Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1662 - Přírodní památka Klepec I. II.


Popis

Nedaleko obce Přišimasy se nachází lesnatý vrch, na jeho vrcholu se rozkládá přírodní památka Klepec I. a Klepec II. Nachází se zde bizarní skalní útvary a pro jejich zachování byl Klepec v roce 1977 vyhlášen přírodní památkou.

Mapa

Navštívil jsem Přírodní památka Klepec I. II.

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Prodejna potravin, Přišimasy
Toto místo prodává také turistickou známku
Obecní úřad Přišimasy
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, nám. Arnošta z Pardubic 1, Český Brod
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Středočeský kraj/Kolín
Poloha:
50°2'55"N 14°46'45"E
Hodnocení:
2.923
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1662 - Přírodní památka Klepec I. II.


27.04.2022 - dostupná bez problému
29.08.2021 - dostupná bez problému
30.05.2021 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Vladislav Dušek
Vladislav Dušek
TZ
TZ mi přišla z Rýmařova.Byl jsem tam brzo ráno ve čtvrtek, OU zavřeno. Pěkná procházka, od parkoviště je to asi kilometr.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
V potravinách známku nemají, zkoušel jsem zvonit na obecním úřadě, ale mimo úřední hodiny to nemělo smysl. Měl jsem ale štěstí, náhodou jsem ji objevil na obecním úřadě v Tismicích.
 
Pavla Veselá
Pavla Veselá
vychazka
určitě stojí za výlet, krásné místo a kameny, výhledy do kraje také.
 
Matěj Bartoš
Matěj Bartoš
TZ
Zakoupena po zavírací době na OÚ Přišimasy za což moc děkuji. Jinak také v IC Čes.Brod
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Klepec
Navštíveno v neděli 26.4.20 ,Tz bohužel tento den nedostupná.Budu se muset zeptat někdy v Českém Brodě nebo o ni napsat.
Jinak prostředí a skalní útvary jsou hezké,ze Skřivan je to krátká asi hodinová procházka,jsou tam i menší balvany na které mohou děti vylézt,takže se určitě zabaví i oni.Určitě doporučuji..
 
LukasZ
LukasZ
Prodejna potravin
V potravinách mají sice za výlohou informační cedulku, že se zde dají známky koupit, ale vůbec je neměli. Známku mají v IC v Českém Brodě.
Místo je parádní, pojedete-li okolo, určitě se stavte.
 
Jaroslav Beneš
Jaroslav Beneš
Foukalo
Ke Klepci jsme se vypravili v sobotu odpoledne, sluníčko svítilo, ale foukal poměrně studený větřík. Skalní útvary mě vždy fascinují, škoda jen, že ze Slouhy udělali památník obětem I. světové války.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
Klepec
Nádherná lokalita o které bych se bez známky nejspíš nikdy nedozvěděl, takže perfektní využití myšlenky TZ. Rozhodně doporučuji navštívit.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
Re: Klepec
TZ dokoupena v "íčku" v Českém Brodě. Pozor ale, pokud sem půjdete v nejbližších dnech, bral jsem jednu ze tří posledních.
 
Štěpán Šubrt
Štěpán Šubrt
TZ 1662
Klepec je velmi zajímavé místo, vyhlídka nádherná a balvan velmi zajímavý. TZ zakoupena v prodejně potravin v Přišimasech, kde ovšem za ni chtějí 35 Kč
 
Mirek Kňourek
Mirek Kňourek
...
pěkná, i když trochu blátivá a větrná, procházka, po cestě tajuplná jezírka, "Slouha" a jeho okolí magické. TZ zakoupena v Přišímasech s potravinách
 
Martin Průcha
Martin Průcha
Dostupnost
Známka zakoupena v infu v Českém Brodě
 
lol
Re: Klepec
Stoh slámy, ty fůro sena...
 
Ladislav Svoboda
Ladislav Svoboda
Klepec
Krásné místo, auto se dá nechat na malém parkovišti v Příšimasech-Skřivany, pak po žluté značce 500 metrů. Na Klepci I. je balvan Slouha, na Klepci II. ale kromě Fůry sena i dva zatopené lomy, dříve dokonce koupaliště. Informační panely výborné.
 
