Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1784 - Prokopské údolí


Popis

Prokopské údolí je významné chráněné území na jihozápadním okraji Prahy, v krasové oblasti tzv. Barrandiena, je to přírodní rezervace, náleziště vzácných prvohorních fosílií. V přibližně 10 km dlouhém hlavním vápencovém kaňonu Dalejského a Prokopského potoka s řadou bočních údolí se nachází množství menších přírodních památek.


Mapa

Navštívil jsem Prokopské údolí

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku Toto místo prodává také výletku
Turistashop - prodejna map, Bělehradská 63, Praha 2 (web)
Toto místo prodává také turistickou známku
Prodejna map a průvodců, Senovážné nám., Praha 1 (web)
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
NEZAŘAZENO
Kraj/okres:
Praha/Praha-město
Poloha:
50°3'3"N 14°23'10"E
Hodnocení:
2.919
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1784 - Prokopské údolí


25.11.2019 - dostupná bez problému
18.06.2019 - dostupná bez problému
09.05.2019 - nemají sběratelský předmět
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Petr Cienciala
Petr Cienciala
25. 11. 2019
TZ seženeš výhradně v Turistashopu na Bělehradské. Prodejna map Senovážné náměstí se už číslovanými známkami již nezabývá. Mají tam jen VTZ se skautskou tématikou.
 
Lenka Richtrová
Lenka Richtrová
:-)
TZ zakoupena v Turistashopu.
 
Aleš Nekvapil
Aleš Nekvapil
TZ
TZ zakoupena v prodejně map v Bělehradské ulici. Návštěva Prokopského údolí pár dní předtím. Bohužel ani v jiné hospůdce, která zde ve fóru ještě nebyla zmíněna, TZ neměli. Přitom je z ní krásný výhled do celého údolí.
 
Michaela Veselá
Michaela Veselá
Prokopske
TZ dostupná v prodejně map v Bělehradské ulici
 
Alice
TZ
TZ v nize avizovane hospode dnes nebyla k dostani. Coz o to, majitel je pry objednal, ale jeste nedorazily. A k tomu jeste spustil litanii, ze z jejich prodeje nic nema a ze je vlastne ani nepotrebuje, aby mel zakazniky. Ale pivo ma dobre :)
 
Alice
TZ
TZ v nize avizovane hospode dnes nebyla k dostani. Coz o to, majitel je pry objednal, ale jeste nedorazily. A k tomu jeste spustil litanii, ze z jejich prodej
 
Radek Gold
Prokopské údoli není na paraze 1 ani Praze 2
Prokopské údoli není na paraze 1 ani Praze 2

Bylo by dobré najít prodejce v Prokopském údolí
 
Jan Lutrýn
TZ i v Prokopském údolí!
Známka konečně dostupná přímo na místě! TZ je k dostání v bezejmenné a velmi rázovité hospůdce po pravé straně cesty za druhým kamenným viaduktem po cestě k jezírku. Další chvályhodnou skutečností tohoto místa je točený Kácov!
 
vláďa
Dnešní výlet jsme zahájili v TuristaShopu na Bělehradské. Známek tam mají dostatek. Pak jsme se vlakem přesunuli do Zbuzan, navštívili jsme zdejší muzeum a opět vlakem jsme jeli do Holyně, odkud jsme vyrazili do Prokopského údolí. Krásná příroda, pěkná naučná stezka a suprové dnešní zimní počasí s hustým sněžením, to vše udělalo tento výlet zajímavým. Budu se opakovat, ale po cestě jsem narazil alespoň na dvě místa, kde by bylo možné známku prodávat, aby člověk nemusel výlet do přírody přerušovat cestou do centra Prahy.
 
Trotsche
Pane Pásler, naprosto s vámi souhlasím. Bydlím kousíček od Prokopského údolí a zdá se mi divné, že TZ se prodává úplně někde jinde. Restaurace U Škopů by byla učitě vhodným řešením.
 
Honza Pásler
Na místě samotném, tedy v Prokopském údolí, je známka trvale nedostupná!!!To, že po vycházce tímto kouskem přírody kousek za Prahou, musíme pro známku do centra velkoměsta, považuji za naprosto nevhodné.Pražáci, nepokusíte se to změnit? Třeba v takových Hlubočepech je několik pěkných hospůdek, např. Besední, nebo U Škopů (kde jsme se výborně napapali), v takových Klukovicích nebo Holyni by se určitě také nějaké prodejní místo našlo.
 
jerry720
Prokopské údolí
TZ bez problémů pořízena dne 11. 02. 2011 v Prodejně map a průvodců na Senovážném náměstí v Praze 1. Když jsem jeden čas dojížděl za prací na sídliště Barrandov, tak jsem se byl v Prokopském údolí několikrát podívat. Všem návštěvu doporučuji, je to taková oáza klidu v rušném velkoměstě.
 
Michael
Získáno v Bělehradské, nicméně samotné Prokopské údolí jsem si mnohokrát prošel a mohu ho vřele doporučit jako krásné místo s atmosférou.Prodej známky přímo v něm by byl sice zajívavý, ale moc si neumím představit, kde přesně by to tam bylo. Nevím tam o žádném významném bodě, který by měl celoročně otevřeno...
 
Josef Pešek
Dostupnost známky
Dostupná bez problému na Senovážném náměstí i když připouštím,že pro mimopražského návštěvníka to může být určitý problém.V prodejně jsou velmi ochotní a vstřícní.Díky.
 
Jan Lutrýn
1) Proč se TZ neprodává na nějakém místě přímo v Prokopském údolí (např. Besední restaurace u železničního přejezdu v Hlubočepích, kde se řada návštěvníků zastaví), nebo v blízkosti údolí (např. v informačním centru Prahy 5 v budově polikliniky na Barrandově)?2) Proč je odkaz na turistickou známku na mapě umístěn kdesi v Jinonicích a ne v Prokopském údolí?
 
AFIk 2811
Dostupná bez problému na Senovážném náměstí, kde dají ochotně i vybrat
 
David
Prokopské údolí
Známka k dostání v milém turistickém obchodě v Bělehradské.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2608 Turistických známek
2457 Výročních TZ
259 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
Soutěž s Maxiznámkami
Speciální ediceKlub TZ!!! Infocentrum a MuzeumTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoCentrum Paraple logoTuristika.cz logo
 
Dobrý anděl

Rodinné Jeseníky

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2020 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek