Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 236 - Radyně


Popis

Malebná zřícenina gotického hradu nad Starým Plzencem.

Mapa

Navštívil jsem Radyně

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku
Hrad Radyně - IC pod hradem
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HRADY
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Plzeň-jih
Poloha:
49°40'51.78"N 13°27'54.04"E
Hodnocení:
2.865
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 236 - Radyně


10.04.2022 - dostupná bez problému
02.10.2021 - dostupná bez problému
28.09.2021 - dostupná bez problému
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Libor Horáček
Libor Horáček
Cesta
Pro pěší turisty - Od vlaku je to pořád do kopce, něco přes hodinu po žluté značce. První půlka je městem, druhá lesem.
 
Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Známka je dostupná pod hradem. Už několikátá návštěva.
 
Michaela Ťoupalová
Michaela Ťoupalová
Radyně
Parkovat se dá přímo pod hradem, kde navíc seženete i TZ a můžete se zde občerstvit. Na hrad je zákaz vstupu se psy, respektive do věže - jsou zde extrémně příkré schody a hrozil by pád. Malé pejsky můžete však vzít do ruky nebo do batohu. Také mne překvapilo, jak je Radyně z dálky obrovská a nakonec jsou zde jen dvě věže a nádvoří. Co určitě doporučuji, jít se na zříceninu podívat ze skalní vyhlídky naproti, ke které vede krátká cesta po rovince lesem - od centra pro turisty dole u parkoviště.
 
Petr Dolejš
Petr Dolejš
Radyně
Na Radyni jsme šli z Losiné po červené a cesta byla v pohodě. Samotný hrad mě překvapil že není ani tak velký,z dálky vypadá docela mohutně. Ale výhled pěkný za ten výšlap stál. Oběd v restauraci u hradu jen průměrný.
TZ v informacích pod hradem.
 
Stanislav Staněk
Stanislav Staněk
TZ
Známka dostupná v IC u hradu. Pochvala patří městu Starý Plzenec za provozování tohoto IC, které je otevřeno celý rok každý den.
 
Jan Johánek
Jan Johánek
TZ 236
TZ koupena v IC pod hradem.
 
Pavel Petřík
Pavel Petřík
Dostupnost TZ
TZ zakoupena v IC Starý Plzenec, ale mají ji samozřejmě též v Centru pro turisty pod Radyní. Výhled z Radyně byl perfektní, na hradě samotném je k vidění pár historických předmětů a několik panelů o historii hradu a Plzeňska. Nechybí ani pověst o vzniku Radyně, která se mi líbila ze všeho nejvíce. Návštěvu rozhodně doporučuji.
 
Zdeňka Nemravová
Zdeňka Nemravová
tz
Zakoupeno v Centru služeb pro turisty pod hradem Radyní. Pěkný výšlap ze St.Plzence asi 2,5km. I když byla mlha a chladno v INFU bylo příjemné teploučko a velmi ochotná paní. Ale musím ještě jednou přijít, abych si vychutnala i krásu hradu.
 
Petr Novák
Petr Novák
Radyně
Pořízení znamećky bez problémů spolu zakoupena i výroční znamećky. Krásný výhled z vyhlídky hradu, jediné co mi vadilo byly po celém obvodu ty satelity a zesilovače signálu.jinak krásné místo na výlet.
 
MARTIN PŘIBÍK
MARTIN PŘIBÍK
aka magipriba
Kromě turistické známky hradu Radyně a rotundy ve starém Plzenci mají na pokladně hradu momentálně ještě VTZ 700. VÝROČÍ NAROZENÍ KARLA IV. Vstup za 30,-, výhledy z věže parádní.
 
Václav Tobiáš
Václav Tobiáš
Radyně
Známku jsem zakoupil celkem bez problémů. Ale pro mne, tělešně postiženého, to byl docela výkon, protože k hradu do kopce vede členitá a kamenitá cesta. Dolů na parkoviště do pro mne bylo ještě horší. Ale pomohlo mi pevné kovové zábradlí.
Proč ty hrady stavěli na tak nedostupných místech! :-)
 
Libor Marek
Libor Marek
02.04.2016
Tak jsme konečně navštívili dominantu kraje, kolem které jsme již několikrát projeli. Krásný výhled, ve věži jsme se nezalekli strašidel ani příkrých schodů. TZ v pokladně spolu s TZ 366 (rotunda).
 
dickee@seznam.cz Bayer
dickee@seznam.cz Bayer
.
Radyně je krásnou dominantou celé Plzeňské kotliny. Z vrcholu hradní věže je při pěkném počasí vidět na vrcholky Šumavy na jedné straně a na druhé až Klínovec v Krušných horách. Pěkná procházka je i v okolí hradu, např k nedalekým skalám na které se dá vylézt až na vrchol a je z nich moc pěkný pohled právě na Radyni.
TZ jsem zakoupil v pokladně hradu za standardních 30,-- Kč. Zásoba byla dostatečná, k dispozici bylo i pěkné tur. razítko. Možno zakoupit také TZ plzecké Rotundy.
 