Lukáš Jelínek
Lukáš Jelínek
IC
Známka zakoupena v IC Český Brod.Kromě této je tam k mání ještě TZ 628(Hradešín),1659(Tismice),791(Český Brod),647(Bitva u Lipan)
 
Oldřich Dolejší
Oldřich Dolejší
TZ
TZ na Obecním úřadě Příšimasy nemají, místostarostka říká, máme objednané. Známka koupena na Obecním úřadě v Tismicích (30 Kč), kde byla velmi ochotná paní. Přidala i brožurku o Přírodní pamatce Klepec a mnoho dalších užitečných rad.
 
Renáta Bauerová
Renáta Bauerová
Klepec
Pokud nemají známku přímo na místě, lze ji koupit v Českém Brodě v info centru na náměstí.
 
Lucka
známka koupená v hospodě v Přišimasech. venku na ceduli mají napsáno "prodej turistických známek" a fakt je mají :-)
 
Michael (StrakaNaVrbe)
Známka zakoupena v místní prodejně potravin, ještě za 25 Kč.Klepec I. i II. se mi líbil, je to působivé, dobře značené, informace na cedulích, našlo se místo v lese, kde panoval úplně božský klid... :)
 
Eva
Známku jsme zakoupili v infu v Českém Brodě. Místo moc příjemné. I milovník fauny si přijde na své. Na užovku zmiňovanou na informačních panelech jsme sice neměli štěstí:), ale ještěrky a nádherné vážky u rybníčků stáli taky za vidění.
 
Šmídlová
Známka k dostání bez problémů v potravinách Přišimasy za 25 kč. Klepec je velice pěkné turistické místo. Z informačních panelů se dozvíme více o přírodní památce.
 
Dan
Doporučuji výlet na kole, opravdu moc hezké. Žulové útvary jsou pozoruhodné a stojí za vidění. Dobrá dostupnost v potravinách Přišimasy, příjemná paní. Rozhodně doporučuji, jak říkám, třeba zastavit autem opodál a mírný kopec vyjet na kole.
 
Aleš
přírodní památka Klepec I. a II. stojí za vidění. Krásná procházka v pěkném prostředí s historií. Známka dostupná bez problémů na OÚ Tismice.
 
Jirka
12.9.2010 v obchodě v Přišimasech vůbec nevěděli co chci.19.9.2010 na OÚ v Tismicích při Dnech evr.dědictví známka vyprodaná.
 
Lucka
Známku jsme zakoupili novou za 30,- Kč v městském kulturním a informačním centru společně se známkami číslo: 1659 - Kostel Nanebevzetí Panny Marie Tismice (30,-Kč), 647 - Bitva u Lipan (30,- Kč) a 791 - Český Brod (25,- Kč).
 
vláďa
Známku lze zakoupit v infocentru v Českém Brodě i se samolepkou.
 
Libor
30.10.2009 TZ dostupná bez problémů v prodejně potravin v Přišimasech - prodejna je trochu schovaná mimo hlavní silnici poblíž kostela při silnici směrem na Tismice
 
Petr
Moc hezké a zajímavé místo. Známka k dostání i v hospodě v Tismicích (hned u obecního úřadu. V hospodě mají o víkendu otevřeno přes poledne a pak až od 17:00.
 
Honza Pásler
Zajímavé místo s památkami z doby bojů za samoststnost Čechů v dobách Rakouska - Uherska. Z informačních panelů se dozvíme i zajímavou pověst o zkamenělém slouhovi s fůrou sena. Cesta (nebo spíš necesta) po modré značce od obce Límuzy je příšerná, vede po okraji pole, stačí trochu deště a je rozbahněná, takže po absolvování těch několika desítek metrů na okraji Límuz strávíte "příjemné" chvilky odstraňováním bláta z bot. Ještě e je všude dost trávy.Byl jsem zde ve všední den, takže známka bez problému na obecním úřadě v 3 km vzdálených Tismicích.
 
Ris
Turistická známka je dostupná na OÚ Tismice
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2788 Turistických známek
2693 Výročních TZ
278 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek