nejsou ani v automapě nic nás neodradilo. Nejdříve jsme se dostali do Bečic, kde jsme se na místní benzínové pumpě ptali dál na cestu, jelikož hrad ani kemp není značen. Asi po půl hodině cestou kolem luk a přes les, kde jsme se vůbec divili, že je turistické známkové místo, jsme si říkali že se sem už nevrátíme. ale k našemu podivení jsme přijeli k chatě Lužničanka , kde jsme úžasem nemohli ani mluvit.......nádhera....okouzlující, romantické místo skvělé na dovolenou jak s dětmi tak s pejskem. nakonec jsme oba rádi, že nás turistická mapa zavede i tam, kam bychom se nikdy asi nedostali....
 
Ivča
Pozor na vodu
1.7.2006 jsme se s přítelem rozhodli, že navštívíme zříceninu hradu Příběnice. Autem jsme dojeli do Bečic (k chatě Lužničanka). Zde jsme bez problémů koupili známku a vydali se po červené k hradu. Kousek za chatou nás značka svedla z cesty do houští. Chvílemi byla cesta spíše pro trpaslíky. Po vyšplhání kopce nahoru vede cesta zpět k řece. Bohužel Lužnice byla natolik rozvodněná, že zde značka skončila v řece. Tak jsme se vrátili zpět a zajeli k hájence Příběnice, odkud již vedla suchá cesta, tak jsme se tam nakonec přece jen dostali. V době zvýšené hladiny Lužnice doporučujeme cestu raději po žluté od hájenky Příběnice, než od Bečice.
 
geomailer
Penzion Příběnice má asi v září dovolenou.
Nejprve jsem se pokoušel o návštěvu (21.9.) a nebyla tam živá duše. Během následujících dnů jsem tam 2x
telefonoval, ale mluvil na mne jen záznamník. Na jejich webu (www.pribenice.com) ale inzerují volné ubytovací
kapacity na říjen. Jinak místo je to velice pěkné, komorní, útulné. Pokud tam ale pojedete autem a náhodou
potkáte někoho v protisměru, tak máte smůlu. Cesta je fakt pouze pro jediné vozidlo. Jaká je situace v kempu
Lužničanka nevím.
 
ladik
koupeno za 20,- v penzionu, v pohodě
 
Pepík
Proč?
Také jsem v penzionu Příběnice TZ pořídil za 30,-Kč. Vzhledem k jinak ochotným a příjemným lidem a dobré
kuchyni mi to připadne, jako absolutně zbytečná kaňka. Takhle dostali menší dýško.
 
Hynek
TZ
V Lužničance stále bez známek i po urgencích. Jinak jsou tam velmi příjemní a ochotní. Majitel říkal, že ho
mrzí dosud nedoručené TZ, protože by jich prodal i 200 za týden.
 
Hugo
Zato na druhém břehu řeky v Lužničance jsou objednané, ale nemají. Zvolili jsme špatnou stranu. Alespoň mají
dobré pivo.
 
SRNA
TZ je v penzionu Příběnice za 30 Kč.
 
Luboš
Penzion je po požáru v opravě, ale vedle v restauraci ochotně daí razítko. Otvírací doba restaurace je dle
potřeby hostů.
 
Pavel
14.6.2003 známka v penzionu Příběnice není k mání, ale dostanete leccos k jídlu a pití i razítko s potvrzením
na účet pro "známkové" potřeby.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2916 Turistických známek
2909 Výročních TZ
289 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2024 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek