Turistické známky - oficiální stránky
 
Turistické známkyZobrazit na Mapy.cz

No. 476 - Rokycany


Popis

Historické město východně od Plzně, v 10. století dvůr pražského biskupa. Městská památková zóna.


Mapa

Navštívil jsem Rokycany

Prodejní místa:

Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Infocentrum, Masarykovo náměstí 1, Rokycany
Toto místo prodává také turistickou známku Toto místo prodává také nálepku
Muzeum na demarkační linii, Rokycany
Mapa:
Stát:
Česká republika
Oblast:
HISTORICKÁ MĚSTA
Kraj/okres:
Plzeňský kraj/Rokycany
Poloha:
49°44'34.53"N 13°35'48"E
Hodnocení:
2.769
Fotogalerie:
 

Obrázek č. 1, Turistické známky, No. 476 - Rokycany


04.06.2022 - dostupná bez problému
29.10.2021 - dostupná bez problému
07.10.2020 - dostupná s menšími problémy
Přidat příspěvek*) jsou označeny povinné položky

Ladislav Harbáček
Ladislav Harbáček
TZ
Z infocentra v Rokycanech.
 
Josef Bušek
Josef Bušek
TZ a VTZ
Do Rokycan jsme přijeli těsně před zavýračkou IC. IC se nachází za radnicí musíte jí projít abyste ho našli. Měli TZ No. 476,1672,2082,1145,1092 a 3 VTZ 100 výročí vzniku Československé republiky, 120. výročí KČT Rokycany 2016 2.výročí rozhledny na Kotli a měli poslední 3 Rokycany zlatá cesta Via Caronlina 2016. Město je moc pěkný hlavně na náměstí určitě doporučuji navštívit.
 
Antonín Sečkár
Antonín Sečkár
Rokycany
Parkovací místa před radnicí už jsou smazaná, takže už není třeba se obávat. :-) Parkovat se dá na obou koncích náměstí, nebo o ulici vedle na velkém parkovišti v ulici Havlíčkova, za velmi milých 5kč/30min, 10kč/hod nebo 20kč/den.

Bohužel mě Rokycany moc nenadchly, na to, jaké to jméno má zvuk, toho nemají moc co nabídnout. Kostel, radnice a pár domů na náměstí jsou pěkné, ale jinak je všechno takové omšelé. Navíc náměstí tradičně zohaveno komunistickou zrůdností v podobě obchodního centra.
 
Vlastimil Blažek
Vlastimil Blažek
TZ no. 476
TZ zakoupena v IC v Rokycanech na náměstí. Jen pozor na parkování před MěÚ - ačkoli jsou zde namalovaná parkovací místa, parkoviště je prý téměř rok zrušeno. Pět minut v IC a 200 ,- pokuta :D
 
Vladimír Huml
Vladimír Huml
TZ
V neděli IC zavřeno, koupena v pondělí. Jak bylo psáno níže, v kavárně chutná zmrzlina, U Stočesů (minipivovar) chutné pivko :-)
 
Libor Marek
Libor Marek
23.04.2016
Pěkná náměstí, kostel, morový sloup, radnice, vše jak má být :-) Pěkný nově upravený park U Plzeňské brány ... a výborná zmrzlina. TZ koupena v sobotu dopoledne v místním IC.
 
magipriba
Známka stále k zakoupení v kiosku u hamru v Dobřívě.
 
PetrK
Měli všechny zmíněné TZ kromě té AČR a to za starých dobrých 25kč (vč. samolepky).
 
jim1795
TZ jsem zakoupil v Íčku na náměstí, mají i 1672 + 1092 + 1145 + Nadace Pozemního vojska AČR + 900 let Rokycan
 
magipriba
Známku lze sehnat i v pokladně vodního hamru v Dobřívi.
 
David
ostuda
Dne 2.4 2011 jsem byl v rokycanech, bohužel všecky obchody zavřeny.v 1. íčku zavřeno, mají až od června a 2. íčku taky zavřeno. byla velká ostuda,město strašný!!!!
 
jerry720
Už jí mám.
TZ bez problémů pořízena dne 30. 03. 2011 v "Íčku" na náměstí v Rokycanech.
 
jerry720
Rokycany
Moje poslední návštěva o státním svátku v pondělí 05. 07. 2010. Mno, už tady o tom bylo psáno a zřejmě se jen tak nic nemění. TZ nedostupná, protože "Íčko" v budově radnice na náměstí bylo zavřené, náměstí naprosto vylidněné, kromě dvou strážníků městské policie, kteří tam stáli s jízdními koly a čekali, až někdo vjede do zóny zákazu vjezdu na náměstí. No moc kšeftů tam asi neměli, ale ochotně mi sdělili, že je státní svátek a proto je "Íčko" zavřené a o jiném prodejním místě TZ nevědí. Jinak v Rokycanech jsem byl několikrát, město je to pěkné, leč o víkendech mi přijde naprosto mrtvé.
 
neumisa
Rokycany v neděli odpoledne naprosto vylidněné, skoro bych řekla mrtvé :( TZ v infu na náměstí nedostupná, protože Rokycany předpokládají, že toto město budou turisté navštěvovat buď v týdnu nebo jen v sobotu dopoledne. Restaurace Na střelnici vaří průměrně za nadprůměrné ceny. Celkový dojem: sem už ani náhodou!
 
HonzaB
Omlouvám se, za nesrozumitelnost předchozího příspěvku. Blbě jsem si to po sobě přečetl. Raději uvádím ještě jednou:IC v neděli zavřeno, tak jsem bohužel odjel z Rokycan bez TZ. Škoda, že TZ neprodávají třeba v místním muzeu.
 
HonzaB
IC v neděli zavřeno, tak jsem bohužel odjez z Rokycan bez TZ.Škoda, že muzeum neprodádají třeba v místním muzeu.
 
mappy
V Rokycanech vše při starém, k dispozici, TZ Rokycan, Mirošova, Dobřívi a Muzea na demarkační linii a VTZ výročí města. Hezké IC na radnici.
 
magipriba
Znamka ROKYCAN a MIROSOVA v pohode k dostani,stejne jako v predchozim prispevku zminene vyrocni znamky,dale velka nabidka pohlednic a dalsich suvenyru . POZOR! Oteviraci doba infocentra v dubnu:pondeli a patek 8-12,13-16,utery,streda a ctvrtek 8-12,13-18, 1. a 3. sobota v mesici 8-12. V kvetnu ve vsedni dny stejne jako v dubnu,ale otevreno je jiz kazdou sobotu 8-12. OD 1.6.2008 SE INFOCENTRUM PRESOUVA DO BUDOVY RADNICE,OTEVIRACI DOBA ZATIM V JEDNANI!!!
 
Verča
V informačním centru na náměstí mají TZ 476 Rokycany, TZ 1145 Mirošov a VTZ 10 let ukončení os. dop. na trati Protivec-Bochov (31. 5. 2006), VTZ 900 let Rokycan 1110–2010. Známek je dostatek a paní vám dá i vybrat.
 
Mari
Ač měli mít v sobotu 17.11. otevřeno dle otevírací doby (1.a 3. týden v měsíci) bylo zavřeno.Možná kvůli svátku,ale nikde o tom neměli ani zmínku.V muzeu pouze TZ-hamr Dobřív.
 
jarda
v infu na náměstí je k sehnání i známka No.1145 nedalekého zámku mirošov, který je zatím přes týden uzavřen!
 
Vláďa
Rokycany jsou pěkné město, které stojí za to si prohlédnout. TZ bez problémů k dostání v Íčku. Na Rokycanech mě ještě zaujalo to, jak bylo město v sobotu kolem poledne vylidněno. Na náměstí jsme sice pár lidí potkali, ale třeba v restauraci Lidový dům, kde jsme byli na obědě jsme stolovali úplně sami.
 
Slávek Č.
V pohodě
V IC k dostání TZ 476,1145 i VTZ 10.let od ukončení osobní dopravy na trati Bo-chov-Protivec.V Muzeu B.Horáka TZ 1092.Všude tam známek dost a dají vybrat.
 
Ondra NB CZ
R O K Y C A N Y a okolí
Protože do Rokycan jezdím téměř 30 let mohu zde o městě a okolí napsat několik řádek. V Rokycanech je skutečně krásné náměstí, večerní osvětlení dodá tu pravou atmosféru. V Rokycanech se také nachází hvězdárna, která je nad městem (směrem k okresní nemocnici). Dále je za městem... směrem na Prahu (po staré silnici) Demarkační linie, památník je umístěn mezi silnicí a železniční tratí (z Rokycan směr Hořovice, Beroun, Praha). U Rokycan se nachází obec Dobřív, zde naleznete Vodní hamr - jedinečná kulturně-technická památka s možností koupání. Pojedete-li "lokálkou" z nádraží Rokycany do stanice Nezvěstice, tam přestoupíte do vlaku ve směru Plzeň. Vystoupíte ve stanici Štáhlavy, můžete navštívit zámek Kozel s nádherným parkem. Po okolí Rokycan můžete jezdit na kole, terén není moc náročný. Více informací o městě a okolí určitě naleznete na na oficiálních stránkách města. :o))
 
Martina
Kromě návštěvy krásného náměstí doporučuji všem, aby si zašli směrem k nádraží. V ulici pod nádražím najdou tepanou pumpu s umyvadlem a lucernou a o kousek níž u Úřadu práce samostatně stojící zasklenou vitrínu s barometry na předpověď počasí (aby to fungovalo je třeba přijet před osmou ráno). Barometry se skutečně nemýlí - předpovídaly dlouhotrvající déšť a od čtyř odpoledne lilo jako z konve :-))
 
Tatík
Turistických známek dostatek v infocentru na náměstí.Navštívili jsme i Vojenské muzeum na demarkační čáře (kousek za městem silnicí na Šťáhlavy).Otevírací doba v červenci a srpnu 9-17 hod.,vstupné 40,-(20,-) Kč.Ve srovnání s Lešanymenší a technika občas nepopsaná,v interiéru ale hezká expozice s místnostmi věnovanými jednotlivým armádám.Pro milovníky military bezvadné.
 
luboš
Byl jsem zklamán, že šanci zakoupit TZ má návštěvník pouze v pracovní dny nebo jenom v sobotu do 12 hod.
Škoda, že Rokycany nenabízí více možností, jako jiná místa (hospůdky pad.).
 
Míla
Městské info otevřeno v sezoně i každou sobotu dopoledne.Moc ochotná paní.
 
K dnešnímu dni je vydaných:
2779 Turistických známek
2671 Výročních TZ
277 Prémiových TZ
Turistická známková místaMapa známkových místSběratelská hraŽebříček sběratelůAktuální informaceVýroční turistické známkyKatalog turistických známekHlasování o nových TZO Turistických známkách
Turistické známky
KAVÁRNA A RESTAURACESpeciální ediceSoutěž s Maxiznámkami
Klub TZ
Návštěvnické centrum Turistických známekTuristické suvenýry
Ostatní produkty
Komunikace
Zásilkový prodej
internetové stránky
Výběrová řízení
TZ pomáhají
Klub českých turistů logoKartografie Praha logoTuristika.cz logo
 
Instagram

Dobrý anděl

Energetické úspory administrativní budovy Julia Sedláka 14 v Rýmařově

© TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. 1999 - 2022 - všechna práva vyhrazena Gappa - tvorba webových stránek