MARTIN PŘIBÍK
MARTIN PŘIBÍK
aka magipriba
Jen doplním předchozí příspěvek: parkoviště bezplatné, na něm kiosek s občerstvením, na pokladně stále dostupné obě TZ - Radyně i Rotunda Starý Plzenec, schody na věž celkem příkré, s malýma dětma pozor !
 
L+D+D+N Nesibovi
L+D+D+N Nesibovi
Otevírací doba
duben a květen: SO + NE + státní svátky 10 - 18 hod.
červen, červenec a srpen: ÚT - NE 10 - 18 hod. září a říjen: SO + NE + státní svátky 10 - 17 hod.

Parkoviště kousek pod hradem, vstupné 30,- Kč, výhled po okolí nádherný. Na hradě je dostupná i TZ č. 366 - Rotunda Starý Plzenec
 
Miloš Dvořák
Miloš Dvořák
Miloš
hrad hezký, výhled super. Ovšem ty satelity - no hrůza !
 
tomáš
Lehce dostupné, pěkný výhled.
 
vláďa
Hrad byl při Posledním puchýři otevřen, takže byla možnost jeho navštívení. Ve věži je nyní instalována expozice o minulosti Radyně a jejího okolí a v prvním z pater je moc pěkná pohádková místnost pro děti. Výhled díky inverzi nebyl nic moc, ale zas tak špatné to nebylo. Známka zakoupena v infu ve Starém Plzenci.
 
Honza Pásler
Známka zakoupena v infocentru ve Starém Plzenci které bylo v sobotu 17.listopadu otevřeno kvůli pochodu Za posledním puchýřem, jinak jeho otevírací doba je přímo "ukázková": V pracovní dny otevírají v 9.00, od 12.00 do 13.00 přestávka a zavírají v pondělí v 17.00, ve středu v 18.00, v úterý a ve čtvrtek v 18.00 a v pátek odpoledne neotevřou vůbec (zavírají ve 12.00). V sobotu a v neděli zavřeno. Takže milí turisté, do Starého Plzence přijeďte všední den dopoledne.
 
Dana
Potvrzuji nadherny vyhled do dalekeho okoli. Na hrade historicka expozice + expozice venovana povestem, ktere se vazou k hradu. Je tajemna a tak trochu strasidelna se zvukovymi a svetelnymi efekty.
 
alex
Radyně
Super výhled z ochozu ma celé Plzeňsko, výstup lze jak z Plzence, tak z Černic z konečné trolejbusu po žluté..
 
Marek Ott
Super,žádný problém,pěkný výhled....
 
jerry720
Výhled z Radyně
Nejenže byl hrad o státním svátku v pondělí 05. 07. 2010 otevřen, ale k tomu se ještě v podhradí konaly Keltské dny na Radyni s ukázkami dobových řemesel a vystoupeními v dobových kostýmech. Když vystoupáte na vrchol hradní věže, tak se vám otevře nádherný výhled do kraje, Starý Plzenec a Plzeň je vidět jako na dlani. TZ bez problémů zakoupena v pokladně hradu, mají tam i TZ No. 366. Návštěvu Radyně vřele doporučuji.
 
Monika
Hezký hrad, překrásný výhled z rozhledny.
 
robert
nádherný výhled
 
Zuzík a Frtík
TZ
Hrad Radyně má skvělý výhled:-) A mají TZ nejen hradu, ale i Rotundy ve Starém Plzenci :-)
 
Jakub
Nemaji turistickou znamku.
 
magipriba
turistickou znamku RADYNE lze zakoupit i v infocentru ve STAREM PLZENCI,ale otevreno je pouze od pondeli do ctvrtka
 
JirkaK
Moc pěkný výhled z hradu. Prodávají i TZ rotundy. Hrad jsem navštívil 13.7.2007.
 
stana
Radoušovy hry
Dneska jsme navštívili Radyni, byli tady nějaké slavnosti hlavně pro děti. Bylo to super, TZ v hospůdce už neměli, ale na hradě jich prý mají dost. Mají i TZ 366 Starý Plzenec-rotunda, která je přístupná pouze po telefonické domluvě, jinak je zavřená.
 
magipriba
navstivil jsem radyni na zacatku srpna a znamku nemeli,pry je objednana,vcera(26.8.)jsem se na hrad vypravil znovu a bylo mi oznameno,ze znamky prisly ,ale uz zase dosly,pry jich prislo malo,ze si mam o ni napsat do rymarova...trochu smutne...
 
Ondřej V.
Co ty mouchy?
Včera jsem navštívil hrad Radyni. Krásná zřícenina, ale po výstupu na věž všude mračna much, takže jsem musel okamžite dolů, nedalo se tam být a z výhledu nebylo nic, i přes krásné počasí. Jinak návštěvu doporučuji všem, je tam nádherně.
 
magipriba
v pokladne hradu RADYNE znamky dosly
 
DAN
Radyně
V den státního svátku 8.5. 2007 jsme kolem 16:45 navštvívili Radyni. Přijeli jsme autem až k hradu po nové silnici. Parkovné se nevybíralo - nevím, jak v budoucnu. Vstupné na Radyni 30,- Kč, známku neměli. Sehnali jsme zde však známku č.366 (Rotunda - Starý Plzenec, cena 25 Kč). K tomu měli v pokladně pod věží asi 20 pohlednic Radyně, Rotundy a okolí, dále pár map pro turisty a cyklisty, plus zdarma nějaké prospekty. Z věže Radyně je nádherný výhled. S návštěvou Radyně jsme byli spokojeni, škoda jen, že neměli turistickou známku. Snad ji seženeme jinde.Pod hradem hned vedle parkoviště je Restaurace u Radouše. Klobása velikosti asi 12 cm za 35,- Kč, langoš za 30,- Kč. Když sečtu útratu za 3 lidi (2x klobása, 1x langoš, 1x malé pivo, 1x 0.3 Fanta, 1x 0.4 Kofola ) dostanu se k cifře 162,- Kč.
 
jarda
hrad ještě uzavřen z důvodu rekonstrukce, budka kde se prodávají vstupenky a suvenýry zatím ještě není ani na místě! v přilehlé hospodě u radouše zatím známky "ještě nemají"!
 
L+L+T
Radyně
Silnice dokončena a vede až k hradu. Lešení postaveno, trochu hyzdí památku, ale jinak velmi pěkné turistické místo. Nádherný výhled. TZ dostupná přímo na hradě. Doporučujeme navštívit i nedalekou Rotundu sv. Petra a Pavla. Za mostem u žlutého baráku doleva a zaparkovat u Lidového domu. Pak cca 0,5 km pěšky. Krásný výhled na Starý Plzenec a Radyni. TZ k dostání na hradě No. 366
 
Tatík
Příjezd po silnici s termínem dokončení 5/2006,na které jsme se ale dnes přetlačovali s bagry a náklaďáky.Restaurace na jejím konci v 11:00 hod.zavřená.Na hradě pracovalo několik lidí na lešení,pak však šli svačit a pokladna s cedulkou "HRAD OTEVŘEN" zůstala zavřená.Vylezli jsme na Hrubou věž (výhled nádherný) a turistickou známku bez problémů sehnali v Infocentru Starý Plzenec.
 
Věrka
naučná stezka
Výhled byl opravdu nádherný, jen jsme měli trošku problém se tam dostat. Šli jsme po naučné stezce kolem
Starého Plzence nejprve na Radyni a pak přes Sedlec k rotundě. Lesní cestičky jsou opravdu malebné, většinou
je značení poměrně čerstvě obnovené, ale bohužel jsou i místa, kde by se nějaká ta značka navíc hodila. Bez
turistické mapy je to celkem problém, ale nakonec jsme cestu našli. Procházka to byla moc pěkná, asi 10km. Obě
známky jsme koupili v pokladně na Radyni. Vřele doporočuji:-)
 
Ivča
Známky No.236 a No.366
mají v pokladně zříceniny. (No.366 se přímo u Rotundy koupit nedá) Velmi ochotný mladík nám dal vybrat z
velkého množství známek, přidal i sáček :-). Dostanou se zde i mapky a pohledy. Radyně přístupná mimo pondělí
10 - 18 hod. Výhled super.
 
Mároš+Macik
V sobotu 4.6. Radyně poprvé opět z větší části přístupná.Měli jsme štěstí.A mají tam i známku 366- Starý
Plzenec kterou o víkendu nemáte šanci v městečku sehnat.
 
Luboš
Známka dostupná v knihovně ve Starém Plzenci spolu s TZ Starý Plzenec a výroční TZ 115.let SDH Sedlec. K
centrum je po celý červen zavřeno. Knihovna se nachází za náměstím směr Šťáhlavy a má v Po a ve St otevřeno až
do 17.00.
 
Pavel
Krásné místo , ale opět potíže s TZ
...neměli je v restauraci u Radouše ( mimochodem , tak drahou restauraci jsem už dlouho neviděl ... a cizince
ještě natáhnou víc ) ani v pokladně - zavřená.Místo samotné je krásné , ale hrad je v rekonstrukci ,
takže přístupný není. Škoda , byl jsem tam před 15 lety a z věže byl nádherný rozhled.
 
Mc.cvok +adelait
Moc krásné místo...Večerní návštěva s milovanou osobou=nezapomenutelný zážitek.Jen těžko najdete u Plzně hezčí
místo pro pozorování západu slunce.
 
Hana Burianová
Spadla zeď
na hradu a prohlídky jen o víkendu. Známky v K-centru, ale to zavřeno přes víkend a nyní TZ zrovna nemají.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek