Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 1372 - Puclice


Popis

Středověká tvrz založená na skalisku uprostřed stejnojmenné vsi. Obec vznikla patrně v průběhu 13. století a stala se příslušenstvím nedalekého Hrádku zvaného též Lacembok.

Mapa

Navštívil jsem Puclice

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Tvrz Puclice
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Domažlice
Poloha:
49°33'16.42"N 13°1'14.54"E
Hodnocení:
2.75
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 1372 - Puclice


08.08.2022 - dostupná bez problému
03.08.2022 - dostupná bez problému
09.08.2021 - zavřeno (nelze ověřit dostupnost)
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Jitka Kočí
Jitka Kočí
místo
na OÚ na tvrzi mají tento týden dovolenou, ale my měli štěstí, že jsme tam zrovna zastihli pana místostarosty, který nám ochotně známku prodal. Tvrz zvenku moc pěkná.
 
Veronika Jedličková
Veronika Jedličková
TZ na urade
Oteviraci doba uradu:
Po 8-16:30
St 8-10:30
Pa 8-10
Moc mila slecna,rikala,ze casto byva do 12:00, staci zaklepat a kdyz je na miste,znamku proda.
TZ maji za 30,- ;-)
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z obecního úřadu.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Tvrz na skále nad rybníkem skvěle umístěná.
Dal jsem si dost práce, abych místo navštívil v úřední době obecního úřadu, při výletu vlakem se to dá stihnout vlastně jen v pondělí, kdy je otevřeno odpoledne. Bohužel, dnes byly odpolední úřední hodiny zrušeny... Takže jsem bez známky.
 
Eva Šinknerová
Eva Šinknerová
TZ
Místo jsme navštívili minulý týden se školou jako předem objednaná exkurze. Po tvrzi nás provedl sám pan starosta, TZ byla k zakoupení u příjemné úřednice na OÚ. Tvrz je v současnosti využívána jako sídlo OÚ, knihovna, společenská místnost a mateřská školka. Podle mého názoru rozhodně stojí za shlédnutí i kdyby jen těm pěkným freskám granátníků.
 
Eva Rosenbergerová
Eva Rosenbergerová
....
Dorazili jsme ve všední den, takže jsme známku koupili na Obú, které na tvrzi sídlí. Starosta, který byl přítomen se nabídl, že nás pustí dovnitř, ale bez komentáře, protože průvodkyně právě odešla. V podstatě byly k nahlédnutí 3 mistnosti, které se v současnosti nějakým způsobem kulturně využívají s původními stropy a jedna s freskami. Ale i tak - díky za ochotu.
 
Martin Bartoš
Martin Bartoš
Tvrz je to nádherná.
A turistické známky stráží opravdu dobře, na místě je téměř nelze získat - pořád zavřeno. Jako výsměch působí text na informační tabuli, že tvrz je přístupná veřejnosti.
 
Karel z Klatov
hezká tvrz
hezké místo,ale pro známku jen ve všední den,a to dopoledne.odpoledne pouze v pondělí.takže žádná změna k lepšímu.tvrz je moc pěkná.K.
 
Miroslav Švarc
Miroslav Švarc
Hezká tvrz
Dostupná jen dopoledne a ve všední den. Pro turisty "ideální" doba
 
Vavřík Ag
Krásná tvrz
Puclice jsou fakt pecka, každému hradaři srdce zaplesá, je to nádherná tvrz a ani mi nevadilo, že je zde úřad a mateřská školka, alespoň se tvrz opravila. Paní byla milá a TZ bylo dostatek.
 
Zuzana
Puclice
Že se na známkových místech nechytáme o víkendech, to už jsme si zvykli, ale že už ani v pracovní dny a v rozumný čas... :( Hospoda naproti zavřená, tvrz nedobytná... Obec liduprázdná, až na statného vlčáka za jedním z plotů, ale ten nám bohužel poradit neuměl :(
 
Kateřina
Známku jsme sehnali na OÚ, který sídlí přímo ve tvrzi. Moc milá paní starosstka nás ochotně provedla celou tvrzí, nakoukli jsme i do mateřské školy, která se zde také nachází. Tvrz je pěkně opravená, obec zvelebuje i další budovy... klobouk dolu, na to že mají asi 300 obyvatel, jsou vážně pilní a hlavně úspěšní!!!
 
přeštice
známku v tvrzi neměli a v hopodě měli otevřeno v sobotu až od pěti hodin!!!docela blbý!!mrzí mě že nemají otevřeno v tvrzi i o víkendu!snad se polepší
 
Marie
Bohužel nemohu potvrdit zvěsti o příjemných lidech, které na tvrzi známku prodávají. Známku nám v červenci v celku ochotně prodala paní úřednice obecního úřadu, ovšem na dotaz, zda můžeme nahlédnout do dokořán otevřených místností tvrze, jsme byli stroze odmítnuti a milá paní úřednice se v tu ránu změnila v "zlého strážce hradu". Tak jsme z evidentně zcela opravené (fondy EU) a ve vnitř i zařízené tvrze viděli pouze kancelář OÚ. Škoda, možná by nám někdo milejší místnosti ukázal a snad k nim i něco řekl (brožorku jsme nedostali) - paní by očividně i čas měla, neboť vyklepávala rohožky. Jinak je místo docela pěkné, ale opravdu by stálo zato známku prodávat tam, kde jsou vůči turistům otevřenější - doslova i přeneseně...
 
gerbera
TZ zakoupena v tvrzi, prodej i v místní hospodě naproti.
 
Honza Pásler
Hezká upravená vesnička, opravená tvrz na návrší nad rybníkem. V tvrzi sídlí mateřská školka, knihovna a obecní úřad. Úřední hodiny viz web obce. Ochotná paní ke známce přidala i informační skládačku o obci. Blízko obce židovský hřbitov.Není to asi téma na celodenní výlet, ale za zastávku při cestě okolo určitě stojí.Autobusová linka ze Staňkova a Horšovského Týna jezdí velmi zřídka, nejbližší železniční zastávka v Křenovech - asi 2 km. V Křenovech na návsi stojí za vidění nejmenší muzeum v ČR v budce obecní váhy na návsi (mají zde SU)
 
Martin
A mají také pěkný web...
 
Kuzma
Puclice,jen předem objednáni
Hezká tvrz,z venku,to je pravda,ale pokud jste si mysleli,že si uděláte o víkendu výlet a do Puclic se podíváte jak to vypadá uvnitř,tak na to rychle zapomeňte.Zavřeno,o víkendu totiž Obecní úřad ani mateřinka nepremávají.Akorát mě mrzí, že už známku mají taky v hospodě.Když jsme Puclice navštívili tak tahle možnost ještě nebyla.Škoda
 
Luděk
Puclice
Návštěvu tvrze (místní říkají zámek) vřele doporučuji, detaily a kontakty jsou na www.puclice.cz. Jezdil jsem do Puclic k babi a dědovi, tak se nedivte, že nabádám k návštěvě. Když ještě na tvrzi byly byty, chodil jsem k místním, pak tvrz byla neobydlená a po rekonstrukci je v ní obecní úřad, knihovna, mateřská škola a prohlídka tvrze. Rekonstrukce pokračuje i v přilehlých objektech. TZ už mají i v místní hospě (hned pod tvrzí), otevřeno út-čt 18--21h, pá 18--23h, so 16--23h, ne 16--22h. Na návsi je pomník místním občanům, odvlečených a zabitých v koncentračních táborech ve druhé válce (až příliš na tak malou obec) a u kapličky pomník padlým v první válce. Cestou do sousední obce Křenovy, blízko BTS jednoho mob. operátora (nyní se jmenuje O2), když odbočíte na lesní cestu vpravo od silnice asi 1 km od Puclic (lesu se říká Lukavice) je ukryt židovský hřbitůvek, kde se pohřbívalo od 18. do počátku 20. století. Odpočívají tu židé z okolních obcí včetně Horš. Týna, nápisy jsou špatně čitelné. Židovská menšina žila i v Puclicích v několika domcích na návsi. Pro mnohého vesnička nezajímavá, ale se mnou nic nenaděláte...
 
Bártíci
Radíme řídit se údaji na webových stránkách obce Puclice. V neděli bude TZ asi nedostupná, tvrz je otevřena
pouze po předchozí domluvě. Jinak ve všední dny dle úředních hodin úřadu. Známka se zatím bude shánět o
víkendu těžko. Navrhl jsem doplnit prodejní místo o blízkou restauraci, ale paní starostka říkala, že je tam
také nepravidelná otvírací doba. Ale navrhla, že by mohla TZ prodávat doma. Tak se zkuste ptát po paní
starostce. Jinak docel kouzelné místo. Je jaro, všechno se všude zelená a kvete a tvrz na skále nad příkopem a
rybníkem vypadá fantasticky. Obecní úřad je přímo ve tvrzi a jsou tam opravdu moc milí lidé!!! Příjemné místo
pro odpočinek na lovu TZ a na svačinku. Parkoviště u tvrze. Lovu zdar!!! Bártíci!!
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2788 Turistických známek
2693 Výročních TZ
278 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACE
Speciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek